Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 816944 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2535 dnia: Styczeń 08, 2017, 01:36:38 pm »
A czytasz serię Eternal Warrior wydawnictwa Vailant?

nie :( jak rozumiem są ściśle powiązane ?

Offline Hollow

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2536 dnia: Styczeń 08, 2017, 04:55:55 pm »
Można się pogubić czytając sam Wrath więc radziłbym zacząć od Eternal Warriora.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2537 dnia: Styczeń 08, 2017, 05:40:24 pm »
Podłączę się do pytania o Eternal Warrior, jak mocno EW zahacza o resztę Valianta (nie pytam o te pseudo eventy nawet ale czy jak z Ninjakiem czasem coś mocno wynika z innego ongoinga)?
perły przed wieprze

Offline Hollow

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2538 dnia: Styczeń 08, 2017, 05:56:30 pm »
Volume 1 jest całkowicie pozbawiony wspólnych motywów z resztą uniwersum Valianta, więc można go całkowicie czytać bez znajomości innych komiksów. Historia koncentruje się na bohaterze, jego rodzinie i  wrogach. Przyjemnie się to czyta. Bardzo przypomina Marvelowskiego Aresa.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2539 dnia: Styczeń 08, 2017, 10:01:01 pm »
Dobrze wiedzieć. Z dotychczasowej oferty Valianta niestety najbardziej podeszły mi te historie, które możliwie najbardziej starają się iść bokiem uniwersum i tak szczerze to właśnie mam ochotę na coś bardziej swoistego jak Dr. Mirage (wiem, że Valiant właśnie broni się tym konsekwentnym uniwersum ale co ja na to poradzę, że dziś mam już takie zabiegi w głębokim poważaniu).


Ok, dzięki, w najbliższej przyszłości sprawdzę (mimo, że ten Crain mnie zniechęca).
perły przed wieprze

Offline LordDisneyland

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2540 dnia: Styczeń 11, 2017, 10:39:49 am »
Skoro już o tym mowa... Planowałem zakup tpb  "Death Defying DrMirage"- czy da się to zrozumieć nie znając innych komiksów Valiant? Czy też ugrzęznę w aluzjach i odwołaniach do innych tytułów?

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2541 dnia: Styczeń 12, 2017, 08:12:56 am »
Moim zdaniem przy Dr. Mirage nie potrzeba orientować się w Valiancie. Ba, nawet inne tytuły ignorują tę miniserie i jedyny moment gdy postaci się jakoś przenikały to początek drugiego tomu Shadowmana - no chyba, że coś w międzyczasie się zmieniło. Tak czy inaczej, nie potrzeba Ci większego ogarnięcia w Valiant aby czytać pierwszą miniserię.
perły przed wieprze

Offline LordDisneyland

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2542 dnia: Styczeń 12, 2017, 11:07:22 am »
To dobre wieści, dziękuję.

Offline Seraphim

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2543 dnia: Styczeń 16, 2017, 11:01:54 am »
Hej,

czy warto inwestować w egmontowskie JLA? W styczniu ma wyjść czwarty tom i od razu drugie pytanko - czy to ostatni tom jaki zostanie u nas wydany?

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2544 dnia: Styczeń 16, 2017, 11:16:55 am »
Hej,

czy warto inwestować w egmontowskie JLA? W styczniu ma wyjść czwarty tom i od razu drugie pytanko - czy to ostatni tom jaki zostanie u nas wydany?


Nie warto.

Offline Mawer

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2545 dnia: Styczeń 16, 2017, 01:58:06 pm »
Hej,

czy warto inwestować w egmontowskie JLA? W styczniu ma wyjść czwarty tom i od razu drugie pytanko - czy to ostatni tom jaki zostanie u nas wydany?


Polecam serie, jeśli czytałeś coś Morrisona i Ci się spodobało to bierz w ciemno JLA. Jak dla mnie to jedna z lepszych pozycji jaka się pojawiła w 2016. Fabuła może wydawać się z początku skomplikowana, ale na pewno nie można narzekać na małą liczbę bohaterów i zwrotów akcji. Na plus również rysunki, które mimo upływu lat dają radę, gdy miałem pierwszy kontakt z JLA powróciły wspomnienia TM-Semica. Seria Morrisona, którą wyda Egmont będzie w 4 tomach, z czwartego ostatniego tomu została wycięta Ziema 2, którą dostaniemy w WKKDC.



Nie warto.


Swoje osobiste uwagi precyzuj jasno i wyraźnie ''Według mnie nie warto''

Offline donTomaszek

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2546 dnia: Styczeń 16, 2017, 04:14:20 pm »
Moj post nie ma z twoja opinia nic wspolnego.
Napisalem tylko, ze strzelam ze w ogole tego tytulu nie czytales. Po 3min analizie stwierdzilem, ze na twoje opinie z dupy i trolowanie szkoda czasu.
To tak a propo twego, totalnie nietrafionego "triggered".
 :doubt:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Doctus

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2547 dnia: Styczeń 16, 2017, 04:24:38 pm »
@Seraphim
Dołączam się do polecanek. JLA Morrisona to najlepsze do wydano w Polsce z Ligą Sprawiedliwości. Zapewne dlatego że konkurencji zbyt dużej nie ma, bo do wyboru jest jeszcze słaba seria z New52, na którą już narzekałem w innym temacie. Z kolei JLA z New52 (tak jak JL - również pisana przez Johnsa) jest już troszkę lepsza, i będzie dla Ciebie dobrym urozmaiceniem jeśli lubisz czytać o mniej rozpoznawalnych bohaterach niż Batman czy Superman (Green Arrow, Hawkman, wiele innych). O ile dobrze pamiętam w Wielkiej Kolekcji Komiksów DC ma pojawić się historia Justice League: Tower of Babel, i ona również powinna być Twoim "must see" skoro rozważasz kupno runu Morrisona.

Offline Doctus

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2548 dnia: Styczeń 22, 2017, 02:57:18 am »
Będzie post pod postem - wybaczcie.

Warto inwestować w Suicide Squad od Egmontu? Wiem, że powinienem omijać Talona, a przynajmniej wg. opinii znajomych to straszny szmelc. Prawdę mówiąc nigdy ta drużyna nie wywoływała u mnie szczególnie pozytywnych emocji (dużo lepiej się bawiłem przy Secret Six kilka lat temu, podobnej tematycznie serii) a właśnie nadrabiam rzeczy z New52. Mamy na rynku taki wybór, że skończyły się u mnie już czasy kupowania wszystkiego co wychodzi (wydaje mi się, że to nawet rozsądne i zdrowsze podejście, skoro czasy jednego Batmana na rok od Egmontu się skończyły) dlatego wolę nie wydawać pieniędzy na słabe komiksy, żeby później bawić się w sprzedawanie.

Dodatkowo, pytanie uniwersalne - są jakieś inne komiksy z DC które odradzacie?

Offline LordDisneyland

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2549 dnia: Styczeń 22, 2017, 11:48:59 am »
Mnie SuicideSquad rozczarował, podobnie HarleyQuinn... ale to dlatego, że po lekturze "Mad Love" oczekiwałem czegoś w podobnym stylu.