Autor Wątek: "Opowieści Rybaka"  (Przeczytany 27584 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tyler_durden

"Opowieści Rybaka"
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 03, 2006, 08:02:35 pm »
graves napisał:
Cytuj
A więc jest tutaj na tej samej zasadzie na jakiej "Usagi" jest w "Amerykańskich"


trochę słaba ta analogia. Sakai spędził w Japonii zaledwie dwa pierwsze lata swego życia (a jego ojciec był Amerykaninem). komiksu nie odrzuciło mu żadne amerykańskie wydawnictwo, a on nie próbował wtedy szukać wydawcy w "ojczyźnie". Usagi jest po prostu komiksem amerykańskim: stworzonym w Stanach, wydanym w Stanach i autorstwa Amerykanina.
o not talk about fight club

Offline empro

"Opowieści Rybaka"
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 03, 2006, 08:07:59 pm »
Cytat: "tyler_durden"
graves napisał:
Cytuj
A więc jest tutaj na tej samej zasadzie na jakiej "Usagi" jest w "Amerykańskich"


trochę słaba ta analogia. Sakai spędził w Japonii zaledwie dwa pierwsze lata swego życia (a jego ojciec był Amerykaninem). komiksu nie odrzuciło mu żadne amerykańskie wydawnictwo, a on nie próbował wtedy szukać wydawcy w "ojczyźnie". Usagi jest po prostu komiksem amerykańskim: stworzonym w Stanach, wydanym w Stanach i autorstwa Amerykanina.


też siem zgadzam, a Opowieści to komiks zrobiony w Polsce, przez Polaka, mieszkającego w Polsce (czy się mylę ?) i do tego tylko przez dziwne zrządzenie losu (acz chyba dla autora w rezultacie bardzo przyjemne) wydany NIE w Polsce :)

Offline tyler_durden

"Opowieści Rybaka"
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 03, 2006, 09:13:56 pm »
empro napisał:
Cytuj
mieszkającego w Polsce (czy się mylę ?)


nie mylisz się. w stolicy.
o not talk about fight club

Offline Maciej

"Opowieści Rybaka"
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 03, 2006, 09:37:29 pm »
Konior na spotkaniu na wsk powiedział, że tan album był robiony pod sugestie zachodniego wydawcy. To nie wyglądało tak, ze on zrobił album, miał gotowy materiał i chodził od wydawcy do wydawcy. Powiedział, ze początkowe plansze , pierwsze przymiarki wyglądały zupełnie inaczej, że zmieniał Lokomotywę itp... Ten album był zrobiony z głową, przy wsoparciu (opinii) wydawcy.

A tu się zdziwiłem  :roll:
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

N.N.

  • Gość
"Opowieści Rybaka"
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 03, 2006, 10:54:16 pm »
Cytat: "Maciej"
Konior na spotkaniu na wsk powiedział, że tan album był robiony pod sugestie zachodniego wydawcy. To nie wyglądało tak, ze on zrobił album, miał gotowy materiał i chodził od wydawcy do wydawcy. Powiedział, ze początkowe plansze , pierwsze przymiarki wyglądały zupełnie inaczej, że zmieniał Lokomotywę itp... Ten album był zrobiony z głową, przy wsoparciu (opinii) wydawcy.

A tu się zdziwiłem  :roll:


A czym tu się dziwić? Dokładnie to samo opowiadali autorzy "Barbarzyńców".

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
"Opowieści Rybaka"
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 04, 2006, 06:35:48 am »
A moim zdaniem to komiks zagraniczny. Co z tego, ze zrobiony przez Polaka? Jesli ktos w patriotycznym uniesieniu chce sie do niego poczuwac, to nie widze problemu, jednak komiks mial premiere na rynku francuskim i bez wzgledu na okolicznosci nalezy do tamtego obszaru kulturowego.

Inaczej musielibysmy przyjac, ze Straznicy to komiks angielski, Rork - niemiecki, Sen Potwora - serbski i tak dalej az po coraz glupsze przyklady...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Maciej

"Opowieści Rybaka"
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 04, 2006, 08:28:54 am »
Cytat: "N.N."
Cytat: "Maciej"
Konior na spotkaniu na wsk powiedział, że tan album był robiony pod sugestie zachodniego wydawcy. To nie wyglądało tak, ze on zrobił album, miał gotowy materiał i chodził od wydawcy do wydawcy. Powiedział, ze początkowe plansze , pierwsze przymiarki wyglądały zupełnie inaczej, że zmieniał Lokomotywę itp... Ten album był zrobiony z głową, przy wsoparciu (opinii) wydawcy.

