trawa

Autor Wątek: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.  (Przeczytany 242859 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline m4rj4n

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #225 dnia: Marzec 12, 2008, 07:17:29 am »
Pamiętam poruszyła mnie kiedyś bajka o pewnym kogucie który śpiewał na farmie i dzięki niemu wstawało słońce. Wyjechał do miasta zdobywając sławę. A jego przyjaciele jechali za nim by powiedzieć mu żeby wrócił. Kogut nazywał sie szantikler chyba. Wie ktoś co to za bajka?

Offline ManiaC

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #226 dnia: Marzec 12, 2008, 10:32:28 am »
To była niemiecka bajka?
Nie staraj się zrozumieć wszystkiego, bo wszystko stanie się niezrozumiałe"

Demokryt

Offline skil

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #227 dnia: Marzec 12, 2008, 11:22:18 am »
"przygody króla rokendrulla".
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Hollow

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #228 dnia: Marzec 13, 2008, 08:46:27 am »
A znacie tytuł filmu, w którym piłkarz trafia do więzienia i tam każą mu stworzyć drużynę złożoną z przestępców? Potem z robili na podstawie tego filmu "Longest Yard" z Sandlerem. W sumie to samo tylko zamiast piłki nożnej jest football amerykański.

Offline m4rj4n

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #229 dnia: Marzec 13, 2008, 09:37:42 am »
Cytat: "ManiaC"
To była niemiecka bajka?


Nie wiem czy niemiecka. oglądałem z dubbingiem. ale możliwe.

Cytat: "skil"
"przygody króla rokendrulla".


Powrót króla Rock and Rulla...
ale dzięki. dzięki temu znalazłem.

Offline tombek5

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #230 dnia: Marzec 13, 2008, 09:57:24 am »
Nie mogę sobie przypomnieć nazwy filmu… Akcja toczy się w Meksyku, lub gdzieś w Ameryce Płd.(możliwa są także Włochy). Film obejmuje historię 2 rodzin, walczących ze sobą od dawna. Walczą jednak w myśl pewnej zasady:

- zawsze zastrzelony zostaje jeden osobnik z przeciwnej rodziny
- zabicie tego osobnika to odwet za zabójstwo domownika
- zabić można jeżeli krew na białej koszuli po tygodniu stanie się żółta, jeżeli nadal będzie czerwona - oznacza to koniec walk między rodzinami. Nie wiem czy to było do końca tak jak napisałem, ale fabuła jest mniej więcej taka.
Nie moge znaleźć tytułu tego filmu co przyprawia mnie o nocne zgrzytanie zębami. Bardzo proszę o pomoc. Mój mail:    tombek5@yahoo.com.

Offline Qbiak

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #231 dnia: Marzec 13, 2008, 02:20:11 pm »
Cytat: "Hollow"
A znacie tytuł filmu, w którym piłkarz trafia do więzienia i tam każą mu stworzyć drużynę złożoną z przestempców? Potem z robili na podstawie tego filmu "Longest Yard" z Sandlerem. W sumie to samo tylko zamiast piłki nożnej jest football amerykański.


mean machine

Offline ManiaC

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #232 dnia: Marzec 13, 2008, 02:25:34 pm »
Cytuj
Nie wiem czy niemiecka. oglądałem z dubbingiem. ale możliwe.


Nazwa tego królika skojarzyla mi się jakoś dziwnie z jego niemieckim pochodzeniem. "Szantikler".  8)
Nie staraj się zrozumieć wszystkiego, bo wszystko stanie się niezrozumiałe"

Demokryt

Offline JAPONfan

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #233 dnia: Marzec 13, 2008, 02:45:53 pm »
Cytat: "Hollow"
A znacie tytuł filmu, w którym piłkarz trafia do więzienia i tam każą mu stworzyć drużynę złożoną z przestempców? Potem z robili na podstawie tego filmu "Longest Yard" z Sandlerem. W sumie to samo tylko zamiast piłki nożnej jest football amerykański.


yyyyy wrong, Qbiak napisal dobrze ale

"Mean Machine" jest na podstawie filmu z Burtem Reynoldsem, tylko ze zanglikizowanym. Dlatego graja w piłkę. Orginał nazywa sie uwaga "the Longest Yard" w stanch i "The Mean Machine" w anglii.

ps. Przestępców

Offline Pan Strach

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #234 dnia: Maj 20, 2008, 11:45:42 pm »
Poszukuję tytułu pewnego filmu animowanego science fiction, produkcji(najprawdopodobniej)USA. Dane mi było zobaczyć go kilkakrotnie na wideo w latach mojej młodości. Film wyprodukowano w latach 90 lub co bardziej prawdopodobne 80.

Film rozpoczyna się w kopalniach w których ludzie muszą pracować dla przedstawicieli jakiejś obcej rasy. Główny bohater to młody mężczyzna któremu udaje się wydostać przy okazji zdobywając rękojeść jakiegoś cudownego miecza. Wkrótce potem napotyka łowcę nagród(zbrojnego w jakiś laser bądź inną broń palną), wraz z którym poszukują dalszych elementów miecza. Pamiętam, iż w filmie występowały istoty zwane cosmomuchami(kosmomuchami, kosmo - muchami???), a bohaterom udało się wykupić dziewczynę którą próbował sprzedać jakiś szejk. W końcowych scenach filmu dochodzi do pojedynku głównego bohatera z arcyłotrem a kosmomuchy okazują się być duszami mędrców, bądź czymś w tym stylu. Tak czy siak ludzkość zostaje ocalona. Pamięta ktoś ten film? 
"Czasami cygaro jest tylko cygarem i niczym więcej".

