trawa

Autor Wątek: Mandragora - polityka, plany wydawnicze...  (Przeczytany 177813 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Blacksad

Mandragora - polityka, plany wydawnicze...
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 05, 2006, 07:04:51 pm »
Co się dzieje? Zamówiony "Essential Daredevil" jest niedostępny tak w imago, komiksiarni jak i w merlinie, mimo że na stronie Mandry wyraźnie stoi: zamów w merlin.pl. Ktoś ma jakieś przecieki, informacje what's up?I co z pozostałymi tytułami pakietu styczniowego: "Tag&Bink", "Fury" itp.?
Chrzań się, Smirnov

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Mandragora - polityka, plany wydawnicze...
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 05, 2006, 07:28:31 pm »
Ze styczniowego pakietu już wszystko wyszło, oprócz rzeczonego Ess:DD.
Coś Mandra nawala. Premiera Ess:DD była przekładana ze 3 razy. Ostatnie hasło było, ze DD pojawi się 03.02. w piątek - nie pojawił się. Podobno ma być w najbliższym tygodniu, jakoś do środy. Ale ja już na 100% nic nie podab, bo moje ostatnie info okazało się nieprawdziwe. Ja też się nie mogę doczekać na DD.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Mandragora - polityka, plany wydawnicze...
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 05, 2006, 11:44:13 pm »
Cytat: "Louise"
Cytat: "spidey"
plus dla tych co np komiksami zainteresowali się wczoraj :P - wydania kolekcjonerskie Transmetropolitana i Hitmana.


A może niektórzy zamiast kupować każdy tomik z osobna, wolą poczekać na wydanie kolekcjonerskie, bo ładniej wygląda a przy tym czasem można zaoszczędzić parę groszy? ;)
Oferta Mandragory jest dla mnie całkiem interesująca. Z najbliższych zapowiedzi chyba skuszę się na  WK Punishera.


Sek w tym, ze Mandra czasem lubi wydac Wydanie Kolekcjonerskie drozej niz suma zeszytow. Sam nad tym boleje, bo lubie WK, mam prawie wszystkie (odpuscilem sobie Pielgrzyma, Shreka, Hitmana i Straznikow Orlego Piora, ale reszte mam).

Komiksami interesuje sie nie od wczoraj, ale nigdy nie moge zapamietac ktory tom ostatnio kupilem, wiec wole kupowac w calosci. :idea:

Z Punisherem bylo inaczej, bo nie chcialem czekac na komplet. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline freshmaker

Mandragora - polityka, plany wydawnicze...
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 04, 2006, 09:31:36 pm »
czy jest juz w sprzedazy samotny wilk i szczenie?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Mandragora - polityka, plany wydawnicze...
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 04, 2006, 11:04:06 pm »
Cytat: "freshmaker"
czy jest juz w sprzedazy samotny wilk i szczenie?


Ponoć ma być dostępny od 8 maja.

Offline kingquest

Mandragora - polityka, plany wydawnicze...
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 05, 2006, 06:51:48 am »
Cytuj
8 maja.

kolejne opóznienie  :?:  :roll:

Offline empro

Mandragora - polityka, plany wydawnicze...
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 05, 2006, 08:46:27 am »
Cytat: "kingquest"
Cytuj
8 maja.

kolejne opóznienie  :?:  :roll:


jakoś tak wszyscy teraz te opóźnienia polubili, jak tak dalej pójdzie to pakiety z poprzednich miesięcy będą wychodziły w połowie przyszłych miesięcy,
dlaczego wzoremz zachodnich wydawców komiks "majowy" nie może ukazac sie w połowie "kwietnia"....

Offline hopatika

Mandragora - polityka, plany wydawnicze...
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 05, 2006, 09:27:34 am »
to może najprościej byłoby obsunąć wszystko o miesiąc i to, co miało wydać się w kwietniu jako kwietniowe, niech się wyda w maju jako czerwcowe.  8)

Offline empro

Mandragora - polityka, plany wydawnicze...
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 05, 2006, 09:30:41 am »
Cytat: "mrock"
to może najprościej byłoby obsunąć wszystko o miesiąc i to, co miało wydać się w kwietniu jako kwietniowe, niech się wyda w maju jako czerwcowe.  8)



:)
jak tak zrobią to też będą mieli obsuwę,
bp przecież czerwcowe można wydac na poczatku lipca :)

i tak w koło Macieju :evil:

