trawa

Autor Wątek: Ursynowska Specgrupa od Rozwałki  (Przeczytany 14484 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline empro

Ursynowska Specgrupa od Rozwałki
« dnia: Kwiecień 25, 2006, 07:14:47 pm »
no wreszcie mam :)

szczerze mówiąc już się bałem, że i Specgrupa podzieli losy niektórych serii zapowiadanych a nigdy nie wydanych na naszym rynku, jednak chłopaki dopięli swego i za momencik będzie dostępna :) (już chyba jest gdzieś w necie do kupienia :))

dopiero co dostałem, więc nwet nie przeczytałem jeszcze ale dzisiejszy wieczór zapowiada się całkiem przyjemnie :), póki co wrażenia piwersze to doskonała jakość edytorska, bo nie często ktoś właściwie własnym sumptem wydaje coś tak elegancko :) (kreda i w ogóle)
rysunkowo też jest fajnie i kilka kadrów/plansz/obrazków wygląda smakowicie (zasługa wielka też koloru piknie połozonego)

powinno być ok, ale więcej dopiszę jutro jak wchłonę już :)

Offline Titos2k

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 493
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie umiem rysować.
    • Titos2k.pl
Ursynowska Specgrupa od Rozwałki
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 25, 2006, 07:57:09 pm »
a skąd masz?
przespałeś się z panią z drukarni czy jak?  :D

wyczekuję tego komiksu w Empikach - bo zanim kupię musze zobaczyć, [taki wrodzony odruch świętego Tomasza...]. Kiedy można sie spodziewać?
www.titos2k.pl - blog + portfolio.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Ursynowska Specgrupa od Rozwałki
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 25, 2006, 08:10:20 pm »
Ja tez dolaczam sie do pytania - gdzie mozna sie zaopatrzyc w egzemplarz?
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline empro

Ursynowska Specgrupa od Rozwałki
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 25, 2006, 08:41:24 pm »
na razie jest tutaj na przykład:
http://www.vivid.pl/php/ksiazki/detale.php3?pp=1&id=609144

co do dalszej dystrybucji to nic nie wiem,
a skąd mam to się znajomośicami chwalić nie będę  8)  :lol:

Offline empro

Ursynowska Specgrupa od Rozwałki
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 26, 2006, 09:19:44 am »
po lekturze:

-otóż po 1 , to chyba na plus (chociaż eniktórzy będą narzekać), że zadziwiająco szybko idziei czytanie jak na tak sporą (przeszło 70) ilość stron, ale jak pisałem to na +, bo wszystko dzięki dobrej, szybkiej narracji i dobrej akcji,
-po 2 szkoda, że teraz trzeba czekać na koeljną część, bo ta oczywiście się kończy w najmniej odpowiednim momencie niczym przedwakacyjny odcinek "M jak Miłość" i trzeba czekać :) ale to też na +
-po 3 fajne wydanie, idzie w parze z zajebistym kolorkiem, i graficznie wygląda to extra, jest dynamicznie i w ogóle, (mimo, że kreska Myszkowskiego to nie mój wielki faworyt, a Oleskicki nie naśladuje tu Mignoli :))
-po 4 sama fabuła fajna, taka "amerykańska" czyli dla mnie dobrze (nie żeby głupio było, takie mi skojarzenie przyszło, ale w pozytywnym znaczeniu),
-po 4 dla Warszawiaków sporo smaczków i lokacji w naszym miasteczku dodają wielkiego uroku :)

minusów specjalnie wielkich nie znalazłem,
ja w sumie ogólnie jak już się biorę za pisanie o czymś to raczej dobrze, bo o złych rzeczach pisać nie warto :)
na pewno jest tam sporo niedociągnięć ale nie są one w stanie spaprać ogólnego wrażenia miłej lekkiej lektury,
może narodziny polskiego mainstreamu :)
oby...

ja jestem na tak, i czekam na kolejne odcinki


acha, jeszcze fajnie wyszło, że dwóch rysowników, którzy się zabrali za robienie jednego komiksu wydaje się pomysłem niekoniecznie trafionym, i tak też podchodziłem do tego, ale w sumie przy czytaniu wcale to nie przeszkadza, nawet zarysykuje stwierdzenie, żę w pewnym momecie można się nie połapać gdzie są przejścia (choć różnicę mimo wszystko małą widać) ale jakoś tak to wszystko się kupy trzyma :)

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Ursynowska Specgrupa od Rozwałki
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 26, 2006, 11:53:14 am »
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Łamignat

