trawa

Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 816898 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ultra6

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1410 dnia: Maj 17, 2014, 06:13:29 am »
Mam nadzieję że to odpowiedni temat.
Otóż poszukuje tytuły komiksu o kaczorze Donaldzie, w którym to hyzio, dyzio i zyzio odkryli w zanieczyszczonym jeziorze kaczogrodu zmutowane ryby (które potrafiły poruszać się po lądzie i żywiły się śmieciami) i smoka. Pojawił się tam myśliwy który smoka chciał ubić a ostatecznie spadł deszcz, woda się oczyściła a smok padł.

Offline [robak]

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1411 dnia: Maj 20, 2014, 01:59:56 pm »
A jak odbieracie deadpoola z marvel now! ? Daje radę?

Offline raskoks

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1412 dnia: Maj 21, 2014, 12:41:16 pm »
Pytanko,
właśnie czytam sobie New Avangers i Mighty Avangers i pojawia mi sie pytanie:

Kiedy maja miejsce wydarzenia: proba wejscia do domu dr stranga przez MA? Proba odbicia Capa przez NA? W NA pokazano że ma to miejsce przed wyprawa do Japonii, a pozniej jak NA wracaja z tamtad to juz trwa walka z Ultronem. W zasadzie wydaje sie ze nia ma na to miejsca bo od powstania MA mija moze godzina zanim wpadaja oni w jakis straszny wir wydarzen - patrz Ultron itp.

Offline Garf

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1413 dnia: Maj 25, 2014, 03:38:32 pm »
Mam nadzieję że to odpowiedni temat.
Otóż poszukuje tytuły komiksu o kaczorze Donaldzie, w którym to hyzio, dyzio i zyzio odkryli w zanieczyszczonym jeziorze kaczogrodu zmutowane ryby (które potrafiły poruszać się po lądzie i żywiły się śmieciami) i smoka. Pojawił się tam myśliwy który smoka chciał ubić a ostatecznie spadł deszcz, woda się oczyściła a smok padł.

"Zejście smoka", KD 34/2003
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1414 dnia: Maj 25, 2014, 06:46:05 pm »
A jak odbieracie deadpoola z marvel now! ? Daje radę?

Z tego co czytałem to jakiegoś szału nie ma, ale też nie jest to coś totalnie złego, od poprawna seria o Pyskatym Najemniku. Jeśli idzie o te mini serie poboczne to ponoć bardzo dobrze wypada Deadpool vs Carnege.

Offline Murazor

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1415 dnia: Czerwiec 13, 2014, 07:53:06 pm »
Spotkał się ktoś z tymi zeszytami http://www.atomcomics.pl/pl/searchquery/Essentials/1/phot/5/priceto/4/pricefrom/0? Co wchodzi w skład takiego zeszytu, że ma 64 strony? I jeszcze jakby ktoś miał link do listy całej tej serii (lub zapowiedzi) to już byłoby całkiem dobrze :)

Offline kelen

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1416 dnia: Czerwiec 13, 2014, 08:04:21 pm »
Na pewno takie wydania zawierają przedruk historii z pierwszych numerów danych serii. Reszta stron, z tego co pamiętam, to przewodnik po różnych seriach z DC Comics, polecane lektury, ich kolejność itd dotyczące większych postaci i grup bohaterów.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline badday

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1417 dnia: Czerwiec 13, 2014, 08:38:35 pm »
Spotkał się ktoś z tymi zeszytami http://www.atomcomics.pl/pl/searchquery/Essentials/1/phot/5/priceto/4/pricefrom/0? Co wchodzi w skład takiego zeszytu, że ma 64 strony? I jeszcze jakby ktoś miał link do listy całej tej serii (lub zapowiedzi) to już byłoby całkiem dobrze :)
Napisz do Atomcomics: sklep@atomcomics.pl Szybko Ci odpisza, zarowno co zawieraja jak i link czy liste podadza.

