trawa

Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 817079 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline raskoks

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2235 dnia: Luty 17, 2016, 12:05:33 am »
@raskoks wszystko zostało wyjaśnione w One Moment in Time.

W dużym skrócie:
Spoiler: pokaż
W przeddzień ślubu Petera i MJ, Peter jako SM walczy z Elektro, pokonuje ich, jeden z członków ekipy Elektro ucieka z radiowozu (dzięki pomocy Mephisto), Peter goni uciekiniera, spadają z dachu do alejki, Peter absorbuje upadek, złoczyńca ucieka, w dzień ślubu MJ pojawia się przed ołtarzem, Peter leży nieprzytomny w alejce, potem tłumaczy MJ co się stało, ta się denerwuje i prosi, aby zrezygnował z bycia SM, Peter się nie zgadza, MJ nie może tego zaakceptować, zrywa zaręczyny, MJ mówi mu, że zawsze chciała mieć z Peterem córkę, ale przez SM jest to niemożliwe, potem się dalej spotykają, podczas Civil War ciotka zostaje postrzelona, Peter "cudownie" reanimuje ciotkę, Fisk, gdy dowiaduje się, że ciotka żyje, wynajmuje oprycha do zlikwidowania ciotki Anny dla odmiany (hitmanem wynajętym przez Fiska okazuje się ten sam gościu, co uciekł z radiowozu w przeddzień ślubu Petera i MJ), MJ krzyżuje plany zamachu na swoją ciotkę stając się głównym celem, zostaje postrzelona, Peter zabiera ją do Strange'a i prosi o jej uratowanie, Doc robi czary mary i MJ już nie umiera, przy okazji Peter prosi Strange'a, by zrobił czary mary i wszyscy zapomnieli, że Peter to SM, Doc się zgadza, w momencie zaklęcia Peter objęty jest specjalną bańką, która sprawia, że on będzie pamiętał wszystkie wydarzenia, a inni nie (łącznie ze Strangem), Peter nie chce by MJ o wszystkim zapomniała i wciąga nieprzytomną MJ do bańki, MJ się budzi, wszystko pamięta i stwierdza, że dopóki Peter jest SM, to zawsze będzie zagrożenie, że pojawi się jakiś inny maniak i odkryje jego tożsamość, co równa się z ciągłym życiem w strachu i zagrożeniu, MJ nie chce takiego życia i odchodzi od Parkera. Potem pojawia się już jako jego przyjaciółka.


dzieki o te wyjasnienia mi chodzilo

Offline Spoiler Included

Shadow: W Ogniu Stworzenia
« Odpowiedź #2236 dnia: Luty 21, 2016, 12:55:39 pm »
Hej, czytaliście Shadow: W ogniu stworzenia Gartha Ennisa i Aarona Campbella? Co o nim myślicie? U mnie zachwytów nie było, ale uważam, że to całkiem niezła historia i bardzo dobrze wydana u nas jak na trejd :)
Dajcie znać, co o nim myślicie, co się podobało, a co było słabe według was.


Tutaj recenzja ode mnie:

Offline p3rshing

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2237 dnia: Luty 29, 2016, 08:20:22 am »
Mam pytanie dot. ESSENTIAL CONAN wydanego przez Muchę. Czy jest to warte uwagi?

Offline peta18

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2238 dnia: Luty 29, 2016, 08:40:57 am »
Mam pytanie dot. ESSENTIAL CONAN wydanego przez Muchę. Czy jest to warte uwagi?
Nie Muche, a Mandragore : ) Sam jestem ciekaw, bo to jedyny polski essential, ktorego nie udalo mi sie kupic.
Buk, Hodor i Dziczyzna

fragsel

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2239 dnia: Luty 29, 2016, 09:02:26 am »
nie czytałem w Essentialu tylko w oryginale wiec i w kolorze i było świetne

niby pierwsze historie Marvela, więc się zawsze mówi "trudne początki" ale tu od razu jest wysoki poziom. to są naprawdę świetne historie świetnei narysowane przez Barry'ego Windsor-Smitha

klasyka Conana. jak lubisz Cymeryjczyka nie powinieneś być rozczarowany...

