Autor Wątek: Wyobraźnia pana E., czyli twory Gartha Ennisa  (Przeczytany 61981 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline empro

Wyobraźnia pana E.
« Odpowiedź #150 dnia: Wrzesień 08, 2006, 12:35:22 pm »
jak dla mnie czekać na trejdy, bo tak po kawałku to Ennis jest ciężkostrawny strasznie, ale biorąc do kupy większą część da radę,
raz lepiej raz gorzej ale radę się da ;)

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Wyobraźnia pana E.
« Odpowiedź #151 dnia: Wrzesień 08, 2006, 02:59:32 pm »
poczekaj na Ghost Ridera - szybko zmienisz zdanie :lol:

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Wyobraźnia pana E.
« Odpowiedź #152 dnia: Styczeń 11, 2011, 05:44:32 pm »
Kiedy jakiś czas temu przeczytałem ostanie części "Kaznodziei", pomyślałem sobie: tak, teraz już na 100% wiem, dlaczego Ennis jest wielkim scenarzystą.
Biorąc się więc za lekturę pierwszego tomu "Opowieści wojennych" oraz - bardziej zniuansowanej - opowieści wojennej "Drogi Billy", byłem całkiem spokojny o ich poziom. I oczywiście nie zawiodłem się – oba komiksy są znakomite. Ennis, absolutnie wierny swojemu stylowi, daje czytelnikowi coś, co porusza, skłania do refleksji i – chyba przede wszystkim – świetnie się czyta.
Rysownicy to światowa liga, niesamowicie "lojalni" wobec historii, które wymyślił Irlandczyk.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Wyobraźnia pana E.
« Odpowiedź #153 dnia: Grudzień 16, 2012, 10:08:16 am »
Drugi tom "Opowieści wojennych" wgniata w fotel. Garth Ennis ponownie, stosując podobne schematy i charakterystyczne chwyty, zdołał mnie zaangażować, zaszokować i zaskoczyć. Czyli widać wyraźnie, że jestem "za". :) Rola rysowników oczywiście niebagatelna. Pasjonująca i dotykająca do żywego lektura!
Fajnie by było, gdyby Mucha wydała pozostałe komiksy Ennisa o tematyce wojennej.

Offline pioma10

Odp: Wyobraźnia pana E.
« Odpowiedź #154 dnia: Grudzień 16, 2012, 10:22:39 am »
Fajnie by było, gdyby Mucha wydała pozostałe komiksy Ennisa o tematyce wojennej.
Z "Battlefields" wydała 'Dear Billy', historie o rosyjskiej pilotce i brytyjskim czołgiście nadal trwają, więc ja osobiście nie chciałbym ich otrzymywać w odcinkach (co nie znaczy że w ogóle bym nie chciał). Zostaje w takim razie tylko 'Happy Valley'.
Jeśli chodzi o wydany w USA przez Avatar Press "303" - to nie ten poziom co "Battlefields" (i jak dla mnie nie ten przedział czasowy).
"War is Hell - The First Flight on the Phantom Eagle", "Enemy Ace - War in Heaven" i "Battler Britton" - nad tymi trzema bym się zastanowił. Na pewno bym nie kupił "Adventures of the Rifle Brigade" - za dużo (i to o wiele jak na taką tematykę) typowego Ennisowskiego humoru.
Jest jeszcze "Fury - Peacemaker" - podobno dobry komiks, ale nie czytałem więc się nie wypowiadam.
W tej chwili w Marvel MAX wychodzi (podobno 13 zeszytowa) seria "Fury" i jakkolwiek nie koniecznie jest to tematyka typowo wojenna, to nad tą serią bym się zastanowił.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2012, 10:27:28 am wysłana przez pioma10 »

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Wyobraźnia pana E.
« Odpowiedź #155 dnia: Grudzień 16, 2012, 11:27:01 am »
O, super, że nakreśliłeś jasno sytuację. W każdym razie ja wziąłbym to wszystko w ciemno. :)

Offline badday

Odp: Wyobraźnia pana E.
« Odpowiedź #156 dnia: Grudzień 16, 2012, 07:04:48 pm »
A czytał ktoś "The Boys" albo "Crossed". Warte zakupu?

