trawa

Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 817099 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline raskoks

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1530 dnia: Sierpień 05, 2014, 08:49:49 pm »
Ktos sie orientuje jakei sa roznice miedzy wydaniami brytyjskimi i amerykanskimi komiksow marvela?
Papier? jakosc? tresc?

fragsel

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1531 dnia: Sierpień 05, 2014, 09:34:25 pm »
Ktos sie orientuje jakei sa roznice miedzy wydaniami brytyjskimi i amerykanskimi komiksow marvela?
Papier? jakosc? tresc?


co to są "brytyjskie wydania komiksów marvela"? podaj jakiś przykład...

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1532 dnia: Sierpień 05, 2014, 09:44:31 pm »
Ktos sie orientuje jakei sa roznice miedzy wydaniami brytyjskimi i amerykanskimi komiksow marvela?
Papier? jakosc? tresc?

Weż sobie np. Wolverine Logan od Muchy i porównaj z amerykańskim oryginałem, na którym bazowała Mucha, później przełóż to na rynek brytyjski.

Offline raskoks

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1533 dnia: Sierpień 05, 2014, 10:31:12 pm »
hmmm mam w reku pierwszy numer GOTG wydany w usa i numer drugi w UK - chodzi o TPB - i szczere te wydania sie roznia papierem/klejeniem/skladem - i to na nie korzysc brytyjskich imho

Offline donTomaszek

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1534 dnia: Sierpień 05, 2014, 10:39:39 pm »
Jezeli chodzi o tpb od Panini Comics to zazwyczaj sa drukowane na lepszym i duzo grubszym papierze. Maja tez czasem inne okladki (np. Elektra Assasin). Mam kilka i zaden sie nie rozkleil.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline raskoks

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1535 dnia: Sierpień 06, 2014, 09:28:27 am »
Sprawdze wieczorem wlasnie kto to drukowal. Ale papier jest rzeczywiscie grubszy z tym ze kolory jakby gorsze - ale to moze wrazenie :)

Offline Antari

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1536 dnia: Sierpień 06, 2014, 02:55:37 pm »
Miałbym pytanie, co polecicie w pierwszej kolejności z Batmana? Mam już Dark Knight Returns i Killing Joke, przymierzam się też powoli do Year One, bo wiele pozytywnych opinii słyszałem o tym tytule. Chodzi mi o coś dla początkującego.   

Offline Murazor

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1537 dnia: Sierpień 06, 2014, 03:00:42 pm »
Miałbym pytanie, co polecicie w pierwszej kolejności z Batmana? Mam już Dark Knight Returns i Killing Joke, przymierzam się też powoli do Year One, bo wiele pozytywnych opinii słyszałem o tym tytule. Chodzi mi o coś dla początkującego.


http://dc.wikia.com/wiki/Batman_Recommended_Reading

Offline kelen

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1538 dnia: Sierpień 06, 2014, 03:02:37 pm »
Skopiuje swój post, który tyczy się tego, co można przeczytać na początku i w chronologii wydarzeń:

1. "Batman: Rok Pierwszy"/"Batman: Year One" - tytuł mówi sam za siebie. 1 rok działalności Batmana.
a) "Batman and the Monster Men"
b) "Batman and the Mad Monk"
c) "Batman: Prey" - ta pozycja oraz powyższe dwie opowiadają o innych działaniach Mrocznego Rycerza z pierwszego roku działalności, Prey to pierwsze spotkanie z Hugo Strangem
2. "Batman: The Man Who Laughs" - tutaj jest pokazane pierwsze starcie z Jokerem.
3. "Batman: Długie Halloween"/"Batman: The Long Halloween" - można go nazwać drugim rokiem działalności Batmana, w tym masz też origin Two-Face'a
4. "Batgirl/Robin: Year One" - niedawno wyszedł zbiorek, który ma w sobie dwie miniserie pokazujący początki zarówno Batgirl oraz pierwszego Robina
5. "Batman: Mroczne zwycięstwo"/"Batman: Dark Victory" - kontynuacja "The Long Halloween", znajdziemy tu Two-Face'a oraz wczesną działalność Batmana z pierwszym Robinem
a) "Batman: A Death in the Family" - nowe wydanie tej historii nie tylko zawiera opowieść o śmierci drugiego Robina - Jasona Todda, ale także "A Lonely Place of Dying", czyli wprowadzenie trzeciego - Tima Drake'a
6. "Batman: Zabójczy Żart"/"Batman: The Killing Joke" - bardzo ważny komiks przedstawiający relację Batmana z Jokerem

Jeśli wiesz, czym jest Bat-rodzina i w jakim składzie funkcjonuje w obecnych czasach, to śmiało możesz sięgnąć też rzeczy z New 52 jak Batman, czy Detective Comics.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Gawin

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 363
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • F**K sleep trance is all I need....
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1539 dnia: Sierpień 07, 2014, 11:07:58 pm »
Miałbym pytanie, co polecicie w pierwszej kolejności z Batmana? Mam już Dark Knight Returns i Killing Joke, przymierzam się też powoli do Year One, bo wiele pozytywnych opinii słyszałem o tym tytule. Chodzi mi o coś dla początkującego.


