trawa

Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 817640 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline perek82

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2265 dnia: Kwiecień 20, 2016, 04:17:48 pm »
czy ktoś ma/czytał ten tpb
http://multiversum.pl/p/1039/70150/x-men-age-of-apocalypse-dawn-sc-marvel-comics-tomy-sc-tpb-i-gn-oraz-hc.html
Tych zeszytów nie ma zdaje się w Omnibusie. Czy jest to jakieś uzupełnienie? Coś istotnego wnosi to fabuły?
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Offline misiokles


Offline perek82

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2267 dnia: Kwiecień 20, 2016, 05:06:35 pm »
podziękował. Gapa ja
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2268 dnia: Kwiecień 27, 2016, 10:23:49 am »
witajcie,

czy ktoś z Was czytał i zechciałby napisać kilka słów o wrażeniach po lekturze następujących serii:

1. The Sheriff Of Babylon (King)
2. Spider-Woman (Hopeless)
3. Bloodshot (Lemire)
4. Monstress (Liu)
5. The Fade Out (Brubaker)

Offline Dembol_

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2269 dnia: Kwiecień 27, 2016, 03:09:13 pm »
Fade Out jest super. Kryminał w Holywood lat 40-tych XX wieku. W stylu klasycznych filmów noir. Jeśli podobały Ci się wcześniejsze dzieła duetu Brubaker/Philips to można wziąć w ciemno. Zwłaszcza, że to tylko 3 tomy i nie zgubiło głównego wątku jak momentami Fatale, które też planowano na podobną ilość tomów, a rozszerzono ze względu na popularność serii.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2270 dnia: Kwiecień 29, 2016, 08:25:42 am »
kolejne wielkie dzięki Dembol_ :)

nikt więcej nic nie czytał ? ;)

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2271 dnia: Kwiecień 29, 2016, 08:40:05 am »
Ja co do The Fade Out mogę tylko przyklasnąć przedmówcy ale ja jestem psychofanem tego duetu i kupuję wszystko co robią.

Co do Bloodshota od Lemire to jest to całkiem przyjemny komiks ale jednak mnie rozczarował. Jest jakoś poniżej lekkości w prowadzeniu akcji jaką Lemire pokazał w jego runie w Green Arrow. Komiks jest trochę jakby za bardzo pod antybohaterów z 90's (a tym właśnie jest Blodshot) ale bez jakiejkolwiek refleksji, przez co brak moim zdaniem naturalności. Wydaje się lekko wymuszony na potrzeby zmiany ststus quo po (też niezbyt szczególnym) runie Swierszczynskiego. Moim zdaniem można olać, jak chce się wejść w ostatni jumping point w Valiant to już bardziej polecam Ninjaka. Jest bardziej kiczowaty i przaśny ale za to wypada to naturalniej, superszpiedzy i superagenci, którzy są super i kupujesz to jako dobro inwentarza tej konwencji.


The Sheriff Of Babylon czytałem pierwszy zeszyt więc to za mało na opinię ALE Tom King to nowa gwiazda nie bez powodu i on naprawdę wie jak pisać takie komiksy, graficznie też super bo Gerads udowodnił już w Punisherze i The Active, że to jego konwencja. Grzecznie czekam na wydanie zbiorcze.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2016, 08:59:38 am wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2272 dnia: Kwiecień 29, 2016, 08:56:18 am »
kuba g - również wielkie dzięki. nie ukrywam, że na Szeryfa najbardziej ostrze ząbki.

Offline wrw2310

Nowy w uniwersum
« Odpowiedź #2273 dnia: Maj 02, 2016, 12:46:17 am »
Hej. Co polecacie dla nowego gościa w komiksowym uniwersum Marvela? Czy odpowiednie będzie New Avengers z Marvel Now od Egmontu? I w miarę możliwości żeby te komiksy były w naszym ojczystym języku i łatwo dostępne. I jak oceniacie Erę Ultrona bo też mam chrapkę na to ale słyszałem że słabe. Btw narazie przeczytałem Iron Man Extremis. Z góry dzięki. 

