Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 817131 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arnold

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1425 dnia: Czerwiec 13, 2014, 09:37:13 pm »
@baddy

Wątek będę czytał, już przejrzałem parę stron. Harley Quinn #0 z chęcią bym kupił, ale widzę, że jest tylko na amazonie w USA, a średnio ogarniam zakupy tam, chyba, że źle patrze. Jeszcze może dodam tylko jakby ktoś chciał jeszcze coś polecić, że interesuje mnie Joker i Harley Quinn w sensie początek znajomości i cały początek ich wspólnej przygody, później będę mógł sobie rozbić bohaterów na dwa oddzielne tematy, chyba, że właśnie wpierw lepiej każdego po kolei poznawać  :roll:

@Kamil Matusiak

Dzięki, zaraz poszukam i zobaczę jak bardzo portfel ucierpi.
 

edit:

Czy HARLEY QUINN #0 DIRECTORS CUT będzie ok? Widzę, że okładka inna, w tej pierwszej wersji fajniejsza, chyba, że na stronie, której oglądam jest zła, ale nie sądzę. Stron ma 56 więc to chyba nie jakaś okrojona wersja?

Offline badday

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1426 dnia: Czerwiec 13, 2014, 09:41:12 pm »

z Harley #0 poczekaj sobie na dodruk i kup np na atomcomics.pl, np. Harley#1 w ciagu 2 miesiecy mial juz 3 dodruki:)


Czy HARLEY QUINN #0 DIRECTORS CUT będzie ok? Widzę, że okładka inna, w tej pierwszej wersji fajniejsza, chyba, że na stronie, której oglądam jest zła, ale nie sądzę. Stron ma 56 więc to chyba nie jakaś okrojona wersja?
Wydaje mi sie że to jest wersja cz-b, a więcej stron, bo dodano scenariusz tego zeszytu.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2014, 09:46:15 pm wysłana przez badday »

Offline arnold

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1427 dnia: Czerwiec 13, 2014, 09:43:08 pm »
Właśnie tam kupiłem #1 i zamierzam robić dalsze zakupy bo sklep zrobił na mnie dobre wrażenie, no nic, napiszę do nich i może uzyskam jakąś informacje kiedy można się spodziewać dodrukowanego #0.

Offline kelen

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1428 dnia: Czerwiec 13, 2014, 09:49:06 pm »
Cytuj
Czy HARLEY QUINN #0 DIRECTORS CUT będzie ok? Widzę, że okładka inna, w tej pierwszej wersji fajniejsza, chyba, że na stronie, której oglądam jest zła, ale nie sądzę. Stron ma 56 więc to chyba nie jakaś okrojona wersja?

W przypadku poprzednich edycji Director's Cut rzecz polegała na tym, że komiks był w wersji oryginalnych szkiców (bez tuszu i kolorów) + cały scenariusz. Jak zerknąłem na opis Harley, to tutaj jest inaczej. W tym numerze było pełno artystów (każdy miał bodaj 1-2 stron do dyspozycji, już nie pamiętam dokładnie) i z tego co widzę, tutaj dodali też strony od autorów, którzy wzięli udział w konkursie z tym kontrowersyjnym fragmentem scenariusza. Jak nie interesują Cie dodatki, to poczekaj na normalne wznowienie zerówki albo na wydanie zbiorcze.

Jeśli zależy Ci na pierwszym spotkaniu Jokera z Harley, to wspomniany przeze mnie wcześniej "Mad Love" dotyczy tej sprawy. W tym komiksie po raz pierwszy to pokazano, a potem (ponoć tylko częściowo) zaadaptowano w odcinku o tym samym tytule w "The New Batman Adventures". Krótki komiks o tej dwójce znajdziesz też w "Batman: Black and White II, część 2" od Egmontu, ale jego nakład od dawna jest już wyczerpany.

