trawa

Autor Wątek: Xbox 360  (Przeczytany 211146 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gabriel

  • Administrator
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 211
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • BOFH
    • http://portal.gildia.pl
Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #405 dnia: Sierpień 03, 2008, 09:57:31 am »
DARKMAN: Zwróć uwagę na użycie słowa "technologicznie" ;). Moim zdaniem technologicznie X0 nie jest tańszy od PS3 :). Sa na bardzo porównywalnym poziomie.
Rafał "Gabriel" Świątkowski (gabriel@gildia.pl),
Administrator portalu "Gildia.pl" (http://portal.gildia.pl).

Offline DARKMAN

Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #406 dnia: Sierpień 03, 2008, 10:49:36 pm »
Hmmm mowisz? Juz nie jeden artykul byl poswiecony ile kosztuje wyprodukowanie PS3 (zdaje sie obecnie w granicach $400) a ile X360 i ten drugi jest znacznie tanszy... Glowne roznice w cenie? CELL + BD.

Offline Gabriel

  • Administrator
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 211
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • BOFH
    • http://portal.gildia.pl
Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #407 dnia: Sierpień 04, 2008, 08:07:47 am »
W dalszym ciągu nie rozumiesz słowa technologicznie" ;)
Rafał "Gabriel" Świątkowski (gabriel@gildia.pl),
Administrator portalu "Gildia.pl" (http://portal.gildia.pl).

Offline DARKMAN

Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #408 dnia: Sierpień 04, 2008, 01:33:47 pm »
Niestety nie moge pojac twojego skrotu myslowego.

Offline Gabriel

  • Administrator
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 211
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • BOFH
    • http://portal.gildia.pl
Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #409 dnia: Sierpień 06, 2008, 08:53:50 am »
Oznacza to że technologicznie i funkcjonalnie (od strony sprzętu) PS3 jest bardziej "upakowana" od X0, i gdyby ten posiadał czytnik Blu-Ray czy dysk twardy na standardzie, cena byłaby porównywalna. Niższa cena jest typowym chwytem marketingowym. Kroi się urządzenie do minimum funkcjonalności, po czym wypuszcza na rynek krzycząc "jesteśmy tańsi niż konkurencja". Po zakupie jednak okazuje się "chcesz porównywalną funkcjonalność - płać". Wystarczy do tego dodać fakt, iż z X0 oficjalnie działają tylko licencjonowane oryginalne dyski twarde (kosztujące zdecydowanie drożej niż zwykły dysk do laptopa czy kieszeni zewnętrznej), a cena wcale taka kolorowa się nie staje. Ja wiem, że można tutaj parować argumentem, iż dysk nie jest wcale potrzebny do większości gier. Ale jest to argument bzdurny. Bo są gry, które go wymagają lub działają o wiele lepiej gdy znajduje się on w systemie. Konsola bez niego jest więc ułomna nie potrafiąc czytać wszystkich tytułów z biblioteki na nią przeznaczonych. Ułomność ta jeszcze bardziej potęguje się wobec powszechnie reklamowanych możliwości multimedialnych i internetowych. Zero własnej muzyki, zero własnych pobranych z sieci filmów.
Wiecie jak to się wszystko nazywa? Marketing ukrytych kosztów ;).
W PS3 przynajmniej nie muszę obawiać się, że nagle gdy zachce mi się grania w jakąś grę lub skorzystania z funkcji która producent zachwala w reklamie jako DOSTĘPNĄ, będę musiał nagle wydawać dodatkową kasę której wcześniej nie planowałem. A dysk 320GB kupiłem w sklepie komputerowym za 270zł i SONY mi z tego powodu problemów nie robi (mało tego, w instrukcji obsługi zamieszcza dokładny opis jak operacji wymiany dokonać).
Rafał "Gabriel" Świątkowski (gabriel@gildia.pl),
Administrator portalu "Gildia.pl" (http://portal.gildia.pl).

Offline DARKMAN

Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #410 dnia: Sierpień 06, 2008, 02:12:22 pm »
Jezeli chodzi o same koszta produkcji to akurat HDD kosztuja grosze w produkcji (za $100 mozna kupic cos w granicach 500GB, 20GB/60GB kosztuje kilkanascie dolarow). To co podnosi cene PS3 to BD, ktory to owszem stanial w ciagu roku ale nadal niebieskie diody sa drogie. Inna bardzo wazna rzecz to CELL ktory to dopiero od niedawna jest robiony w 65nm (dla porownania nalezy dodac, ze prawdopodobnie juz na jesieni Xenony beda w 45nm). Koszta produkcji PS3 sa po prostu znacznie wyzsze... A i ten tego, Pro z 60GB HDD juz niedlugo raczej bedzie kosztowal $100 taniej niz najtanszy model PS3 -> cena jest porownywalna? Dysk twardy w takiej wielkosci jest wystarczajacy dla wiekszosci graczy (20GB mi zupelnie wystarcza). Odnosnie ukrytych kosztow to z jakim kablem HD przychodzi PS3?

