trawa

Autor Wątek: Gry- Problemy Techniczne  (Przeczytany 291709 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gambit

  • Koortynator Działu
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 498
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gildia Gier Komputerowych
Odp: Gry- Problemy Techniczne
« Odpowiedź #345 dnia: Lipiec 17, 2008, 06:58:36 pm »
Shakal --> Pierwszy krok to wyłączenie dynamicznego oświetlenia. Jeśli to już zrobiłeś i dalej zdycha - to ja nie mam pomysłów.

Offline JAPONfan

Odp: Gry- Problemy Techniczne
« Odpowiedź #346 dnia: Lipiec 18, 2008, 08:00:05 pm »
Grafa przypadkiem nie zintegrowana albo ATI? (czy tam nvidia cos z czym sie
STALKER gryzl) i psrawdz czy nie masz przypadkiem czegos w procesach co wymaga od stalkera zrzucenia wszystkiego z ramcu.

Offline Poison

Odp: Gry- Problemy Techniczne
« Odpowiedź #347 dnia: Lipiec 21, 2008, 01:21:44 pm »
Witam. Chodzi mi o gre "Devil May Cry 4". Po pierwszym filmiku wyrzuca mnie do windowsa. Tak samo jest jak chce zrobić test fps'ow.(kto gral wie o co chodzi). Z demem nie miałem żadnych problemów.
Windows XP
Amd Athlon 64, 1800 MHz 3000+
GeForce 6600 256mb (najnowsze sterowniki)
1gb ram
Grę odpalam na najniższych detalach.
Proszę o pomoc.

Offline !Shakal!

  • Młodszy Mistrz
  • ***
  • Wiadomości: 326
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Po prostu BlackShakal ;-)
Odp: Gry- Problemy Techniczne
« Odpowiedź #348 dnia: Lipiec 28, 2008, 11:48:49 am »
Shakal --> Pierwszy krok to wyłączenie dynamicznego oświetlenia. Jeśli to już zrobiłeś i dalej zdycha - to ja nie mam pomysłów.

Podziałało!
Arigato!

Offline nolifesking

Odp: Gry- Problemy Techniczne
« Odpowiedź #349 dnia: Lipiec 29, 2008, 07:17:57 pm »
Mam problem. Nie wiedziałem gdzie pisać to piszę tutaj. Mam wewnętrzne IP. Czy to znaczy, że nie mam żadnych szans na gry w sieciówki?
Zauważyłem, że nawet Hamachi nie chce mi się poprawnie skonfigurować, dlatego stwierdziłem, że może nawet nie chodzi o IP ale o coś innego.
Nie mogę zalogować się nawet na konto w Neverwinter Nights. Mam (zapewne) poblokowane porty. Może mi ktoś pomóc rozwiązać problem? Szczerze mówiąc nie znam się na tej całej internetowej technice.

Offline Girwan

Odp: Gry- Problemy Techniczne
« Odpowiedź #350 dnia: Lipiec 29, 2008, 07:53:32 pm »
adres IP raczej tu nie ma nic do gadania.

być moze masz coś co blokuje Ci porty. Opisz czy masz jakieś antywiry i w jaki sposób łączysz się z netem. Czy komunikatory w stylu GG, skype Ci działają?




Offline Gabriel

  • Administrator
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 211
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • BOFH
    • http://portal.gildia.pl
Odp: Gry- Problemy Techniczne
« Odpowiedź #351 dnia: Lipiec 29, 2008, 08:08:22 pm »
Girwan: Adres IP jak najbardziej ma też tutaj sporo "do gadania" ;)