Ah! I jak mógłbym zapomnieć o tym, że DC Comics sukcesywnie wznawia wydania zbiorcze solowej serii Harley Quinn :) W tej chwili wyszły już 3 tomy, 4 jest w zapowiedziach.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2014, 09:52:45 pm wysłana przez kelen »
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline arnold

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1429 dnia: Czerwiec 13, 2014, 09:54:28 pm »
@kelen

Rozumiem, że Batman: Mad Love and Other Stories w polskiej wersji językowej nie ma? Kurde, patrze, że to całkiem drogie hobby, o ile wersje zeszytowe raz na miesiąc(?) można kupić, czy nawet raz na tydzień, to jeżeli teraz mam kupić wszystkie tytuły, z którymi muszę się zapoznać to muszę wydać całkiem sporo gotówki :???: ??: I do tego ta dostępność, najlepiej brać jak jest bo potem może się okazać, że nie ma... Tylko czy będzie mnie stać na takie duże zakupy na raz to nie wiem :badgrin:

Offline badday

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1430 dnia: Czerwiec 13, 2014, 09:56:52 pm »
@kelen

Rozumiem, że Batman: Mad Love and Other Stories w polskiej wersji językowej nie ma? Kurde, patrze, że to całkiem drogie hobby, o ile wersje zeszytowe raz na miesiąc(?) można kupić, czy nawet raz na tydzień, to jeżeli teraz mam kupić wszystkie tytuły, z którymi muszę się zapoznać to muszę wydać całkiem sporo gotówki :???: I do tego ta dostępność, najlepiej brać jak jest bo potem może się okazać, że nie ma... Tylko czy będzie mnie stać na takie duże zakupy na raz to nie wiem :badgrin:

To może jeszcze inaczej. Zacznij sobie od zapoznania się z tym :)
http://www.multiversum.eu/files/DC_retailer_promos_PDFS_APR13_DCE_Essential_GN_and_Chronology_spreads.pdf

Offline kelen

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1431 dnia: Czerwiec 13, 2014, 09:59:35 pm »
@kelen

Rozumiem, że Batman: Mad Love and Other Stories w polskiej wersji językowej nie ma? Kurde, patrze, że to całkiem drogie hobby, o ile wersje zeszytowe raz na miesiąc(?) można kupić, czy nawet raz na tydzień, to jeżeli teraz mam kupić wszystkie tytuły, z którymi muszę się zapoznać to muszę wydać całkiem sporo gotówki :???: ??: ??: I do tego ta dostępność, najlepiej brać jak jest bo potem może się okazać, że nie ma... Tylko czy będzie mnie stać na takie duże zakupy na raz to nie wiem :badgrin:

Nie, Mad Love nie został u nas niestety wydany (a samo bardzo bym chciał). Jak wolisz pochłonąć więcej za jednym razem, to lepiej zaoszczędź trochę kasy i nie kupuj co tydzień zeszytu, tylko po odpowiednim czasie wydanie zbiorcze (zawsze wyjdzie taniej).
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline arnold

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1432 dnia: Czerwiec 13, 2014, 10:14:11 pm »
@baddy

Dzięki, utwierdziło mnie to jeszcze bardziej w przekonaniu, że tanie hobby to nie jest :smile:

@kelen

Chyba tak zrobię, że póki co nazbieram na Śmierć rodziny, Batman Zabójczy Żart i Batman Człowiek który się śmiał. Kolega wcześniej napisał "Potem możesz sięgnąć po powieść graficzną Joker, występuje tam też Harley", o którą powieść chodzi bo już się gubię? Widzę, że jeszcze Batman Hush ma na okładce Harley więc to też może mnie zainteresować.

Offline kelen

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1433 dnia: Czerwiec 13, 2014, 10:20:02 pm »
Komiks nazywa się po prostu "Joker". Tylko wygląda na to, że polska edycja już zdązyła się drugi raz wyprzedać http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/165740-obrazy-grozy-16-joker

Harley i Jokera jest niewiele w "Batman: Hush", może dosłownie w dwóch rozdziałach jeśli pamięć mnie nie myli. Ja tego komiksu nie polecam, szczególnie, że występuje tam ogrom postaci i jeśli nie masz za sobą podstaw i trochę dodatków, to ta historia może Ci trochę namieszać podczas lektury.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline badday

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1434 dnia: Czerwiec 13, 2014, 10:23:41 pm »

Harley i Jokera jest niewiele w "Batman: Hush", może dosłownie w dwóch rozdziałach jeśli pamięć mnie nie myli. Ja tego komiksu nie polecam, szczególnie, że występuje tam ogrom postaci i jeśli nie masz za sobą podstaw i trochę dodatków, to ta historia może Ci trochę namieszać podczas lektury.