Ze swojej strony polece ostatnio przeczytane Miasto Sów i Trybunał Sów.

Offline kosmoski

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1540 dnia: Sierpień 08, 2014, 01:43:00 am »
Skopiuje swój post, który tyczy się tego, co można przeczytać na początku i w chronologii wydarzeń:

1. "Batman: Rok Pierwszy"/"Batman: Year One" - tytuł mówi sam za siebie. 1 rok działalności Batmana.
a) "Batman and the Monster Men"
b) "Batman and the Mad Monk"
c) "Batman: Prey" - ta pozycja oraz powyższe dwie opowiadają o innych działaniach Mrocznego Rycerza z pierwszego roku działalności, Prey to pierwsze spotkanie z Hugo Strangem
2. "Batman: The Man Who Laughs" - tutaj jest pokazane pierwsze starcie z Jokerem.
3. "Batman: Długie Halloween"/"Batman: The Long Halloween" - można go nazwać drugim rokiem działalności Batmana, w tym masz też origin Two-Face'a
4. "Batgirl/Robin: Year One" - niedawno wyszedł zbiorek, który ma w sobie dwie miniserie pokazujący początki zarówno Batgirl oraz pierwszego Robina
5. "Batman: Mroczne zwycięstwo"/"Batman: Dark Victory" - kontynuacja "The Long Halloween", znajdziemy tu Two-Face'a oraz wczesną działalność Batmana z pierwszym Robinem
a) "Batman: A Death in the Family" - nowe wydanie tej historii nie tylko zawiera opowieść o śmierci drugiego Robina - Jasona Todda, ale także "A Lonely Place of Dying", czyli wprowadzenie trzeciego - Tima Drake'a
6. "Batman: Zabójczy Żart"/"Batman: The Killing Joke" - bardzo ważny komiks przedstawiający relację Batmana z Jokerem

Jeśli wiesz, czym jest Bat-rodzina i w jakim składzie funkcjonuje w obecnych czasach, to śmiało możesz sięgnąć też rzeczy z New 52 jak Batman, czy Detective Comics.

lista ciekawa, tylko na początek może przytłoczyć... Z fajnych rzeczy dla początkujących (i łatwo dostępnych po polsku) poleciłbym Long Haloween. Osobiście bardzo lubię też Batman: The Man Who Laughs, jednak ze względu na drugą historię w ramach tomu, nawiązującą również do innych bohaterów DC może być ona odrobinę ciężko przyswajalna.   

Offline kelen

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1541 dnia: Sierpień 08, 2014, 11:56:18 am »
Może przytłoczyć, bo to prawie wszystko, co jest dostępne i dotyczy początkowych lat działalności Batmana. Można przecież czytać wybiórczo :)
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Sir_Ace

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1542 dnia: Sierpień 08, 2014, 09:34:35 pm »
W którym uniwersum toczy się akcja Howkeye'a v4? Niby wygląda na 616, ale jak zobaczyłem obrazek z Furym a la Samuel L. Jackson, to zwątpiłem. A może to ja nie jestem na czasie (w sumie prawda...) i już oficjalnie przemalowali tę postać?
I'd like to be a tree

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1543 dnia: Sierpień 08, 2014, 09:40:56 pm »
W którym uniwersum toczy się akcja Howkeye'a v4? Niby wygląda na 616, ale jak zobaczyłem obrazek z Furym a la Samuel L. Jackson, to zwątpiłem. A może to ja nie jestem na czasie (w sumie prawda...) i już oficjalnie przemalowali tę postać?

Jeśli chodzi o Hawkeye'a Fractiona i Ajy z Marvel Now to jest to
Spoiler: pokaż
syn oryginalnego białego Nicka
. Nie pytaj mnie skąd on się wziął i w ogóle, bo tak ogólnie to od jakiegoś czasu właśnie za takie rzeczy zacząłem olewać Marvela.

Offline turucorp

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1544 dnia: Sierpień 08, 2014, 09:54:27 pm »
Jeśli chodzi o Hawkeye'a Fractiona i Ajy z Marvel Now to jest to
Spoiler: pokaż
syn oryginalnego białego Nicka
. Nie pytaj mnie skąd on się wziął i w ogóle, bo tak ogólnie to od jakiegoś czasu właśnie za takie rzeczy zacząłem olewać Marvela.

serio olewasz? w momencie kiedy staje sie jedna z najciekawszych publikacji Marvela?

 

anything