trawa

Autor Wątek: Animacja  (Przeczytany 10104 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline An-Nah

Animacja
« dnia: Marzec 31, 2003, 01:55:15 pm »
Hmmm, mamy już temat o Cartoon Network, ale możanby pogadać także o innych filmach animowanych, nie sądzicie? Nie chciałabym jedak, żebyśmy tu mówili o anime, rzućcie raczej tytułami swoich ulubionych animacji zachodnich.

Moje typy:

"Gargoyles" - mój ukochany serial. Cudowny klimat, dobre rysunki, pważna fabuła i absolutnie cudowne postaci... (z Goliathem, Elisą - to ta pani z mojego avatarka, Demona i Xanatosem na czele, ale nie ma w tym filmie chyba postaci, której bym nie lubiła...). Szkoda, że Disney, zamiast postawić na doroślejszą animacje, wywalił Wisemana...
"Chris Colorado" - tu z kolei coś francuskiego... Nietypowa grafika - kanciaste postaci i jaskrawe kolory. Przecudowna muza. Niesamowita fabuła (Miejscami kłanają się Gwiezdne Wojny, ale... pal licho!).
"Heavy Metal" - No, to chyba wszyscy znają? Uwielbiam ten film! (drugą część gdzieś mam, ale jeszcze nie widziałam...)
"Ostatni Jednorożec" - koprodukcja z Japonia, ale grafika nie przypomina anime. ekranizacja jednej z moich ukochanych książek.
"Wodnikowe Wzgórze" - oczywiście pełnometrażówka, bo był i serial, niezły, ale bardziej "infantylny" i z gorszą grafiką. Film zaś jest przepiękny.
"Daria" - też chyba nie musze przedstawiać?

Jest też parę rzeczy, które chciałbym zobaczyć... na przykład "Spawn", animowany "Star Trek"... ech, coś mi się przypomni, to dopiszę...
Ua An, której się nie chce wymyślać podpisu

Offline Błendny Komboj

Animacja
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 31, 2003, 01:59:21 pm »
"Pinokio" Disneya. Można to oglądać sto razy i ciągle wzrusza. Zwłaszcza, że polski dubbing tego filmu (pochodzący bodaj z 1961 roku) to arcydzieło wśród dubbingów.
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Offline Inszy

Animacja
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 31, 2003, 02:14:57 pm »
Batman (chyba wszystkie)
Superman (nowy)
Heavy Metal
Macross Plus
Głowa Rodziny
Zaginiony Ląd - Atlantyda
Dwa Głupie Psy
oraz, hehe... Było Sobie Życie 8)
i bym zapomniał o nieśmiertelnym Bolku i Lolku :shock:
a przykład ten kwaczący kaczor Donald... On nie zna litości. Jest okrutny i bezwzględny. Jeśli nawet dochodzi do jakiegoś celu, to po trupach. Jego prawem jest prawo zemsty.

Mav82

  • Gość
Animacja
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 31, 2003, 02:29:28 pm »
na poczatku, chcialbym wszystkich pozdrowic, jako ze chociaz sledzie wasze rozmowy od dluzszego czasu, to jest to moj pierwszy list na forum (no, moze drugie, ale poprzedni to ogloszenie na gieldzie, wiec sie nie liczy)
wracajac do ulubionych kreskowek:

-batman (wylaczajac wersje "future")
-simpsonowie
-wiele anime (m.in. cowboy bebop, evangelion, hellsing itp)

jestem natomiast ciekaw, jakie jest wasze zdanie na temat x-men: evolution?, ja jestem delikatnie mowiac rozczarowany tym serialem, reklamowany byl jako niewadomo jaki hicior, natomiast wg. mnie jest to kolejna przecietna amerykanska kreskowka o superbohaterach, choc przyznaje, ze  bardzo ladnie narysowana (+ odrzucajacy polski dubbing na cn), o wiele lepsze bylo juz wild c.a.t.s. (daawno temu...)

Offline pookie

Re: Animacja
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 31, 2003, 02:33:20 pm »
Cytat: "An-Nah"
"Wodnikowe Wzgórze" - oczywiście pełnometrażówka, bo był i serial, niezły, ale bardziej "infantylny" i z gorszą grafiką. Film zaś jest przepiękny.