Postaram się to wyjaśnić w miarę prostym językiem ;). Połączenia w sieci negocjowane są na kilka sposobów. Oczywiście najprościej podzielić je na połączenia wychodzące i przychodzące. Każde z tych połączeń otwiera sobie jeden z ponad 65 tys. dostępnych portów na jednym z dwóch protokołów (UDP, albo TCP). Jeżeli jesteś "schowany za NATem", czyli połączenia Twojego komputera przechodzą przez inne urządzenie podłączone bezpośrednio do sieci (nazywane routerem) a ty masz wewnętrzny adres IP (192.168.*.* lub 10.*.*.*) następują wtedy utrudnienia z połączeniami przychodzącymi. O ile ty sam jesteś w stanie nawiązywać połączenia od siebie (czyli wychodzące), komputery spoza Twojej sieci lokalnej nie będą w stanie wywołać połączenia z Tobą (połączenia przychodzące). Ale pamiętaj też że raz otwarte połączenia działać może już w oba kierunki. Jeżeli więc to Ty podłączasz się do jakiegoś serwera gry nie powinno być żadnego problemu. Problem zaistnieje jednak, jeżeli ty sam będziesz chciał założyć serwer. Wtedy każdy kto będzie chciał połączyć się z Tobą w istocie będzie "dobijał się" do zewnętrznego adresu IP (czyli adresu routera). A router żeby przekazał takie połączenie dalej musi zostać tego nauczony. Nazywa się to przekierowaniem portów. Administrator ustawia wtedy router tak, iż połączenia przychodzące na konkretny jego port kierowane są dalej do wybranego adresu sieci lokalnej.
Przykład: Dajmy na to, iż twoja ulubiona gra korzysta z portów 63200 UDP oraz 9859 TCP. Twój adres IP to 192.168.3.35 a adres zewnętrzny twojej sieci (czyli taki, z jakim na świat wychodzi router) to 153.19.231.111. Jeżeli to Ty podłączasz się do gry, docelowy adres IP jest Twojemu komputerowi znany. Jeżeli ty zakładasz serwer gry i chcesz być widoczny dla innych, Twój administrator musi ustawić przekierowanie w/w portów na Twój adres lokalny. W takim przypadku wszystkie połączenia jakie przyjdą ze świata na adres 153.19.231.111 na portach  63200 UDP oraz 9859 TCP będą przekierowane z automatu do adresu 192.168.3.35, czyli Twojego komputera! Proste, prawda? ;)
To teraz skomplikuję Tobie życie jeszcze bardziej :D. Administrator może dodatkowo na routerze (albo między Tobą a routerem) zainstalować dodatkowe urządzenie/oprogramowanie tzw. zapory ogniowej (firewall). Zapora ogniowa filtruje (blokuje) połączenia w dowolnie wybrany sposób i w dowolnym kierunku. Jeżeli Twój administrator ustawił firewall na politykę "blokuj wszystko w obu kierunkach, przepuszczaj tylko wybrane porty" (np. tylko strony WWW czyli porty 80 TCP i 443 TCP), wtedy niestety nie Będziesz mógł także podłączyć się do gry. Wszystko zależy od tego, jaką politykę bezpieczeństwa/dostępu do sieci realizuje twój administrator. Najlepiej zapytać się jego o dwie podstawowe sprawy:
1. Czy połączenia od i do twojego komputera są w jakikolwiek sposób filtrowane? Jeżeli tak, to czy da się tą politykę załagodzić w przypadku Twojego adresu IP?
2. Czy istnieje możliwość przekierowania wybranych portów do Twojego komputera?
Jak uzyskasz odpowiedzi na te pytania przekaż je nam tutaj na forum. Będziemy myśleć dalej. Są oczywiście różne "sztuczki i kruczki" pozwalające na ominięcie pewnych uniedogodnień, ale jest ich dużo, nie są takie banalne w wykonaniu i każdy z nich tak właściwie zależny będzie od tego, jakie informacje uzyskasz od administratora. Dlatego wstrzymamy się z tym do Twojej kolejnej wiadomości ;)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2008, 08:12:55 pm wysłana przez Gabriel »
Rafał "Gabriel" Świątkowski (gabriel@gildia.pl),
Administrator portalu "Gildia.pl" (http://portal.gildia.pl).

Offline Girwan

Odp: Gry- Problemy Techniczne
« Odpowiedź #352 dnia: Lipiec 29, 2008, 09:08:42 pm »
wow .. to się kolega rozpisał :)



Offline nolifesking

Odp: Gry- Problemy Techniczne
« Odpowiedź #353 dnia: Lipiec 29, 2008, 09:17:09 pm »
*uderza piostką w otwartą dłoń* Aha!
Dzięki Gabriel. Przynajmniej coś zrozumiałem.
Teraz co do pytań, nie wiem czy odpowiem Ci na nie poprawnie.
1. Z telefonu do administratora innego dnia dowiedziałem się, że żadne porty/połączenia nie są blokowane(przez nich - o ile o to Ci chodzi).
2. Nie ma takiej możliwości.

