Autor Wątek: Pożegnamy się z...???  (Przeczytany 11059 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gaston

  • Gość
Pożegnamy się z...???
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 04, 2003, 03:05:28 pm »
Rozmawiałem osobiście z przedstawicielem Podsiedlika podczas 48 MTK. Z tego, co się dowiedziałem, każdą serię wydadzą do 5 albumu, a potem zrobią pauzę i po ok. pół roku (na poczatku 2004) podejmą decyzję, czy rezygnują z wydawania komiksów, a jeśli nie, to z których serii. Odnośnie "Charlyego", to mój ulubiony komiks tego wydawnictwa. Lubię tak psychologicznie dopracowanych bohaterów i bynajmniej nie jest to komiks dla dzieci, tylko dla dorosłych.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Pożegnamy się z...???
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 04, 2003, 03:20:47 pm »
Ja staram sie kupowac komiksy od roznych wydawcow, zeby nie doprowadzic do monopolu na rynku, ale od Podsiedlika kupilem tylko raz Blueberry'ego. Zastanawiam sie nad Charly'm - serwis komiksowy to kiedys polecal.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline agent_smith

Pożegnamy się z...???
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 04, 2003, 10:21:59 pm »
:( Przede wszystkim żal mi Blueberrego- mam nadzieje, że Podsiedlik jednak sie opamięta i nie zrezygnuje z tej świetnej serii.

Niewiele wiem o Blaku i Mortimerze(aż wstyd się przyznać)ale po przeczytaniu opini forumowiczów być może bym zaryzykowal i kupił ich album. Niestety w zaistnialej sytuacji nie wiem czy to mi sie opłaci.  

Mam jednak pytanie dlaczego ta "pauza" podsiedlika  ma trwac az do 2004 ? Mają nadzieje, że do tego czasu sprzedadzą wszystkie egzemplarze swoich komiksów?

Offline Inszy

Pożegnamy się z...???
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 04, 2003, 11:53:14 pm »
Jak to tak bez Cubitusa? :cry:
Po prostu koniec świata - najpierw FM, teraz oni, ech...
a przykład ten kwaczący kaczor Donald... On nie zna litości. Jest okrutny i bezwzględny. Jeśli nawet dochodzi do jakiegoś celu, to po trupach. Jego prawem jest prawo zemsty.

Gaston

  • Gość
Pożegnamy się z...???
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 05, 2003, 09:44:26 am »
Będą pauzować pół roku, czyli do pierwszych miesięcy 2004 r. (mamy przecież połowę 2003).

Offline Voytek

Pożegnamy się z...???
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 05, 2003, 11:31:01 am »
WRAK wrote:

Brak Marvela z Mandragory
To niestety jest potwierdzona i pewna informacja. Mandragora nie będzie wydawać żadnych komiksów Marvela przynajmniej przez następny rok. Polskiemu wydawcy nie udało się dojść do porozumienia z amerykańskim edytorem. Oznacza to innymi słowy wycofanie z zapowiedzi serii "Punisher", "Wolverine", "Wolverine/Hulk", "Banner" i "Fury".


 :cry:
ex, Drugs & CS!

Offline JANKE'S

Pożegnamy się z...???
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 05, 2003, 12:03:17 pm »
Za to z Marvelem dogadał sie Egmont wiec się nie zdziw jak niektóre tytuły Mandry znajda sie za jakiś czas w ofercie Egmontu

Offline diefarbe

Pożegnamy się z...???
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 05, 2003, 02:08:54 pm »
Nas juz nic nie zdziwi. :lol:
nother day leaves me aching
I try to wake up
But something`s breaking
Here inside me
Deep and hollow
A sound that no other sound could follow
- Pal Waaktaar

Offline nori

Pożegnamy się z...???
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 06, 2003, 01:25:11 pm »
Wiecie co, wlasnie przeczytalem tone postow o roznych wydawcach i co oni to robia/wydaja/niewydaja i stwierdzilem ze mam to gdzies - nie obchodzi mnie co kto wyda - chcialbym jedynie miec gwarancje ze oprozniajac swoj portwel na nastepna serie bede mial pewnosc ze za jakis czas bede mogl wziosc do reki nastepne numery. W tym momencie poszlo troche gotowki na pozycje Podsiedlika czy Motopolu - a nowe pozycje albo sa wydawane raz do roku czy rzadziej (Motopol), albo decyzje o kolejnych albumach sa wstrzymywane (Podsiedlik).
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline sqty

