Autor Wątek: Wyznania Właściciela Kantoru  (Przeczytany 30657 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Macias

Wyznania Właściciela Kantoru
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 02, 2006, 07:22:50 pm »
Cytat: "N.N."
Cytat: "Macias"
Szylak i komiks o sexie?
Niemozliwe... :p


Się czepiasz.
Powiedz o czym chcesz komiks, to Ci napiszę odpowiedni scenariusz.

Czepiam,nie czepiam.
Zwracam uwage,ze sex bardzo czesto pojaiwa sie w panskiej tworczosci. Tyle.

Widze ze uwaga w jakis sposob zaswedziala.

N.N.

  • Gość
Wyznania Właściciela Kantoru
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 02, 2006, 08:06:05 pm »
Cytat: "Macias"

Zwracam uwage,ze sex bardzo czesto pojaiwa sie w panskiej tworczosci. Tyle.

Widze ze uwaga w jakis sposob zaswedziala.


Moje scenariusze dzielą się na takie, które znajdują rysowników i wydawców  i takie, ktore nie znajdują. Uwaga  zaswędziała mnie o tyle, że pamiętam o tych innych historiach (bez seksu), ktore ciągle czekają na swoją kolej i jakoś nie mogą się doczekać.
Może kiedyś...

Offline Macias

Wyznania Właściciela Kantoru
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 03, 2006, 12:00:43 am »
Publikowane sa jednak glownie te,gdzie sexu jest sporo. A ze tych,ktore znajduja sie w panskiej szufladzie nie dane mi bylo zobaczyc, bo jak, to uwaga tak z powietrza sie nie wziela.

N.N.

  • Gość
Wyznania Właściciela Kantoru
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 03, 2006, 07:18:38 am »
Cytat: "Macias"
Publikowane sa jednak glownie te,gdzie sexu jest sporo.
A ze tych,ktore znajduja sie w panskiej szufladzie nie dane mi bylo zobaczyc, bo jak, to uwaga tak z powietrza sie nie wziela.


Nie przeczę. I nie twierdzę, że Pańska uwaga wzięła się z powietrza. Jeśli tęskni Pan do innego Szyłaka, to polecam "Opowieści tramwajowe". A jeśli tęskni Pan do innego Skutnika, to polecam każdy inny komiks tego autora.

Faktem jest, że podejrzani wydają mi się bohaterowie komiksowi, którzy nie mają życia seksualnego. Skoro się nie bzykają, coś musi z nimi być nie tak. Ale to jest temat na zupełnie inne opowiadanie.

Offline turucorp

Wyznania Właściciela Kantoru
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 03, 2006, 08:31:10 am »
ja, ja, ja sie wypowiem :D
bardzo fajna, leciutka historyjka, klimatem blisko tego co swego czasu robil np. Mleczko, ale obawiam sie, ze w naszym wspolczesnym, superpruderyjnym spoleczenstwie nie spotka sie z jakims wielkim aplauzem.
Osobiscie wole inne klimaty zarowno u Jerzego jak i u Mateusza, ale "Wyznania" przyswoilem praktycznie bezbolesnie, wiec z czystym sumieniem wstawiam na polce z pozostalymi produkcjami obu autorow (a tak bez kiziania, to naprawde wole jak robicie inne komiksy ;) )

N.N.

  • Gość
Wyznania Właściciela Kantoru
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 03, 2006, 08:43:29 am »
Cytat: "turucorp"
naprawde wole jak robicie inne komiksy


"Wyznania" to one-shot, zarówno pod względem fabularnym (historia skończona) jak i ideowym (wykorzystaliśmy pewną konwencję, wiemy, jak to jest, spokojnie możemy robić co innego). Teraz zamierzamy robić inne komiksy. Niektore razem, niektóre osobno.

Offline asu_swing

Wyznania Właściciela Kantoru
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 03, 2006, 09:02:35 am »
Tu zauważam w rozmowie ciekawe zjawisko...
szufladkowanie autorów :)
jak w przypadku Mateusza Skutnika był to w moim odczuciu odskok od Morforewolucynego PR. To w przypadku Jerzego Szyłaka kolejna pozycja szufladkująca.
A to czasem jest właśnie przykre;/
Wydawcy też chcętnie trzymają się zaszufladkowywania autorów.
Jak taki Skarżycki z Leśniakiem chcą zrobić poważny zaje****y komiks to zaczyna się kręcenie nosem, bo a gdzie Jeż?
Dlatego też wydawnictwa inne niż OT nie będą zbyt chętnie widziały "aseksualnych?" produksji J.S.

tak mi się wydaje


pzdr
asu

Offline turucorp

Wyznania Właściciela Kantoru
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 03, 2006, 09:35:30 am »
Cytat: "asu_swing"
Tu zauważam w rozmowie ciekawe zjawisko...
szufladkowanie autorów :)
jak w przypadku Mateusza Skutnika był to w moim odczuciu odskok od Morforewolucynego PR. To w przypadku Jerzego Szyłaka kolejna pozycja szufladkująca.


eee tam zaraz "szufladkowanie", przeciez w komiksie swietne jest wlasnie to, ze tworcy moga robic co im tylko przyjdzie do glowy, tysiace tematow, setki sposobow rysowania i opowiadania.

