trawa

Autor Wątek: "Kultowo Drużynowo" 20 maja -TURNIEJ PRZEŁOŻONY  (Przeczytany 22518 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Manfred

"Kultowo Drużynowo" 20 maja -TURNIEJ PRZEŁOŻONY
« Odpowiedź #225 dnia: Maj 24, 2006, 01:49:50 pm »
ja zgubiłem natiomast night runnera
jeżeli kolejny turniej to albo znowu drużynówka albo singiel 2250 :) to chyba najlepsze rozwiązanie
łamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą

gratuluje tym którzy popierają kampannie przeciw Arabom
http://www.lgic.org/en/Israel-terrorism-on-lebanon.htm

Offline High Elf

"Kultowo Drużynowo" 20 maja -TURNIEJ PRZEŁOŻONY
« Odpowiedź #226 dnia: Maj 24, 2006, 01:54:38 pm »
Pablo_von_kozlow - na każdym stole były conajmniej 4 tereny.
ziałam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)


Offline Harry101

"Kultowo Drużynowo" 20 maja -TURNIEJ PRZEŁOŻONY
« Odpowiedź #227 dnia: Maj 24, 2006, 02:32:24 pm »
z terenem nie było źle... ale krzycze teraz "parówka!!!!":P
he answer my friend is blown in the wind.

Offline Pablo_von_kozlow

"Kultowo Drużynowo" 20 maja -TURNIEJ PRZEŁOŻONY
« Odpowiedź #228 dnia: Maj 24, 2006, 06:46:59 pm »
Cytat: "High Elf"
Pablo_von_kozlow - na każdym stole były conajmniej 4 tereny.


ale ich wielkość cóż... powiem tak Bretonia miała sprawe ułatwioną  :D
-22 WWA nocnych Marków aglomeracja

Offline Dastor

"Kultowo Drużynowo" 20 maja -TURNIEJ PRZEŁOŻONY
« Odpowiedź #229 dnia: Maj 24, 2006, 08:43:33 pm »
Marudzisz :)
img]http://i31.photobucket.com/albums/c361/asqard/kultke3.png[/img]

Offline Cyel

"Kultowo Drużynowo" 20 maja -TURNIEJ PRZEŁOŻONY
« Odpowiedź #230 dnia: Maj 28, 2006, 04:10:35 pm »
Turniej był faktycznie sympatyczny.

Dziękuję kolegom z Black ompany, organizatorom i moim przeciwnikom za miłe gry. Bardzo dziekuję, ze moi przeciwnicy zgodzili się wszyscy by grać bez clippingu (choc pytając wspominałęm że rozdaję za niego worst playe, ale mam nadzieję, że decyzja wynikła raczej z chęci czystej gry :)) !

Trochę szkoda, ze w pierwszej bitwie z Bretonnią doszło do nieciekawego finiszu - rzut sędziego na 4+ decydował o tym czy dochodzi szarża kosztująca mnie w plecy ok 1000Vps (oddział marauderów na piechotę, beast herd, generał, BSB, sztandar marauderów i 3 zdobyte przez nich sztandary wroga...) Moja pierwsza wygrana z Bretką poszła do piachu przez 1 rzut:P Jestem dumny z moich marauderów na piechote, którzy dzielnie wymanewrowywali i siekali lance bretońskie:) Piechota rules!

Druga bitwa rwniez sympatyczna, choć przeciwnik brak szczęścia w jednym momencie (break swojego giganta) przyjął  impulsywniej niz ja podobny chwile wczesniej (z zaszarzowanego oddziału został 1 zombie co umozlwiiło multiszarze na moje kluczowe jednostki) klnąc paskudnie nawet wtedy gdy przyszła i usiała przy mnie moja dziewczyna... nie używa się takich słów przy damach , pamiętaj na przyszłość;)

Trzecia bitwa  to była już czysta przyjemność, nigdy nie grałem z WE nowymi więc poszedłem radośnie na żywioł, a odgryzać zacząłem się dopiero gdy byłem w plecy już pół armii a przeciwnik miał wciąż całą armię. W sumie podobnie jak z Bretką..wychodzi na to, że zaczynam walczyć skutecznie dopiero gdy sytuacja staje się desperacka:P Na stole zostały tylko marne resztki obu armii (u mnie tylko generał:P).

Ogólnie trochę żałuję że w żadnej bitwie nie udało się zdobyć tych 2 dużych pts wiecej któe dałyby Black Company zwycięstwo...a sytuacji po temu było mnóstwo. Cóż, przynajmniej byliśmy najlepsi z malowania, a 2 miejsce też jest nie do pogardzenia:)

Offline High Elf

"Kultowo Drużynowo" 20 maja -TURNIEJ PRZEŁOŻONY
« Odpowiedź #231 dnia: Maj 28, 2006, 06:27:38 pm »
Cyelu czy mógłbyś podać definicję clippingu? :|

Cieszymy się, że się podobało :P Następny turniej już wkrótce, jeśli narada wewnątrzklubowa nie zdecyduje co do formatu, prawdopodobnie zasięgniemy opinii ludu. Na razie szykuje się solo na duże punkty z tego co udało mi się wywnioskować, ale wszystko się może zmienić (sporo osób jest za parówką też)
ziałam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)


Offline Cyel

"Kultowo Drużynowo" 20 maja -TURNIEJ PRZEŁOŻONY
« Odpowiedź #232 dnia: Maj 28, 2006, 07:16:45 pm »
Clipping jest wtedy gdy jakiś oddział wystaje/sterczy poza drugi oddział.

