Autor Wątek: Co sie teraz czyta?  (Przeczytany 288166 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hunter Killer

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #585 dnia: Wrzesień 08, 2010, 10:17:30 pm »
Klasyka Chobits.
Na drugim poleciłbym xxx Holic
Powyższa powiązania ma z serią Tsubasa Reservoir Chronicle...

Po za tym w każdej produkcji Clampa da się odnaleźć bardziej lub "walące po oczach" elementy z innych serii.

A anime miło wspominam Magic Knight Rayearth.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Ganossa

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #586 dnia: Wrzesień 09, 2010, 05:56:43 am »
RG Veda
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Hollow

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #587 dnia: Wrzesień 09, 2010, 07:21:34 am »
Przeczytaj sobie 2 jednotomowe prace Clampa - Shirahime Syo - manga nawiązująca do różnych japońskich legend np. o śnieżnej kobiecie;
Shin Shunkaden - historia i Koreańskiej wiosce nękanej przez okolicznego władcę i dziewczynce stawiającej mu opór - takie sobie, ale jeśli chcesz się zabrać za Tsubasę jest to pozycja obowiązkowa.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #588 dnia: Wrzesień 09, 2010, 08:21:13 am »
xxx Holic mnie osobiście strasznie wynudziło.

Offline Hunter Killer

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #589 dnia: Wrzesień 09, 2010, 12:27:02 pm »
Ze stajni CLAMP widziałem jedynie Chobits i MKR no i Code Geass, ale tam panie tylko projekt robiły. To jesli chodzi o anime.
Z mang czytałem Chobits i w sumie nic więcej. X-1999 mnie nie przekonał, xxxHolic podobnie jak Wilku, zanudziłem się, Tsubasa też jakoś mnie nie porwał (tak rysowane, jak i animowane).

Jakoś wiekszość prac pań z CLAMPa mnie nudzi, nie wiem czemu.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Frey Ikari

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #590 dnia: Wrzesień 09, 2010, 09:49:56 pm »
Aki Sora- hmmm..., wow im impressed  :0 myslałem że to coś lekkiego(wrażenia z 1 ep anime) a tu naprawdę konkret (jak ktoś ma info na dalsze odc. anime niech da mi znać) :0

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #591 dnia: Wrzesień 13, 2010, 11:35:29 am »
Trafiły mi się kolejne dwie mangi, które przypadły mi do gusty:
Brave 10 - starożytna Japonia, całkiem prosta historia, ale bardzo fajnie opowiedziana i okraszona prześliczną miejscami kreską. Bezrobotny ninja ratuje dziewczynę przed zabójcami i wplątuje się w przygotowania do wojny na okolicznych terenach. Dynamiczne, ciekawie kadrowane i imo naprawdę śliczne. Kreska miejscami kojarzy się z moim ulubionym Amatsuki.

Bushido Sixteen - historia o dwóch dziewczynach trenujących kendo. Raczej sztampowe, ale znowu sposób opowiedzenia wciąga. Kreska jest ciekawa - z jednej strony dość naturalistyczna, a z drugiej naprawdę moe :)

Offline Frey Ikari

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #592 dnia: Wrzesień 15, 2010, 10:55:16 am »
Czytam teraz Claymore i widzę że anime troszkę uproszczone jest ale za to chyba w anime lepsza kreska.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #593 dnia: Wrzesień 18, 2010, 09:23:43 am »
Dorwałem się do kolejnej fajnej mangi:
Cynthia the Mission
podszedłem do tego jak do jeża (z uwagi na okładkę), ale obawy o denną kreskę zostały z miejsca rozwiane. Kreska jest genialna (ostra, dynamiczna i po prostu ładna). I nawet moje zastrzeżenia co do killer lolis (tudzież innych młodych dam lubujących się w sprawianiu bliźnim cierpienia) poszły w niebyt. Naprawdę fajna sensacyjno kopana manga z okazjonalnymi wiadrami krwi, lekkim przymrożeniem oka i sporą dozą humoru.

