Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 817046 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline obramiklos

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1920 dnia: Luty 14, 2015, 08:38:48 pm »
Ok. Czyli już wiem, że to nie jest ten nr:) W każdym razie dzięki za fatygę. I za szybką reakcję
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2015, 08:45:22 pm wysłana przez obramiklos »

fragsel

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1921 dnia: Luty 15, 2015, 10:18:55 am »
nie wiem na co Ci to, ale zupełnym przypadkiem zaraz po przeczytaniua Twojego wpisu zabrałem się za czytanie czternastego numeru serii "The 'Nam" i jest tam cos co wygląda jak miękka paczka papierosów o których wspominasz.
sprawdź, może jest tam to o co Ci chodzi:
http://marvel.wikia.com/The_%27Nam_Vol_1_14

Offline radef

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1922 dnia: Luty 15, 2015, 10:45:06 am »
Może już były takie pytania.
Jakie serie obecnie wydawane oraz jakie tomy (TPB/HC) polecacie z Marvel Now?
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline kosmoski

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1923 dnia: Luty 15, 2015, 11:22:36 am »
Wszystko zależy od tego, czego szukasz ;).

Jeśli lubisz lekko napisane przygody mutantów, sprawdź koniecznie All New X-Factor. David bardzo sprawnie i z polotem pokazuje relacje pomiędzy poszczególnymi członkami grupy. Do tego fabularnie wszystko jest tu w miarę spójne. A i całość bardzo fajna rysunkowo (rysuje raczej mało znany Di Giandomenico).

Z Avengersów sporo radości moga sprawić New Avengers Hickmana, w których to snuje opowieść o działalności Iluminati (tajna organizacja najważniejszych Marvelowych bohaterów) i wyborach przed jakimi muszą stanąć. Historia jest momentami epicka, wielowątkowa i ogólnie ciekawie poprowadzona.

Z rzeczy bardziej przyziemnych trzy bardzo dobre komiksy sensacyjne - Black Widow i Punisher Edmondsona oraz Moon Knight Ellisa. Szczególnie polecam tego ostatniego. Kawał soczystej, wciągającej lektury, klimatycznie narysowanej przez Shalveya. W chwili obecnej serię przejął Waid, póki co jeszcze nie zaryzykowałem kontynuacji.

Sporo dobrego słyszałem też o takich seriach jak Daredevil, Hawkeye czy Ms Marvel, ale póki co nie miałem jeszcze z nimi do czynienia...

Offline maximumcarnage

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1924 dnia: Luty 15, 2015, 11:29:52 am »
A ja polecam "Rocket Raccoon" i "Unbeatable Squirrel Girl". Humorystyczne serie ze sporą dozą akcji. Myślę, że dla fana komiksów Disneya to coś w sam raz.

Offline radef

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1925 dnia: Luty 15, 2015, 12:03:05 pm »
A ja polecam "Rocket Raccoon" i "Unbeatable Squirrel Girl".
"Rocket Raccoon" znam, przeczytałem dwa pierwsze zeszyty, ale postanowiłem, że poczekam na wydanie HC (które bodajże się właśnie ukazało, więc w bliskiej przyszłości je kupię), naprawdę dobra seria i ogólnie świetnie narysowana przez Younga. A "Unbeatable Squirrel Girl" - o serii słyszałem, ale średnio mi się z niej rysunki podobają, ale może scenariuszowo jest dobrze?
Z Avengersów sporo radości moga sprawić New Avengers Hickmana, w których to snuje opowieść o działalności Iluminati (tajna organizacja najważniejszych Marvelowych bohaterów) i wyborach przed jakimi muszą stanąć. Historia jest momentami epicka, wielowątkowa i ogólnie ciekawie poprowadzona.
A może ktoś powiedzieć jak ma się "Avengers" z Marvel Now do "New Avengers", bo "Avengers" przeczytałem pierwszy zeszyt i seria zapowiada się na dość ciekawą. Ogólnie obie te serie za niedługo zaczną wychodzić w OHC.
Sporo dobrego słyszałem też o takich seriach jak Daredevil, Hawkeye czy Ms Marvel, ale póki co nie miałem jeszcze z nimi do czynienia...
A no właśnie - czy ktoś kto czytał "Ms Marvel" może powiedzieć, czy jest to tak dobra seria jak wszyscy mówią (np. w rankingu CBR była na 1. miejscu)? Ponieważ słyszałem, że w bodajże w sierpniu ma wyjść OHC zbierający komiks z pierwszych 11 zeszytów serii, więc jeżeli do tego momentu trochę unormuję się kurs dolara, to może warto byłoby się tą serią zainteresować.
A także chciałbym zapytać jak oceniacie "Superior Spider-Man", ale bardziej mi tu chodzi o początkowe zeszyty niż końcowe.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline obramiklos

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1926 dnia: Luty 15, 2015, 12:18:12 pm »
Dzięki fragsel. To nie będzie to, bo niestety nigdy tego nie czytałem, pytanie i prośba pozostają więc aktualne

Mimo wszystko - czy mógłbym poprosić o podrzucenie zdjęcia kadru? Jakiejkolwiek jakości?
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2015, 04:11:51 pm wysłana przez graves »

