Autor Wątek: Filmowy Daredevil  (Przeczytany 10014 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline yoxik

Filmowy Daredevil
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 16, 2003, 10:36:15 am »
Film wzruszający dla wrażliwych ludzi. Jest to miuzikal może i banalny, ale wywołujący wiele emocji z przepiękną muzyką i zadziwiająco dobrą grą Bjork. Co do jednego się zgodze jest dużo lepszy od Spaidera  :)
pinia jest jak dziura w d**** - każdy ma swoją  
Kompromis moje drugie imię :)
"... Gdy dorosły człowiek wkracza w świat bajek, pozostaje w nim na zawsze. Nie wiedziałeś o tym?"

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Filmowy Daredevil
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 16, 2003, 10:50:27 am »
Z emocjami sie zgodze. U mnie wywolal bardzo negatywne. Po prostu nie lubie, kiedy ktos w tak nachalny sposob narzuca mi swoja wizje swiata jako jedyna sluszna. Tzw. syndrom Gazety Wyborczej. Z tym, ze w tym przypadku jest ona wyjatkowo obludna.

Wstawki musicalowe to jedyny plus w mojej opinii.

A zeby nie bylo za bardzo OT, Daredevil to film rozrywki, ale rozrywka moze swobodnie rezydowac na jeden plaszczyznie nie kolidujac zbytnio z ciekawym, glebszym przekazem (vide Matrix Reloaded). W Daredevil tego przekazu troche dla mnie zabraklo, dlatego z kina wyszedlem z poczuciem niedosytu.

A moze byl to wlasnie przesyt filmami akcji? Szkoda, ze tak malo filmow jest kreconych na podstawie komiksow francuskich, choc Rosinski w wywiadzie cos przebakiwal o filmie pelnometrazowym o Thorgalu...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Odyn

Filmowy Daredevil
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 16, 2003, 11:34:35 am »
Och, dali by już spokój tej ekranizacji. Biedny Thorgal, wystarczy tego odcinania kuponów od sławy. Jeśli chcesz obejrzeć coś w stylu komiksowym, to rozejrzyj się za francuskim filmem "Braterstwo wilków".

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Filmowy Daredevil
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 16, 2003, 12:09:07 pm »
Na Braterstwie bylem w kinie 2 razy.  :D Bardzo mi sie podobal, szkoda ze przeszedl tak prawie zupelnie bez echa. Ale powiem tyle - jesli Thorgala bedzie robila ta sama ekipa, to jak dla mnie moga co roku odcinac nowy kupon.  8)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline graves

Filmowy Daredevil
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 16, 2003, 12:10:18 pm »
albo Asterix :D . Jak najbardziej francuski :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline freshmaker

Filmowy Daredevil
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 16, 2003, 10:24:32 pm »
nareszcie. moim zdaniem "tanczacy w ciemnosci" byl cienki jak barszcz. jak mowie komus ze nie lubie filmow von triera to patrzy na mnie jak na zboczenca. albo jakbym powiedzial ze ziemia jest plaska bo tak.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline diefarbe

Filmowy Daredevil
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 17, 2003, 05:50:47 am »
Nie bój żaby.
Ja lubie von Triera ale jego bardzo łatwo jest nie lubic.
Sam jak zaczynam ogladać każdy jego film tak czuje.
 :D
nother day leaves me aching
I try to wake up
But something`s breaking
Here inside me
Deep and hollow
A sound that no other sound could follow
- Pal Waaktaar

Mav82

  • Gość
Filmowy Daredevil
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 17, 2003, 08:52:56 am »
Cytat: "xionc"
Na Braterstwie bylem w kinie 2 razy.  :D Bardzo mi sie podobal, szkoda ze przeszedl tak prawie zupelnie bez echa. Ale powiem tyle - jesli Thorgala bedzie robila ta sama ekipa, to jak dla mnie moga co roku odcinac nowy kupon.  8)


mam tylko nadzieje ze nie okaze sie ze thorgal zna kung-fu :)

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Filmowy Daredevil
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 17, 2003, 09:23:08 am »
Cytat: "Mav82"
mam tylko nadzieje ze nie okaze sie ze thorgal zna kung-fu :)