mkolek81

  • Gość
Odp: Nowy w uniwersum
« Odpowiedź #2274 dnia: Maj 02, 2016, 09:36:42 am »
Hej. Co polecacie dla nowego gościa w komiksowym uniwersum Marvela? Czy odpowiednie będzie New Avengers z Marvel Now od Egmontu? I w miarę możliwości żeby te komiksy były w naszym ojczystym języku i łatwo dostępne.
Marvel Now jest bardzo łatwo dostępne, więc problemu nie ma.
Jeśli jesteś nowy w komiksach Marvela, to polecam zaznajomić się z WKKM, tam masz klasyki jak i świeże historię z Avengersami (do 2012 roku).
Co do New Avengers to tak polecam, ale licz się że od pewnego momentu seria ta przejdzie w Avengers: Time Runs Out i będzie zawierać także zeszyty z serii Avengers, która wydaje także Egmont.
Więcej o Marvel Now proponuje poczytać w tym wątku:
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,37713.1695.html
 
I jak oceniacie Erę Ultrona bo też mam chrapkę na to ale słyszałem że słabe.
Wg mnie słabe, ale niektórym osobą się podoba. Zasadniczo jego znajomość nie jest wymagana ,aby orientować się co się dzieje w uniwersum Marvel, więc można odpuścić, jeśli szkoda ci kasy.

Offline wrw2310

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2275 dnia: Maj 02, 2016, 11:11:47 am »
Dzięki. A co myślisz o flashpoint. Też nad tym myślałem albo nad nowo wydanym u nas flashu. I tak wiem flashpoint zostanie wydane dopiero w czerwcu.

Offline Antari

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2276 dnia: Maj 02, 2016, 11:23:39 am »
Dzięki. A co myślisz o flashpoint. Też nad tym myślałem albo nad nowo wydanym u nas flashu. I tak wiem flashpoint zostanie wydane dopiero w czerwcu.

Flashpoint to dobry i ważny event. Flash z N52 jest spoko, ale jakbym miał wybierać to wybrałbym Flashpoint. Na początek nie ma co przesadzać z Flashem.

Z oferty Marvel Now na start ja bym polecił All-New X-Men Bendisa, Superior Spider-man, New Avengers (na pewno nie Avengers!), Deadpoola Posehna, Thora Aarona (jak już wyjdzie).

mkolek81

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2277 dnia: Maj 02, 2016, 11:42:47 am »
Dzięki. A co myślisz o flashpoint. Też nad tym myślałem albo nad nowo wydanym u nas flashu. I tak wiem flashpoint zostanie wydane dopiero w czerwcu.
Myślałem że chodzi ci głównie o Marvel i Avengers.
Flashpoint to dobry i ważny event. Flash z N52 jest spoko
I tu się całkowicie zgadzam, jak na początek znajomości komiksów z Flashem będzie w sam raz.
Z oferty Marvel Now na start ja bym polecił All-New X-Men Bendisa, Superior Spider-man, New Avengers (na pewno nie Avengers!), Deadpoola Posehna, Thora Aarona (jak już wyjdzie).
To co wymienił Antari na start jest jak najbardziej ok. I rzeczywiście Avengers na początkującego czytelnika nie są najlepszym komiksem, ale mi się naprawdę podobają, tylko że ja patrze pod kątem jak ta cała historią się kończy (Secret Wars). All-New X-Men są przystępni ale ja już po 3 tomie czuje jak ta seria nie zmierza do niczego konkretnego, dialogi czyta się dobrze bo to Bendis, ale jest to tak rozwleczone i głupie, że masakra.
I proponuje dać  szanse serii Wolverine i X-men przynajmniej od 2 tomu, który mi się naprawdę przyjemnie się czytał. Seria ma ten problem że pod szyldem Marvel Now zaczęła wychodzi od połowy (od 4 tomu jeśli się nie mylę), przez co jesteśmy już wrzuceni w wątki które trwają i to jest wada ale miałem  z czytania jej większą satysfakcje niż z All-New X-Men.
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2016, 11:49:35 am wysłana przez mkolek81 »

Offline laf

Odp: Nowy w uniwersum
« Odpowiedź #2278 dnia: Maj 02, 2016, 12:05:34 pm »
Hej. Co polecacie dla nowego gościa w komiksowym uniwersum Marvela? Czy odpowiednie będzie New Avengers z Marvel Now od Egmontu? I w miarę możliwości żeby te komiksy były w naszym ojczystym języku i łatwo dostępne. I jak oceniacie Erę Ultrona bo też mam chrapkę na to ale słyszałem że słabe. Btw narazie przeczytałem Iron Man Extremis. Z góry dzięki.
Dla zupełnie świeżego czytelnika oferta Marvel NOW jest jak najbardziej przystępna i spokojnie możesz zacząć wsiąkać w marvelowskie uniwersum czytając serie wydawane przez Egmont. Nie ma tego dużo - dwa tomy na miesiąc, a od września - trzy. Inna sprawa jeśli chodzi o jakość tych komiksów - pamiętaj, że to będzie czysta rozrywka i z takim nastawieniem do nich podchodź. Jeszcze jedna sprawa - jeśli jesteś fanem MCU (jak ja) nie spodziewaj się w tych komiksach bezpośrednich nawiązań do filmowego uniwersum Marvela.

Co do starszych rzeczy proponuję żebyś zainteresował się Wielką Kolekcją Komiksów Marvela wydawaną co dwa tygodnie i dostępną w Empikach czy kioskach. Osobiście proponuję czytanie następujących tomów, które mają pewną ciągłość fabularną (na końcu podaję moją ocenę tych tomów w skali 1-5):
Upadek Avengers (t. 9) - 4
Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz (t. 11 i 14) - 5
Tajna Wojna (t. 17) - 3
New Avengers: Ucieczka (t. 32) - 4, i kolejne części New Avengers wydane przez Mucha Comics
Ród M (t. 35) - 4
Syn M (t. 59, opcjonalnie) - 3
Planeta Hulka (t. 23 i 30) - 5
Wojna Domowa (t. 39, komiks stanowiący kanwę najnowszego filmu ze stajni Marvela) - 4
Śmierć Kapitana Ameryki (t. 42) - 4
Wielka Wojna Hulka (t. 51) - 4
Thor: Odrodzenie (t. 8 - 3
Thunderbolts: Wiara w potwory (t. 57) - 5
Iron Man: Pięć koszmarów (t. 18, opcjonalnie) - 4
Tajna inwazja (t. 55) - 3
Oblężenie (t. 60) - 3
Pierwsi Avengers (t. 74) - 2,5
Sam Strach (t. 88 i 96) - 2 (oceniam tylko pierwszy tom)
Avengers: Dziecięca krucjata (t. 84) - 4,5
Venom i Spider-Island (t. 64 oraz prawdopodobnie t. 108 i 117) - 4 (oceniam tylko Venoma)
X-Men: Rozlam (t. 76) - 3
Battle Scars (prawdopodobnie t. 102)
Avengers vs X-Men (prawdopodobnie t. 105, 111 i 120, po tych tomach zaczyna się Marvel NOW).

Aktualnie w ramach WKKM wydawane są również klasyczne historie Marvela z lat 60-70, jak np. Avengers: Narodziny Ultrona (stanowiący kanwę filmu Avengers 2: Czas Ultrona) czy Fantastyczna Czwórka: Nadejście Galaktusa (stanowiący kanwę filmu Fantastyczna Czwórka: Narodziny Srebrnego Surfera). Niemniej jednak dla początkującego czytelnika na razie nie polecałbym tych tzw. "ramotek". Lepiej zapoznać się z najświeższą historią marvelowskich superbohaterów, która jest bardziej przystępna dla współczesnego czytelnika, niż od razu rzucać się na głęboką wodę i pochłaniać wszystko jak leci, bo możesz się niepotrzebnie zrazić.

I to (aż) tyle.
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2016, 12:44:12 pm wysłana przez laf »

Offline wrw2310

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2279 dnia: Maj 02, 2016, 12:28:11 pm »
Na Civil War poluje już od Marca i nigdzie nie można tego znaleźć. A samo hachette nie będzie robiło już dodruków do 50 tomu. A jak wiesz gdzie przeczytać Civil War (najlepiej po polsku) to proszę o powiadomienie.