N.N.

  • Gość
Wyznania Właściciela Kantoru
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 03, 2006, 09:48:18 am »
Cytat: "asu_swing"

Dlatego też wydawnictwa inne niż OT nie będą zbyt chętnie widziały "aseksualnych?" produksji J.S.

tak mi się wydaje


pzdr
asu


Nie jest tak źle. Najbliższa premiera: "Druga liga" (wydawca "Dom komiksu") - zero seksu, trochę rozmów na ten temat (ale tylko na początku)...

Offline mistrzu zagłady

Wyznania Właściciela Kantoru
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 03, 2006, 09:50:52 am »
... i wolę nie wiedzieć w jakim kierunku będzie zmierzać znajomość Nastki i Atka.. ;)

Offline asu_swing

Wyznania Właściciela Kantoru
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 03, 2006, 11:39:17 am »
ale to i tak wydawnictwo, w którym flagowym materiałem są ... Demony seksu  :roll:

Offline Macias

Wyznania Właściciela Kantoru
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 03, 2006, 04:58:40 pm »
Cytat: "N.N."
Cytat: "Macias"
Publikowane sa jednak glownie te,gdzie sexu jest sporo.
A ze tych,ktore znajduja sie w panskiej szufladzie nie dane mi bylo zobaczyc, bo jak, to uwaga tak z powietrza sie nie wziela.


Nie przeczę. I nie twierdzę, że Pańska uwaga wzięła się z powietrza. Jeśli tęskni Pan do innego Szyłaka, to polecam "Opowieści tramwajowe".
Fakt, chetnie bym obaczil kilka rzeczy, gdzie ten sex jednak odgrywa marginalna role,lub nie ma go w ogole.nie dlatego,ze sex mnie razi czy cos. NIgdy w zyciu, wrecz odwrotnie, ale czasami w Panskich scnearach troche to przytlacza inne warstwy scenara.
Dobra tam,czekam niecierpliwie na "Druga Lige"

Offline empro

Wyznania Właściciela Kantoru
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 04, 2006, 09:17:49 am »
przeczytałem :)

i mimo, że troszkę mi kreska nie podpasiła z początku, to w trakcie czytania gdzieś zniknęła ta moja niechęć :)
rzeczy zabawna i fajna
tak myslałem, żę będzie jakos wul;garnie bardziej i jakoś gorzej a tutaj się miło zaskoczyłem
bo jest dowcipnie i bardzo przyjemnie :)

brawa dla Panów (scenariusz, rynki, wydawca :))

KRL

  • Gość
Wyznania Właściciela Kantoru
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 04, 2006, 09:41:09 am »
Skoro większość komiksów u nas skrobie "banda" dzieciaków, która robi historie o skejtach, superfruwających ludziach, kowbojach, indianach i walce dobra ze złem,  to cie luda dziwita, że Jerzy Szyłak to tu to tam trochę... trochę więcej niz trochę seksiku zapoda. Równowaga we wszechświecie musi być. :) No i może nikt inny nie ma tyle odwagi. Może wszyscy czerwienimy się na myśl o narysowaniu wzwodu - bo gołe baby to tam jeszcze gdzie niegdzie sie pojawiaja. Ale gołe baby to sie już w podstawówce rysowało. O.
A ja teraz rysuję historie Pana Jerzego... i seksu nie ma... :( Ot ciekawostka. No ale znamiona prokreacji są- jeden bohater przynajmniej sie rozmnaża :)
To ja małego prywatnego off topa zapodam- w Yoelu chciałem miec taką "scenę" ale ni jak nie dałem rady tego upchnąć do scenara bo historia toczy sie kiedy juz parka jest pokłucona.... i to ostro- ale "owoc" prokreacji jest.... tyle dobrego.... A może zapodam retrospekcję? hmmm

KRL

  • Gość
Wyznania Właściciela Kantoru
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 05, 2006, 01:04:56 am »
Zamarło forum na tym temacie...  No tyle powiem... Ja się cieszę, że w tym smutnym, szarym kraju dzięki Jerzemu Szyłakowi mamy trochę "radochy z życia" w komiksach.

 

anything