Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 817195 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zakrza

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2520 dnia: Grudzień 15, 2016, 10:28:48 am »
Czy MCU jest oficjalnie w multiwersum Marvela? Wiem, że ma swój numerek, ale bardziej chodzi mi o to czy gdziekolwiek w komiksach wspomniano, że istnieje taki świat i czy możliwe byłyby interakcje pomiędzy nimi?
Oddajcie pokłon i całujcie stopy Wielkiemu Zakrzy!

fragsel

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2521 dnia: Grudzień 15, 2016, 10:43:20 am »
są komksy dziejące się w MCU
ale czy się je wspomina gdziekolwiek indziej?
nie ma takiego obowiązku. większosć alternatywnych ziemi nie jest wspoomniana w komiksach 616
ewentualnie w Handbookach...

Offline Garf

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2522 dnia: Grudzień 17, 2016, 08:21:13 pm »
W komiksie "Gwenpool" #3 Doktor Strange pomaga tytułowej bohaterce namierzyć jej rodzinny świat (czyli teoretycznie "naszą"Ziemię), przy czym przypadkowo dowiaduje się o istnieniu u nas MCU :) Niezupełnie to, o co pytałeś, ale tak mi przyszło na myśl.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Zakrza

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2523 dnia: Grudzień 18, 2016, 10:45:19 am »

są komksy dziejące się w MCU
ale czy się je wspomina gdziekolwiek indziej?
nie ma takiego obowiązku. większosć alternatywnych ziemi nie jest wspoomniana w komiksach 616
ewentualnie w Handbookach...

Wiem, że nie ma obowiązku i że wiele Ziemi nie jest wspominanych, ale jednak co jakiś czas dochodzi między alternatywnymi uniwersami do jakichś interakcji - jak w przypadku Spider-verse czy Secret Wars. W tym pierwszym był jakiś żart nawiązujący do Andrew Garfielda czy Tobeya Maguire, gdyż nie mogli użyć tych wersji Spider-mana zanim nie dogadali się z Sony. Jestem ciekaw czy użyliby nowego Spider-mana gdyby Spider-verse było później. Pewnie tak, bo jednak użyli wielu filmowych, serialowych czy kreskówkowych Spider-manów.


komiksie "Gwenpool" #3 Doktor Strange pomaga tytułowej bohaterce namierzyć jej rodzinny świat (czyli teoretycznie "naszą"Ziemię), przy czym przypadkowo dowiaduje się o istnieniu u nas MCU :smile:  Niezupełnie to, o co pytałeś, ale tak mi przyszło na myśl.

Fajna ciekawostka. Czyli postaci z 616 wiedzą, że MCU istnieje, ale póki co tylko jako fikcja w jednym ze światów.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2016, 12:40:01 pm wysłana przez Zakrza »
Oddajcie pokłon i całujcie stopy Wielkiemu Zakrzy!

Offline Hollow

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2524 dnia: Grudzień 25, 2016, 09:34:03 am »
W Spider-verse rozbawiło mnie kiedy pojawił się Spider-man z serialu animowanego. Cały czas gadał do ludzi czytających komiks i wszyscy inni mieli go za wariata.

Offline Zakrza

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2525 dnia: Grudzień 26, 2016, 12:48:44 pm »
1. Beast i Johny Storm to teraz Inhumans? Jakie zeszyty/historie o tym opowiadają?
2. Czytałem Spider-verse łącznie z Edge od Spider-verse. ale nie do końca mnie to usatysfakcjonowało jako wstęp. Gdybym miał komuś polecić komiksy, które warto przeczytać wcześniej to na pewno byłoby to Spider-man Noir wraz z sequelem (odgrywa jednak dość istotną rolę), Spider-man 2099 meets Spider-man (pierwsze spotkanie obu spider-manów), Spider-men (pierwsze spotkanie Milesa z Parkerem 616). Co byście dodali do takiej listy? Chodzi mi głównie o serie o Spider-manach odgrywających istotną rolę w evencie (Spider-UK, Spider-Ham) oraz te. w których Spider-mani z różnych światów się spotykają (gdzie spotkał się Peter ze Spider-girl? Wspomniano to w Spider-versie). Pytanie dość długie, ale myślę, że zrozumiałe :P
Oddajcie pokłon i całujcie stopy Wielkiemu Zakrzy!

