trawa

Autor Wątek: Wasz ulubiony rysownik?  (Przeczytany 21165 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline flowingwater

Wasz ulubiony rysownik?
« dnia: Luty 11, 2006, 06:38:53 pm »
Kto jest waszym ulubionym mangaką? Z czysto technicznego punktu widzenia, pomijając fabułę. I za co go lubicie- kreska, rozmieszczenie kadrów, klimat...?

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Wasz ulubiony rysownik?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 11, 2006, 11:44:01 pm »
A Twój? Napisz też coś :)

Podobnie jak w komiksie zachodnim, z mangowych też nie mam jednego ulubionego rysownika. Jest ich kilku:
Yamaji Ebine – rysowniczka tworząca głównie yuri. Jej styl wyróżnia wszystko to co „nową szkołę yuri” czyli oszczędna kreska, pozbawione tła kadry, specyficzny i niezwykle sugestywny sposób wyrażania emocji. Jej kreska jest charakterystyczna i bardzo interesująca. Oprócz wyrażania emocji umie także bardzo ładnie pokazać erotykę (zarówno męsko- damską, jak i damsko-damską).
Norihiro Yagi – bardzo podoba mi się ten jego „pokreskowany” styl. Rysuje piękne kobiety, naprawdę piękne. Za to faceci wychodzą mu o wiele gorzej. Umiejętnie kadruje, rysuje bardzo dynamiczne pojedynki. Umie też w interesujący sposób pokazać emocje jakie targają ludźmi. A sceny dramatyczne w jego wykonaniu to mistrzostwo. No i oczywiście doskonały klimat, choc ostatnio niestety zaczął gdzieś ulatywać :(
Yuho Ashibe – oldschoolowy styl, kreska doskonale sprawdzająca się w komiksach z gatunku gothic. Rysuje piękne tła i niesamowite „głębokie” oczy. No i ten klimat...
Yoshitoshi Abe – jego kreska jest taka „sympatyczna” i fajnie ubiera swoje bohaterki.
Mario Yamada – po prostu mam sentyment do tej rysowniczki.
Hayashiya Shizuru – bardzo ładne panie w jej wykonaniu. Oprócz tego dobrze sprawdza się w rysowaniu momentów romantycznych i komediowych (także SD).

Offline flowingwater

Wasz ulubiony rysownik?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 12, 2006, 07:49:12 am »
No to tak,trochę tego jest: lubię styl rysowania autora Majin Devil za nieszablonowość i lekką i czystą kreskę;
cenię Min Woo Hyuonga za "malarskość" kompozycji i odważną kreskę, stosuje też ciekawe triki z rastrami...
(póżniej jeszcze coś dopiszę bo muszę wychodzić :)  )

Offline Dreadorus Maximus

Wasz ulubiony rysownik?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 13, 2006, 08:15:51 pm »
Ja lubię Hiroki Endo za brak "wielkich oczu"  ;)  i za dynamizm. Poza tym nie "cacka" się z czytelnikiem przy mocnych scenach.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Hunter Killer

Wasz ulubiony rysownik?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 13, 2006, 08:43:59 pm »
Ja za to lubię Kohta Hirano, za dość specyficzną kreskę, dynamiczne walki, brak "wielkich oczu" , też nie oszczędza widza przy mocnych scenach (można powiedzieć, że krew i flaki są na każdej stronie  :badgrin:  ;)  ). No i wspaniale rysuje wszelką broń. I właściwie za całokształt.  :p
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Wasz ulubiony rysownik?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 13, 2006, 08:48:57 pm »
Cytat: "Hunter Killer"
No i wspaniale rysuje wszelką broń.


To znaczy szczegółowo?  :roll:

Offline Hunter Killer

Wasz ulubiony rysownik?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 13, 2006, 09:57:42 pm »
Powiedziałbym bardzo szczegółowo, dużo detali, a jak masz dobry wzrok to może nawet odczytasz maleńkie cyferki nr partii.  :)
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Wasz ulubiony rysownik?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 13, 2006, 10:04:14 pm »
Bardziej szczegółowo bronie rysują np. Sonoda i Saito :)

Offline Dreadorus Maximus

Wasz ulubiony rysownik?
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 13, 2006, 10:47:13 pm »
Szcegółowe rysowanie broni, zarówno prawdziwej jak i wymyślonej jest wizytówką mangi :)
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Wasz ulubiony rysownik?
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 13, 2006, 11:02:35 pm »
Cytat: "Dreadorus Maximus"
Szcegółowe rysowanie broni, zarówno prawdziwej jak i wymyślonej jest wizytówką mangi :)


Nie nazwałabym tego domena mangi. Wystraczy spojrzec choćby na bronie rysowane przez M. Clarka czy S. Martinbrough'a. Nie twierdzę, że iedealnie je odwzorowują (nie jestem miłośniczką militariów), ale w porównaniu z rysownikami japońskimi to wypada mniej więcej na to samo :)  Myslę, że różnica tkwi w często stosowanych w mandze zbliżeniach, które owe szczegóły uwydatniają. W komiksie zahodnim tych zbliżeń jest mniej, a i nałożone kolorki moga trochę przeszkadzać.

Offline Pokpoko

Wasz ulubiony rysownik?
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 13, 2006, 11:50:02 pm »
coż,nazwisk większosci nie pamiętam,ale chwilowo jestem pod sporym wrażeniem techniki pana Nihei Tsutomu-tła w Blame! są po prostu tak niesamowite, szczególnie wszelkiego rodzaju architektura, że większości innych artystów których mangi czytałem to tornister za nim nosić ;) .

Offline flowingwater

Wasz ulubiony rysownik?
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 14, 2006, 06:38:46 pm »
Popieram. W Blame! autor zdziałał cuda rastrami. Wogóle tam rysunki są naprawde 'nawiedzone' ale w pozytywnym sensie.

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Wasz ulubiony rysownik?
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 14, 2006, 08:49:58 pm »
Zapomniałam o jeszcze jednym - Yoshitaka Amano za całokształ jego twórczości (klimat prac, doskonała umiejętność operowania kolorami, niesamowite pomysły).

Offline Camui

Wasz ulubiony rysownik?
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 17, 2006, 08:11:40 am »
A co powiecie na Tomoko Hayakawa? Mnie spodobały się rysunki w mandze Yamato Nadeshiko Shichi Henge. A tak poza tym to moim najulubieńszym rysownikiem jest Kouyu Shurei. Alichino to najpiękniejsza manga jaką w życiu widziałam!
our sins into me, begin poisoning.

Offline flowingwater

Wasz ulubiony rysownik?
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 17, 2006, 06:50:17 pm »
Cytat: "Louise"
Zapomniałam o jeszcze jednym - Yoshitaka Amano za całokształ jego twórczości (klimat prac, doskonała umiejętność operowania kolorami, niesamowite pomysły).

to też mój idol :D  mimo, że nie jest twórcą komiksowym właściwie. uwielbiam jego rysunki. zwrot "final fantasy" pasuje do każdej jego pracy, takie są niesamowite

 

anything