Wszystko mozliwe, skoro Wiedzmin znal aikido...  :D
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Rhobaak

Filmowy Daredevil
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 21, 2003, 12:54:27 am »
Nie znam zbyt dobrze komiksowego oryginału "Daredevila", ale obejrzałem film i nie był taki zły. Zgadzam się, że na pewno jest lepszy od "Spidermana" (ale to samo można powiedzieć o 99.5% filmów które oglądałem;) ). Dobór aktorów nie był może zbyt szczęśliwy (np. Kingpin), ale trzymało się to kupy:) Przeszkadzała mi tylko chyba przesadzona sprawność fizyczna głównego bohatera - wykonywał lepsze akrobacje niż Spiderman, a regeneracja po zranieniu prawie jak u Wolverine'a;)

Cytat: "xionc"
Tanczac w Ciemnosciach to dla mnie podrecznikowy przyklad zlego filmu. Jest naiwny, tendencyjny, pretensjonalny i nudny.

Co do "Tańcząc w ciemnościach" to oczywiście nie każdemu musi się podobać. Na mnie zrobił duże wrażenie. Co do zarzutów, to oczywiście film był naiwny i tendencyjny, ale takie były założenia twórcy. Miała to być taka antybajka. A forma pseudomusicalu bardzo dobrze pasowała do tej konwencji.

A jeśli chodzi o ew. ekranizację "Thorgala" to jeśli zabierze się do tego ekipa od "Braterstwa...", ale darują sobie wschodnie sztuki walki, to oczywiście, jestem za!
It is sometimes a mistake to climb; it is always a mistake never even to make the attempt.
If you do not climb, you will not fall. This is true. But is it that bad to fail, that hard to fall?

Offline Odyn

Filmowy Daredevil
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 23, 2003, 06:50:20 am »
A co powiecie o filmie "VIDOCQ"? Dla mnie bomba! Choć szersza widownia nie doceniła go widząć w nim wyłącznie komputerowe fajerwerki.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Filmowy Daredevil
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 23, 2003, 10:50:06 am »
Vidoq wymiata.  :D  Na tym bylem tylko raz, ale bardzo mnie kusilo, zeby pojsc ponownie. Stawiam go na rowni z Braterstwem, bo to filmy zupelnie inne i nie potrafilbym wskazac lepszego.

Gdyby do czegos porownac Vidoq, to chyba z 'From Hell' i wtedy Vidoq jest znacznie lepszy (a From Hell tez jest przeciez bardzo dobry - *** SPOILER *** rewelacyjny Ian Holm jako Jack the Ripper... *** SPOILER ***)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Rhobaak

Filmowy Daredevil
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 23, 2003, 12:19:23 pm »
"Vidocq" podobał mi się, strona graficzna (i nie chodzi tylko o FX, ale też o pracę kamery i scenografię) - fenomenalna, scenariusz trochę słabszy, no i o ile walki w "Braterstwie" dało się jeszcze jakoś przełknąć, to tutaj były IMHO nieco nie na miejscu. Ale film był bardzo dobry.
It is sometimes a mistake to climb; it is always a mistake never even to make the attempt.
If you do not climb, you will not fall. This is true. But is it that bad to fail, that hard to fall?

Offline pookie

Filmowy Daredevil
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 23, 2003, 03:21:41 pm »
Hehe, ja też oglądałem wczoraj Vidocq na HBO i muszę stwierdzić, że ... żałuję, iż nie byłem na tym w kinie. Film jest znakomicie nakręcony, wielce "wysmakowany", zrealizowany z ogromną, "plastyczną" wyobraźnią i polotem. Scenariusz ciekawy, deklasujący większość  amerykańskiego kina rozrywkowego. Polecam, zdecydowanie trzeba zobaczyć.
 for Pookie

Offline wiśnia

Filmowy Daredevil
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 23, 2003, 10:31:10 pm »
spodziewalem sie czegos lepszego po tym filmie, ale byl wart wydanych pieniedzy. najbardziej podobal mi sie sposob w jaki DD slyszal i odbieral echo jak nietoperz. najfajniejszym bohaterem jest dla mnie Bulleye
e don't need no education
We don't need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave the kids alone