Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 816944 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline M3ntoR

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1725 dnia: Listopad 06, 2014, 08:44:59 pm »
A mógłby  być ktoś tak miły i podać jakiegoś linka do zagranicznego forum?

fragsel

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1726 dnia: Listopad 06, 2014, 08:49:09 pm »
Jak na osobę, która pisze "Dare Devil" zbyt szybko wysnuwasz wnioski.

Mówi koleś co napisał
Także ich wartość oceniam na jakieś 5 dych.

A wracając do meritum: czemu tych spinek po prostu nie wystawisz na allegro. Albo chociaż nie wrzucisz do wątku o giełdzie. Taką mają wartość ile ktoś za nie zapłaci...

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1727 dnia: Listopad 06, 2014, 08:51:15 pm »
Jesli nie robisz sobie jaj to gdzie podpisac?  :biggrin:
Niestety jajcarz ze mnie (słaby co prawda).
Mała anegdotka: mam kolekcję militariów z drugiej wojny (rekonstrukcja piechocińca Wehrmachtu). Poszukując niektórych rzadszych elementów oryginalnych co rusz nacinałem się na sprzedawców, którzy znalazłszy połamaną klamrę "Gott mit uns" wyceniali ją na tysioncpińset "Bo to przecież antyk! Po dziadku! Mało już takich!". A prawda jest taka, że przedmiot wart jest tyle, za ile ktoś zechce go kupić.
Edit: fragsel mnie ubiegł ze złotą myślą.  :razz:
A mógłby  być ktoś tak miły i podać jakiegoś linka do zagranicznego forum?
Na forum comicbookresources znajdziesz wielu hardcorowych fanów Marvela. Powodzenia w łowach na jelenia! Tym razem szczerze. :wink:

Offline maximumcarnage

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1728 dnia: Listopad 06, 2014, 08:53:49 pm »
Mówi koleś co napisał


Po pierwsze nie jestem twoim "kolesiem", po drugie podlinkowałem strony, na których właśnie za tyle można kupić spinki superhero. Ale widocznie masz kłopot z czytaniem ze zrozumieniem.

Ja bym wystawił spinki tutaj http://www.ebay.it/ i napisał, że to edycja limitowana spinek "Dylan Doga". We Włoszech ten bohater ma więcej magii niż Daredevil  :smile:

fragsel

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1729 dnia: Listopad 06, 2014, 08:57:40 pm »
maxi... czepiałeś się pisowni więc zripostowałem, a ty nie zrozumiałeś  :roll:

"tak że" tam pasowało, a "także" nie, Panie Miodek  forumowy, ty kolesiu, ty...

Offline maximumcarnage

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1730 dnia: Listopad 06, 2014, 09:09:15 pm »
A tego błędu nie zauważyłem. Miałem na myśli "zatem" czyli "tak,że". Myślałem, że czepiasz się do kwoty na jaką wyceniłem. Przepraszam.

fragsel

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1731 dnia: Listopad 06, 2014, 09:30:41 pm »
nie, no z kwotą to mamy pełną zgodę... tzn. ja bym za nie nie dał więcej niż 50 zł, czyli tyle są dla mnie warte...


nie, M3ntoR... to nie jest oferta...

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1732 dnia: Listopad 06, 2014, 09:35:10 pm »
A tego błędu nie zauważyłem. Miałem na myśli "zatem" czyli "tak,że". Myślałem, że czepiasz się do kwoty na jaką wyceniłem. Przepraszam.
Niestety, Maxi, znów błąd :lol:  Jeśli bowiem użyłeś przedmiotowego zwrotu w znaczeniu "zatem", to wówczas nie należy tych słów rozdzielać przecinkiem - tak że w tym znaczeniu piszemy je "tak że".

Offline maximumcarnage

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1733 dnia: Listopad 06, 2014, 09:42:30 pm »
Niestety, Maxi, znów błąd :lol:  Jeśli bowiem użyłeś przedmiotowego zwrotu w znaczeniu "zatem", to wówczas nie należy tych słów rozdzielać przecinkiem - tak że w tym znaczeniu piszemy je "tak że".

Faktycznie ale to już raczej błąd wynikający z przyzwyczajenia, a nie z niewiedzy.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1734 dnia: Listopad 06, 2014, 09:57:52 pm »
Faktycznie ale to już raczej błąd wynikający z przyzwyczajenia, a nie z niewiedzy.
Nie wątpię i co więcej łatwo się tutaj pomylić, bo przecinek w środku też funkcjonuje, ale w innych kontekstach. Znacznie gorsze jest, często spotykane, wstawianie przecinka w zwrocie "jako że", co oczywiście jest już ewidentnym błędem. 

Offline Koro

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1735 dnia: Listopad 11, 2014, 10:09:45 am »
Mam pytanko do znawców uniwersum DC.


Czytałem już kilka tytułów z nowego uniwersum DC. Justice League odrzuciło mnie totalnie - fabuła pisana na kolanie, jedna wielka rozwałka, pełno bohaterów, czerstwe żarty. Na Wonder Woman zawiodłem się - rysunki mi nie podeszły, odwoływanie się do mitologii bardzo powierzchowne, fabuła nie porwała. Na bieżąco czytam tytuły z Batmanem (Batman, Batman&Robin, Detective Comics), ale stwierdzam że to tylko typowe czytadła na jeden raz (no, może oprócz głównej serii Batman).


W związku z tym mam pytanie co byście polecili z nowego DC? Czy może jeżeli powyższe tytuły nie dają rady, to dać sobie całkiem spokój (no prawie, Batka będę czytał dalej) i szukać wrażeń np. w Image?




Offline maximumcarnage

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1736 dnia: Listopad 11, 2014, 10:20:54 am »
Ja polecam to co napisał Lemire czyli "Animal Man" i "Green Arrow" (zaczyna się od zeszytu 17).

A wrażeń szukaj raczej w Vertigo niż Image. Polecam "Sweet Tooth" i "Scalped" jeśli jeszcze nie czytałeś, a z nowszych "Northlanders".

Offline Koro

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1737 dnia: Listopad 11, 2014, 10:24:18 am »
W Vertigo to chyba kiedyś można było szukać wrażeń :) Teraz Image miażdży moim zdaniem to zasłużone wydawnictwo.

Lokus

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1738 dnia: Listopad 11, 2014, 10:26:29 am »
szukać wrażeń np. w Image?
Proponuję wejść w Image i zacząć od wejścia na mojego bloga :smile:
http://imagecomicsjournal.blogspot.com/

Offline Koro

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1739 dnia: Listopad 11, 2014, 10:32:24 am »
Spokojnie, aż takim laikiem nie jestem i sledze blog w feedly :)  Komiksy Image czytam w miarę regularnie i jestem przeważnie (w sumie to chyba zawsze) usatysfakcjonowany lektura. Tutaj chodzi mi o DC i czy warto ładować się w jeszcze jakieś serie skoro wymienione mnie zawiodły (a mają one raczej dobre opinie)