trawa

Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 817140 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline spence

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2010 dnia: Maj 09, 2015, 10:20:07 am »
@kuba g, spence - dzięki za polecanki. Descendera czytam i pełna zgoda :) z Wytches mam problem, bo to Snyder piszę i boję się finału ;)

Trochę też się tego ostatniego numeru boję, jeśli chodzi o jakość i czy dźwignie. Ale póki co no Jock robi robotę. Snyder mocno podejmuje wątki ojcowsko-rodzicielsko-depresyjne (u ojca, u córki, u matki w sumie też) i czuć że to jest ważna historia (warto te tekściki doczytać w wydaniach zeszytowych). Plus to co wyczynia Hollingsworth na kolorach (chyba moja ulubiona kolorystycznie rzecz aktualnie jaka wychodzi, to paćkanie kolorami, chociaż Ci uznani koloryści wszyscy to jest klasa sama w sobie - Bellaire, Breitweiser, Stewart, kogoś pewnie pomijam, przepraszam). No jest to mocne.
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline SynMałpy

Toshiro
« Odpowiedź #2011 dnia: Maj 11, 2015, 02:56:49 pm »
Czołem, czy ktoś z Was już może jest po lekturze 'Toshiro' Janusza Pawlaka?
Jakie opinie?



Przyznam, że bardzo mnie kręci ta pozycja - zarówno dość interesujące rysunki, pomysł, jak również cała otoczka, tj. wydanie tego dzieła w Dark Horse.

Offline Wyszu

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2012 dnia: Maj 11, 2015, 09:37:06 pm »
Panie i Panowie też mam pytanie...

Wczoraj przeczytałem "Wojnę Domową" i  "Pięć Koszmarów", nurtuje mnie jedna sytuacja...
W Civil War
Spoiler: pokaż
- Peter Parker ściąga maskę i ujawnia swoją tożsamość
czyni to w obecności Tonego Starka i TV. Natomiast w "Pięć Koszmarów" które dzieją się po wydarzeniach w wojnie, kiedy Spiderman spotyka Starka - panowie zachowują się jakby ta sytuacja nie miała miejsca ?! Mało tego Stark informuje pająka że dopóki nie ujawni swojej tożsamości dopóty nie będą razem współpracować...
O co tu chodzi ? I dlaczego tak się stało ? Potrafi ktoś wytłumaczyć ?

Offline Garf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #2013 dnia: Maj 11, 2015, 09:46:15 pm »
Trzy słowa: One More Day (albo inne trzy: It's magic!). Ale nie zagłębiaj się w to za bardzo. Nie warto, uwierz mi. A teraz przepraszam, muszę losowo przywalić w parę okolicznych przedmiotów z pięści, jak zwykle reaguję, gdy ktoś przypomni mi o tej historyjce.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline kelen

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2014 dnia: Maj 11, 2015, 11:33:21 pm »
Czasem lepiej nie wiedzieć.

Całe zamieszanie odkręcono w "One More Day", gdzie po tym, jak
Spoiler: pokaż
ciocia May została postrzelona po ujawnieniu tożsamości Spider-Mana
, Peter... dosłownie
Spoiler: pokaż
zawarł pakt z szatanem, aby przywrócił jej życie kosztem jego małżeństwa z Mary Jane. W efekcie ujawnienie tożsamości Pająka zostało wymazane z pamięci wszystkich ludzi na świecie
.
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2015, 11:38:28 pm wysłana przez kelen »
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Wyszu

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2015 dnia: Maj 12, 2015, 06:54:46 am »
Dziękuję bardzo za odpowiedź.

No cóż, spodziewałem się różnych rozwiązań ale nie tego...
Po doczytaniu, po Twojej sugestii, stwierdzenie "It's Magic..." nabiera innego znaczenia...  ;)
Dziwne...bardzo dziwne...

Offline Gawin

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 363
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • F**K sleep trance is all I need....
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2016 dnia: Maj 13, 2015, 07:46:28 am »
Jest jakas szansa Batman: Hush? Slyszal ktos moze jakies ploty? Mogliby wydac to znowu w HC czy cus.

Offline misiokles

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2017 dnia: Maj 13, 2015, 10:31:29 am »
Skoro czytasz to forum to jesteś na bieżąco z plotkami.

Offline Motyl

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2018 dnia: Maj 13, 2015, 11:56:34 am »
Jest jakas szansa Batman: Hush? Slyszal ktos moze jakies ploty? Mogliby wydac to znowu w HC czy cus.

Będzie, według najnowszych plotek można się szykować na zbiorcze wydanie z dodatkami w grudniu 2027 r. na 25-lecie pojawienia się serii w Stanach.

Offline SynMałpy

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2019 dnia: Maj 26, 2015, 03:39:36 pm »
Cześć, mam pytanie do Was:


Jak napisałem powyżej, bardzo nawilża mnie komiks Toshiro. Na stronie wyd. Dark Horse znaleźć można jedną część tej pracy z datą wyd. 4 czerwca 2014 r. (bez wskazania, czy to tom 1 czy wszystko co ma być). W sklepie Gildii natomiast znajduje się przy tytule magiczna cyfra "1".


Czy macie być może jakiekolwiek informacje w przedmiocie "pełności" tej pracy? Tzn. czy to komiks jednotomowy, czy zaplanowanych było więcej i kończy się jak typowy serial - urwanie w pół zdania, natomiast z uwagi na upływ roku od czasu premiery można oczekiwać, że to koniec dla tej pozycji?

Offline donTomaszek

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2020 dnia: Maj 26, 2015, 06:27:47 pm »
Dolaczam sie do pytanie kolegi powyzej. Bede wdzieczny za jakies opinie o tym tytule.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline absolutnie

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2021 dnia: Maj 26, 2015, 06:51:48 pm »


Czy macie być może jakiekolwiek informacje w przedmiocie "pełności" tej pracy? Tzn. czy to komiks jednotomowy, czy zaplanowanych było więcej i kończy się jak typowy serial - urwanie w pół zdania, natomiast z uwagi na upływ roku od czasu premiery można oczekiwać, że to koniec dla tej pozycji?


W Przedmowie autorzy piszą, że rzecz jest skończona i zamknięta. Na ostatniej stronie jednak zamiast napisu koniec jest napis "Początek". Rzecz jest logicznie i fabularnie zamknięta, nie trzeba nic do niej dopowiadać, istnieje jednak możliwość kontynuacji.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline SynMałpy

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2022 dnia: Maj 26, 2015, 07:22:42 pm »

W Przedmowie autorzy piszą, że rzecz jest skończona i zamknięta. Na ostatniej stronie jednak zamiast napisu koniec jest napis "Początek". Rzecz jest logicznie i fabularnie zamknięta, nie trzeba nic do niej dopowiadać, istnieje jednak możliwość kontynuacji.


Absolutne dzięki za powyższe! A mógłbyś powiedzieć coś o samej wartości tego komiksu? Warto, czy bida? Z góry ponowne dzięki!

Offline absolutnie

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2023 dnia: Maj 26, 2015, 08:03:11 pm »

Absolutne dzięki za powyższe! A mógłbyś powiedzieć coś o samej wartości tego komiksu? Warto, czy bida? Z góry ponowne dzięki!


Oczywiście, że warto. To 100% Clarence'a w najlepszym (bo amerykańskim) wydaniu.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline donTomaszek

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2024 dnia: Maj 26, 2015, 08:21:29 pm »
Rowniez dziekuje. Strasznie mnie ten tytul intryguje. Chyba sprawdze :cool:
Sometimes I'd like to get my hands on God...