trawa

Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 817195 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2205 dnia: Styczeń 01, 2016, 04:04:49 pm »
czy mógłbym prosić kogoś z czytających o opinie o poniższych tytułach:

- Grayson (N52)
- Midnighter (N52)
- Omega Men (N52)
- Bitch Planet (Image)
- The Wicked + The Divine (Image)
- Vision (A-N A-D Marvel)

czy warto zainteresować się którąś z tych serii ?

Offline Julek_

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2206 dnia: Styczeń 01, 2016, 08:55:51 pm »
O stary, ja Ci nie pomogę, a sam jestem bardzo ciekaw niektórych pozycji z Twojej listy - szczególnie "Visiona", "Omega Men" (bardzo wysoko na liście CBR za 2015) i "Bitch Planet".

A "The Wicked + The Divine" brałbym w ciemno. Wizualnie prezentuje się pięknie, nazwisko scenarzysty zobowiązuje, Kuba Górecki chwali (a Krzysiek Tymczyński gani, swoją drogą).

Offline Hollow

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2207 dnia: Styczeń 01, 2016, 09:09:07 pm »
Z tego wszystkiego czytałem tylko kilka zeszytów Graysona. Po sfingowaniu swojej śmierci infiltruje pewną organizacje dla Batmana. Zadaniem organizacji polegaja na schwytaniu ludzi, którzy mają jakieś sztuczne organy. Wizualnie wygląda to fajnie, ale fabularnie średnio.

Offline adro

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2208 dnia: Styczeń 01, 2016, 11:27:36 pm »
Panie adro
Infinite vacation- niezly komiks, fabularnie takie se, ale strona graficzna rekompensuje wszystko, moim zdaniem warto
adro
pzdr  :razz: :lol:
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2209 dnia: Styczeń 02, 2016, 12:27:42 am »
- Bitch Planet (Image)


Ja powiem, że Bitch Planet daje naprawdę sporo przyjemności, komiks powstał wg. wszystkich prawideł exploitation tylko odkręca cel samej opowieści o 180 stopni ;)
perły przed wieprze

Offline kelen

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2210 dnia: Styczeń 02, 2016, 12:16:51 pm »
"Grayson" jest trochę nudny na początku, ale generalnie fajnie prowadzi tytułową postać. Potem są oczywiście zwroty akcji, żarty na temat imienia bohatera i jego tyłka, więc wszystko jest na miejscu. Dużo dobrego słyszałem o annualu ze Supermanem, ale on jeszcze przede mną.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2211 dnia: Styczeń 03, 2016, 12:02:42 pm »
Panowie - dzięki za opinie. na początek wezmę się za The Wicked + The Divine i może Bitch Planet, chociaż coś niezdrowo pociąga mnie w stronę Visiona...

Offline Archie

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2212 dnia: Styczeń 04, 2016, 04:07:13 am »
Vision to piękna dekonstrukcja życia typowej amerykańskiej rodziny. Byłem bardzo sceptycznie nastawiony do tego komiksu, ale już pierwszy zeszyt mnie w pełni kupił, drugi tylko utwierdził w przekonaniu, że to wrażenie było słuszne. Polecam mieć oko na Toma Kinga, bo zaczyna dobrze się rozpędzać.

Co do Graysona to mamy do czynienia z komiksem superbohatersko-szpiegowskim, bardzo fajnie to się czyta bo na Dicka jako postać jest po prostu pomysł. Jednocześnie postacie drugoplanowe pełnią silną rolę w tytule dzięki czemu całość fabuły kręcąca się wokół Spyral jest interesująca. Midnighter jest próbą powielenia formuły tego tytułu, ale w formie "dodamy hardkoru i żartów", niestety efekt jest słaby i lepiej zostać przy Graysonie.

W kwestii obu komiksów z Image to Bitch Planet jest najlepszym wyborem, wciągająca historia i kreacja rzeczywistości, mocno nakreślone postacie i ogólnie podczas czytania mam wrażenie, że to poważniejsza wersja Grindhouse'a co jest oczywiście na plus. The Wicked + The Divine jest tytułem specyficznym, bo to komiks stylistycznie kreślony pod amerykańskich 20-latków żyjących tumblrem, Instagramem, współczesną muzyką, MDMA i przeintelektualizowanymi gadkami. Niestety nie jest to komiksowe Human Traffic. Gillen kolejny raz stawia na klimat, a nie na logikę w kwestii konstrukcji fabuły i interakcji między postaciami co jest jego bolączką. Lepsze od Midnightera, gorsze od całej reszty którą wspomniałem.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline Julek_

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2213 dnia: Styczeń 06, 2016, 01:52:53 pm »
Dzięki Archie za ten wpis!

