Autor Wątek: Xbox 360  (Przeczytany 211102 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DARKMAN

Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #375 dnia: Lipiec 14, 2008, 09:54:40 pm »
IMHO niezla bomba na rozpoczecie E3. Sony bedzie musialo sie niezle postarac by to nadrobic :)

Offline Hellspawn

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 669
  • Total likes: 0
  • Pijesz? Pije! Jaki znak Twój? Orzeł Biały!
Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #376 dnia: Lipiec 17, 2008, 03:33:13 pm »
od 2 dni gra mw naruto a nienawidze tego typu gier i to jeszcze w klimacie anime. czy jestem nienormalny czy ta gra jest nawet spoko?
Love sucks....... true love swallows.

Musley... why have You forsaken me!

Offline Krova

Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #377 dnia: Lipiec 18, 2008, 01:14:09 pm »
od 2 dni gra mw naruto a nienawidze tego typu gier i to jeszcze w klimacie anime. czy jestem nienormalny czy ta gra jest nawet spoko?
Każdy lubi anime

najwyżej jeszcze o tym nie wie O:



 Mam pytanie - jeśli sprawię sobie telewizor full HD to czy da radę obsługiwać 1080p/i, jeśli mam konsolę ze starej serii (bez wyjścia hdmi)? Czy też koniecznością jest wymiana xboxa na tego z 65nm i hdmi?
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline DARKMAN

Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #378 dnia: Lipiec 18, 2008, 01:19:11 pm »
Kazdy Xbox ma mozliwosc wyswietlania w 1080p (1080i sobie daruj - jest to stary format i lepszy bedzie 720p), jednak w starszych modelach mozliwe jest to przez Componenty albo VGA przez ktore wiekszosc telewizorow nie obsluguje az tak wysokiej rozdzielczosci...

Offline Krova

Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #379 dnia: Lipiec 18, 2008, 01:26:27 pm »
Czyli co, musiałbym znaleźć kabel hd z jedną końcówką hdmi(którą podłączyłbym do tv) i drugą z tym xboxowym wyjściem(bo mój nie ma wyjścia hdmi)? Są takie wogóle  :eek: Widziałem tylko takie hdmi-hdmi... =Czy o to właśnie chodzi?
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline DARKMAN

Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #380 dnia: Lipiec 18, 2008, 01:54:20 pm »
Z tego co mi wiadomo takich kabli nie ma, przynajmniej ja ich nigdy nie widzialem... A ze wiekszosc TV nie obsluguje 1080p przez Componenty jak tez i VGA to prawdopodobnie maxymalnie wyciagniesz 720p (swoja droga nadal bardzo dobre, aktualnie sam korzystam z tej rozdzielczosci bo mam troche starsza plasme ktora to maxymalnie 720p mi obsluguje).

Podany link to standardowy kabel przychodzacy z kazda konsola...

Offline Hellspawn

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 669
  • Total likes: 0
  • Pijesz? Pije! Jaki znak Twój? Orzeł Biały!
Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #381 dnia: Lipiec 20, 2008, 06:04:43 pm »
Zakupilem w Empiku wczoraj Saints Row za 45zl, za ta cene to gra przerosla moje najsmielsze oczekiwania.
Love sucks....... true love swallows.

Musley... why have You forsaken me!

Offline Wrobel

Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #382 dnia: Lipiec 21, 2008, 07:14:39 pm »
DARKMAN + nie do końca zgodzę się z Tobą co do 1080i + owszem to mało popularna rozdzielczość ale w przypadku TV z dobrymi skalerami obrazu daje ona lepsze efekty niż 720p - nawet pomimo matryc o rozdzielczości 1366 x 768. Oczywiście ma tutaj też znaczenie przewód, ale model TV ma zdecydowanie największe. Od jakiegoś czasu XO mam podpięty do 26 calowego Sharpa D44E (wcześniej był Philips 32PFL7332 - ale z powodu okupacji pokoju przez mamę musiałem zainwestować w coś do swojego pokoju, TV też z bardzo dobrym skalerem) i pomimo matrycy HD Ready obraz znacznie lepiej wygląda po Componencie w 1080i. Przewód mam BigBen - solidna rzecz.


Owns:
PS2, XO, PSP, PS3
PC:
Core2Quad Q6600@3.2 GHz, Foxconn P35A-S, PDP Patriot LL 1066 4-4-4-12, GeForce 8800GTS 512 MB TOP
ASG:
CA25URX

Offline DARKMAN

Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #383 dnia: Lipiec 21, 2008, 08:06:43 pm »
Ekhm 1080i to nie "malo popularna" rozdzielczosc a STARA rozdzielczosc. Roznica miedzy nowa a stara jest taka, ze jak zapewne wiesz przy "interlaced" masz wyswietlana co druga linie przy kazdym odswiezaniu zas przy "progressive" masz wyswietlane wszystko za kazdym razem. Owszem masz teoretycznie wieksza rozdzielczosc przy 1080i jednak w "ruchu" w wiekszosci przypadkow lepiej wyglada to na 720p (problem smug w 1080i). No i ten tego przy "malych" telewizorach rzedu 26-30" roznicy zbytnio nie zauwazysz...

P.S. Rozdzielczosz 1080i/p to 1920×1080 pikseli wspomniane przez Ciebie matryce 1366 x 768 oszukanczo glosza support 1080i a prawda jest taka, ze owszem przyjmuja obraz w 1080i jednak downscaluja go do rozdzielczosci TV (fizycznie przeciez nie moga tego wyswietlic).