.....
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 26, 2006, 09:24:46 pm »
Kurcze plansze wyglądają naprawdę zachęcająco i pewne jest, że zakupię tą pozycję .
Empro a Ty uważaj bo ja słyszałem plotki, że ta Pani z drukarni to Miriam   :badgrin:

Offline empro

Re: .....
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 26, 2006, 09:28:24 pm »
Cytat: "Łamignat"
Empro a Ty uważaj bo ja słyszałem plotki, że ta Pani z drukarni to Miriam   :badgrin:


Heh :)

ale to nie w drukarni mam znajomości,
Pani z drukarni nie potrafiłaby mi takiego ładnego "Dziadka" z dedykacją wrysować,
nawet gdyby miała kilometrowego pytonga :)

 8)

Offline Łamignat

....
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 26, 2006, 09:31:12 pm »
Czy ja wiem , kiedyś na Discovery oglądałem program o słoniach , które pięknie malują trąbami, a te to maja trąby   ...........    :badgrin:
Ale to nie moja sprawa   :badgrin:
sorka za offtop

Offline empro

Ursynowska Specgrupa od Rozwałki
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 26, 2006, 10:43:27 pm »
info z ostatniej chwili jakie otrzymałem (nie, nie od pani z drukarni :))
Specgrupa powinna trafić do szerokiej dystrybucji lada dzień, bo już w hurtowni sobie siedzie spokojnie i czeka na tłumy księgarzy i innych takich :)

Anonymous

  • Gość
Ursynowska Specgrupa od Rozwałki
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 27, 2006, 07:23:05 am »
aha czyli to o tym bylo glosno glosno az za glosno?
hmmm

i o to caly ten krzyk?

Offline empro

Ursynowska Specgrupa od Rozwałki
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 27, 2006, 09:20:57 am »
Cytat: "karol_konw"
aha czyli to o tym bylo glosno glosno az za glosno?
hmmm

i o to caly ten krzyk?


??
a ten post to o czym ??

mógłbyś Karolu troszka rozwinąć myśl ??

Offline tyler_durden

Ursynowska Specgrupa od Rozwałki
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 27, 2006, 09:23:30 am »
empro napisał:
Cytuj
mógłbyś Karolu troszka rozwinąć myśl ??


no właśnie, też chętnie bym się dowiedział co miał na myśli Karol?
I gdzie było głośno i dlaczego za głośno?
o not talk about fight club

Anonymous

  • Gość
Ursynowska Specgrupa od Rozwałki
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 27, 2006, 09:24:57 am »
Cytat: "empro"
Cytat: "karol_konw"
aha czyli to o tym bylo glosno glosno az za glosno?
hmmm

i o to caly ten krzyk?


??
a ten post to o czym ??

mógłbyś Karolu troszka rozwinąć myśl ??


o komiksie?

od ilu miesiecy na ilu konwentach pojawiaja sie autorzy ursynowskiej specgrupy?
 teraz wychodzi komiks po ilu?
po roku?
i co?
i przykladowe plansze prezentuja cos raczej przecietnego:(
dlatego pytam o co to cale halo?

KRL

  • Gość
Ursynowska Specgrupa od Rozwałki
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 27, 2006, 09:33:12 am »
No własnie....
bo wiecie... nie widziałem nic z komiksu poza tymi paroma planszami- nie wiem o co tam biega itp. Ale.... załóżmy, że to wielka kupa ten komiks jest.... tak teoretycznie- że to kupa nad kupy.... no i co z tego że za głosno - i bardzo dobrze- w koncu ktoś w tym kraju skumał na czym polega promocja i reklama komiksu. gadać , pokazywać, kazać czekać, wychwalać, pchać sie do Anny Muchy na gadkę....( która fakt-mogła byc lepsza...no ale nie wszystko wychodzi) Dobrze że było głośno - jeżeli to kupa to my- czytelnicy sie wkopiemy jeżeli kupimy...a będziemy hepi jeżeli to dobry komiks... ale z punktu widzenia wydawcy - i tak wyjdzie na dobre...  
Oczywiście fama czytelników ( zarówno ta dobra jak i zła, robi swoje i żadne promocje nie pomogą jezeli okarze sie że komiks nie wart zamieszania- ale inne polskie komiksy miłay do tej pory tylko famę ( nie liczę Skarbków, Esencji itp ) a ten album będzie miec i famę... i promocje w mediach. I tak powinno być.

 

anything