Offline arnold

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1418 dnia: Czerwiec 13, 2014, 08:52:49 pm »
Witam Panowie i Panie,

Jest to mój pierwszy post na forum, ale zostanę pewnie na dłużej, chciałem się gdzieś przywitać, ale nie wiem czy jestem ślepy czy po prostu nie ma tutaj takiego działu.
Komiksy kiedyś pochłaniałem w dosyć sporych ilościach, z seri DobryKomiks, TM-SEMIC, Kaczor Donald Gigant, Superman, Batman, Spiderman itp. Były to lata 90te i ogólnie byłem "małym chłopcem" i pewnie nie do końca świadomym odbiorcą. Jakiś czas temu postanowiłem powrócić do komiksów i chce żeby to były wydania od DC COMICS, Joker, Harley Quinn i ich przygody mnie najbardziej interesują, chociaż głównie moje pytanie tyczy się od czego zacząć? Człowiek już trochę pozapominał co z czym się je i chciałbym sobie odświeżyć pamięć. Na początku zacząłbym właśnie od tytułów na początek, a potem będę się zagłębiał w historie bardziej konkretne, dotyczące konkretnych postaci min. Joker'a i Harley Quinn, ale nie tylko. Dodam jeszcze, że z czasem zamierzam kupić te trzy grubsze tomy Batmana, bo chyba 4 jeszcze nie wyszedł? Chodzi mi o te polskie wersje językowe, a może od tego właśnie zacząć, czy lepsze będą na początek jakieś zeszyty? Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam!

PS.

Dzisiaj przyszło do mnie Harley Quinn #1 The New 52! Nie przeczytałem przed kupnem ile to ma stron i się zdziwiłem jakie to cieniutkie jak odebrałem  :badgrin:

Offline kelen

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1419 dnia: Czerwiec 13, 2014, 09:08:16 pm »
Standardowa grubość zeszytu amerykańskiego. No ale jeśli nigdy nie kupowałeś komiksów, to mogłeś nie wiedzieć. Ta seria tak w ogóle zaczęła się świetnym numerem 0.

Z tymi tytułami na początek chodzi Ci ogólnie o Batmana, czy o Jokera i Harley? Jeśli to pierwsze, to zerknij do mojego posta w temacie o Batmanie - http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,313.msg1258532.html#msg1258532 . Jeśli chodzi o parę Joker/Harley, to koniecznie kup album "Batman: Mad Love and Other Stories". Harley była też jedną z trzech głównych bohaterek "Gotham City Sirens", ale wydania zbiorcze tego komiksu chyba się już wyprzedały...

Aha, oczywiście, jeśli chcesz, to możesz śmiało zacząć od Batmanów z Nowego DC Comics od Egmontu, o ile nie jest dla Ciebie obcy fakt, że było więcej niż jednego Robina, kto to jest Nightwing itd ;)
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1420 dnia: Czerwiec 13, 2014, 09:09:39 pm »
Witam Panowie i Panie,

Jest to mój pierwszy post na forum, ale zostanę pewnie na dłużej, chciałem się gdzieś przywitać, ale nie wiem czy jestem ślepy czy po prostu nie ma tutaj takiego działu.
Komiksy kiedyś pochłaniałem w dosyć sporych ilościach, z seri DobryKomiks, TM-SEMIC, Kaczor Donald Gigant, Superman, Batman, Spiderman itp. Były to lata 90te i ogólnie byłem "małym chłopcem" i pewnie nie do końca świadomym odbiorcą. Jakiś czas temu postanowiłem powrócić do komiksów i chce żeby to były wydania od DC COMICS, Joker, Harley Quinn i ich przygody mnie najbardziej interesują, chociaż głównie moje pytanie tyczy się od czego zacząć? Człowiek już trochę pozapominał co z czym się je i chciałbym sobie odświeżyć pamięć. Na początku zacząłbym właśnie od tytułów na początek, a potem będę się zagłębiał w historie bardziej konkretne, dotyczące konkretnych postaci min. Joker'a i Harley Quinn, ale nie tylko. Dodam jeszcze, że z czasem zamierzam kupić te trzy grubsze tomy Batmana, bo chyba 4 jeszcze nie wyszedł? Chodzi mi o te polskie wersje językowe, a może od tego właśnie zacząć, czy lepsze będą na początek jakieś zeszyty? Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam!

PS.