Offline Dembol_

Odp: Wyobraźnia pana E.
« Odpowiedź #157 dnia: Grudzień 16, 2012, 07:43:17 pm »
Crossed jeśli lubisz makabrę. Świat opanowała zaraza zbliżona do tradycyjnych zombie, ale wirus czy cokolwiek macza w tym ręce powoduje, że ludzie wyzbywają się wszelkich zasad moralnych. Mordują, gwałcą, często jednocześnie, wszystko co popadnie. W tym chaosie próbuje przetrwać grupka zdrowych ludzi. Całkiem zabawne jeśli ma się mocny żołądek. Nie pamiętam czy jest w tym jakiś sens i przesłanie. Chyba gdzieś było, ale mi umknęło przykryte gdzieś "zombie" tłuczącym kogoś końskim przyrodzeniem na śmierć.

Offline pioma10

Odp: Wyobraźnia pana E.
« Odpowiedź #158 dnia: Grudzień 16, 2012, 07:59:58 pm »
A czytał ktoś "The Boys" albo "Crossed". Warte zakupu?

"The Boys" - tak.
"Crossed" - nie.

Offline helsing

Odp: Wyobraźnia pana E.
« Odpowiedź #159 dnia: Grudzień 16, 2012, 08:25:10 pm »
"Crossed" - nie warte... gdzieś na forum opisałem moje rozczarowanie tym komiksem.
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

Offline badday

Odp: Wyobraźnia pana E.
« Odpowiedź #160 dnia: Grudzień 16, 2012, 09:03:10 pm »
A coś więcej o "The Boys"?

Offline spence

Odp: Wyobraźnia pana E.
« Odpowiedź #161 dnia: Lipiec 02, 2013, 10:20:30 pm »
Wiem, że nie do mnie powyższe pytanie jest kierowane, ale przez przypadek pasuje.

Kumpel z redakcji napisał zdań kilkadziesiąt o "The Boys" Ennisa i Robertsona. Wraz z kontekstem i dygresjami.

"Gdy­bym miał spo­rzą­dzić ran­king moich ulu­bio­nych sce­na­rzy­stow   komik­so­wych, to Garth Ennis pew­nie oku­po­wałby w nim podium.   Nie­ko­niecz­nie pierw­sze miej­sce, bo prze­cież Whe­don, David, Rucka,   Ellis. Bo prze­cież Mil­ler. Ale z mojego wymy­ślo­nego przed chwilą   podium, któ­rego tak naprawdę nie ma, Ennis nie scho­dzi od 2002 roku.   Wtedy to Egmont zaczął wyda­wać w Pol­sce Kazno­dzieję.
Prze­czy­ta­łem pierw­szy tom, następ­nego dnia pobie­głem po szkole do Empiku i kupi­łem drugi..."

reszta jest tutaj:

proszę

Może komuś się spodoba :)
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Wyobraźnia pana E.
« Odpowiedź #162 dnia: Lipiec 03, 2013, 07:59:27 am »
(pozwoliłem sobie poprawić nazwę tego tematu)

Offline LouCyphere

Odp: Wyobraźnia pana E., czyli twory Gartha Ennisa
« Odpowiedź #163 dnia: Lipiec 03, 2013, 01:04:11 pm »
A co sądzicie o Pro?  :smile:

Niby błahostka, ale scena fellatio dla "Supermena" mnie rozwaliła  :lol:

Offline misio141

Odp: Wyobraźnia pana E., czyli twory Gartha Ennisa
« Odpowiedź #164 dnia: Lipiec 12, 2013, 08:31:57 pm »
Dla mnie najlepszy komiks Ennisa to Hitman, pierwszy tom może nie podejść, ale im dalej tym lepiej. Świetne dialogi, szczególnie spotkanie Tommyego z Supermanem, albo całą Ligą już na księżycu :) Poza tym cała masa genialnych postaci dwu i trzecioplanowych, np taki Sześciopak i jego Klub Sprawiedliwości :P
Ass, gass and grass - nobody rides for free

 

anything