trawa

Autor Wątek: Metagame - W-wa  (Przeczytany 2313 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Imix

Metagame - W-wa
« dnia: Luty 13, 2006, 02:11:28 pm »
Zastanawiałem się ostatnio nad czymś takim jak metagame. Nie wiem czy termin ten funkcjonuje w Battlu (może po prostu się nie spotkałem jeszcze). Metagame to... środowisko gry, najczęściej spotykane archetypy armii, armie dominujące ilościowo na turniejach. Innymi słowy: Czego np. spodziewamy się najbardziej jadąc na turniej? Czy bierzemy wzmocnioną obronę magiczną czy raczej nastawiamy się na to, że przyjdzie grać z ofensami (niemagicznymi). Czy raczej dajemy przedmioty i sztandary chroniące przed strzelaniem czy też może ekwipujemy się na challendże?
Ciekaw jestem, jak możnaby okreslić warszawskie meta: na co najczęściej trafiamy na turniejach itp. Zaznaczam przy tym, że nie jest to kolejne pytanie "Która armia jest najlepsza". Raczej (ale nie dosłownie) "Która armia jest najczęstsza".

Offline High Elf

Metagame - W-wa
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 13, 2006, 02:37:34 pm »
Heh większość armii jest magicznytch ale ja uparcie używam caddy - nie lubię magii i się tego nie wyprę. Najczęściej spotykałem skaveny i wampiry oraz chaos. Mało jest total offensów. Myśl rozwinę jak będę miał wolne ręce i trochę czasu
ziałam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)


Offline Robson

Metagame - W-wa
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 13, 2006, 03:23:46 pm »
W Warszawie ostatnimi czasy widze duzo bretki (zdarzaja sie nawet czarujace), szczurow i barbowych VC, jest calkiem sporo WE i chaosu. Te 3 pierwsze armie sa popularne wsrod najmlodszych graczy, gdyz nie ukrywajac sa najmocniejszymi w tej edycji WFB. Wsrod dobrych graczy nie ma dominacji konkretnej ami, tak sie zdarzylo, ze kazdy gra inna. Nie ma natomiast nikogo dobrze grajacego DE,Dwarfs,Ogrs.

Offline gogosy

Metagame - W-wa
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 13, 2006, 04:43:50 pm »
najczestsze - bretka, WE, VC. i jednak wiekszość armii jest czarujaća w jakis sposób!!!

@robson
JJ sie obrazie i zacznie rzucać jakimiś epitetami za to stwierdzenie

Cytuj
Nie ma natomiast nikogo dobrze grajacego DE....


;)
All you bitches puts your hands in the air..."
System of A Down

gogosy = GĄSIOR :)
____
Klub Killing Blow!!!
www.killingblow.prv.pl

Offline Supeł

Metagame - W-wa
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 13, 2006, 05:18:59 pm »
Cytat: "Robson"
Nie ma natomiast nikogo dobrze grajacego DE,Dwarfs,Ogrs.


Rozumiem że w Wa-wie?  ;)  Ciekawy jestem Twojej potyczki z Niedzielem chociażby, nie grałeś chyba na nowe krasie stary...

PS - wpadasz do nas czy sandomierskie Ci już zbrzydło?

JJ

  • Gość
Metagame - W-wa
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 13, 2006, 06:41:32 pm »
Cytat: "gogosy"


@robson
JJ sie obrazie i zacznie rzucać jakimiś epitetami za to stwierdzenie

Cytuj
Nie ma natomiast nikogo dobrze grajacego DE....


;)



Cytat: "Supeł"
Cytat: "Robson"
Nie ma natomiast nikogo dobrze grajacego DE,Dwarfs,Ogrs.

PS - wpadasz do nas czy sandomierskie Ci już zbrzydło?


Jedzie ze mną pociągiem....
Nie wiem czy dojedzie..... :evil:  :evil:  :evil:  :badgrin:  :badgrin:  :badgrin:

Offline Robson

Metagame - W-wa
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 13, 2006, 07:02:46 pm »
Ale mi chodzilo o to, ze nie ma nikogo dobrego grajacego DE co nie wyklucza, ze jest jeden wybitny!! i unikatowy rzeźnik z pod Warszawy ..... DżejDżej ale czegos tak oczywistego glopio mi bylo przypominac  ;) zreszta JJ nie jestes z Wawy, a chodzilo mi tylko o osoby z Wawy odnosnie krasnali rowniez.

