trawa

Autor Wątek: Slashing Attack  (Przeczytany 2700 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kieł

Slashing Attack
« dnia: Marzec 24, 2006, 06:31:24 pm »
In any Chaos turn where the Chaos player hasn't declared charge withe them, Screamers can attack enemy unit which is no inside a wood or a building by moving over it during the Remaining Moves part of their Movement phase. This inflicts an automatic Strengh 3 hit per Screamer and the enemy cannot fight back - these hits counts as missile hits and may force a Panic test. A Screamers unit may only use this special attack against one enemy unit per turn, even if they fly over more than one unit in that Movement phase.

Wyżej treśc zasady dla tych którzy jej nie znają, a moje pytanie brzmi, czy Screamery moga atakowac tym specjalnym atakiem jednostki w hth. Bo count as missile hit to nie dokładnie missile hit stąd moje pytanie.
Jeżeli jednak nie moga atakowac w ten sposób kogoś w hth, to czy mogą zaatakowac tym specjalnym atakiem w unit który został zaszarżowany w tej samej turze (ich atak wykonywany jest w remaining moves).
I ostatnie pytanie, kiedy te hity są zadawane i kiedy wykonuję rzuty na woundy? Od razu po przelocie? Czy pod wszystich ruchach? W turze strzelania?
url=http://www.sloganizer.net/en/][/url]

Offline Scimitar

Slashing Attack
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 24, 2006, 10:02:32 pm »
1.Nie możesz atakować tym atakiem specjalnym w HtH. Count as missile weapon to jednoznacznie określa.

2.Możesz zaatakować unit, który był szarżowany pod paroma warunkami:
- screamery nie szarżowały (to oczywiste :) )
- szarżowany unit - cel ataku - nie znalazł się w walce (czyli albo szarża na niego nie doszła, bądź dał ucieczkę)

3. Obrażenia zadajesz od razu w momencie jak przelatują.
cimi GG 4417905
Podziwiajcie mroczną gębę prawdziwego Dark Elfa ;)
http://www.kgb.draconis.prv.pl

KAZALI WYCIĄĆ CRISTIANO RONALDO - NO CO ZA KRAJ !! Jutro będzie coś lepszego :D

Offline Kensiorek

Slashing Attack
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 25, 2006, 09:54:52 am »
Cytat: "Scimitar"
1.Nie możesz atakować tym atakiem specjalnym w HtH. Count as missile weapon to jednoznacznie określa.

nie twierdze ze moze bic do hth ale twoj cytat jakos nie znajduje sie w Armu Booku jest tylko "these hits count as missile hits" co po przeczytaniu calego zdania jasno odnosi sie tylko do randomizaci i ewentualnej paniki. Dlaczego tak jasno ?? ano wczesniej masz "This inflicts an automatic Strenght 3 hit per Screamer and enemy cannot fight back"
sorry ale po co pisac przy atakach strzelecich ze przeciwnik nie moze oddawac??. Sam fakt randomizaci i mozliwosci paniki nic nie znaczy patrz przyklad fanatykow ktore maja dokladnie takie same zasady. Dlatego prosze cie o odpowiedz ktora by nie zawierala nieistnijacych cytatow  :lol:
a sprawą powina zajać sie LS ;)

Offline Kieł

Slashing Attack
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 25, 2006, 01:31:11 pm »
Cytat: "Kensiorek"
"This inflicts an automatic Strenght 3 hit per Screamer and enemy cannot fight back


Właśnie dlatego uwżam że count as missile hit to nie to samo co missile hit. Szczególnie że sam atak Screamera jest wykonywany jakoby w hth, gdyż Screamer uderza fizycznie w swój dlatego jest napisane że przeciwnik nie oddaje.
Sądze że porównanie tego ataku do ataku fanatyka jest tu jak najbardziej trafne. A z tego co wiem to fanatyk bije normalnie w cele które są w hth, tyle że hity dostają wszyscy przez których przejdzie.
url=http://www.sloganizer.net/en/][/url]