Dzisiaj przyszło do mnie Harley Quinn #1 The New 52! Nie przeczytałem przed kupnem ile to ma stron i się zdziwiłem jakie to cieniutkie jak odebrałem  :badgrin:

Jeśli chodzi o polskie wydania to na dniach wyjdą Batman Zabójczy Żart i Batman Człowiek który się śmiał, oba skupiają sie na Jokerze. Potem możesz sięgnąć po powieść graficzną Joker, występuje tam też Harley, a głównym bohaterem jest sam Joker nie Batek. No i najnowszy Batman Śmierć Rodziny to też głównie Joker + gościnny występ Harley.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1421 dnia: Czerwiec 13, 2014, 09:09:58 pm »
Dodam jeszcze, że z czasem zamierzam kupić te trzy grubsze tomy Batmana, bo chyba 4 jeszcze nie wyszedł? Chodzi mi o te polskie wersje językowe, a może od tego właśnie zacząć, czy lepsze będą na początek jakieś zeszyty? Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam!

Te grubsze tomy to są właśnie zbiorcze wydania zeszytowej serii "Batman". Ciągle można je dostać w rozsądnej cenie i wychodzą taniej niż pojedyncze zeszyty. Pierwsze dwa tomy zbierają zeszyty opowiadające historię starcia Batmana z Trybunałem Sów, natomiast trzeci tom to historia z Jokerem. Do trzeciego tomu nie musisz znać wcześniejszych dwóch, więc jeśli lubisz postać Jokera, to możesz zacząć od niego. Seria zbiera pozytywne opinie.

Offline arnold

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1422 dnia: Czerwiec 13, 2014, 09:22:04 pm »
@kelen

Numer #0 poszukam, ciekawe czy znajdę. Co do tytułów na początek chodzi mi ogólnie o zaczęcie przygody ze światem DC, żeby potem jak będę czytał coś bardziej konkretnego o Jokerze czy kimś innym, a będą jakieś wspomnienia/wracanie do wcześniejszych historii to będę wiedział o co chodzi/chodziło. "Batman: Mad Love and Other Stories" poszukam. Interesują mnie chyba (bo na razie chyba, może to się zmienić z czasem) historie tych "złych" bohaterów. Ogólnie to za bardzo nie ogarniam tytułów samych komiksów (wersje zeszytowe) nie bardzo wiem co znajdę w takim komiksie, ale będę dużo czytał i mam nadzieje, że z czasem wszystko będzie jaśniejsze.

@Kamil Matusiak

Polskie wydania jak najbardziej.

@Blaskowitz

Właśnie nie ogarniam jeszcze za bardzo tych wszystkich serii itp, wiem, że zeszyt to "cienki" komiks, teraz dowiedziałem się, że te grubsze tytuły to "cienkie" komiksy złożone w całość, także dzięki :smile: Możliwe, że zacznę od trzeciego tomu, jeżeli nie jest wymagana znajomość dwóch wcześniejszych.

Offline badday

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1423 dnia: Czerwiec 13, 2014, 09:31:56 pm »
Witam Panowie i Panie(...)
Poczytaj sobie ten wątek: http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,313.0.html
Ps. Harley Quinn dobrze zaczac od #0
Ps.2 Harley masz tez w serii Suicide Squad (New52) http://multiversum.pl/q/?keywords=suicide%20squad%20new&prices[0]=&prices[1]=&templates[22][tomy-scla-hc-]=tomy%20%28SCLA%3D%3DHC%29 I do tego to grupa "złych" bohaterów - więc masz dwa w jednym:) -ale to dość średnia seria jest wg recenzji (sam nie czytałem).

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1424 dnia: Czerwiec 13, 2014, 09:35:14 pm »
Co do tytułów na początek chodzi mi ogólnie o zaczęcie przygody ze światem DC, żeby potem jak będę czytał coś bardziej konkretnego o Jokerze czy kimś innym, a będą jakieś wspomnienia/wracanie do wcześniejszych historii to będę wiedział o co chodzi/chodziło.

Jeśli chodzi tu o Jokera to właśnie Zabójczy Żart i Człowiek... spełniają te kryteria. Są to dwie najważniejsze wydane w polszy historie definiujące tego (anty)bohatera, które są wielokrotnie przywoływane, w tym też w Śmierci Rodziny.