trawa

Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 817421 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Doctus

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2550 dnia: Styczeń 22, 2017, 01:27:33 pm »
Od HQ w obecnej formie osobiście nie wymagam więcej niż to, czym w DC teraz jest - żeńskim Deadpoolem.

Offline Archie

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2551 dnia: Styczeń 28, 2017, 08:40:06 am »
Warto inwestować w Suicide Squad od Egmontu?
Nie. Lepsza poziomem jest The New Suicide Squad, która w USA miała premierę po zakończeniu pierwszej z TN52, ale to i tak dopiero od monentu kiedy Black Manta i Parasite dołaczyli do zespołu. Ciekawie się czyta wersję po Rebirth (szczególnie mini o walce z Justice League) mocny akcyjniak i dużo rozwałki. Tak czy tak ta seria nie sięgała nigdy w nowym DC poziomem do Secret Six.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2552 dnia: Styczeń 28, 2017, 12:39:59 pm »
Hmmm, jesteś pierwszą osobą, która widzę, że ma jakąkolwiek pozytywną opinię o nowym Suicide Squad. Co mnie trochę smuciło bo całkiem lubię Roba Williamsa (w przedziale wyrobników) i miałem jakieś minimalne nadzieje.
perły przed wieprze

Offline Archie

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2553 dnia: Styczeń 29, 2017, 08:24:18 am »
Spodziewałem się tu typowego akcyjniaka pełnego sieczki i to dostałem, na poczatku było chaotycznie, ale evencik dot. JL którego spin-offem będzie nowy tytuł o JLA (Batman, Lobo, Killer Frost, Vixen, Atom, Ray) był ponad moje oczekiwania i bardzo spoko się to czytało. Seria zaczyna odnajdywać się choć szału nie ma i jeśli ktoś rozważa czy kupić czy nie to odpowiem, że miejsca na to nie warto robić. Tobie na pewno nie siadłoby, bo jakościowo to takie "Forever Evil" ;).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2017, 08:27:51 am wysłana przez Archie »
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2554 dnia: Styczeń 29, 2017, 11:33:16 am »
Tobie na pewno nie siadłoby, bo jakościowo to takie "Forever Evil" :wink: .


Oj, dobry strzał.
perły przed wieprze

Offline LordDisneyland

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2555 dnia: Styczeń 29, 2017, 03:27:30 pm »
Slayeroza, swastyki, znów jakiś gość w przepasce na oku...mam nadzieję, że nie będą mówili na niego "Patch"  :cool:   - czytał ktoś już ten komiks?
https://www.darkhorse.com/Comics/30-952/Slayer-Repentless-1#prettyPhoto
Okładka może się z przygodami Jessego Custera kojarzyć, nieprawdaż ?  :wink: Wyzłośliwiam się, bo to istotna dla mnie kiedyś kapela była...

Offline Kielo

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2556 dnia: Styczeń 31, 2017, 09:36:41 am »
czytał ktoś już ten komiks?

Jeszcze nie czytal, ale z tego co widac na tych kilku stronach jest to rozwiniecie fabuly trzech teledyskow z plyty Relentless. Bardzo "gore". Raczej ciekwostka niz przemyslany projekt.

Dark horse juz wczesniej siegal po rockowy concept album aby oprzec na nim scenariusz.
Ktos czytal House of Gold and Bones? http://www.darkhorse.com/Comics/22-893/House-of-Gold-Bones-1-Jason-Shawn-Alexander-cover


Offline Doctus

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2557 dnia: Luty 15, 2017, 01:01:52 am »
Jaki jest Wasz stosunek do dubli z perspektywy kolekcjonera? Czy mając np. Narodziny Venoma w kolekcji Spider-Manów od TM-Semic odpuściliście kupno tomu WKKM z tą historią? Pytam z ciekawości, bo właśnie jestem na etapie uzupełniania wybranych tomów WKKM, i miejscami zastanawiam się czy warto kupować jeszcze raz ten sam komiks (nawet ładniej wydany) kiedy inne, których na rynku wcześniej nie było czekają na kupno.

