Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 816951 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline graves

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1965 dnia: Marzec 13, 2015, 08:28:15 pm »
Który Jej dać, by zrozumiała czym jest super-hero
Po pierwsze - Blankets. Po drugie - New York: The Big City.

 :lol:  Niezłe Super-hero  :lol:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline adro

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1966 dnia: Marzec 13, 2015, 08:33:01 pm »
chcialbym, zeby ktos wydal u nas komiksy Davida Yurkovicha :biggrin:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1967 dnia: Marzec 13, 2015, 09:06:48 pm »
:lol:  Niezłe Super-hero  :lol:


Ewidentnie widzę to co chcę widzieć, zwróciłem uwagę tylko na "polecić komiks"  :badgrin:


Ale mogę się łatwo zreflektować.


Ms. Marvel: No Normal
Batwoman: Elegy
Powers: Who killed Retro Girl?


Obserwując po tym co czyta moja dziwczyna to te komiksy powinny zaskoczyć (ale on jest trochę ogarnięta w temacie i ona osobiście poleca jeszcze pierwszy tom Supergirl: Last Daughter Of Krypton i oczywiście Wonder Woman np. pisaną przez Picoult).
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2015, 09:28:18 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

ramirez82

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1968 dnia: Marzec 13, 2015, 10:02:50 pm »
:lol:  Niezłe Super-hero  :lol:


Ewidentnie widzę to co chcę widzieć, zwróciłem uwagę tylko na "polecić komiks"  :badgrin:

O, ja też przeoczyłem ten fragment...

Offline bowman007

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1969 dnia: Marzec 13, 2015, 11:13:22 pm »
A czemu chcesz zachęcić akurat do komiksu superbohaterskiego, masz tylko takie komiksy? Te komiksy poleciłbym raczej komuś, kto nie przepada za typowym komiksem superbohaterskim.
Raczej bym starał się przekonać ogólnie do komiksu przez podrzucenie czegoś w guście czytelnika (historia obyczajowa, komedia, horror).
Zdecydowanie takich komiksów mam najwięcej. Całe TM-SEMIC, DK, prawie wszystko co wyszło z Mandragory, WKKM, trochę muchy, Nowe DC z Egmontu, kilka omnibusów i kilknaście-kilkdziesiąt SC-HC po ang. Z poza super-hero to większość Moore'a, Eisner, Sin City i kilka innych pojedynczych historii. Sama zwróciła uwagę, że prawie wszystko na moich pólkach to przebierańcy, więc ja już wyjścia nie mam  :wink:  Dzięki też za tytuły z poza super-hero, niektórych nie znam, poczytam o nich trochę, może zakupię na przyszłość :)[size=78%]  [/size]

Offline Koalar

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1970 dnia: Marzec 13, 2015, 11:53:04 pm »
Sama zwróciła uwagę, że prawie wszystko na moich pólkach to przebierańcy, więc ja już wyjścia nie mam  :wink:   

Aha, no to kumam :) Ale może jakbyś Ją przekonał do komiksów niesuperbohaterskich, to by je kupowała i byś je sobie czytał ;)
Ja koleżance pożyczam komiksy i najbardziej podobał Jej się wspominany Daytripper i Dziewczyna i Murzyn (może dlatego, że tu autorem jest kobieta).
Jeszcze coś, pojawiały się przykłady na forum, że niektóre osoby, które nie czytały wcale komiksów w dzieciństwie, mają w ogóle problem z ich czytaniem. I nawet jak historie im się podobały, to te problemy z czytaniem powodowały taki dyskomfort, że raczej się nie przekonywały do komiksów. Jak możesz, to napisz, co tam wyszło (trzymam kciuki, żeby Jej się spodobali ci trykociarze :)).
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline spence

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1971 dnia: Marzec 14, 2015, 01:08:42 am »
Daytripper - ja bym ten komiks polecił.
Nie doczytałem do końca, ale podbijam z tego co widziałem. Jak obyczajówki to Niebieskie pigułki, Parenteza, Signal to Noise ja bym też spróbował (jeśli nie superhero) ewentualnie ostateczna broń Arrival Shauna Tana (klasyk jak się chce komuś pokazać co umieją komiksy).

Jeszcze jest taki bardzo ładny komiks - Freaks of the Heartland Nilesa i Rutha.
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2015, 12:41:26 pm wysłana przez spence »
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline tomko74

Szósty Rewolwer
« Odpowiedź #1972 dnia: Marzec 22, 2015, 09:40:05 am »
Witam .Ktoś czytał w oryginale Szósty REwolwer ,historia warta uwagi czy guma do żucia dla oczu?