Cala twoja wypowiedz zajezdza mi ogromnym fanboyem Sony :P. Mowimy o funkcjonalnsci konsoli? Jaka inna funkcjonalnosc ma PS3? Ma BD? OK X ma Video Marketplace z 10,000 dostepnych plikow (w tym ogromna ilosc jest w HD) do tego dojdzie Netflix na jesieni z kolejnymi tysiacami filmow/seriali. Co masz na PS3? 10 dostepnych filmow w serwisie?

Obecnie praktycznie zadna gra nie wymaga dysku twardego (zdaje sie tylko FFXI) i gry wcale nie dzialaja lepiej gdy jest on obecny - czemu na PS3 musimy instalowac coraz wiecej gier? Bo czytnik BD jest cholernie wolny w porownaniu do DVD i instalacja jest potrzebna do plynnej gry. Owszem niedlugo (zdaje sie od jesieni) bedzie opcja instalacji na HDD jednak grac bedzie mozna i bez tego.

Mowiac dalej o funkcjonalnosci, PS3 nie pozwala na takie samo podlaczenie jej do komputera i streaming danych z niego (nie wspominajac juz o korzystaniu z Media Center na X'ie). Ostatnio w koncu po poltora roku na rynku PS3 pozwala na granie do swojej muzyki - moge sie mylic bo niestety nie mialem okazji tego sprawdzic, ale wydaje sie, ze takie cos jak streaming muzyki z PC jest w tym przypadku raczej nie dostepny. Majac X'a nie potrzebuje dysku twardego by sluchac wlasnej muzyki, ogladac swoje zdjecia czy fimy - wszystko moge streamowac z PC.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2008, 02:43:42 pm wysłana przez DARKMAN »

Offline Krova

Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #411 dnia: Sierpień 06, 2008, 02:56:54 pm »
Pomijając walki fanbojów - czy ktoś oprócz mnie kosmicznie jara się Star Wars: the Force Unleashed? Premiera 16 września, mam gdzieś fallouta, chyba pre-order złożę, ta gra będzie niesamowita  :eek:
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Gabriel

  • Administrator
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 211
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • BOFH
    • http://portal.gildia.pl
Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #412 dnia: Sierpień 06, 2008, 04:43:45 pm »
Oj DARKMAN. Widzisz ja wiedzę na temat X360 wydaje mi się mam niejaką. Pytanie tlyko jaką ty masz wiedzę na temat PS3, bo większość Twoich argumentów jest ... dziwna. A szkoda, bo wprowadza to nierówną polemikę i z argumentów przeskakujemy w plotki.

Cytuj
Jezeli chodzi o same koszta produkcji to akurat HDD kosztuja grosze w produkcji (za $100 mozna kupic cos w granicach 500GB, 20GB/60GB kosztuje kilkanascie dolarow).

Ty nawet nie przeczytałeś tego co napisałem o dyskach :). Więc jeszcze raz spokojnie wyjaśnię: PS3 ma możliwość instalacji dowolnego dysku 2,5cala. X0 ma możliwość instalacji TYLKO DYSKU LICENCJONOWANEGO, który kosztuje nawet kilkakrotnie drożej. 20GB dysk do XBOXa kosztuje ok 200zł! Za 70zł więcej mam 320GB dysku do PS3, laptopa...czegokolwiek. I ty mi mówisz o produkcji tutaj. I co z tego?

Cytuj
To co podnosi cene PS3 to BD, ktory to owszem stanial w ciagu roku ale nadal niebieskie diody sa drogie.

Ale istnieje. Dzięki temu konsola jest zgodna ze standardem HD nie tylko w temacie wyświetlania obrazu, ale także i w temacie stosownego nośnika. Nie wspominając o grach takich jak MGS4 które są wydawane na jednym nośniku...nie 12 ;).

Cytuj
Inna bardzo wazna rzecz to CELL ktory to dopiero od niedawna jest robiony w 65nm (dla porownania nalezy dodac, ze prawdopodobnie juz na jesieni Xenony beda w 45nm).

CELL w 65nm jest produkowany od lipca zeszłego roku. Wprowadzony do produkcji PS3 od września zeszłego roku. Czyli w tym samym momencie co płyta główna „Falcon” w X360 oparta właśnie na technologii 65nm. Wytłumacz mi teraz sensowność słowa „dopiero”, którego użyłeś w wypowiedzi.
Ciekawostka: CELL w technologii 45nm jest produkowany od MARCA bieżącego roku. Technologia będzie zaimportowana do PS3 prawdopodobnie z najbliższymi modelami PS3.

