trawa

Autor Wątek: Gadżety komiksowe  (Przeczytany 81657 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline badday

Odp: Gadżety komiksowe
« Odpowiedź #135 dnia: Styczeń 24, 2009, 03:41:47 pm »
nie sądzę, że pisząc "największy z X-men" mieli na myśli wzrost... raczej to, że jest najmocarniejszy

Z innej beczki - teksty w magazynie są maksymalnie drętwe. Przypuszczam, że to wina tłumaczenia (czyżby K.U.?) :lol:
No i ta "Niewidoczna Kobieta" :roll:
wychodzi że gazeta promuje wyszukany język polski:)

największy z X-men - metafora
Niewidoczna kobieta - oksymoron (epitet sprzeczny)  :lol:

Offline Cheshire Cat

Odp: Gadżety komiksowe
« Odpowiedź #136 dnia: Styczeń 24, 2009, 03:47:08 pm »
W przypadku "niewidocznej kobiety" powinni dać sam podest.

Przydała by im się redakcja tekstów ale z drugiej strony nie
byłoby z czego się pośmiać. 
"Oh, you can't help that, we're all mad here. I'm mad. You're mad."

Offline Wojtpil

Odp: Gadżety komiksowe
« Odpowiedź #137 dnia: Styczeń 24, 2009, 05:38:08 pm »
Zastanawiające - mało dziś kto czyta oczywiście w Polsce komiksy superbohaterskie.
A chętnych do zakupu figurek choćby tylko teoretycznie nawet sporo.
Czyżby ciągle tkwił w nas sentyment do Tm-semic  ;-)
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline Jarek Obważanek

Odp: Gadżety komiksowe
« Odpowiedź #138 dnia: Styczeń 24, 2009, 06:05:32 pm »
Skąd wiesz, że sporo? Bo kilka osób na tym forum się zadeklarowało? Ja zamiast armii marvelątek wolałbym jednego dużego Gacka, ale na razie mam tylko Marva (w pudełku :D ).
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline arcz

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • BICEPS!
Odp: Gadżety komiksowe
« Odpowiedź #139 dnia: Styczeń 24, 2009, 06:31:59 pm »
Ja np. dostałem parę info od znajomych, którzy z komiksem raczej nie są na bieżąco, ale sobie Spidera zakupili i chwalili.
W Empiku wczoraj były 2egzemplarze, a po mojej wizycie na wyższych piętach i powrocie na dół nie było ani jednego.
Więc cały czas poluję na swój egzemplarz ;)

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Gadżety komiksowe
« Odpowiedź #140 dnia: Styczeń 24, 2009, 11:02:07 pm »

Wykonanie jednak full profesional.
Bym się czepił - w paru miejscach odłazi mi czerwona farba, a w paru niebieska wyjeżdża za daleko...
Poza tym irytuje mnie, że większość figurek stoi w tej samej, co Spider, pozycji.
Aż się prosi, by Pajęczak siedział tak:

Wolvie tak: http://www.comicuniverse.co.uk/de-DE/image.php?productid=3090
A Thor tak:http://www.mannythemovieguy.com/images/thor.jpg
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline Jarek Obważanek

Odp: Gadżety komiksowe
« Odpowiedź #141 dnia: Styczeń 25, 2009, 02:58:52 pm »
Kup sobie 12-calowego Logana zamiast 4-calowego, to będziesz miał. ;)
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Gadżety komiksowe
« Odpowiedź #142 dnia: Styczeń 25, 2009, 03:29:46 pm »
Wolałbym herosów jednakowych rozmiarów, którzy nie będą stali jak pułk wojska na defiladzie...  ;-) Jakoś nie widzę pracy tych speców, którzy wybrali te najbardziej charakterystyczne pozy.
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline Mefisto76

Odp: Gadżety komiksowe
« Odpowiedź #143 dnia: Styczeń 25, 2009, 05:27:08 pm »

