trawa

Autor Wątek: Witam wszystkich  (Przeczytany 6062 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline katecheta666

Witam wszystkich
« dnia: Marzec 24, 2003, 08:31:27 pm »
witam wszystkich to jest mój pierwszy post na tym forum ale przejdźmy do sedna bitewniakami interesuję się od niedawna i bardzo podoba mi się Mordheim :D przeczytałem wiele artykułów na ten temat(z gildii i nie tylko) i zdecydowałem się na zwierzoludzi :twisted: pragnę jednak poprosic o pomoc w rozpisce i doborze figurek jako że nie mam o tym nijakiego pojecia z góry dziękuję!!!! :lol:

Offline drachenfeles

Witam wszystkich
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 24, 2003, 10:11:15 pm »
Witam na forum.
Rozpiski futrzaków można mieć dwie: pakerną i klimatyczną.
Pakerna to taka, w której masz wodza, 3 gorów i na maksa ungorków, wszyscy wyłącznie z maczugami. Tą bandą rozjedziesz każdego (no prawie) Rozpiska klimatyczna to taka z minotaurem, kupujesz minotaura, wodza i gorów, jak ci kasy starczy... na wyposarzenie to dobrze, ale bada wygląda wtedy świetnie i nieźle się sprawuje w boju.

Co do modeli to nieźle wyglądaję zwierzoludzie do mordheima, jest ich 3 w blisterku, ale osobiście poleciłbym poniższe:

http://www.reapermini.com/Merchant2/merchant.mvc?Screen=PROD&Store_Code=RM&Product_Code=14013

http://www.reapermini.com/Merchant2/merchant.mvc?Screen=PROD&Store_Code=RM&Product_Code=14007

Minotaury z GW też są niczego sobie.

Offline nahar

Witam wszystkich
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 25, 2003, 11:42:16 am »
Tak naprawde to ta klimatyczna tez jest pakerna tylko troche mniej....
Z wyposazenia na starcie to starcza tylko na cluby i darmorwe sztylety, ale po pierwszej bitwie mozesz juz dokupic cos fajniejszego
(najlepiej 2x 2h axes dla wodza ;-)))
paweł

Offline katecheta666

Dzieki
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 25, 2003, 07:55:55 pm »
Odnosnie Cytatu:) Interesuje Mnie wylacznie armia klimatyczna :oops: Mam za soba jakies 5 lat gry w WFRPG i klimat to podstawa bawie sie tez w bractwa rycerskie :D spox,,,A tak Przy okazji Jakie Umiejetnosci sie najbardziej przydaja (z tych do wyboru przy awansie)i czy warto   kupowac na poczatku szamana

Cytat: "drachenfeles"
.Rozpiska klimatyczna to taka z minotaurem, kupujesz minotaura, wodza i gorów, jak ci kasy starczy... na



Te figurki ReaperMiniatures sa plastkiowe czy metalowe(wiesniacze ale sie nie znam) bo jak mysle trzeba bedzie zmieniac ich wyglad (na aktualny)a konwersje metalowych figurek sa chyba troszeczke bardziej skompliklowane:)

A tak przy okazji czy klimatyczna armia z minotaurem ma jakies szanse,,,

A figurki sa,,,,interesujace ale drooogie,,,,+koszt przesylki,,,,a jednak wole minotaura z GM,,ale beastmeni sa fajni:P

Offline drachenfeles

Witam wszystkich
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 25, 2003, 08:57:55 pm »
Szaman jest fajny, walczy jak zawodowy wojownik i jeszcze rzuca zaklęcia... Co do umiejętności to futrzaki mają jeden fajny skill, mianowice 'massive strength' pozwala im na władanie bronią dwuręczną za pomocą jednej ręki, reszty chyba nie trzeba tłumaczyć.

Modele Reapera są metalowe i moim zdaniem są w większości lepsze/ładniejsze i znacznie tańsze od tych z GW.

Mój umpel gra futrzakami i zaczynał z minotaurem właśnie. Na początku dorównywaliśmy koziołkom, ale po kilku bitwach nawet moi norsi nie dali im rady, ta banda jest chyba najsilniejsza w całej grze, tylko high elfy mogą się z nimi równać, choć nie koniecznie. Dlatego jakiej byś nie zrobił rozpiski to sukces masz prawie gwarantowany.

Offline katecheta666

Witam wszystkich
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 26, 2003, 11:50:17 am »
Modele Reapera są metalowe i moim zdaniem są w większości lepsze/ładniejsze i znacznie tańsze od tych z GW


Zrobiłem rozpiske w AB i wyszła tak:
500 GC - Beastmen Warband                                                                      

Unit Name                       ## M WS BS   S T  W  I A   Ld  Save Exp    Cost

Chieftan                          1   4"  5   3    3   4  2   4   1/2  8    -    20      91
                               Leader: Any model within 6" of the Chieftan may use his
                               leadership instead of their ownFree Dagger,Mace (x2)

Gor                                1   4"   4   3    3  4  2   3   1/2  7    -    8       51
                               Free Dagger; Mace (x2)

Gor                             1   4"   4   3    3    4   2   3   1/2  7    -    8       51
                               Free Dagger; Mace (x2)

Gor                             1   4"   4   3    3    4   2   3   1/2  7    -    8       51
                               Free Dagger; +1 armour save, or save of 6+ if the model
                               has none.; Mace (x2)