Offline LordDisneyland

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2558 dnia: Luty 15, 2017, 01:28:50 am »
Zależy od konkretnego tytułu- takiego np Lobo w lepszym wydaniu kupiłem bez wahania. Ale zazwyczaj się mocno zastanawiam i częściej rezygnuję, niż kupuję dublet. Zwłąszcza, jeśli akurat zaletą danego komiksu jest głównie scenariusz.

Offline misiokles

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2559 dnia: Luty 15, 2017, 05:53:00 am »
Zależy co rozumiesz pod pojęciem kolekcjonera. Jeśli zbierasz komiksy pod względem historii  bohatera to omijając duble. Jeśli pod względem linii wydawniczej -  to musisz pogodzić się z dublami.

Offline Doctus

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2560 dnia: Luty 15, 2017, 01:10:27 pm »
@misiokles
Nie zbieram żadnej kolekcji poza WKKDC w całości, tylko kupuje wybrane tomy, więc linia wydawnicza tutaj nie wchodziła w grę. Dzięki za odpowiedź, trochę mi pomogliście. Chyba jednak przeżyje duble z TM-Semic, które zbieram według wspomnianej "linii wydawniczej", natomiast Mroczną Phoenix i Drugą Genezę sobie odpuszczę. Gdyby ktoś chciał jeszcze dodać coś od siebie odnośnie mojego pytania, to śmiało.

Offline laf

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2561 dnia: Luty 16, 2017, 08:48:28 am »
Czy mając np. Narodziny Venoma w kolekcji Spider-Manów od TM-Semic odpuściliście kupno tomu WKKM z tą historią? Pytam z ciekawości, bo właśnie jestem na etapie uzupełniania wybranych tomów WKKM, i miejscami zastanawiam się czy warto kupować jeszcze raz ten sam komiks (nawet ładniej wydany) kiedy inne, których na rynku wcześniej nie było czekają na kupno.
Jeśli chodzi konkretnie o Narodziny Venoma to ten tom możesz sobie spokojnie odpuścić. Zapewne znasz całą historię symbionta (która rozpoczyna się od Tajnych Wojen) i wydaje mi się, że ta wiedza powinna Ci spokojnie wystarczyć. W tym tomie najlepszą historią jest oczywiście starcie Brocka ze Spiderem (jedyna praca Mcfarlane'a w całej kolekcji), ale jak masz to w wydaniu TM-Semic to nawet nie zawracaj sobie głowy WKKM. Jakbyś tego nie miał, to wtedy poleciłbym Ci ten tom, ale tylko i wyłącznie ze względu na tą historię.

Co do pozostałych tomów, które zamierzasz uzupełnić w kolekcji daj znać na priva lub napisz w wątku WKKM, to postaram się coś Ci polecić / odradzić. Nie kupuj na łapu capu, ja już nie raz się naciąłem (czytaj: niepotrzebnie wydałem pieniądze).

Offline Zakrza

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2562 dnia: Luty 16, 2017, 09:15:47 am »
Mam pytanie nie tyle dotyczące uniwersów komiksowych, co wydawnictw. Jak to jest, że tak popularne postaci jak Wojownicze Żółwie Ninja, Transformers czy Ghostbusters są wydawane przez mniejsze wydawnictwa. Przecież gdyby Disney (do którego należy Marvel) czy Time Warner (do którego należy DC) mogłoby spokojnie wykupić te licencje czy nawet wchłonąć mniejsze wydawnictwa. Dlaczego więc tego nie robią?
Oddajcie pokłon i całujcie stopy Wielkiemu Zakrzy!

Offline misiokles

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2563 dnia: Luty 16, 2017, 09:18:16 am »
Bo mniejsze wydawnictwa nie chcą się sprzedawać ;P

Offline radef

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2564 dnia: Luty 16, 2017, 09:40:05 am »
Odpowiedź jest prosta - Disneyowi (Marvel) i Warnerowi (DC) nie chce się takiej drobnicy wydawać.

Może nie wiesz, ale powiem ci kto obecnie wydaje komiksy Disneya (wiesz, z Donaldem, Mikim w USA).
IDW (ci sami co wydają marki o których napisałeś), a także Fantagraphics i Papercutz.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja