trawa

Autor Wątek: Wyobraźnia pana E., czyli twory Gartha Ennisa  (Przeczytany 61968 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maximumcarnage

Odp: Wyobraźnia pana E., czyli twory Gartha Ennisa
« Odpowiedź #165 dnia: Sierpień 28, 2013, 12:55:14 am »

Przeglądając neta natrafiłem na darmowe cyfrowe wydanie komiksu ,,Crossed wish you were here" http://www.crossedcomic.com/ . Jeśli dobrze rozumiem, to jest to kontynuacja głównej serii. Niestety, bez udziału Ennisa.

,,Crossed" nie czytałem. Chciałem zapytać jak mocny jest to komiks w skali od 1 do 10? Czego można się po nim spodziewać? Długo nie będę mógł po nim jeść? :smile:


Offline Dembol_

Odp: Wyobraźnia pana E., czyli twory Gartha Ennisa
« Odpowiedź #166 dnia: Sierpień 28, 2013, 11:35:14 am »
W skali od 1-10 dałbym mu 12. Zawiera bardzo dużo, bardzo wymyślnej przemocy. Wyobraź sobie najgorsze sceny z Walking Dead, podrasuj i zmontuj z nich cały komiks. Pierwsza seria jeszcze udawała, że ma jakiś głębszy sens, a potem gdzieś to się wszystko zagubiło i pozostały głównie obrzydlistwa.

Offline maximumcarnage

Odp: Wyobraźnia pana E., czyli twory Gartha Ennisa
« Odpowiedź #167 dnia: Sierpień 28, 2013, 12:12:11 pm »
Krótko mówiąc, trzeba spróbować :smile: . Jeśli dobrze rozumiem, to ,,The Boys" to coś trochę lżejszego?

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Wyobraźnia pana E., czyli twory Gartha Ennisa
« Odpowiedź #168 dnia: Sierpień 28, 2013, 12:15:32 pm »
the Boys to zupełnie inna bajka. mi podeszło dużo bardziej niż Crossed, na pewno ciekawsze fabularnie, a nie skupiające się tylko na rzezi.

no i the Boys to komiks bądź co bądź superhero :)

Offline maximumcarnage

Odp: Wyobraźnia pana E., czyli twory Gartha Ennisa
« Odpowiedź #169 dnia: Sierpień 28, 2013, 12:24:22 pm »

no i the Boys to komiks bądź co bądź superhero :smile:

Chyba raczej anty - superhero, przynajmniej tak wnioskuję na podstawie zarysu fabuły.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Wyobraźnia pana E., czyli twory Gartha Ennisa
« Odpowiedź #170 dnia: Sierpień 28, 2013, 12:29:27 pm »
Chyba raczej anty - superhero, przynajmniej tak wnioskuję na podstawie zarysu fabuły.
oj tam :-)

w każdym razie - z tego, co pamiętam, przeczytałem ze 40zeszytów i było warto.

Offline misio141

Odp: Wyobraźnia pana E., czyli twory Gartha Ennisa
« Odpowiedź #171 dnia: Sierpień 31, 2013, 06:05:40 pm »
Chyba raczej anty - superhero, przynajmniej tak wnioskuję na podstawie zarysu fabuły.
przeczytałem 10 zeszytów i stwierdzam że warto :) Dla mnie jeden z lepszych tworów Ennisa. Historia jest o grupie zajmującej się szantażowaniem i ustawianiem grup superbohaterskich. Pokazana jest baaaaardzo brudna strona superbohaterów, ale na szczęście Ennis podarował sobie postaci w stylu Gębodupy, których nadużywał ostatnio.
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline koziorozec1979

Odp: Wyobraźnia pana E., czyli twory Gartha Ennisa
« Odpowiedź #172 dnia: Październik 17, 2013, 11:38:08 am »
czytał ktoś może Goddess? Nie za bardzo moge znalezc w sieci cokolwiek o tej starej serii z Vertigo i nie wiem czy warto to sprowadzic/sprawdzic czy raczej to rzecz slaba jest? Z Ennisa za swietne uwazam Kaznodzieje, Hellblazera, Pielgrzyma, Hitmana i Punishera, War stories i inne wojenne komiksy. Ale spłodził on równiez potworki typu Fury, Ghost Rider czy Darkness . Do których pozycji bliżej bogini?

