trawa

Autor Wątek: Kilka pytań zwiazanych z przemysłem muzycznym  (Przeczytany 1808 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Insect

Kilka pytań zwiazanych z przemysłem muzycznym
« dnia: Styczeń 08, 2006, 02:42:35 pm »
witam
czy mógłby mi ktos przyblizyć kilka faktów związanych z produkcją płyt, zarówno polskich jak i zagranicznych?
dlaczego płyty zagraniczne sa droższe, prawie 2 razy (ceny z media markt czy empiku)?
czy te płyty (zagraniczne), sa tłoczone w polsce, czy importowane ?
jesli nie sa importowane to dlaczego na "ksiażeczkach" w płytach używany jest jezyk angielski ?
chciałbym tez poznać droge jaką muza "przebywa" od kapeli do naszych sklepów, kto jaką odgrywa w tej drodze role, dystrybutor, producent,ZAIKS itd, czym oni się właściwie zajmują?

Offline Insect

Kilka pytań zwiazanych z przemysłem muzycznym
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 12, 2006, 07:43:34 pm »
więc nikt nic nie wie? :cry:  na muzycznym forum?  :(
 :(  :cry:

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Kilka pytań zwiazanych z przemysłem muzycznym
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 12, 2006, 08:00:12 pm »
Trza by wydawców popytać.
Z tego co wiem, to swego czasu dużo płyt tłoczyło się w Czechach, ale nie wiem, czy to czasem nie polskie wytwórnie jedynie (wychodziło o wiele taniej niż u nas).
Cytat: "Insect"
jesli nie sa importowane to dlaczego na "ksiażeczkach" w płytach używany jest jezyk angielski ?

Eee... Nawet polscy wykonawcy mają niekiedy książeczki w języku angielskim. A zagraniczni? Cóż, książeczka wychodzi od producenta gotowa. Po co "lokalizacja" tejże?
Dystrybutor zajmuje się... dystrybucją?
Producent... produkcją? Chyba, że chodzi o producenta muzycznego. Ten albo robi muzykę (np. z sampli itd.), albo zajmuje się koordynacją brzmieniową danego albumu, masteringiem itd. Przynajmniej coś mi się tak kojarzy.
O ZAIKSie mozna przeczytać w ustawie zapewne.

Offline IkitClaw

Kilka pytań zwiazanych z przemysłem muzycznym
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 13, 2006, 07:26:46 pm »
Cytuj
Z tego co wiem, to swego czasu dużo płyt tłoczyło się w Czechach, ale nie wiem, czy to czasem nie polskie wytwórnie jedynie (wychodziło o wiele taniej niż u nas).

Wiekszość moich płyt była tłoczona w niemczech.


Ja mam za to inne pytanie, skad można wziać informacje odnośnie ilość kopii danej płyty?