Offline tequira

Mandragora - polityka, plany wydawnicze...
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 05, 2006, 10:54:29 am »
Trochę mnie dziwi, że Mandragora nie stara się zachęcić do zakupienia Chonchu i Yongbi. Nie ma przykładowych stron, opisów itd.
Wiadomo, można sobie znaleźć wszystko na googlach, ale chyba ładniej by wyglądało, gdyby na stronie wydawnictwa się o to postarali.
Szkoda, że tak im się obsuneło wydanie tych pozycji, ponieważ w kwietniu nie było zbyt wiele fajnych premier i z chęcią kupiłbym Chonchu i Yongbi na próbę.
Tego samego dnia, czyli 8 maja Egmont ma wydać Sandmany, dlatego już nie starczy kasy na eksperymenty i odpuszczę te mandragorowe pozycje.
Tylko Samotnego Wilka kupię, chyba że znowu się nie wyrobią.

Offline freshmaker

Mandragora - polityka, plany wydawnicze...
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 05, 2006, 02:08:29 pm »
dzis (piatek) nabylem w ck wilka
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Marius Magnus

Mandragora - polityka, plany wydawnicze...
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 06, 2006, 12:31:27 am »
"Mandragora rozważa także sprzedaż komiksów w formie elektronicznej - przymiarkę do tego przedsięwzięcia stanowi wprowadzenie do sprzedaży w takiej właśnie postaci albumów 48 stron orazMikropolis: Moherowe sny. Dostępne są one na stronie Wydawnictwa Publikacji Elektronicznych Escape Magazine.
Jeśli pomysł spotka się z odpowiednim zainteresowaniem akcja ma zostać rozwinięta także na inne tytuły. Jak zapowiada wydawca, wydania papierowe ukazywały się będą przed elektronicznymi."

Za aleja-komiksu.pl

No i to uważam jest sensacja na miare tych dwudziestowiecznych. Choć nie wydaje mi się, żeby pomysł wypalił, przynajmniej nie przy takim stosunku cen wydań papierowych do elektronicznych, jak w przypadku Mikropolis i 48 stron. Ale inicjatywa bardzo zacna.   :)
Słabi i nieudani niech sczezną; pierwsza zasada naszej miłości dla ludzi. I pomóc należy im jeszcze do tego.

Coś mi pękło, robię ogląd/ A to pękł mi światopogląd

Offline 4-staczterdzieściicztery

Mandragora - polityka, plany wydawnicze...
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 06, 2006, 01:28:49 am »
Ceny wydają mi sie całkiem w porządku ( ok. 50% ceny okładkowej ).
A inicjatywa jest ciekawa i warta poparcia. Osobiście uważam, iż największy sens ma to w przypadku tytułów, których nakład uległ wyczerpaniu ( tzn. takich na które wciąż jest niezłe zainteresowanie, ale jednka zbyt małe, aby robić dodruk ).
Jednak sam wolę, posiadać komiksy na papierze.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline hopatika

Mandragora - polityka, plany wydawnicze...
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 06, 2006, 07:01:46 am »
elektroniczne wydania tytułów, których nakład się wyczerpał i można je kupić tylko na aukcjach za kosmiczną kasę - tak.
reszta elektronicznie - NIE! bo czytanie komiksów na ekranie komputera to jak seks z dmuchaną panienką zamiast z żywą - niby i ta i ta ma dziurkę, ale jednak coś nie gra. (czy ja już gdzieś tego nie pisałem?)

Offline kas1

Mandragora - polityka, plany wydawnicze...
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 06, 2006, 08:17:15 am »
ZDECYDOWANE NIE DLA WERSJI ELEKTRONICZNYCH. Na dłuższą metę mogą tylko spowodować wzrost (i tak już wysokich) cen wersji papierowych. Ja bym na miejscu mandragory pomyślał raczej nad sprzedażą bezpośrenią niektórych tytułów (np. wydań kolekcjonerskich i essentiali - te pozycje nie powinny leżeć w empikach, są tylko niszczone przez czytaczy). Pozwoliłoby to obniżyć ich ceny. Po co mamy płacić wysokie marże empikowi za zniszczone komiksy? Swoją drogą chcę nabyć nowy pakiet z Mandragory i zastanawiam się gdzie będzie najtaniej (przez internet). Jak na razie najtaniej wychodzi w CK. Znacie jakieś tańsze sklepy?

 

anything