Offline Hollow

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2526 dnia: Grudzień 26, 2016, 01:31:43 pm »
Jeszcze możesz przeczytać, Spider-man India, Book of Ezekiel i Spider-man the Other. Zwłaszcza to ostatnie można nazwać zapowiedzią Spider-Verse.

Za to nie polecam Spider-Verse - poboczna historia z Secret Wars i Web-Warriors - bezpośredni ciąg dalszy. Słabe toto

O którą spider-girl chodzi? Mayday Parker, Anye Corazon czy Gwen Stacy?

mkolek81

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2527 dnia: Grudzień 26, 2016, 01:37:08 pm »
1. Beast i Johny Storm to teraz Inhumans? Jakie zeszyty/historie o tym opowiadają?
Nie, nic nie zostało zmienione w ich genezie Beast jest mutnatem a Johny Storm, uzyskał moce wraz z pozostałymi członkami F4.
Spoiler: pokaż
Beast ostatni rok spędził siedząc u Inhumans i szukając lekarstwa na M-Pox (choroba wywołana u mutantów w wyniku działania chmury terigenu uwolnionej podczas Nieskończoności przez Black Bolta), a w mutancich komiksach praktycznie się nie pojawiał.
Johny Storm po tym jak w wyniku Secret Wars F4 przestało istnieć wdał się w romans z Medusą, żoną Black Bolta, przez co występuję w serii Inhumans.
Ben Grimm też już nie jest w F4 po Secret Wars, tylko w Strażnikach Galaktyki.

Offline LordDisneyland

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2528 dnia: Grudzień 26, 2016, 03:35:10 pm »
Czy seria  "Savage Wolverine" urwała sie nagle [boć to w sumie raptem 23 numery] , czy zdołali jakoś to ładnie zakończyć?

Offline Zakrza

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2529 dnia: Grudzień 26, 2016, 03:40:15 pm »

O którą spider-girl chodzi? Mayday Parker, Anye Corazon czy Gwen Stacy?
O Mayday. Gwen z tego co wiem to nowa postać, wymyślona na potrzeby Spider-verse.
Oddajcie pokłon i całujcie stopy Wielkiemu Zakrzy!

Offline Gawin

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 363
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • F**K sleep trance is all I need....
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2530 dnia: Grudzień 27, 2016, 04:34:36 pm »
Sluchajcie, chyba w All New-Xmen z Marvel jest mowa ze Cyclops zabil Profesora Xaviera ale nigdzie nie moge znalezc info nt tego wydarzenia, pomylilem cos??

Offline Hollow

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2531 dnia: Grudzień 27, 2016, 04:39:10 pm »
Wszystko się zgadza Było to a
Spoiler: pokaż
Avenger vs. X-men

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2532 dnia: Styczeń 04, 2017, 03:47:16 pm »
czy mógłbym prosić o opinie na temat poniższych komiksów:

Seven to Eternity
Black Hammer
Wrath of the Eternal Warrior
Britannia

z góry bardzo dziękuję :)

Offline gsg80

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2533 dnia: Styczeń 06, 2017, 11:39:01 pm »
Właśnie skończyłem czytać Black Hammer #1-6.
Fabuła skupia się wokół grupy superbohaterów, którzy w nieznanych okolicznościach trafiają do małej amerykańskiej miejscowości, której nie mogą opuścić. Każdy numer skupia się na jednej postaci, przedstawiając jej origin równolegle do "współczesnej" historii. Ciekawie zarysowane postacie plus sporo otwartych wątków (fantastycznych, ale też obyczajowych) oraz cliff-hanger na koniec 6 zeszytu, sprawiają, że na bank sięgnę po #7 w marcu - mnie się bardzo podoba. Jednocześnie przyznam, że Lemiere'a znam tylko z Opowieści z hrabstwa Essex, więc nie jestem w stanie ocenić tych komiksów na tle jego wcześniejszych prac.


Zapomniałbym, graficznie też jest bardzo dobrze.

Offline Hollow

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2534 dnia: Styczeń 08, 2017, 11:08:30 am »
Wrath of the Eternal Warrior

A czytasz serię Eternal Warrior wydawnictwa Vailant?

 

anything