A tu się zdziwiłem  :roll:


A czym tu się dziwić? Dokładnie to samo opowiadali autorzy "Barbarzyńców".


Ano, bo ja myślałem, że tu sytuacja była jak ze Skutnikiem raczej...
(czyli że przyniósł gotowe dzieło)
A w takim przypadku, Grejsowska szufladka jest raczej odpowiednia  ;)

Aleś walnął przymiotnik :roll: Bez dwóch liter i mógłbym się obrazić :evil:  :p
graves
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline 4-staczterdzieściicztery

"Opowieści Rybaka"
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 06, 2006, 09:47:17 am »
"Opowieść Rybaka", określiłbym ten komiks mianem "sympatyczny", bo wszystko tu tak odbieram, sympatyczne są  kolory, postaci, fabuła, ryby i cała reszta ( no, może cena nie ). Jednak w całym tym albumie brak mi jakiegoś magnesu, który sprawiłby, iż wryłby mi się na dłużej w pamięć.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline [robak]

"Opowieści Rybaka"
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 10, 2006, 09:49:16 pm »
Wlasnie przeczytalem.
Rysunki podobaja mi sie bardzo, rowniez kolorystyka mi odpowiada. Jesli chodzi o fabule to odebralem ja podobnie jak 444 - sympatyczna. Ot, taki komiks do poczytania. Wg mnei troche za drogo jak na taka historie.

KRL

  • Gość
"Opowieści Rybaka"
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 11, 2006, 04:41:12 pm »
bardzo sympatyczna rzecz ten album. Powiedzcie - czy tylko mi jakoś tak dziwnie kojarzy sie z "Denisem" Lutczyna? Broń Boże nie chodzi mi ani o zrzynę czy nawet inspiracje autora- chodzi o jakis taki miły klimacik z dzieciństwa. Cos z Denis tam sie unosi... tylko jeszcze nie skumałem co.

Anonymous

  • Gość
"Opowieści Rybaka"
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 12, 2006, 07:26:04 am »
Cytat: "KRL"
bardzo sympatyczna rzecz ten album. Powiedzcie - czy tylko mi jakoś tak dziwnie kojarzy sie z "Denisem" Lutczyna? Broń Boże nie chodzi mi ani o zrzynę czy nawet inspiracje autora- chodzi o jakis taki miły klimacik z dzieciństwa. Cos z Denis tam sie unosi... tylko jeszcze nie skumałem co.


a nie muminkow?

Offline Ziemniasek

"Opowieści Rybaka"
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 06, 2006, 07:25:03 pm »
Przeczytalem juz dawno. Taki fajny refleksyjny komiks, bardzo fajny graficznie ale w koncu jak ten słoń wszedl w historie to zaczynalo byc nudne. Juz zaczynalem troszke zalowac ze kupilem ten album, ale odetchnalem bo czytalem go na kanapce w Empiku i jeszcze nie zaplacilem  :roll:
estem grzanym kartoflem z samego dna piekiel. Patrz na emblemat. Urosly mi rogi :)

Offline Frigmo

"Opowieści Rybaka"
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 07, 2006, 04:42:02 pm »
Z uwagi na to, że komiks został podzielony, to jeszcze nie zdecydowałem się na zakup. Przeczytałem I część (pożyczona od kolegi skoro już patrzymy sobie na ręce) i komiks wywarł na mnie całkiem dobre wrażenie. Ale nie na tyle dobre żebym go od razu kupił.  Rozstrzygające będzie zakończenie historii - jeżeli będzie choć troszkę lepsze niż I część, to nie będę się wahał i kupię obie części z marszu. (podobnie zresztą mam ze Skarbkiem).
Rozumiem że Taurus w kwestii zapowiedzi lipcowych (i dlaszych) milczy ;(.

Offline Maciej

"Opowieści Rybaka"
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 07, 2006, 04:45:00 pm »
jak to "podzielony" ?  :shock:
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline empro

"Opowieści Rybaka"
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 07, 2006, 04:46:55 pm »
Cytat: "Maciej"
jak to "podzielony" ?  :shock:


normalnie,
jak Thorgal
 :evil: