trawa

Autor Wątek: Pogaduszki o HE.  (Przeczytany 60140 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline High Elf

Pogaduszki o HE.
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 06, 2006, 06:42:03 pm »
Także nie rozumiem wystawiania kawalerii w tak wielkich formacjach. To nie jest bretka przecież. Rozpiska fajna, szybka ale mimo wszystko rozbił bym i pozostałe klocki.
ziałam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)


Offline cubus

Pogaduszki o HE.
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 06, 2006, 06:52:24 pm »
Ta wersja już mnie się bardziej podoba niż poprzednia, ale HE mają bardzo fajne rar'y (przynajmniej ja tak myślę) i warto je zawsze zapełniać. RBT'ów nie trzeba przedstawiać, a GE mogą się zabawić maszynami, albo ścinać marsz przeciwnikowi.

Moja propozycja jest taka: wywal 2 charioty i muzyka helmsom, a wstaw 2 GE i 5 Shadow Warriors.
Biseksualizm? Niewątpliwie podwaja twoje szanse na sobotnią randkę"- Woody Alen

"Gdy nie wiem, co robić, to na wszelki wypadek wolę zachować się przyzwoicie" - Antoni Słonimski

Offline RoMaN Lord of the Druchii

Pogaduszki o HE.
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 06, 2006, 07:11:41 pm »
Jeśli już chciałes coś zmontować takiego wrednego do końca( bo tacy IMHO są SH dla mnie) to trzeba było dać 4 Charioty 2bolty 30 Łuczników i reszta SH i jedziesz.
img]http://i49.photobucket.com/albums/f259/romanczuk/focus.jpg[/img]
Focus Studio's Gallery

Offline DaR0

Pogaduszki o HE.
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 06, 2006, 07:51:43 pm »
Coś wrednego i 30 łuczników :P Nie...to jak grasz z kimś i z okzji urodizn chcesz mu sprawić miła niespodziankę :D Wredna to u HE jest kitrająca magia - magowie w oddziałach Shadowwarriorsów...takie pełne kitrańsko połacozne z RBT i na dobitke chariotami..ew. jakieś 5 SH...no i nieodłaczni 10 swordmasterów z BoS....i może nie jest to amria super potęzna..ale strasznie wredna ...prawie jak stare WE.

Offline Shakin' Dudi

Pogaduszki o HE.
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 06, 2006, 08:24:19 pm »
cubus....znawcą to ty nie jesteś :D Świetne rary?? Orzełek z dwoma atakami może teraz sobie popolować na nowe kraśki czy undedy :D oj może.  :lol:
Marszu nie potrzebuje ścinać bo i tak to ja mam iść do przeciwnika a nie on do mnie ;) . Klocek 12 osobowy ma na celu nabijanie combat resolution i straszenie. Jak coś w niego zaszarżuje co na 10% mogło by mi go zdeptać to robie flee i jakaś lekka kawa z flanki jedzie. Przeciwnik się nie spodziewa że taki duży kloc może flee zadeklarować :lol: . Tego ma być duuużo. Same piątki nie mają żadnego CR. Chciałem po za tym stworzyć coś wyjątkowego.

Po za tym klocek 12 osobowy jest zaczęrpnięty z pewnych fotek i ma oddawać klimat. Powiedzcie mi że ta armia nie posiada klimatu wyjątkowego :badgrin:

Roman jak cię dorwe to na proxach tym moge z tobą zagrać i zobaczysz :badgrin:
)

Offline RoMaN Lord of the Druchii

Pogaduszki o HE.
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 06, 2006, 08:30:14 pm »
Cytat: "Shakin' Dudi"
Roman jak cię dorwe to na proxach tym moge z tobą zagrać i zobaczysz :badgrin:


E co co chodzi? Ale którym? Jak jesteś dobry to mnie rozjedziesz wszystkim :D
img]http://i49.photobucket.com/albums/f259/romanczuk/focus.jpg[/img]
Focus Studio's Gallery

Offline Siemek 9

Pogaduszki o HE.
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 06, 2006, 08:45:39 pm »
pssst...radze zgrywac pewnego siebie...powiedz mu''no dobra kiedy chcesz i gdzie chcesz"a potem na kostki bedziesz zwalal... :D


@Dudi-mnie sie podoba,cos nowego...jakbys sie tym umiejetnie nauczyl grac  i zaczal dobre miejsca na turach lapac ,to pewnie te cwaniaki z forum
zaraz by przeszly na rozpiski z wagonami SH ;)

pozdro
upie po przystepnej cenie miska spod cara do kislevu,i glowke czempiona berserkerow khorna do 40k:p

Offline cubus

Pogaduszki o HE.
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 06, 2006, 08:54:44 pm »
Wierz mi, He już trochę gram i puszczając parami Eagle, potrafią znieść crewmanów od maszynki. A RBT są słabe?? :?

P.S Kurczaki, jak ja nie lubię Łęcznej :evil: , to 0:2 na koniec rundy na Łazienkowskiej..... ;)
Biseksualizm? Niewątpliwie podwaja twoje szanse na sobotnią randkę"- Woody Alen

"Gdy nie wiem, co robić, to na wszelki wypadek wolę zachować się przyzwoicie" - Antoni Słonimski

Offline kosa_elf

Pogaduszki o HE.
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 06, 2006, 09:14:33 pm »
dwa wagony SH dobre sobie ii to na 1500 sorry na 2000 jeden wagon wystarcza w zupełności. A rary u elfów są dobre  bolty to bolty a orły mogą wile namieszać u przeciwnika. Zresztą jak chcesz wymyslić coś nowego i na klimat graj piechotą ja nią teraz gram i dopiero po 4 latach gry zorientowałem się, że ona jest dobra

