Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 816937 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline [robak]

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1830 dnia: Grudzień 05, 2014, 08:44:13 pm »
Hawkeye - zawód. Wonder Woman - zawód. Swamp Thing - dał radę. Także pewnie dokończę run Snydera. Pytanie zatem znowu o Animal Mana: tam też run kończy się na trzecim trejdzie? Wspólną historią ze ST? Ale te rysunki... nie zdzierżę chyba.

Offline maximumcarnage

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1831 dnia: Grudzień 05, 2014, 08:51:48 pm »
Hawkeye - zawód. Wonder Woman - zawód. Swamp Thing - dał radę. Także pewnie dokończę run Snydera. Pytanie zatem znowu o Animal Mana: tam też run kończy się na trzecim trejdzie? Wspólną historią ze ST? Ale te rysunki... nie zdzierżę chyba.



Moim zdaniem właśnie te charakterystyczne rysunki są siłą tego komiksu.

Offline peta18

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1832 dnia: Grudzień 05, 2014, 09:52:20 pm »
Pytanie zatem znowu o Animal Mana: tam też run kończy się na trzecim trejdzie? Wspólną historią ze ST? Ale te rysunki... nie zdzierżę chyba.
Lemire pisze do samego konca czyli vol.5. Vol.3 konczy historie Rotworld i zarazem crossover ze Swamp Thingiem.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2014, 05:22:32 am wysłana przez peta18 »
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1833 dnia: Grudzień 06, 2014, 12:48:56 am »
dzięki, dzięki. bardzo to pomocne. poukładam to sobie w głowie i spróbuję zakończyć sensownie wymianę zdań...
Ja jeszcze dorzucę "Youngblood" Roba Liefelda:


oraz "Warrior" Ultimate Warriora (Uwaga! Czytanie tego komiksu wywołuje raka mózgu!)
#1 i Christmas Special #2 i #3 #4 (cz. 1) #4 (cz. 2)

Offline Gazza

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1834 dnia: Grudzień 08, 2014, 10:55:04 am »
Pytanie do fachowców: po czwartym trejdzie (zeszyty #19-24) Thor: God of thunder ukazał się powiększony nr 25, a w lutym przyszłego roku dojdzie jeszcze Annual - czy pozycje te wejdą w skład kolejnego TP i będą stanowiły łącznik z nową Thor? Orientuje się ktoś może jak Marvel to może rozwiązać?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam!

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1835 dnia: Grudzień 08, 2014, 01:15:01 pm »
Pytanie do fachowców: po czwartym trejdzie (zeszyty #19-24) Thor: God of thunder ukazał się powiększony nr 25, a w lutym przyszłego roku dojdzie jeszcze Annual - czy pozycje te wejdą w skład kolejnego TP i będą stanowiły łącznik z nową Thor? Orientuje się ktoś może jak Marvel to może rozwiązać?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam!


Chyba jeszcze nie wiadomo


http://www.amazon.com/Thor-Volume-1-Goddess-Thunder/dp/0785192387/ref=pd_sim_b_22?ie=UTF8&refRID=1XT6V1VXB189146H5ET9

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1836 dnia: Grudzień 15, 2014, 02:34:40 pm »
przeglądając zagraniczne serwisy i strony poświęcone komiksom pod kątem tzw. Best of 2014 natrafiłem na kilka ciekawych pozycji:

- Sex Criminals (to troszkę znam)
- Multiversity
- The Wicked + The Divine
- Ms Marvel
- Can’t We Talk About Something More Pleasant?
- Seconds
- Beautifull Darkness
- This One Summer

czy ktoś z Was czytał któreś z powyższych i chciałby się podzielić opinią ?


Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1838 dnia: Grudzień 15, 2014, 03:00:54 pm »
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Multiversity

http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,37071.msg1283322.html#msg1283322

czytałem tą opinię, ale dziękować. ciekawe, wg zagranicznych stron Multiversity wydaje się obok Sagi, Sex Criminals i Seconds, głównym kandydatem do przyszłorocznych Eisnerów. może coś w końcu zdetronizuje komiks Vaughana (na razie najbliżej był chyba Hawkeye Fractiona). z tego co wyczytałem Multiversity będzie serią 8 one-shotów a nie ongoingiem ?

Offline maximumcarnage

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1839 dnia: Grudzień 15, 2014, 03:08:01 pm »
czytałem tą opinię, ale dziękować. ciekawe, wg zagranicznych stron Multiversity wydaje się obok Sagi, Sex Criminals i Seconds, głównym kandydatem do przyszłorocznych Eisnerów. może coś w końcu zdetronizuje komiks Vaughana (na razie najbliżej był chyba Hawkeye Fractiona).

Prawdę mówiąc to nie rozumiem fenomenu "Sagi". Moim zdaniem to takie rozrywkowe czytadło dla nastolatków ze słabą warstwą graficzną. Vaughan robił o wiele lepsze komiksy. A do Eisnerów nie bardzo przywiązuję wagę. Straciły na wartości, tak jak Oscary.

z tego co wyczytałem Multiversity będzie serią 8 one-shotów a nie ongoingiem ?

Tak właśnie ma być.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1840 dnia: Grudzień 15, 2014, 03:14:34 pm »
Prawdę mówiąc to nie rozumiem fenomenu "Sagi". Moim zdaniem to takie rozrywkowe czytadło dla nastolatków ze słabą warstwą graficzną. Vaughan robił o wiele lepsze komiksy. A do Eisnerów nie bardzo przywiązuję wagę. Straciły na wartości, tak jak Oscary.

powiem szczerze, że obserwuję Eisnery od 1998 roku i przyznać muszę, że słabych komiksów było jak na palcach jednej ręki wg mnie, ale gusta bywają różne :smile: jeśli chodzi o Sagę, to również nie pojmuję fenomenu, ale do słabych ani średnich był nie zaliczył. dałbym ocenę dobrą po 16 zeszytach, które miałem okazję przeczytać.

Offline maximumcarnage

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1841 dnia: Grudzień 15, 2014, 03:21:46 pm »
powiem szczerze, że obserwuję Eisnery od 1998 roku i przyznać muszę, że słabych komiksów było jak na palcach jednej ręki wg mnie, ale gusta bywają różne :smile:

Nie w tym rzecz, że komiksy są słabe. Chodzi o to, że często są lepsi kandydaci do nagrody.

jeśli chodzi o Sagę, to również nie pojmuję fenomenu, ale do słabych ani średnich był nie zaliczył. dałbym ocenę dobrą po 16 zeszytach, które miałem okazję przeczytać.

Ale nie jest to na pewno nic wyjątkowego, jak niektórzy twierdzą. Mnie się na przykład o wiele bardziej podobał "Ex Machina".

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1842 dnia: Grudzień 15, 2014, 03:25:09 pm »
Nie w tym rzecz, że komiksy są słabe. Chodzi o to, że często są lepsi kandydaci do nagrody.

z tym się zgodzę w 100%.

Ale nie jest to na pewno nic wyjątkowego, jak niektórzy twierdzą. Mnie się na przykład o wiele bardziej podobał "Ex Machina".

nie czytałem niestety, choć, ze względu na bardzo dobre opinie jest na mojej długiej liście do nadrobienia. z kolei Y tego autora troszkę mnie rozczarował. nie wiem tylko jak wypada Runaways. czytałeś ?

Offline maximumcarnage

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1843 dnia: Grudzień 15, 2014, 03:30:42 pm »
nie czytałem niestety, choć, ze względu na bardzo dobre opinie jest na mojej długiej liście do nadrobienia. z kolei Y tego autora troszkę mnie rozczarował. nie wiem tylko jak wypada Runaways. czytałeś ?

Niestety nie. Teraz magluję wszystko co się da autorstwa Morrisona. Czekam na Invisibles, Flexa Mentallo i dwa tomy Zenitha.

Poprzednio z kolei miałem ostre parcie na komiksy Lemire'a. Ale po przeczytaniu "Underwater Welder" trochę przeszła mi ochota.
Do Vaughana pewnie wrócę, jak zakończę czytanie Morrisona.

BTW A jak Chcesz coś bardzo dobrego przeczytać i niedrogo to polecam "Deadly Class". Jestem zauroczony i z niecierpliwością czekam na vol. 2.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1844 dnia: Grudzień 15, 2014, 04:26:07 pm »
BTW A jak Chcesz coś bardzo dobrego przeczytać i niedrogo to polecam "Deadly Class". Jestem zauroczony i z niecierpliwością czekam na vol. 2.

słyszałem wiele dobrego o tym komiksie, ale na razie na mojej liście zagranicznych priorytetów jest niezła kolejka: Love & Rockets, wszystko Jasona, Scalped, Daredevil Millera, FF Hickmana, Manhattan Project, East of West, Astro City, Bone, Ex-Machina, Invisibles :) dni są po prostu za krótkie...