Autor Wątek: Jakie pytanie zadalibyście Januszowi Christa ??  (Przeczytany 7277 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Łamignat

Jakie pytanie zadalibyście Januszowi Christa ??
« dnia: Luty 01, 2006, 07:57:38 am »
Witam !!!
W związku ze stroną nad jaką pracuję mam zamiar stopniowo spotykać sie ze wszystkimi twórcami komiksów. Poza aspektem czystej przyjemności ze spotkania z autorami wole być przezorny i zapytać o zgodzę na wykorzystanie fragmentów dzieł.
Za dwa tygodnie jadę do Sopotu spotkać się z Januszem Christą (spotkanie juz mam umówione).
Stąd mój post. Powiedzcie prosze jakie pytanie zadalibyście temu rysownikowi, gdybyście mieli mozliwość spotkać się z nim w cztery oczy ??
Najciekawsze pytania, które wybiorę zabiorę ze sobą i zadam je Panu Januszowi, a odpowiedzi na nie umieszczę na tym forum !!!

Offline Mysza_

Jakie pytanie zadalibyście Januszowi Christa ??
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 01, 2006, 08:09:30 am »
Czym karmi swoją suke-psa przewodnika z którym kiedys był w łodzi???
  bardzo mnie to interesuje od czasu kiedy to zobaczyłem i widziałem patrząc na własne oczy przecierając :badgrin:

Offline Łamignat

.....
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 01, 2006, 08:12:02 am »
bez urazy ale to nawet nie było  śmieszne !!!
Oczywiste jest, że jest to człowiek starszy i chory i czy to jest powód do naśmiewania się z niego ???
Cios poniżej pasa.

Offline Mysza_

Jakie pytanie zadalibyście Januszowi Christa ??
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 01, 2006, 08:31:02 am »
było śmieszne.ja sie usmiałem.
  a co mam zadawać jakies drętwiaste pytania na które i tak nie uzyskam odpowiedzi?
 Christe szanuje i czytam odkąd w pierwszą pieluche się zbąbałem.ale to nie znaczy,że mam go traktowac w sposób "pomnikowy"! mistrz jest mistrzem i jego komiksy mówia za niego.
  nie będe sie wił wysmarowany wazeliną u jego stóp zadając "poważne" pytania.

   drugim pytaniem jakie chciałbym zadac gdyby Christa mógł jeszcze odpowiedziec jest:
" Panie Januszu,co do wódki?ogórki ,grzybki,czy to i to?
   :badgrin:

  komiksy i rysownicy to nie beton.trza luzu 8)

Offline Łamignat

....
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 01, 2006, 10:29:18 am »
Nikt nie powiedział o pomnikowym traktowaniu rysownika , lecz o szacunku jaki mu się należy za to , że jest chociażby starszym człowiekiem. A naśmiewanie się z czyjejś choroby, szczególnie kogoś kto pracował rękoma i oczyma i teraz nie może tego przez tą chorobę robić to już naprawdę cios poniżej pasa.
" a co mam zadawać jakies drętwiaste pytania na które i tak nie uzyskam odpowiedzi? "
A zadałeś jakieś sensowne ???
Zadaj a jesli będzie ok to sam osobiście zadam je Panu Januszowi i podam Ci odpowiedź !!!

Offline Mysza_

Jakie pytanie zadalibyście Januszowi Christa ??
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 01, 2006, 11:00:27 am »
szacunek szacunkiem ale spytaj sie o tą zagryche do wódy prosze... :roll:

    czy ciebie krawat w szyje uciska żeś taki spiety w każdym poście?
   skończ z tymi "ciosami poniżej pasa".to nie forum Gołoty.

Offline Salgi

Jakie pytanie zadalibyście Januszowi Christa ??
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 01, 2006, 11:13:55 am »
Łamignacie moze pytanie w stylu jak ocenia tworczosc mlodych polskich tworcow komiksowych.Czy wedlug niego polskie komiksy sa wartosciowe w tresci czy dzieci moglyby sie na nich wychowywac tak jak wychowywali sie na jego komiksach.Czy terazniejsza tworczosc komiksiarzy pozostaje w cieniu klasykow i nie maja szans z nimi konkurowac???
Oczywiscie my na ten temat moglibysmy polemizowac ale chodzi o to co na ten temat sadzi mentor.  :)

Offline Łamignat

.....
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 01, 2006, 11:20:36 am »
Jasne Salgi, bytanie bardzo ciekawe i zadam je Panu Januszowi na pewno . Sam jestem ciekaw odpowiedzi.