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #594 dnia: Wrzesień 18, 2010, 09:50:46 am »
A ja ostatnio w jeden dzień pochłonąłem 10 tomów Kenjiego. Najlepsza manga z gatunku sztuk walki jaką miałem okazję czytać. To nie jest tytuł pokroju Tenjou Tenge, którego najmocniejszą stroną są pięknie narysowane kobiece postacie i masa golizny, a walki to większa bajka niż DB, ale naprawdę solidny tytuł, w którym nie ma fanserwisu, a wszystko trzyma się kupy. Nie ma megazordów, smoków, kamehameh, i tym podobnych bzdetów, są za to realizm, świetna kreska i sporo humoru. Czyta się ją znakomicie i podejrzewam, że nawet dziewczynom mogłoby się spodobać (szczególnie pierwsze tomy, gdy Kenji jest jeszcze szkrabem).

Manga opowiada historię chłopca, któremu dziadek zaszczepił pasję zgłębiania sztuk walki, a w szczególności kung-fu i jej najbardziej destruktywnej odmiany - Bajiquan. Przede wszystkim bardzo rzadko w mandze spotkać można odniesienia do chińskiej kultury, a jeszcze rzadziej, by to ona była główną osią fabularną. Założę się, że część z was czytając moją opinię myśli sobie: "Łeee, sztuki walki, nuda." Ostrzegam przed tym, bo naprawdę warto przejrzeć tę mangę. Jeśli ktoś lubi filmy rodem z Hongkongu to na pewno się nie zawiedzie, a jak pisałem wcześniej również płeć piękna znajdzie tu coś dla siebie.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline FurryThales

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #595 dnia: Wrzesień 22, 2010, 01:24:38 am »
Całkiem niedawno udało mi się uzbierać wszystkie tomy Rosario to Vampire, tak więc postanowiłem wziąć się do czytania. Znacznie wcześniej oglądałem anime i wydaje mi się, że te wszystkie wątki, a napewno ich część, jest znacznie bardziej rozbudowana niż w anime, a może jest ich nawet więcej. Szkoda, że anime oglądałem ze dwa lata temu i już dokładnie nie pamiętam co w nim było, ale raczej mało prawdopodobne aby to wszystko, co w 10sięcio tomowej mandze, zostało zawarte w 13 odcinkach anime :>

Offline Zeromus

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #596 dnia: Wrzesień 22, 2010, 10:09:46 am »
Anime było raczej  luźno wzorowane na mandze i pomijało  wiele wątków.Choćby bo ze
Spoiler: pokaż
Tsukune po podaniu mu krwi Moki zaczął stopniowo zmieniać się w Ghula-morderczą,bezmyślną bestię atakującą każdego a jego przyjaciele szukali sposobu by go uratować
co było przecież jednym z głównych wątków mangi. Antithesis-organizacja która przez pół mangi robi za czarnych charakterów w anime w ogóle nie występuje.Dziewczyny mają poza tym w anime płytsze charaktery i w wielu miejscach ich rola sprowadza się właściwie do roli haremu Tsukune.Ujmując to ogólnie anime było raczej szkolną komedią i haremówką, z potworami w tle, podczas gdy manga miała jakąś fabułę i poważniejsze momenty.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #597 dnia: Wrzesień 22, 2010, 10:31:20 am »
Ale potem się strasznie rozmydla - ciepnąłem w kąt po wizycie w lodowym królestwie.

Offline Zeromus

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #598 dnia: Wrzesień 22, 2010, 10:39:53 am »
Też wolałem pierwszą serię od drugiej.Niekiedy czytam jeszcze nowe rozdziały ale raczej z nudów.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline FurryThales

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #599 dnia: Wrzesień 22, 2010, 12:30:00 pm »
Właśnie tak kojarzyłem anime, jako trochę głupawą haremówkę, manga sprawia zupełnie inne wrażenie :)