Daro możesz sie odezwac do mnie bo mam sprawę do ciebie ważną
jak by ci sie chciało to masz moje gg 6392238
czesto jestem nie widoczny wiec pisz bo mam pytanie wazne
ASTERS OF ROCK
vizovice :D

Offline duke

lol
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 06, 2006, 09:42:47 pm »
Orzełki są fajne ale bolce są jeszcze lepsze(dlatego jedyne słuszne HE to sea patrol)

pzdr
url=http://profile.xfire.com/catzua][/url]

Offline kosa_elf

Pogaduszki o HE.
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 06, 2006, 09:45:19 pm »
sea patrol jest ciekawy ale jednak wole podstawowe elfy i orzełki sa prawie na równi z boltami oczywiście oceniając skutecznośc i cenę
ASTERS OF ROCK
vizovice :D

Offline Kołata

Pogaduszki o HE.
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 07, 2006, 07:23:19 am »
ostatnio grałem z HE (ja gram O&G) opartymi na kawalerii, z 2 rydwanami, 2 boltami i 10 łuczników. ja miałem dużo piechoty i rydwany. i rzeczywistość była taka, że koleś bał się szarżować na moją piechotę.. IMO trzeba naprawdę dobrze grać, żeby taką rozpą coś ugrać. rydwany mają mało impactów i mało załogi, a jazda ma 5S. gdzie tu siła?
eźdźcy Hardkoru jadą do oporu!!

Offline b_sk

Pogaduszki o HE.
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 07, 2006, 08:39:17 am »
Siłą jest 8 rydwanów, a nie oddziały kawalerii.
Nażarte komunistyczną truflą dzikie świnie zdradziecko ryją zdrową tkankę polskiej racji stanu

Offline High Elf

Pogaduszki o HE.
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 07, 2006, 11:14:24 am »
Moją ulubioną jednostką w Warhmmerze stały się ostatnio charioty (zwłaszcza mroczniaków). Impact hity praktycznie nigdy mnie nie zawodzą, ba, nawet steedy czasem coś zdejmą... a przeciwnik po tym jak mu zetnę od dwóch do siedmiu żołnierzy (tyle schodziło dotychczas przeciwnikami jak waliłem w piechotę) nie ma praktycznie kto oddać i CR są moje. Tyle, że sprawdza się to na inne elfy, z którymi często gram, lizaki i imperium. Na bretkę cos takiego nie przejdzie - za wysoki save i do tego wardzik. Ja rydwany polecam w jak największych ilościach - są naprawdę mocne, a H Elfickie nadrabiają swoją niską wytrzymałość właśnie szybkością. Wspierani przez małe klocki kawalerii powodują zamęt w szeregach przeciwnika, przebijają się pojedyncze jednostki na tyły i potrafią tam sporo nakosić.

MOja wypowiedź nie jest do końca obiektywna bo w impactach wychodzi mi zazwyczaj 6 ale i tak rydwanom nie da się odmówić skuteczności.
ziałam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)


Offline Fenio

Pogaduszki o HE.
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 07, 2006, 12:30:32 pm »
Cytat: "Shakin' Dudi"
małe klocki (ośmioosobowe są beznadziejne). Pare poprawek. Mag będzie w jednej z 5 silver helmów :) ale za to nie ma orzełka na którego nie starczyło pkt. 2 kloce kawy jadą środkiem
na flankach piątki, a pomiędzy tym wszystkim charioty


1 * Commander @ 149 Pts
     Great Weapon; Dragon Armour; Shield; Ithilmar Barding
     Helm of Fortune [25]
     Guardian Phoenix [25]
     Pure of Heart

     1 Elf Steed @
  • Pts


1 Mage @ 152 Pts
     Magic Level 1; Ithilmar Barding
     Dispel Scroll [20]
     Dispel Scroll [20]
      1 Elf Steed @
  • Pts


10 First Silver Helms @ 303 Pts
     Barding; Lance; Heavy Armour; Shield; Standard Bearer; Musician
     Banner of Ellyrion [15]

     1 Captain @ [14] Pts


11 Silver Helms @ 311 Pts
     Barding; Lance; Heavy Armour; Shield; Standard; Musician

     1 Captain @ [14] Pts

     

5 Silver Helms @ 122 Pts
     Barding; Lance; Heavy Armour; Shield; Musician


5 Silver Helms @ 122 Pts
     Barding; Lance; Heavy Armour; Shield; Musician

   

1 Tiranoc Chariot @ 85 Pts

1 Tiranoc Chariot @ 85 Pts

1 Tiranoc Chariot @ 85 Pts

1 Tiranoc Chariot @ 85 Pts


Casting Pool: 3

Dispel Pool: 3

Models in Army: 39


Total Army Cost: 1499
 :D

jak dla mnie plewa ale to moja opinia...

mag na koniu do bani. dasz unieruchomić cały oddział żeby maga pilnować?
commander jest ok ale nie na te punkty.
obowiązkowo na eagla z reaver bowem

dawaj 2 maga. z 2 poczarujesz.

rydwany ok.

wagony do bani.
główne odziały silverów po 8, wsparcie po 5.

Do tego 2 bolece i gitara gra:

commander 178
2 magów po 180

2x 5 silverów

8 silverów

4x chariot

2x bolce

1522 pkt. obciąć coś można. np z 5 zrobić 8 czy coś.

jak chcesz to możemy zagrać Twoje na moje jak jesteś z wawy...
Nie masz zasług: to co my zwiem zasługi
 Są tylko ku Ojczyżnie wypłacone długi.
 Ojczyzna nic nam nie jest winna:ona pani,
 My- jej więźniowie , jej sługi, jej obowiązani"
                                                     S.Konarski