Autor Wątek: Co sie teraz czyta?  (Przeczytany 286873 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lord Kupa

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #540 dnia: Luty 23, 2010, 11:45:21 am »
Film jest adaptacją komiksu. W sumie zawsze zastanawiałem się, jak pierwowzór wygląda, bo film był przedni.

Offline Sir_Ace

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #541 dnia: Luty 23, 2010, 11:53:27 am »
Niby tak. Manga była pierwsza i Koreańczycy wprowadzili kilka dosyć znaczących zmian. Choćby charakter bohatera. Można to porównać do GitSa w wersjach Shirowa i Oshiiego - niby to samo, a jednak dwa zupełnie inne twory. Przy tym każdy jest klasą samą w sobie.
Jak dla mnie warto zapoznać się i z oryginalną, papierową wersją historii o zabawie w zemstę.
I'd like to be a tree

Offline wyspa

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #542 dnia: Marzec 07, 2010, 03:59:10 pm »
Ja teraz czytam Battle Angel Alita i ta manga ma jedną zasadnicza wadę, jak człowiek się nie opamięta to połyka tomik za tomikiem i co prawda ja staram się sobie tą przyjemność dawkować coby mi za szybko nie poszło ale dziś np się zapomniałem i doszedłem do 5 tomu z 9 w ciągu jednego ranka. Abstrahując od tego problemu manga jest po prostu świetna a kadry cieszą jak żadne inne, nawet GITS w wersji mangowej mi się tak nie podobał jak GUNNM. Jedyne do czego mogę porównać to z mang które czytałem to Black Lagoon, oba tytuły maja świetnie przedstawione walki i mimikę bohaterów.

Offline Zeromus

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #543 dnia: Marzec 08, 2010, 09:47:11 am »
Battle Angel Alita to,niezmiennie od wielu lat, mój numer jeden i nie sądzę by kiedykolwiek się to zmieniło.W Gunnm podoba mi się po prostu wszystko i niema niczego co by mi się nie podobało.A muszę zaznaczyć ze jestem BARDZO wybredny i wiele tytułów porzuciłem w połowie drugiego tomu.Aktualnie cały czas ukazuje się druga seria BAA:Last Order ale z powodu marnych wyników sprzedaży pierwszej serii nie ukarze się ona w Polsce.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Sir_Ace

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #544 dnia: Marzec 09, 2010, 04:00:46 pm »
W sumie to sam się sobie dziwię. Siadłem sobie przed Gantzem i nim się obejrzałem, pękło 13 tomów. Ręka, noga, mózg na ścianie. Do tego obowiązkowy cyc na 'okładce'. Rzecz bezsensowna, prymitywna i żerująca na najniższych instynktach, ale... jakimś sposobem wciąga.
I'd like to be a tree

Offline Zeromus

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #545 dnia: Marzec 12, 2010, 11:44:39 am »
Przeczytałem Tende Freeze i jedyne czego żałuje to to ze są tylko 4 tomy.Nie przepadam za tasiemcami ale 4 tomy to trochę mało nawet jak na moje standardy.Polubiłem większość postaci i typ humoru prezentowany w tej mandze.Podoba mik się też kreska autora.Choć po pierwszych rozdziałach sądziłem ze zrobi się z tego haremówka moja obawy nie sprawdziły się,co rzadkie w takich tytułach większość postaci ma własne miłostki i co jeszcze dziwniejsze sceny ecchi w rozsądnej ilości i mało natrętne.Dziwne dlatego ze,o ile się orientuje, autor tej mangi rysował przedtem hentaje.   
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Ganossa

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #546 dnia: Marzec 12, 2010, 12:10:48 pm »
Jeśli nie przeszkadza ci większa dawka seksu i przemocy to poczytaj Aiki. A jeśli nie masz jakiś awersji do hentai to zapoznaj się ze Slut Girl. Wszystkie jego mangi są naprawdę warte przeczytania.
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2010, 12:32:31 pm wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Hunter Killer

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #547 dnia: Marzec 12, 2010, 05:13:05 pm »
W sumie wszystkie prace pana Isutoshi są warte poczytania, nawet te zbiorowe hentajce mające z 5-6 innych historyjek w jednym. Jego kreska i humor po prostu kładą na łopatki, w pozytywnym słowa znaczeniu.  :)
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Zeromus

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #548 dnia: Marzec 12, 2010, 05:31:16 pm »
Przeczytałem 29 chapterów Aiki i stwierdzam ze mi się raczej nie podoba.Jest to klasyczna manga z gatunku:
"Vegeta! Ile wynosi jego poziom mocy?!"
"To ponad 9000!"  fix'd, I.T.
"Co?! Niemożliwe! Może to awaria scoutera!?"