Czasem nie da się tego uniknąć -kilka oddziałów szarżuje / szarzujący jest za daleko//za blisko by wheel pozwolił mu uniknąć clipa, coś stoi w drodze i przeszkadza -wtedy clipping jest spoko, bo nie da się go uniknąć.

Niesportowy niegrzeczny i nieelegancki jest clipping gdy szarzujący oddział może się dostawić całą powierzchnia a tego nie robi. Zgodnie z rulbookiem takie zachowanie jest niezgodne z duchem gry i zasługuje na worst playa.

Krótko mówiąc -szarzując oddziałem szerokim na 4 modele na oddział szeroki na 5 modeli o takich samych podstawkach musisz zaangazować wszystkie, przynajmniej kantem. Jesli by uniknąć jednego z nich dostawiasz swój oddział by "wystawał" częścią podstawki z którejś strony -jest to niewymuszony clip, czyt zachowanie niesportowe i zasługujące na Worst Playa.

Choć niektórzy proponuja raczej rozwiązanie PHITSASHAC - "punch him in the stomach and steal his army case";) kto bywa na The Warhammer Forum ten wie ;)

Offline Dastor

"Kultowo Drużynowo" 20 maja -TURNIEJ PRZEŁOŻONY
« Odpowiedź #233 dnia: Maj 28, 2006, 07:26:40 pm »
Nierozumiem co jest w tym strasznego :)
img]http://i31.photobucket.com/albums/c361/asqard/kultke3.png[/img]

Offline Zox

"Kultowo Drużynowo" 20 maja -TURNIEJ PRZEŁOŻONY
« Odpowiedź #234 dnia: Maj 28, 2006, 07:28:34 pm »
To że "szarżujący musi zaangażować w walke jak najwięcej modeli"

chyba w uściśleniach tak stoi.
quote="Bartez"]był bardzo wulgarny, pisał w podpisie moje zdanie "A ja mam na vavku Mangekyou Sharingana" który miał Itachi"; pawłow także powinien dostac choćby ostrzeżenie za tego "penisa" na avku[/quote]

Offline Dastor

"Kultowo Drużynowo" 20 maja -TURNIEJ PRZEŁOŻONY
« Odpowiedź #235 dnia: Maj 28, 2006, 08:36:33 pm »
Zox ja wiem o co chodzi:)
img]http://i31.photobucket.com/albums/c361/asqard/kultke3.png[/img]

Offline Zox

"Kultowo Drużynowo" 20 maja -TURNIEJ PRZEŁOŻONY
« Odpowiedź #236 dnia: Maj 28, 2006, 08:38:16 pm »
Ale ogólnie pisze :) Nie wiem jak ktokolwiek teraz może clippingu używać...
quote="Bartez"]był bardzo wulgarny, pisał w podpisie moje zdanie "A ja mam na vavku Mangekyou Sharingana" który miał Itachi"; pawłow także powinien dostac choćby ostrzeżenie za tego "penisa" na avku[/quote]

Offline Dastor

"Kultowo Drużynowo" 20 maja -TURNIEJ PRZEŁOŻONY
« Odpowiedź #237 dnia: Maj 28, 2006, 08:52:08 pm »
Musi doprowadzić największą ilość modeli do walki, ale nie musi stykać się całą podstawką.
img]http://i31.photobucket.com/albums/c361/asqard/kultke3.png[/img]

Offline Cyel

"Kultowo Drużynowo" 20 maja -TURNIEJ PRZEŁOŻONY
« Odpowiedź #238 dnia: Maj 28, 2006, 09:07:35 pm »
Cytat: "Dastor"
Musi doprowadzić największą ilość modeli do walki, ale nie musi stykać się całą podstawką.

Owszem, clipping jest teoretycznie legalny wdg zasad -sami autorzy pisza w appendixie że jest legalny. Tyle że niegrzeczny i niesportowy.

Offline Harry101

"Kultowo Drużynowo" 20 maja -TURNIEJ PRZEŁOŻONY
« Odpowiedź #239 dnia: Maj 28, 2006, 10:02:56 pm »
ja też! ja też! Ja też walcze z clipującymi:P jeśli jest to mozliwe uwazam ze powinni wszyscy stac równo. Niecierpie gdy mi szar-żulują klanraty i wystawiają jednego maksymalnie zboczku by zaczepić sie o ratlinga stojącego obok samym kancikiem figurki po przegonieniu klanratów. To chamskie jest i podłe i godne warst playa:P
he answer my friend is blown in the wind.