A ja polecam, ale tylko dlatego, ze dużą rolę odgrywa tam mój ulubiony villain - Riddler:)

arnold, w jakim mieście mieszkasz? Bo np. w Krakowie jest fajna biblioteka z bardzo pokaznym zbiorem komiksow, takze anglojezycznych:)


Offline arnold

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1435 dnia: Czerwiec 13, 2014, 10:29:06 pm »
@kelen

Będę musiał szukać używki w takim razie, chyba, że jeszcze gdzieś się znajdzie jakiś egzemplarz.

@baddy

Mieszkam niestety w takim mieście, że komiksów nie ma żadnych, znalazłem przedwczoraj w antykwariacie Batman Anioł Zniszczeń/Dziwne Towarzystwo nr4 i Batman Przedstawiamy Brzuchomówce nr6 oba z 92r po 7zł sztuka... Straszna bieda u mnie z komiksami, ale na szczęście jest internet...

Offline badday

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1436 dnia: Czerwiec 13, 2014, 10:44:58 pm »

@baddy

Mieszkam niestety w takim mieście, że komiksów nie ma żadnych, znalazłem przedwczoraj w antykwariacie Batman Anioł Zniszczeń/Dziwne Towarzystwo nr4 i Batman Przedstawiamy Brzuchomówce nr6 oba z 92r po 7zł sztuka... Straszna bieda u mnie z komiksami, ale na szczęście jest internet...

Jeśli tak, to rzeczywiście nie baw sie w zeszytówki, tylko kupuj wydania zbiorcze - najlepiej TPB SC, bo taniej, ale zwracaj też uwagę na to, co zawierają, jakie zeszyty, bo nieraz wersja twardookładkowa (HC) może zawierać więcej zeszytów. Teraz na multiversum jest promocja na komiksy ze słowem Batman w tytule. http://multiversum.pl/c/1236/batman-promocje.html?keywords=&prices[0]=&prices[1]=&templates[22][tomy-scla-hc-]=tomy+%28SCLA%3D%3DHC%29

Niektóre TM-Semici z batmanem też były całkiem dobre, tu masz kilka polecanych:)
http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2012/12/1208-bat-elita-czesc-pierwsza.html
http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2013/01/1209-bat-elita-czesc-druga.html


Offline arnold

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1437 dnia: Czerwiec 14, 2014, 11:50:28 am »
Jest na forum jakiś słownik pojęć "komiksowych"? Bo nie wiem co to TPB SC, HC (HC to oznaczenie twardej okładki?).

Jeszcze raz dzięki za pomoc, niedługo będę się rozglądał za paroma tytułami.

Offline vision2001

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1438 dnia: Czerwiec 14, 2014, 11:54:43 am »
Jest na forum jakiś słownik pojęć "komiksowych"? Bo nie wiem co to TPB SC, HC (HC to oznaczenie twardej okładki?).

Jeszcze raz dzięki za pomoc, niedługo będę się rozglądał za paroma tytułami.
SC - soft cover - miękka okładka
HC - hard cover - twarda okładka
TPB - trade paper back - to określenie na zbiorcze wydanie komiksów zeszytowych
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline arnold

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1439 dnia: Czerwiec 14, 2014, 12:46:42 pm »
Dzięki, jestem znów mądrzejszy :lol:

Teraz tak, zrobiłem sobie taką listę zakupów i prosiłbym ewentualnie kolegów jak to uporządkować żeby czytać po kolei (po kolei w sensie od początku przygody Jokera, początek poznania z Harley):

1. Mad Love and Other Stories
2. Zabójczy żart
3. Człowiek który
4. Joker
5. Śmierć rodziny
6. Harley #0

Kolega wcześniej pisał o wydaniach zbiorczych z Harley, ale jak już wychodzi tom 4 to pewnie pierwsze trzy będą trudno dostępne, ale jakby się udało dorwać to pozycje nr. 6 bym zamienił na te wydania zbiorcze. Komiksy z serii Suicide squad też chyba mnie zainteresują, ale to z czasem bo nie wyrobie finansowo :lol: