Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 816967 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline donTomaszek

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2490 dnia: Listopad 28, 2016, 04:58:59 pm »
Gotham Central, Locke & Key, Lazarus, Elektra Assasin. Tak na szybko.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline misiokles

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2491 dnia: Listopad 28, 2016, 05:27:54 pm »
Uniwersal War One (choć z lekturą całości musisz się wstrzymać do maja następnego roku).

JanT

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2492 dnia: Listopad 28, 2016, 05:33:23 pm »
WKKM, WKKDC, Marvel Now!, Marvel Classics. Co z tych serii polecacie?
@UP @X2UP  :smile:

Na pewno z całych serii:

Punisher MAX
Thor
Ms.Marvel
Hawkeye

Offline Koalar

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2493 dnia: Listopad 28, 2016, 06:03:07 pm »
Biorąc pod uwagę, jak twarda musiała być lufa, by móc wystrzelić pocisk, nie dziwię się, że pałka nokautuje ludzi...

Chodziło mi o to, że zwykłej metalowej pałki nawet bardzo silny atleta nie byłby w stanie rzucić tak, aby odbiła się kilka razy, a potem nadal miała taką prędkość, aby kogoś znokautowała (po prostu nawet by się tyle razy nie odbiła). Wiadomo, że tam sobie mogą wymyślić co chcą (jakiś stop vibranium z adamantium), ale mnie ciekawiło, czy to było wyjaśnione (czy może autorzy byli na bakier z prawami fizyki).
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline p3rshing

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2494 dnia: Listopad 28, 2016, 06:56:00 pm »
Gotham Central, Locke & Key, Lazarus, Elektra Assasin. Tak na szybko.
Pierwsze i drugie czytałem są świetne. Elektra w drodze - w ramach nadrabiania zaległości z superhero.

Cytuj
Na pewno z całych serii:

Punisher MAX
Thor
Ms.Marvel
Hawkeye
Punishera jeszcze nie ma chyba? Thora mam pierwszy tom z Marvel Now! - to mój jedyny Marvel Now i bardzo fajne. Teraz wyszedł Thor z Muchy - warty uwagi?


Cytuj
Uniwersal War One (choć z lekturą całości musisz się wstrzymać do maja następnego roku).
Poczekam w takim razie jeszcze trochę bo teraz jest full rzeczy do kupowania jeszcze

JanT

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2495 dnia: Listopad 28, 2016, 07:16:15 pm »
Thor z Muchy - warty uwagi?
To jest Loki  :smile: i bardzo warto.

Offline Nick Jackolson

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2496 dnia: Listopad 28, 2016, 07:27:06 pm »
Pamiętam jakiś kadr, chyba ze starszych komiksów, gdzie pokazano przekrój laski i w środku było napchane mnóstwo gadżetów - rozsuwana tarcza, kabel, radio i jakieś tam inne. Niestety, za nic nie mogę namierzyć tego teraz w Internecie.

Natomiast nigdy nie zapomnę sceny, w której Daredevil jak gdyby nigdy nic sobie z tego kijka strzela :smile: Fantastic Four #40. Biorąc pod uwagę, jak twarda musiała być lufa, by móc wystrzelić pocisk, nie dziwię się, że pałka nokautuje ludzi...



Niezłe ! Tylko czemu rozstawia celownik... :D ?

Offline laf

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2497 dnia: Listopad 29, 2016, 07:31:25 am »
WKKM, WKKDC, Marvel Now!, Marvel Classics. Co z tych serii polecacie? Powiedzmy z ostatnich kilku miesięcy. Nie ukrywam, że najbardziej jestem zainteresowany one-shotami, ale baaaardzo dobrymi seriami, eventami.
To ja dodam od siebie jeszcze Alias. Świetna historia stojąca trochę na uboczu marvelowskiego świata superhero z bezkompromisową bohaterką. Jest mrocznie, zaskakująco, odważnie i czasami zabawnie. A poza tym uwielbiam dialogi pisane przez Bendisa.

Offline LordDisneyland

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2498 dnia: Listopad 29, 2016, 02:48:56 pm »
Niezłe ! Tylko czemu rozstawia celownik... :biggrin: ?
Lubi posłuchać szumu wiatru na przyrządach celowniczych najwyraźniej.
Czasami komiksy potrafią mnie jeszcze zaskoczyć :)


Pierwsze z czego rezygnuje to kolekcje superhero i teraz jestem mocno do tyłu z tym co w: WKKM, WKKDC, Marvel Now!, Marvel Classics. Co z tych serii polecacie? Powiedzmy z ostatnich kilku miesięcy. Nie ukrywam, że najbardziej jestem zainteresowany one-shotami, ale baaaardzo dobrymi seriami, eventami.

Co prawda "Thanos powstaje" jest jednak superhirołski, ale polecam jak najbardziej.
I co prawda o DarkHorse nie było mowy, ale przyjrzyj się wydaniu zbiorczemu "FightClub 2".

Offline p3rshing

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2499 dnia: Listopad 29, 2016, 06:12:14 pm »
W sumie to nie dość jasno zadałem pytanie stąd odpowiedzi różne. Nie chodzi mi o to, ze nie chcę superhero, tylko raczej to, że u mnie w pierwszej kolejności odstawiam je na bok. A że ostatnio taki urodzaj to jestem z superhero (głównie serie Marvel Now, WKKM, WKKDC, Marvel Classics itp.) do tyłu. Więc typowe superhero rekomendacje z tych serii jak najbardziej na miejscu bo kiedyś to muszę nadrobić, a lepiej teraz jak jeszcze da się kupić niż jak już wyjdą nakłady.

Offline LordDisneyland

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2500 dnia: Listopad 29, 2016, 06:40:36 pm »
@up - O jedną rzecz nie spytałem- czy w grę wchodzą tylko tytuły tłumaczone na polski? Bo jeśli nie, to do listy polecanych dopiszmy "Northlanders" - na komiks spadła masa krytyki, że twórcy na bakier z historią, że dłużyzny...ale to świetna lektura, chociaż , rzecz jasna, jak każda seria ma słabsze fragmenty.

Offline Zakrza

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2501 dnia: Listopad 29, 2016, 07:46:52 pm »
Potrzebowałbym jakiejś wyszukiwarki komiksów, która pokaże mi kiedy dany komiks był wydany i jakie inne komiksy były wydawane w tym samym czasie. Przykładowo klikam na "Superior Spider-mana #6" i widzę, że w tym miesiącu było wydawane też "Superior Foes of Spider-Man #4". Kojarzycie stronę SamRuby.com? Chodzi własnie o coś takiego. Głównie interesuje mnie Marvel, a konkretnie Spider-man.
Oddajcie pokłon i całujcie stopy Wielkiemu Zakrzy!

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2502 dnia: Listopad 29, 2016, 09:23:50 pm »
Najlepiej w tej kwestii sprawdza się strona Mike's Amazing World of Comics. Zachęcam do zapoznania się z jej zasobami. Można tam znaleźć m.in. dokładne dzienne daty kiedy dany komiks faktycznie pojawił się w sprzedaży.


Niestety dane dotyczące ostatnich dwóch, trzech lat nie są jeszcze kompletne, więc witryna przydaje się raczej przy nieco starszych komiksach. Nowości najlepiej podejrzeć na wikiach Marvela oraz DC. Wystarczy wpisać miesiąc i rok w wyszukiwarce, albo kliknąć datę przy wybranym zeszycie.

Offline Zakrza

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2503 dnia: Listopad 30, 2016, 10:00:34 am »
Dzięki! Właśnie o to mi chodziło.


A przy okazji zadam jeszcze jedno pytanie. Zapoznałem się z komiksem "Spider-Men" i na jego końcu Peter znajduje informacje o Milesie Moralesie z 616 i jest w szoku. Wyjaśniono później o co chodziło?
Oddajcie pokłon i całujcie stopy Wielkiemu Zakrzy!

Offline Garf

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2504 dnia: Grudzień 03, 2016, 05:43:56 pm »
Niestety, ten wątek nigdy nie został rozwinięty. Zamiar Bendisa był taki, aby wprowadzić do komiksów z Pająkiem odpowiednik Milesa z Ziemi-616. Ten "głównouniwersowy" Miles stałby się nową postacią drugoplanową w przygodach Spider-Mana i najlepszym kumplem Petera.

Tutaj więcej: http://www.cbr.com/comic-book-legends-revealed-523/
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

 

anything