trawa

Autor Wątek: Pożegnamy się z...???  (Przeczytany 11070 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rzezbiarz.wg

Pożegnamy się z...???
« dnia: Kwiecień 08, 2003, 04:14:58 pm »
No cóż... niwykluczone, że niedługo możemy pożegnać się z bohaterami komiksów Posiedlika.
Ale jest jeszcze czas na reakcję.
Jeśli lubicie jakieś ich komiksy, spróbujcie napisać na forum coś, przytoczcie jakies argumenty, przy pomocy których bedzie można spróbowac przekonac ich, żeby nie wymiękali po pół roku działalności.
[ha! pół roku!!! ]

Offline wilk

Pożegnamy się z...???
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 08, 2003, 05:20:20 pm »
Coz, moze to slaby argument ale nie zamyka sie serii na poczatku, nie dokonczywszy jej. To jest po prostu nie fair wobec czytelnikow.

Offline JANKE'S

Pożegnamy się z...???
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 08, 2003, 05:33:45 pm »
Rzeżbiarzu skad te informacje? czy to pewne?
Jeśli o mnie chodzi to "Blueberry" musi zostać!!! Ta seria jeszcze sie nie rozwineła, to dopiero wczesny Moebius. No i moze jeszcze "B&M"
A pożegnać to oni sie powinni z tym kto im doradzał tytuły. Szczególnie te dwie ostatno wydane, to jakaś porażka!!!
A może wzorem Egmontu wydawnictwa powinny prezentować serię nie od początku, bo czesto te pierwsza albumy są słabe i moga zarżnąć serię ale od tych najciekawszych a dopiero w trakcie uzupłniać.
"Bluberry" to klasyka a póżniej prezentuje sie bardzo ciekawie.

Offline Macias

Pożegnamy się z...???
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 08, 2003, 05:57:00 pm »
dziwi to was?mandragora i fm wydaja tytuly,ktore teoretycznie powinny sie super sprzedawac,a maja problemy, to co dopiero p&r, ktore wydaje dosc specyficzne tytuly.a co do charly, to w slizgu tytul ten dostal calkiem wysokie noty.cpali cos,czy jak?

Offline jax

Pożegnamy się z...???
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 09, 2003, 06:45:45 am »
Ja oczywiście stanowczo protestuję przeciwko planom zwijania działalności prez Podsiedlika!
Chodzi przede wszystkim o Blake'a i Mortimera, którzy w tomie 4 pokazują już pazury i udowadniają, że to fajna seria.
Absolutnie nie należy przerywać takiej klasyki!
Ale podobały mi się też serie humorystyczne:
Cubitus
Uczeń Ducobu
Leonard
Chcę tego więcej!
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

SAD

  • Gość
Pożegnamy się z...???
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 09, 2003, 10:17:43 am »
A czy wydawnictwo rozważyło możliwość podniesienia cen i zmniejszenia nakładu wydawanych serii? Poza tym powinno wydać przynajmniej to, na co już ma licencje (sądzę, że ma jakiś zapas), by pokryć część strat. Jestem również, jak wilk, za kontynuowaniem (w miarę możliwości) już zaczętych serii. Początki zwykle są trudne, ale kto poddaje się po pierwszym niepowodzeniu, rzadko cokolwiek osiąga.

Offline pitupit

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 484
  • Total likes: 0
  • watchmen's time
Pożegnamy się z...???
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 09, 2003, 12:09:07 pm »
wy tu sobie gadajcie a ja pujde kupic ze 2 zeszyty Blueberry'ego bo jeszcz nie czytałem nic z tej serji tAK wyhwalanej pszez Wojtka Birka... i zresztą nie tylk pszez niego
nauczyciel angielskiego szuka pracy miedzy gdynia i wejherowem

Offline chlopak-z-M

Pożegnamy się z...???
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 10, 2003, 09:37:44 am »
Macias napisal:
Cytuj
a co do charly, to w slizgu tytul ten dostal calkiem wysokie noty.cpali cos,czy jak?


Nie sadze, ze ćpali.
Charly to nie jest wcale taki zły komiks. Przeczytałem go z umiarkowanym co prawda, ale jednak zainteresowaniem.
Jego podstawowa wada jest to, ze jest skierowany (chyba) do 10-12 latków. Tylko czemu wtedy bohaterem jest 7 letni chlopiec?
Nie ma odbiorcy na Charlego, no i fatalna jakosc druku.
W każdym razie, uważam, że jest znacznie lepszy od Arii . Największej wpadki Podsiedlika. Chałowata treść i rysunki.