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Wyobraźnia pana E., czyli twory Gartha Ennisa
« Odpowiedź #173 dnia: Październik 17, 2013, 11:43:45 am »
Czytałem to jakieś milion lat temu i nie zrobiło na mnie wrażenia. takie jakieś eko-hipisowskie pierdy, z tego co pamiętam.

Offline Julek_

Odp: Wyobraźnia pana E., czyli twory Gartha Ennisa
« Odpowiedź #174 dnia: Listopad 26, 2013, 08:35:59 am »
Wśród całej rzeszy komiksowych twórców na pewno znajduje się grupa, która nie lubi komiksów z superbohaterami. Teoretycznie więc nie powinni oni brać zleceń na tworzenie takowych i spokojnie żyć dalej. W wielu przypadkach pewnie tak właśnie jest, ale pośród nich jest wśród nich pewien wyjątek. Nazywa się Garth Ennis. Irlandzki scenarzysta nie kryje się ze swoją nienawiścią i nie waha się przy każdej możliwej okazji dołożyć trykotom.

Chcecie przeczytać co było dalej?

http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2013/11/1439-pro.html

Offline pioma10

Odp: Wyobraźnia pana E., czyli twory Gartha Ennisa
« Odpowiedź #175 dnia: Listopad 20, 2015, 08:30:45 am »
Planeta Komiksów ma zamiar wydać 'Battlefields' Ennisa :).
Mam nadzieję, że wydadzą wszystkie miniserie, a nie tylko pierwsze trzy (z czego jedną już wydała Mucha).

fragsel

  • Gość
Odp: Wyobraźnia pana E., czyli twory Gartha Ennisa
« Odpowiedź #176 dnia: Listopad 20, 2015, 08:36:43 am »
oni nie wydają pierwszych trzech. najprawdopodobniej chodzi im o Night Witches, Motherland i  The Fall and Rise of Anna Kharkova, które (o ile Internet nie kłamie) są kontynuacją tej samej historii

Offline pioma10

Odp: Wyobraźnia pana E., czyli twory Gartha Ennisa
« Odpowiedź #177 dnia: Listopad 20, 2015, 02:09:55 pm »
oni nie wydają pierwszych trzech. najprawdopodobniej chodzi im o Night Witches, Motherland i  The Fall and Rise of Anna Kharkova, które (o ile Internet nie kłamie) są kontynuacją tej samej historii

Nie kłamie (a przynajmniej w tym przypadku) :).
W takim razie trochę szkoda, bo historia radzieckiej pani pilot, wg mnie jest słabsza niż historia brytyjskich czołgistów (która to też jest 3-częsciowa).

Offline ubernerdchick

Odp: Wyobraźnia pana E., czyli twory Gartha Ennisa
« Odpowiedź #178 dnia: Listopad 20, 2015, 04:11:16 pm »

Offline absolutnie

Odp: Wyobraźnia pana E., czyli twory Gartha Ennisa
« Odpowiedź #179 dnia: Listopad 20, 2015, 11:00:51 pm »
Tyle wiadomo o Night Witches:

http://czasnakomiks.pl/index.php/planeta-komiksow-wywiad-z-karolem/#more-7756
Uważam, że podawanie linka do jednego wywiadu w róznych tematach i różnych miejscach (także w sklepie gildii) to trochę wiocha, ale jeśli pod nickiem "ubernerdchick" kryje się ta Pani, to mogę być bardziej, a nawet dużo bardziej, tolerancyjny:




Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

 

anything