Pożegnamy się z...???
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 08, 2003, 11:48:00 pm »
I JA DOŁOŻĘ SWÓJ GŁOS DO WIĄZANKI: DOBRZE ŻEBY BLUEBERRY SIĘ-OSTAŁ-moze zeczywiscie lepiej by bylo wydac te póżniejsze albumy na początku?
lt;<<<<<<<<<<St@y R3b3l>>>>>>>>>>>>

Offline graves

Pożegnamy się z...???
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 09, 2003, 07:30:26 am »
Cytat: "sqty"
I JA DOŁOŻĘ SWÓJ GŁOS DO WIĄZANKI: DOBRZE ŻEBY BLUEBERRY SIĘ-OSTAŁ-moze zeczywiscie lepiej by bylo wydac te póżniejsze albumy na początku?

A temu to akurat jestem przeciw (jak już się kiedyś wypowiadałem).
Gdyby zaczęli od nowszych - to tych starszych moglibyśmy się nigdy nie doczekać, poza tym znowu by się popieprzyła numeracja - tak jak z Jeremiahem.
Jestem zatym, żeby wszystkie serie szły od początku.  :evil:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline JANKE'S

Pożegnamy się z...???
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 09, 2003, 09:13:20 am »
Teraz gdy Blueberry zaczął być juz wydawany od początku to kontynuowanie go od np. 15 albumu jest juz bez sensu. Ale w naszych warunkach rozpoczynanie serii od póżniejszych i dojrzalszych albumów jest jadnak uzasadnione. Jeremiah w pierwszych cześciach prezentuje przecietną kreske, to nie jest ten Hermann jakiego znamy. Publikowana od początku seria nie miałaby większych szans. Podobnie jest z Jessicą Blandy z TK. Póżniejsze albumy są juz dojrzałe graficznie ale pierwsza część to katastrofa, tak scenariusz jak i rysunki. Nasz rynek jest za ciasny, odbiorców za mało a tytułów coraz wiecej i żeby zachecić czytelnika do nowej serii trzeba mu ją zaprezentować od najlepszych pozycji. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich tytułów

SAD

  • Gość
Pożegnamy się z...???
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 10, 2003, 01:07:16 pm »
Cytuj
Nasz rynek jest za ciasny, odbiorców za mało a tytułów coraz wiecej i żeby zachecić czytelnika do nowej serii trzeba mu ją zaprezentować od najlepszych pozycji.
Tylko że jest całkiem sporo czytelników, którzy lubią czytać we właściwej kolejności, i jak nie znajdą nigdzie numeru pierwszego, to nawet nie spróbują.

Offline konradkonrad

Pożegnamy się z...???
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 10, 2003, 02:50:10 pm »
Cytat: "nori"
a nowe pozycje albo sa wydawane raz do roku czy rzadziej (Motopol)


Nie chciałbym być adwoaktem Gastona, ale z tego co zdążyłem się zorientować, Twój Komiks wydaje albumy w tempie zbliżonym do normalnego. Nasze polskie zapóźnienia spowodowały, że kolejne albumy serii potrafią ukazywać się co 2 miesiące, bo jest ich spory zapas. We Francji na każdą nowość czekają pół roku albo rok (albo dłużej), bo tyle trwa robienie.

Offline graves

Pożegnamy się z...???
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 10, 2003, 07:07:51 pm »
Cytat: "konradkonrad"
Nie chciałbym być adwoaktem Gastona, ale z tego co zdążyłem się zorientować, Twój Komiks wydaje albumy w tempie zbliżonym do normalnego. Nasze polskie zapóźnienia spowodowały, że kolejne albumy serii potrafią ukazywać się co 2 miesiące, bo jest ich spory zapas. We Francji na każdą nowość czekają pół roku albo rok (albo dłużej), bo tyle trwa robienie.

I bardzo dobrze niech trwa to rok, ale jak dogonimy te na które czekają na zachodzie :twisted:[/quote]
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

 

anything