Autor Wątek: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa  (Przeczytany 240839 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Amer

  • Gość
Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #495 dnia: Listopad 06, 2017, 11:07:19 pm »
Mnie zastanawia, dlaczego tomy 25-31 i 33 mają na grzbiecie nazwisko Goscinnego, skoro to albumy napisane i narysowane tylko przez Uderzo. Rodzaj hołdu dla Goscinnego?

Offline NuoLab

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #496 dnia: Listopad 07, 2017, 09:12:07 am »
A nie było też tak w pierwszym wydaniu "Kiedy niebo spada na głowę"? Z tego co kojarzę to czegoś tam nie było, albo wprowadzenia, albo przedstawienia bohaterów.

Nie mam pierwszego wydania ale w drugim jest i wprowadzenie i bohaterowie.

Offline janjedlikowski

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #497 dnia: Listopad 14, 2017, 09:19:47 am »
Mnie zastanawia, dlaczego tomy 25-31 i 33 mają na grzbiecie nazwisko Goscinnego, skoro to albumy napisane i narysowane tylko przez Uderzo. Rodzaj hołdu dla Goscinnego?

Kasa Panie, kasa. Po prostu mając na grzbiecie Goscinny więcej się sprzeda.

Offline cro_no

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #498 dnia: Listopad 14, 2017, 04:59:40 pm »
W końcu przeczytałem nowego Asteriksa i ... cóż. Jest taki jakiś nijaki. Ogrom różnych nacji, wiele potencjalnie zabawnych sytuacji i nic. Szkoda też, że scenarzysta nie sięgnął po nowy pomysł, tylko wykorzystał motyw znany już z jednego z pierwszych Asteriksów. Jestem rozczarowany tym bardziej, iż poprzedni album, pomimo swoich wad, podobał mi się.
I jeszcze taka drobna rzecz: pamięta ktoś czy komiksowy Juliusz Cezar, w dotychczasowych albumach, mówił o sobie w trzeciej osobie? Tutaj mnie trochę to drażniło, a jestem akurat poza domem i mnie mam jak sprawdzić w starych albumach.

Offline ASX76

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #499 dnia: Listopad 14, 2017, 09:35:56 pm »
Ależ oczywiście, że J.C. mówił o sobie w trzeciej personie.

Offline Rudiok

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #500 dnia: Listopad 15, 2017, 05:55:32 pm »
Tak, J.C. zawsze o sobie w trzeciej osobie.

A sam tom średni, podobały mi się puszczane do czytelnika nawiązania do nowożytnej Italii, ale zdecydowanie zbyt mało wykorzystano potencjał tylu różnych narodowości pod jednym "dachem". Mimo wszystko cieszy, że kontynuują serię i wizualnie nie odstaje od pierwowzorów.

Offline donKiszot

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #501 dnia: Listopad 17, 2017, 09:10:29 pm »
Czy wiadomo od których tomów zaczęli szaleć z różną wysokością komiksu?
Chciałbym "wejść" w Asteriksa ale trochę się boję, że będę miał na półce harmonijkę. Wszystkie nowe tomy/dodruki mają inny rozmiar niż stare czy to była jakaś chwilowa słabość?
Oglądałem ostatnio jakiś tom w Empiku, były jego 3 wydania i każdy miał inną wysokość...  :shock:


mkolek81

  • Gość
Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #502 dnia: Listopad 17, 2017, 09:38:02 pm »
Problem jest taki, że zaczęli szaleć z wysokością przy ostatnich dodrukach. Więc wszystkie tomy dodrukowane (gdzieś w ilości 5 chyba) są niższe od poprzednich. Na pewno też ostatni tom jest niższy. Więc tak czy inaczej będziesz mieć harmonijkę na półce.

Offline Garf

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #503 dnia: Listopad 19, 2017, 08:15:33 pm »
I jeszcze taka drobna rzecz: pamięta ktoś czy komiksowy Juliusz Cezar, w dotychczasowych albumach, mówił o sobie w trzeciej osobie? Tutaj mnie trochę to drażniło, a jestem akurat poza domem i mnie mam jak sprawdzić w starych albumach.

Nie, nie zawsze. Z głowy przypominam sobie, że mówił o sobie normalnie np. w "Przygodach Gala Asteriksa", "Asteriksie w Hiszpanii", "Obeliksie i spółce", "Synu Asteriksa"... Tylko czasami wpadał w trzecią osobę w ramach okazjonalnych gagów (np. na początku "Osiedla bogów").

Nie czytałem jeszcze "Asteriksa w Italii", ale jeśli tam Cezar wypowiada się wyłącznie w ten sposób, to faktycznie może być trochę drażniące...

Chciałbym "wejść" w Asteriksa ale trochę się boję, że będę miał na półce harmonijkę.

