Autor Wątek: Budowlanka  (Przeczytany 74001 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Valten

Budowlanka
« dnia: Marzec 24, 2006, 05:51:56 pm »
Poruszam ten temat bo uwarzam ze jest warty poruszenia a nie był poruszony .Swiat jak równierz gra w Mordke rózni sie od batlowego tym ze jest w niej wiecej szczegułów a co za tym idzie jest wiekszym wyzwaniem dla generałów/hobbystów/modelarzy.
Sam robie makiety z rórznym skutkiem i efektem mam pomysły lepsze i gorsze ale samym pomysłem nic sie nie zdziała trzeba znac techniki i POMYSłOWOSCI.
niech wypowiadaja sie tu ludzie któwym samo "generałowanie"nie starcza i chca ta luke czyms wypełnic
Czekamna ciekawe pomysłey inspiracje techniki sposoby robienia makiet bydynków swiatyń wiez itp.
Dawajcie tez linki i zdjecia zeby kazdy mógł ogladac przedmiot dyskusji i krytykowac go.



Ps.(do moderatorów-adminów) dajcie temu tematowi chociasz 7 dni zanim go wywalicie :D [/url]
est na świecie prawo i bywa sprawiedliwość <ZoNk>   LoOllL
               ~~~

Offline Mistrz wałków :)

Budowlanka
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 24, 2006, 05:57:43 pm »
Polecam zajzeć do galerii.. Właśnie wrzucilem tam fotki terenów strychowych.
Kamil. (miszczu)

Offline Valten

Budowlanka
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 24, 2006, 06:04:38 pm »
[/img]
est na świecie prawo i bywa sprawiedliwość <ZoNk>   LoOllL
               ~~~

Offline Skavenblight

Budowlanka
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 24, 2006, 06:21:37 pm »
http://img122.imageshack.us/img122/4550/dscn00570ml.jpg
mała szubieniczka...
http://img472.imageshack.us/img472/3716/dscn00386md.jpg
w kooperacji z Bolsem...
http://img115.imageshack.us/img115/1976/dscn00357vi.jpg
I taki tam wzgórek z ruinkami...

zdjęcia są parszywie paskudne. Ostrzegam.
Moje pierwsze podrygi z cyfrówką.
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline Valten

Budowlanka
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 24, 2006, 06:52:11 pm »
ten wzgórek jest nie głupi grywalny i prosty ale sugeruje zainwestowac w trawke statyczna kosztuje chtba 9 zł starcza na długo aefekt jest o niebo lepszy  ;) a zapomniałem jesli chcesz uzyskac efekt  ziemi to weź zozrobiony wikol z woda w proporcji jakies 10 do 1 posmatuj te miejsca gdzie ma byc ziemia nastepnie SZYBKO POSYP PIACHEM (tak ztykłym piachem z piaskownicy) jesli sa w nie jakies paprochy to sie nie przejmuj doda to realizmu makiecie nastepnie strzepnij nadmiar i zostaw na jakies 5 godzin potem pomaluj na brązowo efekt "guarantowany"   :D
est na świecie prawo i bywa sprawiedliwość <ZoNk>   LoOllL
               ~~~

Offline MiSiO

Budowlanka
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 24, 2006, 08:19:02 pm »

Offline Skavenblight

Budowlanka
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 24, 2006, 08:28:52 pm »
Cytat: "Valten"
ten wzgórek jest nie głupi grywalny i prosty ale sugeruje zainwestowac w trawke statyczna kosztuje chtba 9 zł starcza na długo aefekt jest o niebo lepszy  ;) a zapomniałem jesli chcesz uzyskac efekt  ziemi to weź zozrobiony wikol z woda w proporcji jakies 10 do 1 posmatuj te miejsca gdzie ma byc ziemia nastepnie SZYBKO POSYP PIACHEM (tak ztykłym piachem z piaskownicy) jesli sa w nie jakies paprochy to sie nie przejmuj doda to realizmu makiecie nastepnie strzepnij nadmiar i zostaw na jakies 5 godzin potem pomaluj na brązowo efekt "guarantowany"   :D


Dzięki za radę, prawdą jest, że ów wzgórek czeka na posypkę z utęsknieniem od dawna.
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline Slayer_Lublin

Budowlanka
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 24, 2006, 09:08:46 pm »
Spoko temat... ;] Ma szanse się przyjąć... I być przydatnym :PP