 Główny bohater to niepokonany bóg który rozwala wszystkich jedną ręką i robi sobie przy tym jaja z swoich oponentów.Nawet w bleachu nie ma tak jednostronnych walk.Co kilka stron Joukyuu daje popis boskich mocy a wszyscy  w około nie mogą się nadziwić jaki on jest boski choć widzieli to już 2,5,10,20 razy.Tak w ogóle cały świat zdaje się kręsic w okół głównego bohatera:wszyscy chcą z nim walczyć,trenować u niego,zemścić się na nim,spać z nim albo  chcą żeby dla nich pracował.Przez te kilkaset stron przewinęło się mnóstwo postaci i niemal wszystkie ich plany i ambicje były pośrednio albo bezpośrednio związane z głównym bohaterem. 
Prawie wszystkie postacie są dodatkiem do głównego bohatera i poza kilkoma wyjątkami trudno cokolwiek mi o nich powiedzieć.Właściwie jedyną postacią którą polubiłem był Seiji,przynajmniej śmieszył mnie.
 Humor opiera się głownie na majtkach i zupełnie do mnie nie trafia.Można powiedzieć ze to hentai tylko bez seksu.
 Podobało mi się tylko kpienie z tradycyjnego shonenowego podejścia do walk.Np.gdy Joukyuu zaproponował Seijiemu ze będzie z nim walczył jeśli wpierw pokona kogoś innego.Seiji odnosząc ciężkie rany wygrywa,Joukyuu chce z nim od razu walczyć ,Seiji protestuje ze jest teraz osłabiony i nie może walczyć,Joukyuu pyta go czemu zatem przedtem godził się na takie warunki.Takich racjonalnych weryfikacji shounenowych wartości było więcej i to akurat podobało mi się.
 Dam jej jeszcze szanse i poczytam dalej ale nie mam,po tym co widziałem do tej pory, wygórowanych oczekiwań.
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2010, 09:54:35 am wysłana przez Ijon Tichy »
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Ganossa

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #549 dnia: Marzec 12, 2010, 05:43:43 pm »
Równorzędnym przeciwnikiem będzie dla niego dopiero
Spoiler: pokaż
Daiki, pod koniec 8 tomu
więc jeśli nie podoba ci się do tej pory to odpuść bo będziesz się tylko męczył.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Zeromus

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #550 dnia: Marzec 17, 2010, 02:33:31 pm »
Początek czwartego tomu Ichigo 100% i ja podziękowałem już tej mandze.Co mogę powiedzieć:Haremówka.W tym jednym słowie zawarłem całą fabułę,styl i postacie tej mangi.Jest to tak stereotypowy przedstawiciel tego gatunku ze podczas czytania często zgadywałem co powiedzą postacie na następnej stronie.Przeważnie zgadywałem trafnie. Dorzucam to na stos mang które zacząłem ostatnio  czytać i porzuciłem je po kilku pierwszych tomach.Chyba na starość wyrobiły mi się zbyt wygórowane standardy bo nic nie może mnie ostatnio zadowolić.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Sir_Ace

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #551 dnia: Kwiecień 25, 2010, 02:29:15 pm »
Kończę właśnie Kare Kano (lub Kareshi Kanojou no Jijou, lub His and Her Circumstances). Wprost urocza shojou seryjka o dojrzewaniu i uczuciach. Bardzo stonowana i przez to niezwykle strawna. Nie jest ani zbyt słodko, ani zbyt gorzko, czasem da się wyczuć ambiwalentny kwaśny posmaczek. Nie jest to więc tort czekoladowy, którego smak do końca życia zapamiętamy po jednym zaledwie kawałku, tylko kawał przepysznego sernika, którego do herbatki możemy wciągnąć i pół blachy na raz bez obaw o zbytnie zamulenie.
Co mnie lekko dobija w tego typu licealnych mangach - autorzy (częściej autorki) zbyt rozwodzą się nad skończeniem szkoły i rozstaniu z przyjaciółmi. Jakoś tak nostalgicznie się wtedy czuję (ale to b. subiektywna sprawa).