Offline pioma10

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1973 dnia: Marzec 22, 2015, 11:08:14 am »
Witam .Ktoś czytał w oryginale Szósty REwolwer ,historia warta uwagi czy guma do żucia dla oczu?

Jak najbardziej warta uwagi... choć jak dla mnie w tej chwili już zbyt długa (wyszło już 46 zeszytów głównej serii i 11 serii pobocznych).

Offline Gawin

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 363
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • F**K sleep trance is all I need....
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1974 dnia: Kwiecień 03, 2015, 10:20:18 am »
Przeczytalem Essentiala X-men tom 1 ale jak wiadomo zaczyna sie od Giant-size #1 i numeru 94 X-men. Gdzie w chronologii miesci sie seria X-men wydawana przez TM-Semic, jak sie to ma do Essentiali? Czy byly wydane w Polsce wczesniejsze 93 numery ktorych nie ma w Tomie 1?


PZDR

fragsel

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1975 dnia: Kwiecień 03, 2015, 10:24:52 am »
Dark Phoenix Saga to numery 129-138, więc to jest wcześniej

Numery 1-66 nie były do tej pory wydawane w Polsce

Numery 67-93 to przedruki starych historii z wcześniejszyh numerów. nie ma w nich nowego materiału

ramirez82

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1976 dnia: Kwiecień 03, 2015, 10:26:18 am »
Przeczytalem Essentiala X-men tom 1 ale jak wiadomo zaczyna sie od Giant-size #1 i numeru 94 X-men. Gdzie w chronologii miesci sie seria X-men wydawana przez TM-Semic, jak sie to ma do Essentiali? Czy byly wydane w Polsce wczesniejsze 93 numery ktorych nie ma w Tomie 1?


PZDR

Zerknij na tę tabelę z rozpiską komiksów TM-Semic.

http://www.kzet.pl/2003_07/tmsemic_tabela.htm

To od czego zaczynał TM-Semic, będzie dopiero w drugim tomie Essentiala.

O, fragsel mnie ubiegł.

Offline Mketh

[szukam] Crisis of Infinite Earths, Infinite Crisis, Final Crisis i inne z DC
« Odpowiedź #1977 dnia: Kwiecień 04, 2015, 01:59:32 am »
Cześć,

Chciałem dopisać się z pytaniem do jakiegoś istniejącego wątku, ale w sumie nie widziałem żadnego pasującego, więc zakładam nowy - nie bijcie :)

W każdym razie, szukam kilku komiksów, gdzie je najlepiej (najtaniej) kupić? Sprawdzałem oba amazony - US i UK, ale o ile ceny samych komiksów są przyzwoite, to niestety nawet przy kupnie wszystkich od tego samego sprzedawcy, amazon sumuje osobno koszta przesyłki za każdy. Tym samym jest to całkowicie nieopłacalne, gdyż wysyłka przekracza znacznie cenę samych komiksów. Zatem gdzie najlepiej ich szukać? Interesują mnie:

Crisis on Infinite Earths
Infinite Crisis
Final Crisis
Flashpoint
Flash Rebirth
Identity Crisis (chociaż tutaj w sumie będzie polskie wydanie niedługo)

Ktoś coś doradzi? Chyba, że Egmont ma jakieś plany wydać niektóre z nich u nas w najbliższym czasie? Ech, marzenia :)

Z góry dzięki,
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2015, 12:39:39 pm wysłana przez Mketh »

Offline tokage

Odp: [szukam] Crisis of Infinite Earths, Infinity Crisis, Final Crisis i inne z DC
« Odpowiedź #1978 dnia: Kwiecień 04, 2015, 05:36:48 am »
Bookdepository.com (maja wszystkie wymienione przez Ciebie tytuły) przez VPN, z amerykańskim (w jakimś wątku polecano duńskie, ale akurat nie mam, więc nie mogę sprawdzić) adresem IP albo komiksy.info.pl (wysyłasz maila co chcesz, dostajesz info o cenie i czasie realizacji).

Tyle.

Offline adro

Odp: [szukam] Crisis of Infinite Earths, Infinity Crisis, Final Crisis i inne z DC
« Odpowiedź #1979 dnia: Kwiecień 04, 2015, 10:42:42 am »
no ja czekam na pojawienie sie drugiego wydania omnibusa infinite crisis. Teraz ta rzecz jest horrendalnie droga :razz:
pzdr   
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2015, 10:45:56 am wysłana przez adro »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!