Polecam książkę Richarda Adamsa, na podstawie której powstał film. Królicza epopeja  :)
 for Pookie

Offline An-Nah

Animacja
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 31, 2003, 04:35:30 pm »
No, tak, przy "Ostatnim Jednorożcu" napisałam, a tu zapomniałam... "Wodnikowe Wzgórze" to mój numer dwa na liście ukochanych książek - po "Władcy Pierścieni", przed "Mistrzem i Małgorzatą".

A żeby nie było offtopu, Evolution, hmmm... mnie się podoba bardzo, niemniej (a moze i bardziej, nie jestem pewna) niż "Batman of the Future". No, przyznaję, nie jest to rzecz gewnialna, ale nie jest też tak, żeby mnie zawiodła.
Ua An, której się nie chce wymyślać podpisu

Offline Spajder

Animacja
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 31, 2003, 08:04:13 pm »
Mnie się podobało Final Fantasy, choć trochę to było nadrysunkowe. Oczywiście Shrek!!!, Epoka lodowcowa, Heavy Metal, Zakochany kundel i Pomysłowy Dobromił  8)
Sorki za pomieszanie kategorii.
Ciekawe, czy kiedyś zrobią coś na podstawie Orsona Scotta Carda, np. Gra Endera.
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

Offline Inszy

Animacja
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 31, 2003, 08:09:27 pm »
Oby nie.
Za dobra książka, za dużo rzeczy można tam zmarnować.
Ale Conana, to ktoś mógłby zrobić 8)
a przykład ten kwaczący kaczor Donald... On nie zna litości. Jest okrutny i bezwzględny. Jeśli nawet dochodzi do jakiegoś celu, to po trupach. Jego prawem jest prawo zemsty.

Offline An-Nah

Animacja
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 31, 2003, 08:11:15 pm »
Animowany Conan był, szedł na TVN kiedyś... żenada...

A Gra Endera? Mniam, Sapjder, świetny pomysł...
Ua An, której się nie chce wymyślać podpisu

Offline Inszy

Animacja
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 31, 2003, 08:26:03 pm »
Nie...
To nie był Conan.
To był "He-Man Return" a nie Conan :P
Mi się marzy taki prawdziwy...
Taki w którym latają ucięte głowy ludków i demonów...
Ze świetną animacją...
Na podstawie opowiadań Howarda 8)
a przykład ten kwaczący kaczor Donald... On nie zna litości. Jest okrutny i bezwzględny. Jeśli nawet dochodzi do jakiegoś celu, to po trupach. Jego prawem jest prawo zemsty.

Offline Kurczaczek

Animacja
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 31, 2003, 09:00:41 pm »
GRA ENDERA! GRA ENDERA! GRA ENDERA! GRA ENDERA!
...

Offline freshmaker

Animacja
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 31, 2003, 09:08:19 pm »
F U T U R A M A
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Clayman_

Animacja
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 31, 2003, 09:40:21 pm »
T H E   S I M P S O N S ! ! !
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Macias

Animacja
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 31, 2003, 09:46:23 pm »
evangelion, johnny bravo,time squad,batmany, niektore odcinki ligi sprawiedliwych,glowa rodziny ( !!!!! wymiata!!!!), futurama i simpsons, stare wild c.a.t.s, transformers the movie
(malo ktora krecha dizsiaj dorownuje optimusowi & co.), g.i.joe the movie ( klasyk!!!!i zajefajna muza!!!), taki serial co lecial na tvn o obcych-uszati,ktos pamieta nazwe? uuu, byloby tego jeszcze troche,ale czas goni :D
a Xmen:Evo jest niezle, a dubbing tez nienajgorszy

Offline Inszy

Animacja
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 31, 2003, 09:53:00 pm »
Kiedyś widziałem dwie świetne serie na wideo:
+ Wizjonersi
+ Wojny Robotów
Tylko tytułów nie jestem pewien, bo wiadomo jak to jest z tłumaczeniami :?
a przykład ten kwaczący kaczor Donald... On nie zna litości. Jest okrutny i bezwzględny. Jeśli nawet dochodzi do jakiegoś celu, to po trupach. Jego prawem jest prawo zemsty.

 

anything