Polecam tytuł jako 'lekkie shojou dla początkujących' :wink:
I'd like to be a tree

Offline Zeromus

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #552 dnia: Kwiecień 25, 2010, 06:02:32 pm »
Jestem po piątym tomie Ichinensei ni nacchattara.Manga spodobała mi się co dziwne bo z reguły omijam coś takiego z daleka.Jest to komedia z gatunku Lolicon.Opowiada o licealiście który w wyniku wypadku zostaje przemieniony w 7 letnią dziewczynkę i musi chwilowo żyć jej życiem i chodzić do pierwszej klasy podstawówki. Manga ta prezentuje absurdalny, i często majtkowy,rodzaj humoru który z reguły szybko mnie zraza ale tym razem przypadł mi do gustu.Przezabawne jest dla mnie jak raz za razem imponuje on(ona) koleżankom z klasy swoimi dojrzałymi zachowaniami np.potrafi sam kupić bilet w metrze albo nie boi się iść samemu do kina.       
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Ganossa

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #553 dnia: Kwiecień 27, 2010, 03:38:20 pm »
Właśnie skończyłem drugi tomik Gunsmith Cats Burst i jak na razie Sonoda trzyma poziom pierwszej serii. Rysunek trochę mu się wyostrzył, vide Exxaxion. Poza tym Bean stał się praktycznie bohaterem równorzędnym z całą ekipą a w drugim tomie nawet dominuje. Jak komuś podobała się stara seria to ta też mu się spodoba a do tego tomiki są dosyć tanie (w granicach 35zł).
Spoiler: pokaż
ps. byłem zszokowany zniszczeniem GT500 Rally.

Poza tym mam nadzieję, że w miarę rozwoju, podobnie jak poprzednia seria, manga zrobi się bardziej seinen bo na razie nie zasługuje na ten znaczek 18+ na okładce.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2010, 03:41:34 pm wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Zeromus

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #554 dnia: Maj 10, 2010, 12:05:33 am »
Lucifer and the Biscuit Hammer.Jak na razie 25 chapterów za mną  i co tu wiele mówić bardzo mi się podobało.Ostatnio traciłem już wiarę ze znajdę coś co mi się naprawdę spodoba ale jednak wytrwałe szukanie w końcu przynosi efekty.Ostatnio mam zbyt wygórowane standardy,wiele tytułów skreślam po pierwszym-drugim rozdziale a kilka czytam ale tak od niechcenia lub z średnim zainteresowaniem.
Nie będę streszczał fabuły bo nie brzmi zbyt inteligentnie,powiem wprost: streszczona brzmi idiotycznie ale przy bliższym poznaniu da się ją polubić.Jest to niby kolejna opowieść o grupie wybrańców którzy mają uratować świat  przed siłami ciemności ale pojawia się tu kilka świeżych pomysłów,bo w ilu tego typu mangach wybrańcy postanowili sami zniszczyć świat(którego z różnych powodów nienawidzą) po tym jak już pokonają swoich wrogów?Autor krąży pomiędzy komedią a,momentami,lekkim dramatem ale robi to umiejętnie.Nie ma tu,szczerze przeze mnie znienawidzonego, syndromu nieśmiertelności postaci pozytywnych a dla mnie jest ogromnym plusem.Typ humoru prezentowany w tej mandze  przypadł mi do gustu i polubiłem postacie.Tytuł ten jest,podobno, zaliczany również do ecchi ale majtek jest tu jak na lekarstwo. Jak na razie jestem jak najbardziej na plus i polecam ale to dopiero 25 chapter więc z końcową oceną jeszcze się wstrzymam.     
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"