Autor Wątek: Wzorcowa impreza komiksowa  (Przeczytany 13735 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Wzorcowa impreza komiksowa
« dnia: Marzec 18, 2003, 10:44:28 am »
Wiele osob narzeka na nude na imprezach komiksowych (WKS, MFK, GDAK itd), oskarza organizatorow o to, ze pojawiaja sie ciagle te same osoby itp. To ja Was pytam: Jak Waszym zdaniem powinna wygladac dobrze zorganizowana impreza komiksowa?

Offline Clayman_

Wzorcowa impreza komiksowa
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 18, 2003, 11:07:49 am »
po pierwsze:wszystkie wydawnictwa daja 50% rabat:)
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline wilk

Wzorcowa impreza komiksowa
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 18, 2003, 11:48:59 am »
Nie wiem czy juz cos takiego bylo ale moze dobrym pomyslem byloby przyznawanie nagrod publicznosci? Np na MFK? A poza tym duzo znizek na komiksy, duzo autorow, konkursy.

Offline Spajder

Wzorcowa impreza komiksowa
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 18, 2003, 12:12:35 pm »
Mnie się ogólnie podobało, ale winny być nieco większe sale i więcej punktualności. Nie powinno się też odwoływać wątków tematycznych. I fakt, im więcej gości, tym lepiej. Ogólnie na WSK fajnie było na warsztatach rysowników. Gdy poprosiłem Kowalskiego o narysowanie wkurzonej piękności, to zadanie to wykonał Leśniak. Nie dziwię się.
Wydawnictwa powinny mieć równe szanse na sprzedaż komiksów. Patrz Egmont na WSK. Ale ogólnie przyznam, że Trzecie WSK w 80% była udana.
Czy widzieliście podróbę Druuny z tłumaczeniem?
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

Offline Błendny Komboj

Wzorcowa impreza komiksowa
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 18, 2003, 12:29:31 pm »
Organizatorzy, ochrona i twórcy obowiązkowo w superbohaterskich kostiumach. Od razu zrobiłoby się weselej.
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Wzorcowa impreza komiksowa
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 18, 2003, 02:22:36 pm »
Cytat: "wilk"
Nie wiem czy juz cos takiego bylo ale moze dobrym pomyslem byloby przyznawanie nagrod publicznosci? Np na MFK? A poza tym duzo znizek na komiksy, duzo autorow, konkursy.


Na MFK w ubieglym roku przywrocona zostala nagroda publicznosci. Znizki na komiksy nie zaleza od organizatorow tylko od wydawcow (i zazwyczaj sa, choc nie 50-procentowe). Duzo autorow - konkrety prosze.

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Wzorcowa impreza komiksowa
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 18, 2003, 02:25:42 pm »
Cytat: "Błendny Komboj"
Organizatorzy, ochrona i twórcy obowiązkowo w superbohaterskich kostiumach. Od razu zrobiłoby się weselej.


Niewatpliwie. Koszty strojow dorzuci sie do cen biletow. Ja sie Panowie i Panie zwracam z powaznym zagadnieniem do Was, bo jestem zaangazoany w organizowanie komiksowych imprez i chce zby bylo dobrze. Bede wdzieczny za powazne potraktowanie tematu, zeby nie bylo potem, ze wszystko jest be. :|

Offline Cujo

Wzorcowa impreza komiksowa
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 18, 2003, 02:48:56 pm »
Spotkania z wydawcami, gdzie kazdy moze zadac pytanie.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline wilk

Wzorcowa impreza komiksowa
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 18, 2003, 04:00:53 pm »
Cytat: "Waltari"
Duzo autorow - konkrety prosze.

Moja wypowiedz byla jak najbardziej powazna....

Konkrety? hmmm. to byla luźna propozycja. Pewnie niezbyt realna, bo zbyt droga. Chodzilo mi o sprowadzanie zagranicznych autorow. Wyobrazacie sobie przyjazd Bilala na MFK? :) Ale wiem - pewnie to niedorzeczny pomysl.... :(
Cytat: "Cujo"
Spotkania z wydawcami, gdzie kazdy moze zadac pytanie.

Popieram (znowu...)

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Wzorcowa impreza komiksowa
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 18, 2003, 04:43:49 pm »
Cytat: "Cujo"
Spotkania z wydawcami, gdzie kazdy moze zadac pytanie.


Z tym sie zgadzam. I chyba na MFK jest tak, ze na kazdym spotkaniu publicznosc moze zadawac pytania. Niestety, sposrod wydawcow pojawiaja sie ciagle Egmont, Mandragora, Kultura Gniewu, Graficon. Reszta nie jest zainteresowana, choc zaproszenia do wspolnego tworzenia programu co roku sa wysylane.

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Wzorcowa impreza komiksowa
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 18, 2003, 04:46:48 pm »
Cytat: "wilk"
Chodzilo mi o sprowadzanie zagranicznych autorow. Wyobrazacie sobie przyjazd Bilala na MFK? :) Ale wiem - pewnie to niedorzeczny pomysl.... :(


Alez to nie jest niedorzeczne. Mandragora moze w tym roku sprowadzic Risso i Azzarello. Ale na to potrzebne sa po prostu pieniadze. Rosinski co roku obiecuje Van Hamme'a, ale chyba za slabo go przekonuje. Moze w tym roku...

Offline JANKE'S

Wzorcowa impreza komiksowa
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 18, 2003, 05:13:09 pm »
Więcej spotkań z wydawcami i troche dłuższe niz te 50 min. Bo na WSK to Kołodziejczyk sam gadał i gadał  a jak skończył to i czas sie skończył i takie to było spotkanie z czytelnikami. No i bardzo bym chciał  też takiego spotkania z ludżmi z Amberu i Motopolu. Miałbym do nich kilka pytań :wink:
Genaralnie WSK było nudne :evil:

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Wzorcowa impreza komiksowa
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 18, 2003, 05:53:00 pm »
Cytat: "JANKE'S"
Genaralnie WSK było nudne :evil:


Dlatego tez wymyslilem ten temat, zeby nie bylo nudno. I chcialbym wiedziec, jakie macie oczekiwania.

Offline KoM@R

Wzorcowa impreza komiksowa
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 18, 2003, 05:56:19 pm »
GOSCIE Z ZAGRANICY!!!!!
mmmm....

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Wzorcowa impreza komiksowa
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 18, 2003, 06:02:42 pm »
Cytat: "KoM@R"
GOSCIE Z ZAGRANICY!!!!!


Nie ma sprawy. Problem jest jedynie w tym, ze NIKT nie chce dawac kasy na imprezy komiksowe, a bez kasy nie da sie sciagnac Bilala, Ennisa czy kto kogo chce. Co roku sa duze problemy, zeby wszystko sie odbylo, a bywa i tak, ze co niektorzy organizatorzy doplacaja do przedsiewziecia z wlasnej kasy.

 

anything