Bardzo zasmuciła mnie więść o spodziewanym końcu komiksów Podsiedlika.
Przede wszystkim Żal mi byłoby/będzie? Blake'a i Mortimera.
Po 4ym albumie jasne jest czemu seria ta trafila do Panteonu sław komiksowych. Szkoda, że nie zaczeli właśnie od 4ego albumu, może sprzedawałby się wtedy lepiej?
Blueberrego też mi będzie cholernie żal...

A jesli chodzi o komiksy humorystyczne to czemu aż 4 serie? Wydawane w dodatku jednocześnie?
Przecież one przez to konkurują same ze sobą.
Jaki spec od marketingu w Podsiedliku siedzi????

PODSUMOWUJĄC:

STANOWCZO PROTESTUJE PRZECIWKO ZAPRZESTANIA WYDAWANIA BLAKE'A I MORTIMERA, BLUEBERREGO I SERII HUMORYSTYCZNYCH !!!
bierz co chcesz i płać za to"

Offline Macias

Pożegnamy się z...???
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 10, 2003, 09:47:11 am »
moim skromnym zdaniem los komixow P&R byl przesadzony od poczatku.mamy za slaby rynek komixowy,zeby wprowadzac na niego klasyke plus kolejne serie humorystyczne . ja n.p nie kupilem nic tego wydawnictwa ( ale zdarzylo mi sie przeczytac kilka pozycji).w.g mnie P&R sa potrzebni na naszym rynku,ale chyba za wczesnie wystartowali i wysatwili za duzo serii....

Offline DevilRed

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 971
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Digital Sin Team/DNN Squad
    • profil MySpace
Pożegnamy się z...???
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 10, 2003, 09:48:57 am »
arię zostaw w spokoju...
to p&r wydaje arię, nie kto inny? qrde no mam zaległości...
http://www.myspace.com/digitalsin1 - "we keep disco evil"

http://www.myspace.com/dnnpl - "we say dance Dance DANCE!"

Offline Macias

Pożegnamy się z...???
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 10, 2003, 09:55:37 am »
racja.Aria jest niezla.nie zapominajmy,ze mial byc to taki thorgal w spodnicy kiedys....teraz to nie jest moze taki klim jak kiedys,ale dawnymi czasy zaczytywalem sie przygodami arii...de best byl album z mala dziewczynka i malowankami na twarzy :D

Offline chlopak-z-M

Pożegnamy się z...???
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 10, 2003, 10:02:18 am »
Sentyment przez Was przemawia...
Czytaliście ostatnio Arię? To przeczytajcie...
Jest koszmarnie słaba.
bierz co chcesz i płać za to"

Offline krytyk

Pożegnamy się z...???
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 12, 2003, 12:14:02 pm »
Zmartwily mnie złe wiadomości z Podsiedlika. co prawda czytałem tak naprawde tylk jedną ich serie tj. "Bluberrego" (super komiks, polecam go wszystkim!) ale wydawnictwo to dokonało duże rzeczy jeżeli chodzi o rozpowszechnianie komiksów. Mogłem w swoim sredniej wielkości miescie po prostu pójść do ksiegarni i kupic ich komiksy. Nie tak jak u konkurencji gdzie trzeba było przejchać 100 kilometrów do Wa-wy żeby coś kupić! Dlatego Podsiedlik to dla mnie dobra firma. Oczywiście nie idealna, bo np. uważam że lepiej było by wydawac komiks z danej serii troche cześciej za to po jednym albumie, nie po dwa. Mogli by też wydawac troche inne serie. Ale jeżeli już zaczeli np. Bluberego czy Bleke i Mortimera to nie etycznie jest przerwać serie przed zakończeniem. To łamanie umowy ( co prawda nie pisanej) miedzy firma a jej klientami!!!
Uwazam że nie najlepiej to swiadczy o firmie, dlatego mam nadzieje że przemysli ona swoja strategie i dokończy co zaczeła. Oby, trzymajmy za to kciuki!

Offline DevilRed

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 971
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Digital Sin Team/DNN Squad
    • profil MySpace
Pożegnamy się z...???
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 12, 2003, 12:21:26 pm »
Aria słaba?- no kwestia gustu. zresztą te co teraz wyszły to 2 pierwsze albumy więc jest może nieco kulawo. kiedyś były od 3go wzwyż i mi się podobały :D
http://www.myspace.com/digitalsin1 - "we keep disco evil"

http://www.myspace.com/dnnpl - "we say dance Dance DANCE!"

Offline Rzezbiarz.wg

Pożegnamy się z...???
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 14, 2003, 10:32:59 am »
Powtorze pytanie:
Czytales ostatnio czy "kiedys Ci sie podobaly"?