Offline empro

Jakie pytanie zadalibyście Januszowi Christa ??
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 01, 2006, 11:46:45 am »
ja bym chciał sie woedzieć czy Masta Christa widzi w jakiś sposób kontynuacje swojego dzieła przez innych twórców,
była gdzieś wczęsniej na ten temat dyskusja i jestem ciekaw jak sam zainteresowany widzi te sprawę :)

Offline Łamignat

....
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 01, 2006, 11:51:37 am »
empro :)
to pytanie już  mam  w kajeciku posród kilku innych wczesniej wymyslonych :)
Dyskusje czytałem i nawet wziąłem w niej udział , ale ciekawi mnie co też o pomyśle kontynuacji jego dziła myśli sam autor.

Offline empro

Jakie pytanie zadalibyście Januszowi Christa ??
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 01, 2006, 11:59:19 am »
a może sam Masta Christa ma jeszcze gdzieś w głowie/kajeciku/pod kanapą/albo w sejfie, w banku na Kajmanach jakieś pomysły na historie, których nie wykorzystał bo zdrówka brakło a miał w planach,
może jest coś takiego czym chciałby i mógłby podzielić się ze światem ??

wątpie by był to gotowy scenariusz ale może jakis rozbudowany pomysł itp,
nie wiem :) coś takiego :)

Offline Maciej

Jakie pytanie zadalibyście Januszowi Christa ??
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 01, 2006, 12:16:27 pm »
Cytat: "empro"
ja bym chciał sie woedzieć czy Masta Christa widzi w jakiś sposób kontynuacje swojego dzieła przez innych twórców,
była gdzieś wczęsniej na ten temat dyskusja i jestem ciekaw jak sam zainteresowany widzi te sprawę :)


K***a, Empro
to było poniżej pasa  :?
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline empro

Jakie pytanie zadalibyście Januszowi Christa ??
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 01, 2006, 12:28:28 pm »
Cytat: "Maciej"

K***a, Empro
to było poniżej pasa  :?


fakt,
słoma mi z butów wystaje,
nie umiem się zachować  :evil:

N.N.

  • Gość
Jakie pytanie zadalibyście Januszowi Christa ??
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 01, 2006, 10:55:10 pm »
Kiedy byłem u Christy, to rozmawialiśmy o roznych komiksach i on powiedzial, że bardzo fascynuje go Druillet. Był nawet tak mily, że poszedł do drugiego pokoju i przyniosł magazyn "Pilote", żeby mi pokazać tego Druilleta ("Sześć podróży Lone Sloane'a"). Młody wtedy byłem i głupi, więc dwa tgodnie minęły (a może nawet więcej), zanim sobie uświadomiłem, że komiks Druilleta był drukowany w "Pilote" w tym samym czasie, co pierwsze odcinki "Asteriksa". Nie pytaj go o to. I tak nie powie Ci prawdy.
I w ogóle się nie przejmuj pytaniami. Christa lubi mówić, umie mówić i opowie Ci o wszystkim, o czym tylko będzie chciał. I tylko o tym.

Offline keram

Jakie pytanie zadalibyście Januszowi Christa ??
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 05, 2006, 01:33:27 pm »
Kiedyś w wywiadzie pan Christa wspomniał, że miał propozycję pracy na zachodzie, zrezygnował jednak gdy okazało się, że miał naśladować kreskę zachodniego twórcy, który potem miał podpisywać sie pod jego pracami. Chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej; kiedy to było, nazwisko tego zachodniego twórcy, tytuł komiksu, nazwa wydawnictwa.

"W krainie Borostworów" jest podział na odcinki, czy to znaczy , że komiks ten był przeznaczoy do mającego powstać pisma komiksowego ( które niestety nie powstało)?

 

anything