Offline misiokles

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1927 dnia: Luty 15, 2015, 12:41:59 pm »
więc jeżeli do tego momentu trochę unormuję się kurs dolara,
Zdecydowanie wolę by kurs dolara spadł a nie się unormował :)

Offline radef

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1928 dnia: Luty 15, 2015, 12:57:41 pm »
Zdecydowanie wolę by kurs dolara spadł a nie się unormował :)
Chodziło mi o spadek, oczywiście o spadek o jakieś 30 groszy, bo to już by powodowało, że pozycje kosztujące 30-40 dolarów kosztowały by po 10 złotych taniej (a to sporo). Bo na razie kurs jest tak wysoki, że naprawdę kombinując (czyli kupując przez duńskie IP w pre-orderze przez Book Depository), taka "Ms Marvel OHC" (35$) kosztuje 97,5 złotych. Nie mówiąc, że ja takim sposobem pół roku temu zakupiłem 2 tomy kolekcji Rosy (50$) za 115 złotych. Z tego wynika, że dolar zdrożał o jakieś 22% od tego czasu.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

fragsel

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1929 dnia: Luty 15, 2015, 02:07:58 pm »
Mimo wszystko - czy mógłbym poprosić o podrzucenie zdjęcia kadru? Jakiejkolwiek jakości?

przykro mi, ale nie mam już tego numeru, a jakość Internetu w miejscu, gdzie spędzam ferie nie pozwala mi na jego odzyskanie.
ale to na pewno nie była ta scena o której mówiłeś, wspomniałem o tym jedynie w nadziei, że interesują Cię wszelkie przejawy product placementu tych papierosów...

Offline obramiklos

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1930 dnia: Luty 15, 2015, 02:24:45 pm »
Właściwie rzeczywiście wszystkie dot. strikeów w miękkim opakowaniu:), choć zdecydowanie najbardziej zależy mi na tych wspomnianych, czyli najprawdopodobniej z któregoś z nrów Punishera, być może G.I.Joe (mniej prawdopodobne, że z xmenów), na pewno komiksu wydanego w Polsce w latach 90tych. W każdym razie dzięki

Offline isteklistek

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1931 dnia: Luty 15, 2015, 02:33:21 pm »
Czy ktoś coś wie o wydaniu "Flashpoint Omnibus"? Przeglądam cały materiał eventu - 5 tomów + tytułowy, to materiał na jeden wypasiony tom. Na razie wszystko jest dostępne bez problemu, więc sam nie wiem czy czekać, czy od razu brać to, co jest.

Offline mack3

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1932 dnia: Marzec 07, 2015, 07:03:04 pm »
Czy czytał ktoś może Dark Avengers? Warto kupić (zastanaiwam się nad http://www.amazon.co.uk/dp/078515650X/ref=dra_a_rv_mr_ho_it_P3033_100?tag=dradisplay0bb-21&ascsubtag=8e9032ef81126ef763ba71afaac9bb26_S  )?
Zaczałem się zastanawiać nad tym tytułem, bo już niedługo "Siege" z WKKM i nie wiem na ile znajomość Dark Avengers jest tam potrzebna/ przydatna?

Offline opall

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1933 dnia: Marzec 07, 2015, 11:07:28 pm »
Czy czytał ktoś może Dark Avengers? Warto kupić (zastanaiwam się nad http://www.amazon.co.uk/dp/078515650X/ref=dra_a_rv_mr_ho_it_P3033_100?tag=dradisplay0bb-21&ascsubtag=8e9032ef81126ef763ba71afaac9bb26_S  )?
Zaczałem się zastanawiać nad tym tytułem, bo już niedługo "Siege" z WKKM i nie wiem na ile znajomość Dark Avengers jest tam potrzebna/ przydatna?


Mi się bardzo podobało. Zbieraninia popaprańców dużo lepiej przedstawiona niż np w Thinferboltsach z WKKM.
Parę iście blockbusterowych motywów.
Ostatni zeszyt z tego zbioru, bodajże 16, zostawiłem sobie na później bo chronologicznie jest po Siege'u.
Ze swojej strony polecam. Dobre, rozrywkowe czytadło.
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2015, 07:31:43 pm wysłana przez opall »

Offline mack3

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1934 dnia: Marzec 07, 2015, 11:29:03 pm »

Mi się bardzo podobało. Zbieraninia popaprańców dużo lepiej przedstawiona niż np w Thinferboltsach z WKKM.
Parę iście blockbusterowych motywów.
Ostatni zeszyt z tego zbioru, bodajże 16, zostawiłem sobie na później bo chronologicznie jest po Siege'u.
Ze swojej strony polecam. Dobre, rozrywkowe czytadło.
Dzięki, skałniam się generalnie do zakupu (choć chyba pojeydyńczych TPB, bo taniej wychodzi niż zakup tego omnibusa, którego zlinkowałem).
A czy 1 i 2 TPB generalnie rozwijają rozumienie Siege czy nie mają za dużo wspólnego z tym eventem? (bo TPB #3 to bezpośredni tie-in do Siege, więc zapewne tak)