Offline Julek_

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2214 dnia: Styczeń 07, 2016, 10:39:41 am »
Cholera, sam jestem ciekaw tego "Visiona". Jeszcze ten Tom King...

What is this book? I'll admit that after 25 years of nonstop comic reading, it takes a lot to stand out from what, at times over my life, a hobby that can feel like a slog. Reading "Vision" #1, a book I really had little interest in at first, gave me a major jolt. Usually when Avengers get solo titles, they're more of the same superhero fare. Instead, this feels like Marvel's first true prestige drama -- like the AMC or HBO equivalent of a super-series. The book, which follows Vision and the family he made for himself as they move to the suburbs, filters the weirdness of the Marvel Universe through a family drama, offering relevant takes on modern cultural issues of prejudice and assimilation, while also injecting the story with true horror -- both psychological and physical. Listen: I now care about two pink robot teenagers, and it only took two issues for that to happen. And unlike so many other superhero comics, I have no idea where this is going. That's exhilarating.

Za http://www.comicbookresources.com/article/in-your-face-jam-top-10-series-of-2015

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2215 dnia: Styczeń 07, 2016, 11:07:56 am »
właśnie jestem po drugim zeszycie i trzeci do mnie leci. seria ma mieć 5 numerów (chyba, że tylko pierwszy storyarc). na razie jest zajebiście, gęsta atmosfera, trochę suspensu, twin-peaksowy klimat, a wszystko podlane Dickiem. od czasu Moon Knighta Ellisa nic z Marvela nie wywołało u mnie takich emocji i przede wszystkim niepokoju.

Offline donTomaszek

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2216 dnia: Styczeń 07, 2016, 07:15:33 pm »
Przegladalem dzis oryginalne wydanie Miraclemana i mam kilka szybkich pytan:

1. Kim jest Original Writer podany jako autor scenariusza? Z tego co wiem, autorem scenariusza jest Alan Moore. Dlaczego nie podpisal sie pod swoim dzielem? Znowu ktos go przywalil w chu..?
2. Dlaczego wydania zbiorcze jak i obecnie wychodzace zeszyty sa tak drogie?

Strasznie mnie ten tytul intryguje. W srodku wyglada miazdzaco. Mam niemaly dylemat - brac oryginaly czy czekac na wydanie Muchy. Ech, gdyby tylko Moore byl latwiejszy jezykowo...
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2217 dnia: Styczeń 07, 2016, 07:21:32 pm »
Przegladalem dzis oryginalne wydanie Miraclemana i mam kilka szybkich pytan:

1. Kim jest Original Writer podany jako autor scenariusza? Z tego co wiem, autorem scenariusza jest Alan Moore. Dlaczego nie podpisal sie pod swoim dzielem? Znowu ktos go przywalil w chu..?


http://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/why-alan-moore-has-become-650954
perły przed wieprze

Offline perek82

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2218 dnia: Styczeń 08, 2016, 05:39:45 pm »
Original writer to oczywiście Alan Moore.


A dlaczego takie drogie są te tomy? No idea. W poprzednim roku uznałem, że skoro Marvel tak sobie ceni te komiksy, to nikt ich u nas nie wyda i zakupiłem oryginalne wydania. Komiksy wyglądają pięknie. Odnowione kolory świetnie się prezentują na kredowym błyszczącym papierze. Sam komiks też miażdży. To był najlepszy okres Moore'a.
Na Twoim miejscu poczekałbym na wydanie Muchy, a to z następujących powodów:
1) komiks jest zapowiedziany za kilka miesięcy przez poważnego wydawcę
2) wydanie będzie w 1 tomie - w oryginale jest to rozbite na 3 (przez co masakrycznie drogie); ponadto w oryginale jest mnóstwo szkiców, szczególnie w trzecim tomie
3) wydanie polskie będzie pewnie tańsze


Jeślibyś się jednak skusił już teraz, to językowo nie jest to jakieś mega wyzwanie (swamp thing, czy from hell bardziej mi zapadły w pamięć w tym aspekcie).


Ja się biję z myślami, czy dokupić sobie polskie wydanie.
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

ramirez82

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2219 dnia: Styczeń 08, 2016, 07:07:02 pm »
Co o tym sądzicie? Monster Alana Moore'a, niby zaginiony komiks z początku lat 80-ych, a może to coś nowego, stylizowanego na "zaginiony komiks"? Wygląda ekstra! A skoro 2000AD, to może Studio Lain uraczy nas tym...