Jeżeli to jest jedyna rzecz, jaka powstrzymuje Cię przed wejściem w "Asteriksa", to na Twoim miejscu nie zastanawiałbym się ani chwili. Ja mam na półce miszmasz ze starych białych, starych niebieskich i nowych białych edycji częściowo w miękkiej, a częściowo w twardej oprawie, a i tak uważam ten zestaw za jeden z najważniejszych elementów mojej komiksowej kolekcji...
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Eragon

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #504 dnia: Listopad 28, 2017, 12:56:42 am »
Nowy tom jest całkiem przyzwoity. Brak zwyczajowego wstępu o obozach Rzymian i bohaterach trochę razi, ale cóż...Humor jest dopasowany czasami do naszego kraju(inwencja tłumacza) jak np. ,,Znów straciliście okazję by siedzieć cicho'' gdy Sarmata bije Rzymianina- ciekawi mnie co tam było w oryginale, ktoś wie(strona 32)?
Ogólnie nie jest źle, zaśmiałem się parę razy, ale wiadomo do poziomu Gościnnego dużo brakuje. Tak czy siak dobrze, że Asteriks dalej wychodzi, Conrad dalej rysuje praktycznie jak Uderzo, gdyby tak tylko Ferri nieco lepiej naśladował Gościnnego to byłby ideał. :wink:
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2017, 01:04:39 am wysłana przez Eragon »
Fan ,,majtek na głowie''. :D

Offline bosssu

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #505 dnia: Listopad 28, 2017, 12:45:39 pm »
Mnie się podoba. Dużej różnicy w porównaniu do "oryginalnej" serii nie widzę nie to co Thorgale. Marzy mi się dokładnie takie z prawdziwego zdarzenia kontynuowanie serii Kajko i Kokosz. Rysownik już się odnalazł tylko dobrego scenarzystę i hit murowany zamiast tych bazgrołów

Amer

  • Gość
Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #506 dnia: Listopad 28, 2017, 05:13:56 pm »
Nowy tom jest całkiem przyzwoity. Brak zwyczajowego wstępu o obozach Rzymian i bohaterach trochę razi, ale cóż...
"Asteriks na Korsyce" też nie ma tego wstępu. Ale tam to można wytłumaczyć tym, że jest w zamian mapa Korsyki.

Z kolei "Osiedle bogów" posiada na samym początku mapę Galii, ale plansza z bohaterami komiksu znajduje się na samym końcu (wyd. 2012).

Deg

  • Gość
Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #507 dnia: Listopad 28, 2017, 08:38:29 pm »
Przeczytałem wczoraj. Po fatalnych Piktach i Papirusie jak dla mnie to bardzo miłe zaskoczenie. Pewnie, jest kilka sucharów, ale tym razem jest i z czego się pośmiać. Rysunki bez zarzutu, do tego mnogość barwnych postaci - oby tak dalej :smile:
PS. Julek faktycznie słabo wypada, ale przynajmniej się chłopak stara :wink:

Kleszcz

  • Gość
Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #508 dnia: Listopad 29, 2017, 03:28:24 pm »

Z kolei "Osiedle bogów" posiada na samym początku mapę Galii, ale plansza z bohaterami komiksu znajduje się na samym końcu (wyd. 2012).

W "Osiedlu bogów" przerzucili stronę z bohaterami na koniec, bo ulotka by się "urwała"

Amer

  • Gość
Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #509 dnia: Grudzień 10, 2017, 10:03:23 pm »
Gdzieś za miesiąc powinienem przeczytać wszystkie tomy, zrobię wtedy skromne podsumowanie. Na tę chwilę odkryłem, że ostatni, 37. tom, zawiera 45 stron komiksu, a nie jak zazwyczaj 44. Ciężko to zauważyć, bo wewnętrzna numeracja kończy się na stronie 44. Jednak między stroną 6 a 7 (cały czas mówię o wewnętrznej, komiksowej, numeracji, a nie numeracji samego wydania) znajduje się nienumerowana strona przedstawiająca reklamę pierwszego wyścigu transitalijskiego. We wcześniejszych albumach zdarzały się całostronicowe plansze (np. wspomniana post wcześniej dwustronicowa ulotka z "Osiedla bogów"), ale zawsze posiadały numerację.

Ta strona komiksu więcej sprawiła, że nie było jak zmieścić zwyczajowego wstępu złożonego przecież z dwóch stron (mapa Galii i główni galijscy bohaterowie). Została strona do wykorzystania, na której umieszczono reklamę prawie wszystkich polskich albumów (za wyjątkiem "W hołdzie Albertowi Uderzo: Asteriks i przyjaciele").
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2017, 10:13:12 pm wysłana przez Amer »

 

anything