Minotaur                        1   6"   4   3    4    4   3  3   2/3  9    -           256
                               Minotaurs cause Fear and are Large Creatures.
                               Bloodgreed: If a Minotaur puts all of it's enemies Out
                               of Action in hand-to-hand combat, it becomes Frenzied on
                               a D6 roll of 4+. Minotaurs may never become Heroes.;
                               Free Dagger; Mace (x2)




                                                                         Total Warband Cost: 500



  Warband Rating: 84
  Number of models: 5


Calkiem przyjemna druzynka,,,tylko mi na szamana nie straczylo :evil:
koziolki reapera sa fajniutkie i rzeczywiscie tansze martwi mnie tylko jak je konwerowac,,,,

Uwazam ze ci "panowie" sa silni,,ale podobnoi lizardmeni i undeady tez robia rzeznie

a,,,czy jak mam "massive strenght" to moge trzymac po jednym 2recznym toprze w lapkach i to sie traktuje jako walke 2bronmi,,,[/list]

Offline drachenfeles

Witam wszystkich
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 26, 2003, 08:57:42 pm »
No rozpiska w porządku

Cytuj

Uwazam ze ci "panowie" sa silni,,ale podobnoi lizardmeni i undeady tez robia rzeznie


zdecydowanie futrzaki rządzą, bo nie ma tu słabych jednostek, natomiast siłę lizardmenów stanowi ich ilość, nie jakość... no i saurusi.
A u undeadów to tylko wampir się liczy, reszta to mięso armatnie, zdejmiesz wampira i praktycznie wygrałeś.
Pozatym każda jednostka, która ma coś do powiedzenia kosztuje krocie, a tu masz ungorki po 15 za sztukę, które mają T4 co powodują, że jest to najlepsza jednostka w grze, tania, silna i wytrzymała, czego chcieć więcej.

A co do 'massive strength' to tak, jak masz tą umiejętność to walczysz bronią dwureczna jak ręczną, z tym, że nadal masz +2 do S.

Offline skolo

Witam wszystkich
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 26, 2003, 09:25:07 pm »
Witam nowego najemnika z Mordheim. bardzo prosze o umieszczanie rozpisek band przy temacie dotyczacym rozpisek

Offline Vatt'ghern

Witam wszystkich
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 26, 2003, 10:22:09 pm »
Cytat: "drachenfeles"

A co do 'massive strength' to tak, jak masz tą umiejętność to walczysz bronią dwureczna jak ręczną, z tym, że nadal masz +2 do S.


no nie gadaj... czyli nie ma strike last? i w dodatku moge dwa dwuraki dzierzyc? przeciez to mega wymiot!!! to nie moze byc prawda!

Offline drachenfeles

Witam wszystkich
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 26, 2003, 10:55:56 pm »
oczywiście, że bez 'strongmen' ma 'strike last', ale i tak wymiata.

Offline katecheta666

Witam wszystkich
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 27, 2003, 07:34:35 pm »
witam skolo.. sorki nie wiedzialem ze jest temat z rozpiskami.. nastepnym razem oczywiscie tam to wrzuce... w sumie drachenfeles... to masz racje goscie T4 za 15 zk to w sumie rzeznicy.. a lizardmeni maja chyba sava na 4+(z lekka zbroja:))? a to robi z nic troszke rzezników:) no i kroxigor:)

Offline drachenfeles

Witam wszystkich
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 27, 2003, 08:56:40 pm »
tak ale skinki mają T2... save na 6+ koszt 20 za sztukę.
saurusi mają owszem T4 i save na 5+ ale możesz ich mieć aż 4 i kosztują po 40 za zembatą paszczę.
Kroxigor to owszem nie miły gość ale wchodzi za 200.

Offline nahar

Re: Dzieki
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 28, 2003, 11:45:47 am »
Cytat: "katecheta666"
Odnosnie Cytatu:)A figurki sa,,,,interesujace ale drooogie,,,,+koszt przesylki,,,,a jednak wole minotaura z GM,,ale beastmeni sa fajni:P


Mozna dosc tanio kupic uzywane (niekoniecznie pomalowane) figurki\.
A nawet jak kupisz komisowe pomalowane to minotaur i bestmani sa metalowi - zmywasz farbe i spokój.
paweł

Offline katecheta666

Witam wszystkich
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 28, 2003, 03:35:31 pm »
spox,,,,,teraz tylko trzeba kase uzbierac ,,i kupic,,,apropos ile farbek trzeba kupic na poczatek(minimalnie)nie liczac podkladu(znak zapytania)-klawiatura mi padla:( A jeszcze jedno co jest dobrego w ludzkich bandach statystyk nie maja rzeznickich,,,klimat tez sredni:(

Offline drachenfeles

Witam wszystkich
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 28, 2003, 05:05:31 pm »
Farbek do futrzaków wystarczy ci ze 3-4 kolory
ja polecam scroched brown, beastial brown, chainmail oraz bleached bone.
Oczywiście obowiązkowo czarny i biały.

Co do ludzi, to wczytaj się trochę bardziej, każdy znajdzie tam coś dla siebie. Ja np zacząłem od Middenheim, a teraz gram Norską, poprostu lubię takie klimaty, surowych i trochę dzikich wojowników, a futrzakami bym nie grał właśnie z tego powodu, że są tak przypakowane.

 

anything