Cytuj
Koszta produkcji PS3 sa po prostu znacznie wyzsze... A i ten tego, Pro z 60GB HDD juz niedlugo raczej bedzie kosztowal $100 taniej niz najtanszy model PS3 -> cena jest porownywalna?

W dalszym ciągu tak. XBOX w dalszym ciągu nie posiada pełnej funkcjonalności sprzętu Hi Definition (głównie z uwagi na brak odpowiedniego czytnika). Posługując się tutaj pewną analogią, nośnik HD-DVD kosztował w Polsce ponad 600zł. Dodajmy do tego oficjalną cenę za dysk o podobnej pojemności co odpowiednik po stronie SONY i mamy cenę porównywalną. A pamiętajmy, iż Microsoft oferuje nam konsolę z HDMI jako dodatkową opcję za która trzeba płacić drożej.

Cytuj
Dysk twardy w takiej wielkosci jest wystarczajacy dla wiekszosci graczy (20GB mi zupelnie wystarcza).

Jak postrzegasz konsolę jako zwykłe „pudło do grania I NIC WIĘCEJ”...może i owszem. Jak postrzegasz jako „multimedialną i internetową platformę do grania” brak dysku szybko da o sobie znać. I co wtedy ? 200zł... dzieeeń dobryyy ;) (na początek ;).

Cytuj
Cala twoja wypowiedz zajezdza mi ogromnym fanboyem Sony :P.

Oj widzę taktyką "na fanboya" zaczynasz. Forum jest do dyskusji, a nie do "wyzywania i podchodów". Póki co nie przestawiłeś żadnych konkretnych argumentów których nie można by było odeprzeć. Więc zamiast „jechania od fanboyów” zacznij tą polemikę a nie kopiuj plotki ;).

Cytuj
Mowimy o funkcjonalnsci konsoli? Jaka inna funkcjonalnosc ma PS3? Ma BD? OK X ma Video Marketplace z 10,000 dostepnych plikow (w tym ogromna ilosc jest w HD) do tego dojdzie Netflix na jesieni z kolejnymi tysiacami filmow/seriali. Co masz na PS3? 10 dostepnych filmow w serwisie?

Ojejku jej... no i gdzie ty chcesz tą niesamowitą ilość plików umieszczać nie posiadając dysku twardego ? ;).

Poza tym znów wykazałeś się niewiedzą. Polecam poszukanie w Googlach haseł: PlayStation Video Store, PlayStation TV. Chociaż fakt, usługi te dopiero się rozkręcają na rynku. Ale ze strony Microsoft znów dowodzi to marketingu ukrytych kosztów: „Chcesz oglądać filmy z sieci? Kup sobie u nas mega drogi dysk twardy” ;).

Cytuj
Obecnie praktycznie zadna gra nie wymaga dysku twardego (zdaje sie tylko FFXI) i gry wcale nie dzialaja lepiej gdy jest on obecny


Forza, GTA IV, HALO 3, Call of Duty 4, Final Fantasy XI, Elder Scrolls: Oblivion... wymieniać dalej? Bo z powodzeniem mógł bym Tobie wymienić przynajmniej 1/3 całej biblioteki. Każdy z tych tytułów korzysta z dysku, jeżeli tylko ten zainstalowany jest w systemie. Dzięki temu gry działają znacznie szybciej, co niejednokrotnie jest podkreślane przez Microsoft i producentów gier. Część z tych gier WYMAGA dysku do działania (bardzo mała część...owszem). Inna część z kolei WYMAGA dysku do działania niektórych funkcji (np. trybu online). Nie wspominając o „downloadable content”. Gdzie ty chcesz go upakowywać? Na karcie pamięci (za która nomen omen płacisz dodatkowy haracz)? :P

Cytuj
czemu na PS3 musimy instalowac coraz wiecej gier?

Bo jest taka możliwość. Dzięki temu gry działają szybciej, dzięki temu nie „zamęczamy” napędu i nośnika co owocuje nam cichą pracą. Dzięki temu mamy możliwość pobrania „downloadable content”.

Cytuj
Bo czytnik BD jest cholernie wolny w porownaniu do DVD i instalacja jest potrzebna do plynnej gry.

Prędkość czytnika DVD w X0 wynosi 84.38mbit (DVDx12)
Prędkość odczytu płyty Blu-Ray w PS3 wynosi 72mbit (Blu-Rayx2)

Faktycznie... CHOLERNIE wolny ;). Nawet do pięt nie dorasta ;).