 Synek dzisiaj "dał radę" Spidermanowi - podstawka i Pajączek są już osobno  :badgrin:
 "Kropelka" będzie miała robotę - mimo wszystko jednak odklejenie po dwóch dniach zabawy
(zaznaczam jednak, ze Spiderman nie wspinał się po ścianach i spadał z wieżowców...),
to chyba nie świadczy o jakiejś rewelacyjnej jakości wykonania...
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Gadżety komiksowe
« Odpowiedź #144 dnia: Styczeń 25, 2009, 06:42:49 pm »
Jeśli się nie mylę, wykonanie obejmuje raczej "wyglądanie" i "spokojne stanie na półce/czy gdzieś tam gdzie sobie kto postawi" niż jakieś ekstremalne "zabawy" ;-)

Offline graves

Odp: Gadżety komiksowe
« Odpowiedź #145 dnia: Styczeń 25, 2009, 07:17:15 pm »
Jeśli się nie mylę, wykonanie obejmuje raczej "wyglądanie" i "spokojne stanie na półce/czy gdzieś tam gdzie sobie kto postawi" niż jakieś ekstremalne "zabawy" ;-)
W końcu jest napisane, że nie dla dzieci. :roll:
Cytuj
Figurki przeznaczone są dla
osób powyżej 14 roku życia
i nie służą do zabawy.
Czytać trzeba , niestety  :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Mefisto76

Odp: Gadżety komiksowe
« Odpowiedź #146 dnia: Styczeń 25, 2009, 07:28:48 pm »
W końcu jest napisane, że nie dla dzieci. :roll:Czytać trzeba , niestety  :)

Grzybiarz - Ty to nie masz dzieci, wiem  :) Ale Ty Graves chyba też nie  8)
Mówię, ze nie BAWIł SIę, tylko go nosił ze sobą tu i ówdzie - figurka ani razu nie spadła z jakiejś wysokości, etc. Nie mniej Spajderek "wyciągnął nogi" z podstawki  :badgrin:

Macie jednak rację - nie należy go w ogóle przestawiać. Postawcie go i lepiej już nie dotykajcie,
bo Wasz też się "przekręci"  8)

 
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline bąbielek

Odp: Gadżety komiksowe
« Odpowiedź #147 dnia: Styczeń 25, 2009, 07:45:02 pm »
W kwestii gadżetów komiksowych - zapraszam na aukcje przypinek od Kultury Gniewu (i magnesów oraz torby) :).
http://aukcje.wosp.org.pl/my_page.php?uid=12469297

Klick me up, klick me down.

Offline Wojtpil

Odp: Gadżety komiksowe
« Odpowiedź #148 dnia: Styczeń 25, 2009, 08:36:39 pm »
Mój Spidek też uczestniczył w zabawie z 4 letnią córką, która już pyta kiedy będą następne ludziki. Na szczęście żyje, fragmencik kostiumu stracił czerwony kolor. Ostatecznie jednak poszedł w odstawkę. Wygrała superdziewczyna Barbie!
Ale aby Kolekcja miała jakąkolwiek szansę musi więc stać odpowiednio wysoko ( poza zasięgiem rąk ).
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline Ajron

Odp: Gadżety komiksowe
« Odpowiedź #149 dnia: Styczeń 25, 2009, 09:46:46 pm »
Bym się czepił - w paru miejscach odłazi mi czerwona farba, a w paru niebieska wyjeżdża za daleko...

W moim egzemplarzu jest jeszcze gorzej - lewe oko jest krzywe i przez to dosyć mocne niesymetryczne z prawym. Problem z wyjeżdżaniem farby występuje w miejscu łączenia figurki z podstawką, a sama figurka w wielu miejscach wygląda jakby była brudna (pewnie to cieniowanie, ale jeśli tak, to zrobione nieciekawie). A do tego na połowie podstawki widać tłustą plamę (pewnie kleju), która się świeci i psuje wrażenie.

Poza tym irytuje mnie, że większość figurek stoi w tej samej, co Spider, pozycji.

Celna uwaga. Zdecydowanie niektóre postacie mają bardziej charakterystyczne pozycje, które bardziej by się nadawały na figurkę. Ten spider z okładki tormentu mógłby być chociaż dodawany jako bonus w prenumeracie, zamiast tej figurki, która teraz w niej jest. Oczywiście, zła nie jest, ale ten tormentowy spider byłby lepszy. Albo taki wiszący pod dachem na pajęczynie, do góry nogami.

 

anything