Offline Gabriel

  • Administrator
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 211
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • BOFH
    • http://portal.gildia.pl
Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #384 dnia: Lipiec 21, 2008, 09:05:13 pm »
Jaka stara? Żadna stara. Tak samo dobrze stosowana jak i progresive. Oba systemy są z powodzeniem wykorzystywane w telewizji i systemach multimedialnych i oba sprawdzają się bardzo dobrze w specyficznych warunkach. 1080i zajmuje mniejsze pasmo danych, charakteryzuje się wyższym odwzorowaniem szczegółów i ogólnie lepiej prezentuje się przy przekazie analogowym (component), podczas gdy 720p z kolei zachowuje większą płynność ruchów (szczególnie różnicę widać na obiektach ruszających się w pionie). Na potrzeby konsol jednak faktem jest, iż bardziej jednak stosuje się rozdzielczości progresive (ze względu na zachowanie większej dynamiki obrazu).
Poza tym chciałbym wspomnieć, iż standardy HDTV używane jako "obecne" są dwa: 720p oraz właśnie 1080i. Standard 1080p był uznawany praktycznie do niedawna jeszcze za "przyszłościowy" i jest wykorzystywany obecnie głównie w produkcjach filmowych. Gry i telewizja w zdecydowanej większości raczej z niego nie korzystają... jeszcze ;)
Rafał "Gabriel" Świątkowski (gabriel@gildia.pl),
Administrator portalu "Gildia.pl" (http://portal.gildia.pl).

Offline Gabriel

  • Administrator
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 211
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • BOFH
    • http://portal.gildia.pl
Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #385 dnia: Lipiec 21, 2008, 09:20:43 pm »
aha... Krova: tak jak DARKMAN powiedział, nie ma takiego kabla z HDMI na wtyczkę X-BoXową. Wtyczka X-Boxowa emituje obraz tylko i wyłącznie analogowy. HDMI natomiast to standard cyfrowy. Zamiana takiego sygnału wymaga nie kabla a porządnego cyfrowo-analogowego przetwornika sygnału (jako samodzielne urządzenia - drogie zabawki ;).
Sygnał HD z konsol nie posiadających wyjść cyfrowych (mowa oczywiście o video, audio to inna bajka) wychodzi standardem Component (do rozdzielczości 1080p w niektórych TV).
Rafał "Gabriel" Świątkowski (gabriel@gildia.pl),
Administrator portalu "Gildia.pl" (http://portal.gildia.pl).

Offline DARKMAN

Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #386 dnia: Lipiec 21, 2008, 10:09:15 pm »
Ekhm... Wszystko zalezy od punktu siedzenia. 1080i wprowadzono jako pierwszy (w USA juz ladnych pare lat temu) i uzywany jest przez czesc stacji wlasnie ze wzgledu na fakt, ze do wyswietlenia pelnego obrazu potrzeba 2 odswiezen wyniku czego tak jak napisal Gabriel "zajmuje mniejsze pasmo danych". Czemu zatem ten paroletni system uznaje za stary? Moze dlatego, ze zostaje on wypierany przez 720p? Moze dlatego, ze wszystkie nowe telewizory obsluguja natywnie 1080p i 720p zas 1080i musi byc najpierw przetworzone? Albo moze inaczej majac do wyboru telewizor obslugujacy 720p albo 1080i, ktory bys wybral (biorac pod uwage stare TV, kiedy te formaty byly niekompatybilne)? Nie wiem jak to jest w Polsce, tutaj nikt nie kupi telewizora obslugujacego tylko 1080i (od dlugiego czasu nie ma ich nawet w sprzedazy).

Czemu stacje nie nadaja w 1080p? Rozchodzi sie wlasnie o ta ogromna roznice informacji jaka musi zostac przeslana by osiagnac 1080p ktorej to obecna infrastruktura ma problemy pociagnac.

Odnosnie konsol i gier -> natywnie oczywiscie malo gier obsluguje tak wysoka rozdzielczosc, JEDNAK tak jak juz wczesniej byla dyskusja X360 ma hardware do upscaling'u zas Sony robi to softwarem. Z czasem coraz wiecej produkcji bedzie obslugiwalo natywnie 1080p, jednak zanim do tego dojdziemy "troche" wody w Wisle uplynie.

Offline Gambit

  • Koortynator Działu
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 498
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gildia Gier Komputerowych
Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #387 dnia: Lipiec 28, 2008, 08:20:43 pm »
Kontynuując gadkę z innego wątku:

Darkman --> Znalazłem na XBL Puzzle Questa. Nawet dodatek jakiś jest. Do końca tygodnia zainwestuję w punkty i Golda...i można będzie spróbować pyknąć multi.

Offline DARKMAN

Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #388 dnia: Lipiec 28, 2008, 09:27:01 pm »
Jak ostatnio sprawdzalem to zdaje sie, ze Puzzle Quest trafil do greatest hits czy jakos tak to teraz tylko $10 (800 MS points) kosztuje. Dodatek to kolejne 700 punktow. Daj znac czy bedziesz bral z dodatkiem czy bez bo sie zastanawiam czy mam kupowac go teraz czy pozniej :)

Odnosnie Gold'a -> ostatnio zaczely pojawiac sie plotki na temat darmowego multi na Silver (ze wzgledu na darmowe multi w Games for Windows) to moze chcesz poczekac (poki co jakies tam triale powinienem miec jak chcesz).

Offline Gambit

  • Koortynator Działu
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 498
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gildia Gier Komputerowych
Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #389 dnia: Lipiec 29, 2008, 07:57:49 am »
Darkman --> Cenę punktową PQ trafiłeś :) Będę brał raczej z dodatkiem. Co do darmowego multi na Silver, to zastanawiam się co zostanie/wprowadzą na Gold, żeby ludzie ciągle za niego płacili, jeśli grać będzie można już na darmowym koncie.