Cytuj
Owszem niedlugo (zdaje sie od jesieni) bedzie opcja instalacji na HDD jednak grac bedzie mozna i bez tego.

Jakoś tam będzie można grać. Ale opcja ta „dla frajdy” wprowadzona nie zostanie.

Cytuj
Mowiac dalej o funkcjonalnosci, PS3 nie pozwala na takie samo podlaczenie jej do komputera i streaming danych z niego (nie wspominajac juz o korzystaniu z Media Center na X'ie).

Pierwsze słyszę. PS3 jest jak najbardziej zgodny ze specyfikacją DLNA i od początku swojego istnienia skanuje sieć w poszukiwaniu serwerów mediów wykorzystujących technologię uPnP. Dokładnie taką samą technologię wykorzystuje x0. Na samym początku jednak była to „implementacja własna” firmy Microsoft, co powodowało pewne niezgodności z serwerami mediów innymi niż ich własne. Po aktualizacji wszystko działa jednak już poprawnie.

Anegdota: dużo moich znajomych ma zarówno X0 jak i PS3 (to chyba jasne zresztą, taki „zawód” ;). Paru takich znajomych mieszka w DSach Politechniki Gdańskiej (na której to uczelni jak część z Was pewnie wie pracuję ;). Otóż w sieci lokalnej zarejestrowanych jest tam ponad 3 tysiące komputerów. Po podłączeniu obu konsol do niej grzecznie zaczęły one oczywiście sobie wyszukiwać po uPnP serwerów mediów. Jako, że takich serwerów jest tam z kilkaset obie konsole miały problem z przeanalizowaniem tak nietypowej sytuacji. PS3 po przeskanowaniu 50 pierwszych jakie udało jej się wyłapać wyrzucając stosowny komunikat odmawiała dalszego wyszukiwania (można było korzystać tylko z tych, które zostały „złapane”). X0... no cóż. Bidaczyna nie dała sobie rady kompletnie odmawiając współpracy... i zawieszając okazjonalnie dashboarda ;). W każdym razie tak było jakiś czas temu. Ostatnio X0 działa już ponoć poprawnie, czyt. nie zawiesza się, ale także nie potrafi pomieścić w pamięci wszystkich serwerów DLNA podpiętych do sieci.

Cytuj
Ostatnio w koncu po poltora roku na rynku PS3 pozwala na granie do swojej muzyki

Opcja taka była dostępna od ukazania się konsoli. To co ostatnio zostało dodane to tylko funkcje które unifikują interfejs odtwarzania tej muzyki (wcześniej developer był w stanie odtwarzać muzykę, ale musiał zaprogramować własny interfejs graficzny do istniejących funkcji dev-kita). Jednakże polityka SONY jest tutaj trochę inna niż Microsoftu. MS mówi: jest taka opcja, jest na standardzie i cieszmy się wszyscy. SONY mówi: taką opcję pozostawiamy developerom. Jeżeli zechcą, mają w kodzie zaznaczyć jedną flagę i będzie działać. Jeżeli nie chą, takiej możliwości nie będzie. Porównywanie tych polityk jest bardzo dyskusyjne, z naszej strony oczywiście pasuje nam bardziej ta którą fundują nam twórcy XBOXa. Technicznie jednak taka możliwość istniała zawsze (co chociażby widać w grze SUPER STARDUST HD która można pobrać sobie w PS Store).

Cytuj
moge sie mylic bo niestety nie mialem okazji tego sprawdzic,

Nigdy nie mów o czymś, czego nie sprawdzałeś lub nie wiesz na pewno ;).

Cytuj
ale wydaje sie, ze takie cos jak streaming muzyki z PC jest w tym przypadku raczej nie dostepny.

j/w

Cytuj
Majac X'a nie potrzebuje dysku twardego by sluchac wlasnej muzyki, ogladac swoje zdjecia czy fimy - wszystko moge streamowac z PC.

Zżerając dodatkowy prąd i użerając się dodatkowo z PCtem, tolerując dodatkowy hałas w pokoju (chociaż przy pracy x0 faktycznie niewiele już urządzeń jest w stanie ten hałas zagłuszyć ;). Poza tym dałeś mi właśnie pomysł na kolejne fajne hasło „marketingu ukrytych kosztów”: „Chcesz posłuchać sobie muzyki, lub pooglądać filmy? Dokup sobie PCta” ;D. IMO rewelacyjny argument w dyskusji o kosztach :D.

Rafał "Gabriel" Świątkowski (gabriel@gildia.pl),
Administrator portalu "Gildia.pl" (http://portal.gildia.pl).

Offline Krova

Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #413 dnia: Sierpień 06, 2008, 04:58:35 pm »
Małe wtrącenie
Cytuj
A pamiętajmy, iż Microsoft oferuje nam konsolę z HDMI jako dodatkową opcję za która trzeba płacić drożej.
Od lipca zeszłego roku KAŻDA wyprodukowana konsola xbox360 ma HDMI, nie wiem gdzie widzisz opcję, nie wiem gdzie widzisz 'drożej', bo ceny w lipcu '07 nie wzrosły ani trochę z powodu wprowadzenia hdmi.

Cytuj
Zżerając dodatkowy prąd i użerając się dodatkowo z PCtem, tolerując dodatkowy hałas w pokoju
...płacąc 700zł mniej niż za konsolę, przy której 'nie trzeba streamować'. To ja sobie z przyjemnością posłucham hałasu komputera.


Cytuj
dałeś mi właśnie pomysł na kolejne fajne hasło „marketingu ukrytych kosztów”: „Chcesz posłuchać sobie muzyki, lub pooglądać filmy? Dokup sobie PCta”
Marne hasło, wziąwszy pod uwagę, że każdy, kto ma konsolę, ma PCta.
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Gabriel

  • Administrator
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 211
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • BOFH
    • http://portal.gildia.pl
Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #414 dnia: Sierpień 06, 2008, 05:37:46 pm »
Cytuj
Marne hasło, wziąwszy pod uwagę, że każdy, kto ma konsolę, ma PCta.

Od kiedy O_o ?!
Rafał "Gabriel" Świątkowski (gabriel@gildia.pl),
Administrator portalu "Gildia.pl" (http://portal.gildia.pl).

Offline Gambit

  • Koortynator Działu
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 498
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gildia Gier Komputerowych
Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #415 dnia: Sierpień 06, 2008, 05:43:09 pm »
Krova --> Oprócz pierwszego wtrącenia o HDMI, które jest jak najbardziej zgodne z prawdą, Twoje kolejne uwagi trącą tak ukochanym przez wszystkich w takich dyskusjach fanboizmem :)

Co do kosztów konsol...nie wypowiadam się o produkcji, bo nie znam się na tym...ale jako user już mogę coś nie coś rzec. No i patrząc na obie konsole z pozycji użytkownika, czuję się robiony w konia...przez MS.

1. Dysk twardy. Fakt, że nie jest wymagany do grania. Ale do pełnego korzystania z konsoli, już jest potrzebny. Downloadable Content do gier, wersje demo, trailery. Na karcie pamięci się nie zmieszczą. Że co? Że nie każdy ma konsolę podpiętą do sieci? Być może, ale nie ukrywajmy, że konsole nowej generacji są tworzone z myślą o tym, że taki dostęp będą miały zapewniony. To raczej sytuacja nie wpięcia ich do netu jest "dziwna".

2. Własna muzyka i filmy. No wybaczcie...kupię konsolę, żeby streamować przez nią muzykę i filmy? W tatkim układzie mogę sobie muzykę puścić z wieży (będzie wygodniej i lepszy dźwięk), a filmy mogę oglądać z komputera na TV bez pośrednictwa konsoli...po prostu podpinam telewizornię pod kartę graficzną. Albo kupuję twardy dysk, dedykowany X360 za jakieś chore pieniądze.

3. Instalacja gier (znowu temat dsyku). Nawet nie wiecie jak bardzo czekam na możliwość wrzucania gier na X360 w całości na HDD. W końcu będę mógł grać nie narażając wieczorem żony i dziecka na potworne wycie napędu DVD. A ponoć mam jeden z tych cichszych. Całe szczęście, bo nie wiem, czy po odpaleniu głośnego żona nie wywaliłaby konsoli oknem.

Na razie tyle, bo młody mi marudzi i nie mogę się skupić na pisaniu.

Offline Krova

Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #416 dnia: Sierpień 06, 2008, 06:14:30 pm »
Od kiedy O_o ?!
Teoretyzuję. Myślisz, że są osoby, które mają w domu tylko konsolę?

Cytat: Gambit
Krova --> Oprócz pierwszego wtrącenia o HDMI, które jest jak najbardziej zgodne z prawdą, Twoje kolejne uwagi trącą tak ukochanym przez wszystkich w takich dyskusjach fanboizmem
Bo ja wiem, patrzę z mojej perspektywy.

