Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 816961 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2040 dnia: Czerwiec 07, 2015, 06:09:31 pm »
Jak oceniacie run Bendisa w New Avengers po Civil War? Trzyma równy, dobry poziom czy raczej jest to poziom "Kolektywu" (który jest średni)?


Powiedziałbym, że to równia pochyła ale z drugiej strony dwa konkretne tomy sprzed Sceret Invasion (Trust i Revolution) to jedne z moich ulubionych momentów New Avengers i więc trudno tego nie docenić.
perły przed wieprze

Offline mack3

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2041 dnia: Czerwiec 08, 2015, 07:59:47 pm »

Powiedziałbym, że to równia pochyła ale z drugiej strony dwa konkretne tomy sprzed Sceret Invasion (Trust i Revolution) to jedne z moich ulubionych momentów New Avengers i więc trudno tego nie docenić.
Dzięki za sugestię.
Już gdzieś na tym forum chyba ktoś pisał, że NA po Civil War to najlepsze tomy więc na te pewnie sie skuszę. Na NA: SI zresztą pewnie też, bo też już Anion polecal z okazji WKKM.


A te 3 tomy pomiędzy SI a Siege to jeszcze górne rejony czy juz raczej ta równia pochyła dość mocno stroma i nie opłaca się kupować?

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2042 dnia: Czerwiec 10, 2015, 08:55:48 pm »
Zapowiada się mocna rzecz:


http://www.graphicnovelreporter.com/reviews/nanjing-the-burning-city


Podejrzewam, że jeszcze nie podano info (stąd też brak adnotacji) we wskazanym linku, ale jak ktoś dotrze do informacji o ilości stron, plansz i tego czy będzie to jeden album czy więcej to będę zobowiązany.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

ramirez82

  • Gość

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2044 dnia: Czerwiec 15, 2015, 07:57:44 am »
chciałbym zacząć czytać Punishera i mam prośbę o informację, od którego runu zacząć Ennisa czy Aarona ? który lepszy ?

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2045 dnia: Czerwiec 15, 2015, 08:29:02 am »
chciałbym zacząć czytać Punishera i mam prośbę o informację, od którego runu zacząć Ennisa czy Aarona ? który lepszy ?


Ważne, run Aarona to zupełnie oddzielne uniwersum jak to często w MAX (acz nie zawsze). Ten Punisher to zupełnie nowy świat z inaczej przedstawioną obsadą. To świetny komiks ale jeżeli chce się związków Punishera z oryginalnym uniwersum Marvela to tu tego nie uświadczysz.
perły przed wieprze

Offline Gawin

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 363
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • F**K sleep trance is all I need....
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2046 dnia: Czerwiec 15, 2015, 11:29:07 am »
Siemka


Kupilem sobie pierwszego Sandman'a i chcialbym sie zapytac jaki zwiazek ma z Batmanem. Skad tam sie wzial Azyl Arkham?


PZDR

Offline kelen

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2047 dnia: Czerwiec 15, 2015, 12:05:32 pm »
Sandman to seria wydawana w ramach imprintu Vertigo, który należy do DC Comics. Kilka ciekawostek z innych rzeczy od DC się przewija w Sandmanie, ale ten z kolei nie jest "kanoniczny" dla mainstreamowego DC.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline misiokles

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2048 dnia: Czerwiec 15, 2015, 07:46:35 pm »
O czym można to wszystko przeczytać w... przedmowie do Sandmana :)

Offline stupidbadugly

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2049 dnia: Czerwiec 15, 2015, 07:55:51 pm »
O czym można to wszystko przeczytać w... przedmowie do Sandmana :smile:
Jednak czytanie przedmów przed czytaniem dzieła właściwego jest dość ryzykowne. Ja mam niestety tak, że zwykłem czytać po kolei (wstęp/przedmowa, treść właściwa, posłowie) i się parę razy naciąłem na spoilery, za które należałoby winowajców wieszać za narządy płciowe na najbliższym drzewie.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2050 dnia: Czerwiec 15, 2015, 08:29:04 pm »
Jednak czytanie przedmów przed czytaniem dzieła właściwego jest dość ryzykowne. Ja mam niestety tak, że zwykłem czytać po kolei (wstęp/przedmowa, treść właściwa, posłowie) i się parę razy naciąłem na spoilery, za które należałoby winowajców wieszać za narządy płciowe na najbliższym drzewie.
Przepraszam, ale wydaje mi się, że się mylisz. Właśnie spróbowałem i popełniłem całą masę błędów ortograficznych i interpunkcyjnych w kilku niezbyt skomplikowanych zdaniach. Dlatego śmiem twierdzić, że zaproponowana prze Ciebie kara jest zupełnie bez sensu, bo po prostu przedmowy nie da się napisać narządami płciowymi.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2051 dnia: Czerwiec 16, 2015, 07:37:31 am »

Ważne, run Aarona to zupełnie oddzielne uniwersum jak to często w MAX (acz nie zawsze). Ten Punisher to zupełnie nowy świat z inaczej przedstawioną obsadą. To świetny komiks ale jeżeli chce się związków Punishera z oryginalnym uniwersum Marvela to tu tego nie uświadczysz.

dzięki za info. który z tych runów uważasz za ciekawszy ?

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2052 dnia: Czerwiec 16, 2015, 07:52:25 am »
dzięki za info. który z tych runów uważasz za ciekawszy ?


Będzie kontrowersyjnie ale chyba jednak Aarona. Jest dla mnie odważniejszy w kreacji świata, jednak dalej spójny, całkiem logiczny i bardzo hardboiled. W runie (tym MAXowym) Ennisa są rzeczy świetne (pierwsze dwa tomy, zakończenie) ale jako całość jednak mogę znaleźć w mojej opinii gorsze rzeczy. Oni momentami mają podobny styl, zwłaszcza gdy chodzi o groteskę w ukazywaniu przemocy, ale jednak Aaron jest dla mnie bardziej... lepiej funkcjonującym scenarzystą w szerokiej tradycji kryminału. Ennis to Ennis i jest sinusoidą.

Więc czysto scenariuszowo stałbym bardziej za PunisherMAX od Aarona.
perły przed wieprze

Offline spence

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2053 dnia: Czerwiec 22, 2015, 05:03:14 pm »
Nie wiem czy to kogoś, ale D: U Ennisa bardzo cenię "Slavers" (mocna poważna historia o handlu kobietami), a spoza "głownego wątku runu" to "Born" i "The End", chociaż całości nie doczytałem (rozbiłem się na Barracudzie bo to nie moje klimaty)
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline Gawin

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 363
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • F**K sleep trance is all I need....
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2054 dnia: Czerwiec 24, 2015, 09:12:03 pm »
Ogladal ktos serial animowany X-men? Jak on ma sie do komiksow?


PZDR

 

anything