Możnaby podkleić  ;)

Offline Valten

est na świecie prawo i bywa sprawiedliwość <ZoNk>   LoOllL
               ~~~

Offline Motorek

Budowlanka
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 25, 2006, 08:34:14 am »
Cytat: "Skavenblight"
zdjęcia są parszywie paskudne. Ostrzegam.
Moje pierwsze podrygi z cyfrówką.
Mi sie podobają zarówno zdjęcia jak i makiety ;) Chyba moich pierwszych podrygów z cyfrzakiem nie widziałaś :lol:
Pozdro ;)

Offline Mistrz wałków :)

Budowlanka
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 25, 2006, 09:52:32 am »
Mam dziesiątki zdjęc terenów. W szczególności duzy zbiór terenów Maćka Kuleszy który co by nie mówić jest prawdziwym mistrzem w tym fachu.

Lecz jest to troszeczkę za duzo aby wrzucać to na serwer.. Lecz moge przesłać prywatnie na maila (jeśli oczywiście Maciek pozwoli na ich rozprowadzanie.. zaraz go spytam).
Kamil. (miszczu)

Offline Valten

Budowlanka
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 25, 2006, 12:14:53 pm »
no miło by było popatrzec na robote profesjonalisty Maćku zgódź sie i pokasz zdjecia
a swoja droga niech mi ktos zaruci jaka inspiracje  bo wczoraj skonczyłem "światynie skaveńska" (według niezalerznych obserwatorów najlepsza jaka zrbiłem) wrzuce zdjecie jak dorwe jakas cyfrówke a wy ludzie zacznijcie sie chwalic makietami i pytac jak je robic niech cos sie dzieje ;)  :D  :)
est na świecie prawo i bywa sprawiedliwość <ZoNk>   LoOllL
               ~~~

Offline Nazroth

Budowlanka
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 25, 2006, 12:40:16 pm »
"Mistrzem w tym fachu" To może nie jestem, po prostu stawiam taką makietę spokojnie w tydzień (cięzki tydzień - ale jednak) Kwestia pomysłowości i znajomości materiałów. No i ja nie mierzę cegieł:P...tylko tnę na oko co nadaje terenom ciekawszy wygląd...jeszcze bardziej mordheimowy... gdzie wszystko jest krzywe, zniszczone,,,,etc


Kolory sa troche przekłamane - to nei różowy i niebieski:p...tylko popielaty i czerwonawy (scab red + Elf flesh)




A TAK TO WYGLĄDAŁO KIEDYŚ, Przed wprowadzeniem patentu na domki Misia... Sporo temu człowiekowi zawdzięczam. Moja pmysłowość i jego staranność zrobił swoje... owstała nowa era domków do mordheim:)

'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline Mistrz wałków :)

Budowlanka
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 25, 2006, 12:47:22 pm »
Co prawda nie jestem żednym profesjonalista.. moje makiety do tektóra wikol i piasek..

Lecz zastanawiam się nad czym ambitniejszym. I tutaj kieruje do was pytanie czy ktoś z was robił coś w piance architektonicznej. Chciałbym zacząc przygode z tym materiałem i stąd moje pytanie (wolałbym uniknac piewrwszych błednych kroków - holerstwo jest drogie :( )


Ps. Maciek sie zgodził na rozpowszechnianie swoich fotek.
Dlatego chetnych prosze o mail na priva.. Jak bedę miła czas to coś prześlę.
Kamil. (miszczu)

Offline Nazroth

Budowlanka
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 25, 2006, 01:43:02 pm »
Kamil - a o której "piance architektonicznej" mówisz?. Chodzi Ci o styrodur? (różowy styropian, trwalszy, bardziej zbity itd) czy może pianke do uszczelniania okien?... oba materiały wykożystywałem... oba sa spoko, oa się mało sprawdzają. Styrodyr nadaje sie do robienia grubych ścian, pagórków i takich śmieci... a pianka do uszczelniania (ta kremowa, co tak puchnie) do robienia skał... ale lepiej umiejętnie wycinac skały w styrodurze. Z tej pianki min. zrobiłem swoje podziemia ("underdark") te trzy co mam w domu. Nie polecam Ci tego serio. Ani jedno, ani drugie szerszego zastosowania w mordheimowych makietach nie znajduje.
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'