Używam konsoli wyłącznie do grania, czasem odpalę muzykę z mp3 kiedy nei chce mi się odpalać kompa. Nie ściągam na nią filmów ani muzyki, nie oglądam zdjęć. Liczę się z pieniędzmi, gram na 22' monitorze, telewizor hd pojawi się pewnie gdzieś w przyszłym roku. Gry na ps3 i xboxa360 wyglądają porównywalnie, a często identycznie, przy czym ta pierwsza konsola kosztuje ~1,5k złotych, kiedy x0 kupiłem za 550zł, dorzuciłem używany dysk za 110 i cieszę się graniem w te same gry co na mighty ps3. No dobra, nie w te same, Mass Effect, Halo i Gearsy dochodzą. Exclusive'y na ps3 wogle mnie nie kręcą- lil'big adventure - casual, mgs4 - nie grałem w żadnego metal geara, ff13 - no dobra, nie będę sie wyzłośliwiał :P Exclusivey pokroju samochodówek to dla mnie nie exc - to powinna być gra wyjątkowa, jedyna w swoim rodzaju, a nie "to exc bo jest tylko na tą konsolę!" Swoje stanowisko orzekłem.

 Dlatego nie kręci mnie dopłacanie za opcje, których i tak nie użyję.
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline DARKMAN

Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #417 dnia: Sierpień 06, 2008, 06:19:46 pm »
Cytuj
Ty nawet nie przeczytałeś tego co napisałem o dyskach :). Więc jeszcze raz spokojnie wyjaśnię: PS3 ma możliwość instalacji dowolnego dysku 2,5cala. X0 ma możliwość instalacji TYLKO DYSKU LICENCJONOWANEGO, który kosztuje nawet kilkakrotnie drożej. 20GB dysk do XBOXa kosztuje ok 200zł! Za 70zł więcej mam 320GB dysku do PS3, laptopa...czegokolwiek. I ty mi mówisz o produkcji tutaj. I co z tego?
Aktualnie przeczytalem dokladnie. Jednak ty zwracales uwage na fakt, ze PS3 jest drozsze od X360 bo w kazdym modelu ma dysk twardy a ja zwrocilem uwage na fakt, ze przy produkcji koszta dysku praktycznie sie nie licza. Odnosnie instalacji jakiegokolwiek dysku twardego owszem Sony pozwala na wieksza swobode (podobnie zreszta jak przy korzystaniu z Bluetootha), jednak polityka MS zwiazana jest takze z ich checia kontroli piractwa. Chcac legalnie przegrac zawartosc jednego dysku X'a na drugiego potrzebujesz specjalnego kita ktory to po skopiowaniu usuwa zawartosc tego pierwszego.

Podobnie zreszta przedstawia sie przy polityce Sony przy PSN - MS nie pozwala na content uzytkownikow, czemu? Co sie dzialo przy Spore Creature Creator? Reklamuja sie jako serwis przyjazny rodzinie itp to nie moga sobie pozwolic by jakies stworo podobne czlonki byly dostepne na lewo i prawo. Owszem mozna to filtrowac i wylapywac, ale na to potrzeba zarowno czasu jak i pieniedzy.


Cytuj
Ale istnieje. Dzięki temu konsola jest zgodna ze standardem HD nie tylko w temacie wyświetlania obrazu, ale także i w temacie stosownego nośnika. Nie wspominając o grach takich jak MGS4 które są wydawane na jednym nośniku...nie 12 ;).
W temacie wyswietlania obrazu - X oferuje mozliwosc sciagania filmow w HD. Wiekszosc gier nie potrzebuje az tak duzo miejsca na dysku i IMHO naprawde duzo zalezy od umiejetnosci programisty, co widac dokladnie przy takich produkcjach jak GTAIV, Oblivion, Fallout 3 czy ME.

Cytuj
CELL w 65nm jest produkowany od lipca zeszłego roku. Wprowadzony do produkcji PS3 od września zeszłego roku. Czyli w tym samym momencie co płyta główna „Falcon” w X360 oparta właśnie na technologii 65nm. Wytłumacz mi teraz sensowność słowa „dopiero”, którego użyłeś w wypowiedzi.
Ciekawostka: CELL w technologii 45nm jest produkowany od MARCA bieżącego roku. Technologia będzie zaimportowana do PS3 prawdopodobnie z najbliższymi modelami PS3.
Widzisz tego akurat nie wiedzialem, zdawalo mi sie, ze modele 65nm PS3 trafily do sprzedazy dopiero w styczniu.

Cytuj
W dalszym ciągu tak. XBOX w dalszym ciągu nie posiada pełnej funkcjonalności sprzętu Hi Definition (głównie z uwagi na brak odpowiedniego czytnika). Posługując się tutaj pewną analogią, nośnik HD-DVD kosztował w Polsce ponad 600zł. Dodajmy do tego oficjalną cenę za dysk o podobnej pojemności co odpowiednik po stronie SONY i mamy cenę porównywalną. A pamiętajmy, iż Microsoft oferuje nam konsolę z HDMI jako dodatkową opcję za która trzeba płacić drożej.
Ekhm do grania w gry HD nie potrzebujemy innego nosnika, do ogladania filmow w HD takze takowego nie potrzebujemy ze wzgledu na dostepnosc Video Marketplace. Od zeszlego roku wszystkie modele X'a maja HDMI w standardzie. Wszystkie takze przychodza z kablem Component (Elite takze zdaje sie z HDMI) a przy Sony mamy tylko Composity.