Offline absolutnie

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2240 dnia: Luty 29, 2016, 09:15:49 am »


niby pierwsze historie Marvela, więc się zawsze mówi "trudne początki" ale tu od razu jest wysoki poziom. to są naprawdę świetne historie świetnei narysowane przez Barry'ego Windsor-Smitha

klasyka Conana. jak lubisz Cymeryjczyka nie powinieneś być rozczarowany...


Wysoki poziom bierze się stad, że to są (wszystko lub prawie wszystko) adaptacje opowiadań Howarda: ułożone w takiej kolejności, by było widać jakiś logiczny rozwój zdarzeń. Chyba coś tam scenarzysta dopisał lub też przerobił poemat Howarda na scenariusz,
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

fragsel

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2241 dnia: Luty 29, 2016, 09:22:00 am »
No taka adaptacje tez można spartolić a im wyszło genialnie...

Offline p3rshing

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2242 dnia: Luty 29, 2016, 09:31:50 am »
Conana lubię (w wersji książkowej), komiksy, które do tej pory czytałem tj. 2 tomy z egmontu były bardzo słabe.

fragsel

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2243 dnia: Luty 29, 2016, 10:05:16 am »
Conana lubię (w wersji książkowej), komiksy, które do tej pory czytałem tj. 2 tomy z egmontu były bardzo słabe.

bo to inny wydawca był (Dark Horse)

Ekipa która pracowała nad tym w Marvelu poradziła sobei z tematem (moim zdaniem) o niebo lepiej

Powiem tak: ze wszystkich serii Marvela z pierwszej połowy lat 70'tych Conana czytało mi się zawsze najlepeij i najbardziej na niego czekałem. Przez większość tego okresu miął stałą ekipę tworzącą, która (jako ze działo się to poza universum) miała większą swobodę tworzenia w zgodzie ze swoją wizją

Po jakiś 100 kilku odcinkach sie to zbiedziło, ale zauważ: po 100 kilku...

A wtedy juz rządził Savage Sword i Conan King

Ja naprawdę polecam. jak kto lubi komiksy w klimacie Fantasy Conan ma moc.

Offline p3rshing

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2244 dnia: Luty 29, 2016, 11:08:15 am »
No to ekstra. Choć mój portfel mówi, że nie takiej odpowiedzi się spodziewał :-)

Kiedyś przyjdzie jeszcze czas na Colossal Conan. Wtedy dopiero będzie kwiczał. Ktoś coś wie o dodruku tej pozycji?

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2245 dnia: Luty 29, 2016, 12:45:15 pm »
Conana lubię (w wersji książkowej), komiksy, które do tej pory czytałem tj. 2 tomy z egmontu były bardzo słabe.
Strasznie surowa ocena. Te dwa tomy "Conana" te jedne z lepszych komiksów z rynku amerykańskiego, jakie czytałem. Co prawda czytałem takich sporo, ale co z tego? :) W każdym razie bardzo bym chciał, żeby ta seria ukazała się w Polsce do końca.

Offline p3rshing

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2246 dnia: Luty 29, 2016, 01:25:27 pm »
Serio uważasz, że one są dobre? Rysunki kiepskie, twarz conana, która na każdej stronie wygląda inaczej, scenariusz sztampowy i męczący. Chyba, że nie poczułem klimatu.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2247 dnia: Marzec 05, 2016, 01:32:17 pm »
orientujecie się może kiedy będą ogłoszone nominacje do Eisnerów za rok 2015 ?

Offline misiokles


Offline p3rshing

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2249 dnia: Marzec 08, 2016, 05:58:43 pm »
W nawiązaniu do wcześniejszej dyskusji: conan essential kupiony. Rysunki fajne. Na lekturę musi chwilę poczekac.

 

anything