Siegmund Freud

Offline Namys

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #235 dnia: Maj 28, 2008, 07:02:20 pm »
witam film który poszukuje jest filmem akcji, polegał na tym ze kilku bogatych kolesi szukało po ulicach jakis bezdomnych, i zapraszało na polowanie, problem był taki ze polowali właśnie na tych bezdomnych po bardzo obfitej kolacji dzień wcześniej, głowny bohater jak dobrze pamiętam był czarny, skonczyło sie to oczywiście happy endem gdyz zwierzyna stała sie myśliwym i wybiła wszystkich polujących;]

prosze pomóżcie juz chyba z miesiąc szukam tego filmu i na nic nie moge natrafić, dzieki wiellkie

Offline JAPONfan

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #236 dnia: Maj 28, 2008, 07:35:09 pm »
Surviving the game/ gra o przeżycie. Rutger Hauer i ice-T

Offline Pan Strach

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #237 dnia: Czerwiec 06, 2008, 07:33:18 am »
Następny film którego szukam, to film fabularny produkcji najprawdopodobniej USA, z lat 80 - 70?

Początek rozgrywał się w jakimś ciepłyn kraju, w którym pewien starszawy łowca polował na Pumę. Po schwytaniu kota łowca decyduje się jednak wypuścić go, po czym akcja przenosi się w inny, mroźniejszy region świata  (Grenlandia?), gdzie poznajemy bohatera młodszego, który dla odmiany broni fok przed kłusownikami przy pomocy zrekonstruowanego karabinu maszynowego. W rekonstrukcji broni pomagają mu eskimosi. Co ciekawe, w jednej ze scen nowy bohater odnajduje w lodzie zamrożone zwłoki poprzedniego protagonisty.

Bardzo prosiłbym o pomoc, to jeden z ciekawszych filmów mego dzieciństwa.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2008, 08:00:38 am wysłana przez Pan Strach »
"Czasami cygaro jest tylko cygarem i niczym więcej".

Siegmund Freud

Offline maab

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #238 dnia: Czerwiec 21, 2008, 06:50:38 pm »
Ja mam pytanie o 3 filmy
1. hmm chyba chiński. Film to wspomnienia kobiety o tym jak była młoda i jak poznała swojego męża. On uczył w wiosce, w której ona mieszkała. Gdy mężczyźni budowali budynek szkoły ona chciała, żeby to on jadł jej potrawy (z takiej biało niebieskiej miseczki) ...Nosiła wodę ze studni, która była koło szkoły, żeby sie z nim spotkać... Zawsze czekała na niego przy drodze... Tytuł ma chyba coś z "drogą"

Drugi film opowiadał historie dziewczyny, która miała zostać żywą bombą i wysadzić jakiegoś polityka (?). Ale kiedy zaszła w ciąże postanowiła żyć. Pamiętam tylko, ze miała duże oczy.

I ostatni film, którego poszukuje: W jakiejś gazecie z programem x lat temu podpisany był jako Przesłanie i rok produkcji 1994. Jednak po takich namiarach nie umiem go znaleźć, wiec moze sa błędne. To był dziwny film. Trochę o chłopcu, chyba Liamie, którym opiekowało się dwóch gejów, mieszkał z nimi w przyczepie (?), chłopczyk słuchał Nirvany i jezdził na deskorolce. W filmie pokazywane tez były sceny jakiejś pary na koniu....
Cenie wyżej książki niż ludzi, którzy po największej części przedstawiają tylko materiał na pergaminowe dla nich okładki…

Offline syla24

Odp: .: Zapomniane tytuły / Identyfikacja na podstawie fabuły :.
« Odpowiedź #239 dnia: Czerwiec 29, 2008, 03:48:58 pm »
jakas stara basn
Prosze pomóżcie szukam filmu lecial juz bardzo dawno temu
Film fantasy opowiadał o dwóch dziewczynkach jedna mieszkła z rodzicami a druga pod ziemia, przejście było pod różami pzred domem tej dziewczynki co mieszkała na ziemi, pamietam tylko ze pewnego razu ta dziewczynka odkryła to pzrejscie i zeszła pod zemie gdzie było pełno efłów kransali, złych czarownic itd. pamietam tez taka scene ze jechaly na kocniach po tej ciemnej krainie a pełno czarownic wyciagał rece zeby je zlapac, pamietam tez taka rozmowe ta dziewczynka co mieszkała pod ziemia powiedzila tej co mieszkala na ziemi ze kiedy róże zwiendna ona umrze.
i film kocnzy sie tak ze pewnego dnia rózę wienda i nie moze juz wejsc pod ziemie do tej krainy ta dziewcznka co zyla na ziemi. prosze jak znacie tytuł lub cokoliwek co mogło by mnie naprowadzic napiszcie.

 

anything