Cytuj
Jak postrzegasz konsolę jako zwykłe „pudło do grania I NIC WIĘCEJ”...może i owszem. Jak postrzegasz jako „multimedialną i internetową platformę do grania” brak dysku szybko da o sobie znać. I co wtedy ? 200zł... dzieeeń dobryyy ;) (na początek ;).
Wiekszosc osob kupuje konsole wlasnie do grania. Korzystam z mojego X'a jako "multimedialna i internetowa platforme do grania" i wielkosc dysku do tej pory nigdy nie byla dla mnie problemem. Patrzysz na to z roznych perspektyw - w PSN masz pelne gry zajmujace GB typu GT:Prologue czy Warhawk i tutaj owszem potrzebny jest wiekszy dysk. Przy X360 najwieksze gry z XBLA zajmuja po kilkaset MB (zdaje sie do 300MB, w wiekszosci jest to 50MB) wiekszego dysku nie trzeba.

Cytuj
Oj widzę taktyką "na fanboya" zaczynasz. Forum jest do dyskusji, a nie do "wyzywania i podchodów". Póki co nie przestawiłeś żadnych konkretnych argumentów których nie można by było odeprzeć. Więc zamiast „jechania od fanboyów” zacznij tą polemikę a nie kopiuj plotki ;).
Niestety tak zrozumialem twoja odpowiedz -> X360 jest bleeee, za to PS3 jest super.

Cytuj
Ojejku jej... no i gdzie ty chcesz tą niesamowitą ilość plików umieszczać nie posiadając dysku twardego ? ;).

Poza tym znów wykazałeś się niewiedzą. Polecam poszukanie w Googlach haseł: PlayStation Video Store, PlayStation TV. Chociaż fakt, usługi te dopiero się rozkręcają na rynku. Ale ze strony Microsoft znów dowodzi to marketingu ukrytych kosztów: „Chcesz oglądać filmy z sieci? Kup sobie u nas mega drogi dysk twardy” ;).
Ekhm sorki nie 10 a 65... WIELKA roznica... A ty nadal z tym dyskiem twardym - WIEKSZOSC osob tak czy siak kupuje wersje PRO.

Cytuj
Cytuj
Obecnie praktycznie zadna gra nie wymaga dysku twardego (zdaje sie tylko FFXI) i gry wcale nie dzialaja lepiej gdy jest on obecny
Forza, GTA IV, HALO 3, Call of Duty 4, Final Fantasy XI, Elder Scrolls: Oblivion... wymieniać dalej? Bo z powodzeniem mógł bym Tobie wymienić przynajmniej 1/3 całej biblioteki. Każdy z tych tytułów korzysta z dysku, jeżeli tylko ten zainstalowany jest w systemie. Dzięki temu gry działają znacznie szybciej, co niejednokrotnie jest podkreślane przez Microsoft i producentów gier. Część z tych gier WYMAGA dysku do działania (bardzo mała część...owszem). Inna część z kolei WYMAGA dysku do działania niektórych funkcji (np. trybu online). Nie wspominając o „downloadable content”. Gdzie ty chcesz go upakowywać? Na karcie pamięci (za która nomen omen płacisz dodatkowy haracz)? :P
Skad masz ta wiedze? Zadna z tych gier sie nie instaluje na dysku to nie wiem skad takie insynuacje. Downloadable content to juz cos zupelnie co innego, jak sama nazwa wskazuje sa to dodatki do gier, ktore to korzystania z gry wcale nie sa potrzebne.

Cytuj
Cytuj
czemu na PS3 musimy instalowac coraz wiecej gier?
Bo jest taka możliwość. Dzięki temu gry działają szybciej, dzięki temu nie „zamęczamy” napędu i nośnika co owocuje nam cichą pracą. Dzięki temu mamy możliwość pobrania „downloadable content”.

Prędkość czytnika DVD w X0 wynosi 84.38mbit (DVDx12)
Prędkość odczytu płyty Blu-Ray w PS3 wynosi 72mbit (Blu-Rayx2)

Faktycznie... CHOLERNIE wolny ;). Nawet do pięt nie dorasta ;).
Instalacja gry != mozliwosc pobrania downloadable content. Ekhm 12Mbit roznicy jednak cos znaczy jezeli po instalacjach gry na PS3 dzialaja praktycznie tak samo jak bez instalacji na X'a.