Przedstawię Ci jak wygląda mniej więcej sytuacja u mnie.
Rakion:
Podłączam sie, gram, ale mam bug, czasami przeciwnicy nie widzą jak się poruszam, osobiście działą mi tylko atak na dystans, atak w ręcz nie działa. Próba rozwiązania problemu końzy się mailem od Sofnyx Team:
Cytuj
   Dear kazekeishu,

If you are under the control of Proxy/Firewall network (University LAN or NAT system), please ask your network administrator for the authorization of all Ports below to pass the network packet.
----------- -------- ---------------
Port number Protocol Remarks
----------- -------- ---------------
8500 TCP,UDP Buddy server
40706~40737 TCP,UDP Broker and Game servers

Sometimes Antivirus program or Windows firewall already installed in your computer, "blocked/not allowed" for above Ports, in this case set it "allowed" for the above Ports then you can access to all our servers.

Yours Sincerely,
Softnyx customer Care

Dreamlords (MMORTS -betatesty)
Łącze się, gram, natomiast wyskakuje mi ostrzeżenie o niemożliwości gry pvp z powodu zablokowanych portów 20010-20080

Neverwinter Nights i Neverwinter nights 2

W obu przypadkach loguje się na konto, wyszukuje serwer, łączę się, czekam około 30 sekund na połaczenie i wyskakuje informacja:
Cytuj
Serwer nieodpowiada, skończył się czas

WarRock (MMOFPS)
Nie napotkałem żadnych trudności.



Internet mam 4mb/s, teraz z powodu promocji dwa razy większy czyli 8mb/s
Firma ISTS
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2008, 09:19:44 pm wysłana przez nolifesking »

Offline Grish

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 309
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • asleep and well hidden
    • Gildia Gier Komputerowych
Odp: Gry- Problemy Techniczne
« Odpowiedź #354 dnia: Sierpień 09, 2008, 08:22:39 am »
Miał ktoś taki przypadek, że po uruchomieniu gry obraz jest czarny (nic nie widać), dźwięk natomiast jest OK. PO zakończeniu intra widać tylko kursor, a nie widać menu....

    

Offline !Shakal!

  • Młodszy Mistrz
  • ***
  • Wiadomości: 326
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Po prostu BlackShakal ;-)
Odp: Gry- Problemy Techniczne
« Odpowiedź #355 dnia: Sierpień 09, 2008, 11:45:22 am »
nie spatchowana gierka,
albo potrzebna aktualizacja karty graf.

U mnie w którymś z obu przypadków pomagało.

Offline Girwan

Odp: Gry- Problemy Techniczne
« Odpowiedź #356 dnia: Sierpień 09, 2008, 12:19:35 pm »
Miał ktoś taki przypadek, że po uruchomieniu gry obraz jest czarny (nic nie widać), dźwięk natomiast jest OK. PO zakończeniu intra widać tylko kursor, a nie widać menu....

graj w oryginalne wersje a nie spiracone :)

a poważniej - jeśli to gra do CDP - wrzuć im problem - odpowiadają w ciągu 24h - sprawdzone :)



Offline Grish

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 309
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • asleep and well hidden
    • Gildia Gier Komputerowych
Odp: Gry- Problemy Techniczne
« Odpowiedź #357 dnia: Sierpień 10, 2008, 08:59:46 am »
Gra łoryginalna.
Wogóle coś jest z nią nie tak. Na Viście mi się odpala z tym czarnym ekranem. Na XP mam kozackie rozdzielczości do wyboru: 1024x768 i 1280x1024. Oj, chyba się uzewnętrznie przy jej recenzowaniu.....

    

Offline Kondratiliew

Odp: Gry- Problemy Techniczne
« Odpowiedź #358 dnia: Sierpień 12, 2008, 04:18:19 pm »
Witam- szukałem pomocy w wielu miejscach lecz nie znalazłem pomocy- toteż próbuję tutaj.

Do gry The club niezbędny jest ?programik? xlive redist.
Na samym początku instalacji wyskakuje mi jednak error
: "system nie może otworzyć określonego urządzenia lub plik"
a potem pokazuje się coś takiego :


Offline Girwan

Odp: Gry- Problemy Techniczne
« Odpowiedź #359 dnia: Sierpień 12, 2008, 04:58:55 pm »
pytałeś CD Projekt o pomoc? Odpowiadają w 24h i czasami naprawę pomagają - sprawdzone :)