Autor Wątek: Żółtodziób w W40K  (Przeczytany 5712 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ryk Niedźwiedzia

Żółtodziób w W40K
« dnia: Marzec 16, 2003, 06:42:50 pm »
Myślę sobie, myślę... i zastanawiam się, czy przypadkiem nie rozpocząć przygody z W40K. Czy znalazłby się zupełnym przypadkiem ktoś, kto mógłby mi pomóc? W wypadku znalezienia się takich osób - z góry dziękuję.
hen a man lies, he murders a part of the world. These are the pale deaths, which men miscall their lives. This I cannot bear to witness any longer. Cannot the Kingdom of Salvation take me home?? (Cliff Burton, 1962-1985)

Offline Janek Pietkiewicz

Żółtodziób w W40K
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 16, 2003, 06:43:50 pm »
Zdefiniuj, co rozumiesz przez "pomoc".

Ja z chęcią bym ci pomógł, tylko nie wiem, w czym.

Offline Ryk Niedźwiedzia

Żółtodziób w W40K
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 16, 2003, 06:53:00 pm »
O co w tym chodzi, to już wiem. Chodzi mi raczej o pomoc w starcie (najlepsza armia dla początkującego, jakieś porady, takie rzeczy).
hen a man lies, he murders a part of the world. These are the pale deaths, which men miscall their lives. This I cannot bear to witness any longer. Cannot the Kingdom of Salvation take me home?? (Cliff Burton, 1962-1985)

Offline Janek Pietkiewicz

Żółtodziób w W40K
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 16, 2003, 07:04:40 pm »
Cytat: "Ryk Niedźwiedzia"
najlepsza armia dla początkującego


Zacznijmy od tego. Według mnie, nie istnieje żadna optymalna armia, najlepiej nadająca się dla początkujacych graczy. Oczywiście - część się trudniej prowadzi do boju, część jest praktycznie bezużyteczna na polu bitwy (jak na przykład większość oddziałów Gwardii Imperialnej), jednak wszystkie są przeznaczone zarówno dla zupełnych żółtodziobów, jak i dla ekspertów.
Na początek polecałbym ci jednak Space Marines (chyba, że coś innego wpadło ci w oko), a to ze względu na to, że uzyskasz wtedy największe wsparcie ze strony innych graczy oraz Games Workshop - SM są najpopularniejszą i najbardziej znaną armią tego uniwersum!

A co do porad... Cóż - odwiedzaj strony o WH40K (jeśli chcesz, mogę rzucić adresami), czytaj fora internetowe poświęcone tej grze (to, na którym właśnie jesteś oraz np. http://www.portent.net), jeśli chcesz zasięgnąć porady innych graczy, zajrzyj od czasu do czasu do White Dwarfa (miesięcznik Games Workshop poświęcony wszystkim grom tej firmy), a przede wszystkim - GRAJ!

Offline Janek Pietkiewicz

Żółtodziób w W40K
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 16, 2003, 07:11:10 pm »
Aha - jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś - koniecznie przeczytaj artykuł Brata Matthiusa "Materiał dla początkujących grę w W40k", wraz z jego "podartykułami" czyli "trikami Matthiusa" oraz "Jak nie grać". Ja właśnie od przeczytania tych tekstów zacząłem zabawę z "cztedziestką"...

Offline Finfarin

Żółtodziób w W40K
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 16, 2003, 07:14:52 pm »
Cytat: "Necrarch
a przede wszystkim - GRAJ!

I kto to mówi...
A co do armii to odradzałbym SM właśnie dlatego że większość osób nimi gra. Oczywiście,  Eldarzy czy IG są trudniejsze do poprowadzenia, ale armie powinienieś wybierać ze względu na klimat, nie na łatwość lub nie prowadzenia.
quote]
"Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań"
 [/quote]

G.K.Chesterton

Eman

  • Gość
Pare slow od Moderatora
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 17, 2003, 05:56:19 am »
Heyka !!!
>Jak masz zamiar zdać do następnej klasy zanim ze mną zagrasz to >jeszcze długo sobie poczekam...
Prosze drogich Kolegow - jak bedziecie pisac taki za przeproszeniem belkot, jako odpowiedz na post z konkretnym pytaniem, to wasze wiadomosci beda usuwane ... natychmiastowo.
Cze !!!

Eman

  • Gość
Jaka armie wybrac
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 17, 2003, 06:09:36 am »
Heyka !!!
>Czy znalazłby się zupełnym przypadkiem ktoś, kto mógłby mi pomóc?
Tak jak juz kolega napisal - armia dla poczatkujacych sa SM - armia ta wybacza najwiecej bledow :D Poza tym wiekszosc modeli jest dostepna jako plastiki, wiec jest to tez jedna z tanszych armii do zbierania. Ale o :czywiscie nie tym powinienes sie kierowac :P
Powinienes zrobic dwie rzeczy:
- poogladac figurki (na stronach internetowych, w White Dwarfie etc.) i zdecyodwac, ktore najbardziej Ci sie podobaja;
- poczytac fluff (tzw. tlo) poszczegolnych armii i tu rowniez zdecyodwac, ktore najbardziej przypadnie Ci do gustu.
Pozniej mozesz juz zaczac kupowac figurki :D
Cze !!!

Offline jachu_ka

Żółtodziób w W40K
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 17, 2003, 06:47:39 am »
pomysl tez o IG:AC- tam sie nie trzeba nameczyc z taktyka :D 8) ;)

mąka krupczatka
<- ikona prawdziwego kasztaniarza.

Offline Wosho

Żółtodziób w W40K
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 17, 2003, 07:19:40 am »
Hej Necrarch moglbys rzucic te adresy??

Offline jachu_ka

Żółtodziób w W40K
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 17, 2003, 01:22:57 pm »
najedz myszka, pojawiaja sie u dolu ekranu nad paskiem :)

mąka krupczatka
<- ikona prawdziwego kasztaniarza.

Offline Janek Pietkiewicz

Żółtodziób w W40K
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 17, 2003, 01:42:11 pm »
Cytat: "Wosho"
Hej Necrarch moglbys rzucic te adresy??


Bardzo proszę, rzucam. Jeśli o czymś zapomniałem, to proszę mnie poprawić.

Strony tylko o Warhammerze 40K
:eye: Librarium Online
:eye: Critical Hit
:eye: Eldar Online
:eye: Ultimate 40K

Fora dyskusyjne
:eye: Portent
:eye: WPS

Ogólnie pojmowane gry bitewne, także WH40K
:eye: The Warp
:eye: GW Gateway
:eye: Leadership 10

 

anything