Cytuj
Pierwsze słyszę. PS3 jest jak najbardziej zgodny ze specyfikacją DLNA i od początku swojego istnienia skanuje sieć w poszukiwaniu serwerów mediów wykorzystujących technologię uPnP. Dokładnie taką samą technologię wykorzystuje x0. Na samym początku jednak była to „implementacja własna” firmy Microsoft, co powodowało pewne niezgodności z serwerami mediów innymi niż ich własne. Po aktualizacji wszystko działa jednak już poprawnie.
To odpal MEDIA CENTER z PS3. Odnosnie anegdoty -> jest to przypadek ekstremalny. Nie slyszalem o zadnych problemach od znajomych korzystajacych z X'a na moim bylym uniwerku.

Cytuj
Opcja taka była dostępna od ukazania się konsoli. To co ostatnio zostało dodane to tylko funkcje które unifikują interfejs odtwarzania tej muzyki (wcześniej developer był w stanie odtwarzać muzykę, ale musiał zaprogramować własny interfejs graficzny do istniejących funkcji dev-kita). Jednakże polityka SONY jest tutaj trochę inna niż Microsoftu. MS mówi: jest taka opcja, jest na standardzie i cieszmy się wszyscy. SONY mówi: taką opcję pozostawiamy developerom. Jeżeli zechcą, mają w kodzie zaznaczyć jedną flagę i będzie działać. Jeżeli nie chą, takiej możliwości nie będzie. Porównywanie tych polityk jest bardzo dyskusyjne, z naszej strony oczywiście pasuje nam bardziej ta którą fundują nam twórcy XBOXa. Technicznie jednak taka możliwość istniała zawsze (co chociażby widać w grze SUPER STARDUST HD która można pobrać sobie w PS Store).
Technicznie w grze mozna zawsze zaimplementowac cos co nie jest standardem. Jakie dyskusyjne? STANDARD vs NON-STANDARD?

Cytuj
Zżerając dodatkowy prąd i użerając się dodatkowo z PCtem, tolerując dodatkowy hałas w pokoju (chociaż przy pracy x0 faktycznie niewiele już urządzeń jest w stanie ten hałas zagłuszyć ;). Poza tym dałeś mi właśnie pomysł na kolejne fajne hasło „marketingu ukrytych kosztów”: „Chcesz posłuchać sobie muzyki, lub pooglądać filmy? Dokup sobie PCta” ;D. IMO rewelacyjny argument w dyskusji o kosztach :D.
Ekhm mowilismy o odtwarzaniu multimediow bez korzystania z dysku konsoli. Mowisz, ze taka sama opcja jest na PS3 to nie wiem o so chodzi. Nie wiem jak to jest u Ciebie u mnie komputer jest wlaczony 24/7 to nic to nie zmienia. Komputer mam ustawiony w zupelnie innym pokoju (swoja droga taki glosny nie jest, a dla purystow zawsze zostaje chlodzenie ciecza).


[/quote]

Offline DARKMAN

Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #418 dnia: Sierpień 06, 2008, 06:22:22 pm »
Srki, ze tak wolno pisze, ale jestem w robocie :P

Argument o puszczaniu muzy z wiezy jest kompletnie chybiony -> lepszy dzwiek? wygodniej? Osobiscie mam podpietego X'a do calego home theatre system i przez niego mam dostep do calej mojej biblioteki muzyki z PC (15+ piosenek). Zmienianie plytek szukajac tej jednej piosenki jest super wygodne.

Offline Gambit

  • Koortynator Działu
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 498
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gildia Gier Komputerowych
Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #419 dnia: Sierpień 06, 2008, 08:10:32 pm »
Darkman --> Nie mam kina domowego, dlatego wrzucenie w wieżę dwóch płytek ze składankami ulubionych kawałków jest dla mnie prostsze...nie muszę szukać jednej piosenki...mam zrobione ulubione skłądanki. A tak wogóle, to trochę dziwny jest ten Twój argument o streamowaniu z kompa. Skoro konsola daje mi możliwość puszczania własnej muzy w trakcie gry, to po co mam do tego używać jeszcze jednego urządzenia (PC)? Konsola ma możliwość, będę używał do tego tylko konsoli.

Krova --> Gdybyś po sformułowaniu "Używam konsoli wyłącznie do grania" dodał tylko "i wybrałem X360 bo bardziej odpowiada mi jego biblioteka gier" to byłby najbardziej sensowny argument w tej całej dyskusji (i innych jej podobnych). Tylko musiałeś przejechać się po konkretnych tytułach, co zupełnie ten argument zniszczyło.

 

anything