Offline Scimitar

Slashing Attack
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 25, 2006, 04:19:05 pm »
Cytat: "Kensiorek"
Cytat: "Scimitar"
1.Nie możesz atakować tym atakiem specjalnym w HtH. Count as missile weapon to jednoznacznie określa.

nie twierdze ze moze bic do hth ale twoj cytat jakos nie znajduje sie w Armu Booku jest tylko "these hits count as missile hits" co po przeczytaniu calego zdania jasno odnosi sie tylko do randomizaci i ewentualnej paniki. Dlaczego tak jasno ?? ano wczesniej masz "This inflicts an automatic Strenght 3 hit per Screamer and enemy cannot fight back"
sorry ale po co pisac przy atakach strzelecich ze przeciwnik nie moze oddawac??. Sam fakt randomizaci i mozliwosci paniki nic nie znaczy patrz przyklad fanatykow ktore maja dokladnie takie same zasady. Dlatego prosze cie o odpowiedz ktora by nie zawierala nieistnijacych cytatow  :lol:

Źle przepisałem z wymienionego cytatu :D Ale chyba nie uważacie, że można nimi bić po HtH ?? No sorry   :lol: Bez przesady  :lol:
cimi GG 4417905
Podziwiajcie mroczną gębę prawdziwego Dark Elfa ;)
http://www.kgb.draconis.prv.pl

KAZALI WYCIĄĆ CRISTIANO RONALDO - NO CO ZA KRAJ !! Jutro będzie coś lepszego :D

Offline Kieł

Slashing Attack
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 25, 2006, 09:37:01 pm »
Sądzę że raczej nie mogą, jednak według mnie zasady nie okreslają jednoznacznie takiego przypadku.
Ludzie podświadomie interpretują zasady tak aby mieć z tego jakąś korzyść. Gdybym nie zbierał Chaosu byłoby mi obojętne czy mogą czy nie. Jednak jako że sam używam Screamerów to chciałbym wiedzieć czy jest taka możliwośc i wykorzystywać zasady do maximum.
Wcześniej byłem już prawie pewiem że Screamery nie moga walić po walce, jednak przykład fanatyka zachwiał mój pogląd.
I fanatyk i screamer zadają hity bezpośrednio (czyli zachodzi kontkakt przy ataku), w obydwu przypadkach przeciwnik nie może im oddać. Różnica jest taka że fanatyk porusza sie losowo, więc gracz nie decyduje czy wpadnie na hth czy nie, jednak podobnie jest w przypadku Screamerów - skoro już nad czymś przleecą to czemu nie mieliby tego zaatakować.
Nie mam zamiaru upierać się przy swojej racji, jednak chciałbym żeby ktoś mnie przekonał że moja interpretacja zasady nie jest słuszna.
url=http://www.sloganizer.net/en/][/url]

Offline Kozisyn

Slashing Attack
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 26, 2006, 12:15:06 am »
wskazanie count as missile daje do zrozumienia ze chodzi o rozlosowanie hitów...czyli jak dla mnie można by walić w han to hand ... fanatycy mogą być wypuszczani w hth ;) ..ale czy to by było ładne tak walić po jednostce w hth :)
teraz są takie czasy, że człowiekowi strach rzucić palenie"

Offline Padishah

Slashing Attack
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 26, 2006, 12:08:35 pm »
Ogólna reguła jest raczej taka, że z reguły oddziałom w HTH nie można nic zrobić chyba, że pisze że można. U fanatyka jest notka, że może trafić w HTH i jak się to rozpatruje, u screamerów tego nie ma. Więc IMHO nie można.
nd the ground did tremble as the king marched to war.