Supel
na sandomierskie i dzbana wpadam z JJ-em jezeli mnie JJ nie wyrzuci z pociagu zbyt daleko od Lublina  :lol:  :lol:

Offline Dyd

Metagame - W-wa
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 13, 2006, 10:23:00 pm »
hmmm rzeczywiście skavenó się w ostatnim roku namnożyło....dziwi mnie tendencja spadkowa u krasnoludów...nie ma ich za dużo, pomimo tego, że kodeks mają mocny a zwolenników też nie mało.

Ogólnie rzecz biorąc natomiast nie zauważyłem by jakaś armia dominowała nad innymi, są ogry, bestie chaosu i krasnoludy chaosu, których jest mało, za to pozostałe armie trzymają się razem.

A odnośnie doboru magicznych przedmiotów ? Zależy chyba w głównej mierze od armii. Jak gram wrażliwymi na ostrzał skavenami, to staram się wrzuciś jak najwięcej dispel scrolli...w imperium starczyły mi spokojnie 4...

Shino

  • Gość
Metagame - W-wa
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 13, 2006, 10:26:36 pm »
wiesz kodeks zaczynaja miec mocny... namnozy sie niedlugo ich. Ludzie jeszcze pamietaja slabe krasie
chyba, ze 7 ed. ich oslabi... powiedzmy zabierze 2 dd (ale to tylko moje przypuszczenie:P)

Offline Supeł

Metagame - W-wa
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 14, 2006, 06:05:15 am »
Cytat: "Dyd"
hmmm rzeczywiście skavenó się w ostatnim roku namnożyło....dziwi mnie tendencja spadkowa u krasnoludów...nie ma ich za dużo, pomimo tego, że kodeks mają mocny a zwolenników też nie mało.


Hihi, trza i Tobie do Lublina wpaść jak tęsknisz na krasiami, tu prawie na każdą inną armie przypadają krasie  :D
W Wa- wie wogle się robi power play tylko (dolewać oliwy do ognia?)...

Robson, JJ - raduje się serce, raduje się dusza (oczywiście nie mówie o wyrzucaniu z pociągów)

Pozdro

Offline Imix

Metagame - W-wa
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 14, 2006, 09:38:35 am »
no właśnie, również zauważyłem sporo elfów WE oraz wampirów. no i bretki. Czy to świadczy o tym, że większość ludzi kieruje się wymaxowaniem armii w danej edycji a nie jej klimatem itd.?
Czyli raczej czarujące ofensy? Ja od siebie powiem jeszcze tylko, że poza tym co wymaxowane jest relatywnie dużo DE (zważając na ich army book)

Offline Kołata

Metagame - W-wa
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 14, 2006, 09:43:25 am »
dużo DE? ja jeszcze żadnego oprócz JJ nie spotkałem. no raz z Ożarem grałem, a tak to wogóle. napewno jest więcej imperium niż DE.
eźdźcy Hardkoru jadą do oporu!!

Offline Imix

Metagame - W-wa
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 14, 2006, 10:27:54 am »
No wiesz... ostatnio na 3 bitwyna turnieju 2 grałem z DE a poza tym sporo osób zbiera bo wiem...

A imperium? to zalezy jakie bo dla mnie np. Cult of ulric a defens imperialny to zupełnie ine armie jeśli patrzysz pod kątem meta (diametrialnie różne taktyki sposób walki). Nie wiem jakie imperium masz na mysli

Offline Kołata

Metagame - W-wa
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 14, 2006, 11:01:51 am »
Defensywne lub mix.
eźdźcy Hardkoru jadą do oporu!!

Offline Bartys

Metagame - W-wa
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 14, 2006, 06:30:25 pm »
Imix czy przypadkiem w MTG nie grałeś jakoś?? Czy mi się tylko zdaje... :D  ;)
iemy kto i kiedy powiedział słynne zdanie: "...kości zostały rzucone...", ale tylko najlepsi historycy mają świadomośc, że ów władca po tym zdaniu powiedział: "...to ja wezme tą strone z dwoma górkami..."