Offline Kieł

Slashing Attack
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 27, 2006, 03:48:20 pm »
Cytat: "Padishah"
Ogólna reguła jest raczej taka, że z reguły oddziałom w HTH nie można nic zrobić


Można. Na przykład zatakować je w hth, atak Screamera jest atakiem hth.
Bo np. ward save tylko na hth działa na Slashing Attack Screamera.
Bo nie sądzę że dlatego że jest napisane Count as missile Hits miałby działać ward tylko na strzelanie.
url=http://www.sloganizer.net/en/][/url]

Offline Christos

Slashing Attack
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 27, 2006, 05:47:31 pm »
Nie jestem ekspertem od Chaosu ale jak dla mnie "counts as missile hits" mówi samo za siebie.
Jakie ataki hth?? Dlaczego miałby działać ward tylko na hth a ward tylko na strzelanie nie? Skąd sie komus tu wzieła ta analogia do hth?? Bo ataki nie są rozdawane w fazie strzelania?? No i co z tego? W fazie hth tez przeciez nie.
Jest wyraźnie napisane że działa jak obrażenia od strzelania i chyba tak to sie traktuje??
ttp://www.knightfight.pl/?ac=vid&vid=71017123

Offline Dargan

Slashing Attack
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 27, 2006, 07:19:24 pm »
Dokladnie zgadzam sie z przedmowca
Ich atak dziala jak shooting czyli nie jako hth

Pozdrawiam Dargan
img]http://dargan.webpark.pl/1.gif[/img]

Offline Kensiorek

Slashing Attack
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 28, 2006, 06:15:55 am »
a ja sie z przedmowca niezgadzam bo nie wie co mowi i strasznie upraszcza. Wiekszosc atakow z magi sa rozdzielane jak missile hits i co ?? i nic podobnie masz z fanatykiem ZAWSZE gdy dostajesz hity niebedac w walce wrecz rozdzielasz je jak przy strzelaniu bo innego sposobu niema poprostu no ale jak ktos uwaza ze taki sposob rozdzielania odrazu oznacza ze to ataki strzeleckie pomijajac fakt ze zadawane sa modela w btb ( od gory ale zawsze) ze wyraznie napisali ze przeciwnik niemoze odawac i zaprzeproszeniem jak te demony maja ofiary ostrzeliwac?? Obsrywac ich z gory czy co ?

Imho jak zwykle z zasadami specialnymi do danej armi/jednostki GW dalo D... Mnie ciekawi cos innego dlaczego w Q&A napisali ze fanatyk moze bic demona ktory sprzeda mu slashing attack kiedy w zasadach do wspomnianego spashinga napisali ze przeciwnik nie moze oddawac.
a sprawą powina zajać sie LS ;)

JJ

  • Gość
Slashing Attack
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 28, 2006, 07:14:52 am »
Cytat: "Kensiorek"


.. Mnie ciekawi cos innego dlaczego w Q&A napisali ze fanatyk moze bic demona ktory sprzeda mu slashing attack kiedy w zasadach do wspomnianego spashinga napisali ze przeciwnik nie moze oddawac.


Nie wiem czy wiesz, ale z fanatykiem NIE MOŻNA WALCZYĆ W HTH.... :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Czyli ten przykład świadczy o tym, że slashing attack to strzelanie...  :badgrin:

Offline Christos

Slashing Attack
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 28, 2006, 08:04:03 am »
Oj kensiorek, Kensiorek. Troche się zakręciłes co? Następnym razem jak zabierasz sie za krytyke to rób to sensownie.
ttp://www.knightfight.pl/?ac=vid&vid=71017123

Offline Kensiorek

Slashing Attack
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 28, 2006, 08:19:11 am »
Cytat: "JJ"
Cytat: "Kensiorek"


.. Mnie ciekawi cos innego dlaczego w Q&A napisali ze fanatyk moze bic demona ktory sprzeda mu slashing attack kiedy w zasadach do wspomnianego spashinga napisali ze przeciwnik nie moze oddawac.


Nie wiem czy wiesz, ale z fanatykiem NIE MOŻNA WALCZYĆ W HTH.... :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Czyli ten przykład świadczy o tym, że slashing attack to strzelanie...  :badgrin:
a dlaczego uwazasz ze sformulowanie cannot fight back odnosi sie tylko do hth??? moze tworca przewidzial zapendy jakis WE do robienia S&S do skrimerkow po slashingu ??? ;)  :roll:
a sprawą powina zajać sie LS ;)