trawa

Autor Wątek: Kultura Gniewu  (Przeczytany 600595 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maximumcarnage

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1605 dnia: Grudzień 26, 2014, 08:26:04 pm »
Jeśli chodzi o filmową "Czarną Dalię", dla mnie to niewypał. "Tajemnice L.A." widziałeś? Co prawda film bardzo zmienia fabułę książki, ale klimat został zachowany.

Tak, oglądałem. Nawet fajny ale trochę zbyt melodramatyczny. Wolę klimat "Czarnej Dalii", dużo bardziej mroczny. Ale tak jak mówię, ja nie czytałem tych książek więc oceniam jedynie same filmy. Poza tym "Czarna Dalia" z tego co czytałem miała jedynie luźno zaczerpywać z książki, a nie być wierną ekranizacją. Takie było założenie. A mnie trochę bardziej ruszają takie miejskie legendy (oparte na faktach) niż korupcja na szczytach władzy itp. "Tajemnice Los Angeles" tak wiele zapowiadały, a tak nijako się skończyły. Liczyłem na coś wielkiego, a dostałem raczej oklepane zakończenie. Ale mam nadzieję, że książka jest lepsza, tak jak "Ojciec Chrzestny" jest o klasę lepszy od ekranizacji.

ramirez82

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1606 dnia: Grudzień 26, 2014, 08:47:08 pm »
Poza tym "Czarna Dalia" z tego co czytałem miała jedynie luźno zaczerpywać z książki, a nie być wierną ekranizacją. Takie było założenie.

Możliwe. Wydawało mi się, że to figuruje jako adaptacja książki Ellorya. Zresztą, zaskakujesz mnie swoją opinią, bo nawet nie chodzi mi o ocenianie "Czarnej Dalii" przez pryzmat książki, to generalnie wydaje mi się nieudany film. Szkoda, że ostatecznie nie nakręcił go Fincher, bo pierwotnie był do niego przymierzany - to byłoby idealne połączenie, o czym mam nadzieję, przekonamy się jak dojdzie do realizacji planowanego serialu HBO (http://paradoks.net.pl/read/24728).

A mnie trochę bardziej ruszają takie miejskie legendy (oparte na faktach) niż korupcja na szczytach władzy itp.

Rozumiem. Więc pewnie "Czarna Dalia" ma największe szanse Tobie podejść. A co powiesz na śledztwo w sprawie seryjnego mordercy? Wiem, wiem, dziś to już temat do bólu oklepany, ale gdybyś po "Czarnej Dalii" miał ochotę na więcej, to pomyśl o "Wielkim nic".

Offline maximumcarnage

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1607 dnia: Grudzień 26, 2014, 09:27:57 pm »
Szkoda, że ostatecznie nie nakręcił go Fincher, bo pierwotnie był do niego przymierzany - to byłoby idealne połączenie, o czym mam nadzieję, przekonamy się jak dojdzie do realizacji planowanego serialu HBO (http://paradoks.net.pl/read/24728).

Ja jakoś zawsze wolałem De Palmę. Ma na koncie dużo więcej perełek i czuje klimaty gangstersko - policyjne. Finchera mi się podobał "Podziemny Krąg" i to bardzo. A "Siedem" mnie rozczarował, szczególnie beznadziejną końcówką. "Zodiak" to też straszne nudy, dużo wycierpiałem żeby dotrwać do końca. Ale fajna była "Gra" z Douglasem.

Rozumiem. Więc pewnie "Czarna Dalia" ma największe szanse Tobie podejść. A co powiesz na śledztwo w sprawie seryjnego mordercy? Wiem, wiem, dziś to już temat do bólu oklepany, ale gdybyś po "Czarnej Dalii" miał ochotę na więcej, to pomyśl o "Wielkim nic".

Planuję przeczytać wszystkie cztery tomy. Może się przecież okazać, że książka jest znacznie lepsza od filmu. Wielokrotnie już się spotykałem z czymś takim.

Offline DarekŻory

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1608 dnia: Styczeń 11, 2015, 09:52:54 am »
Co dalej z Yorgim. Będzie w 2015 roku??

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1609 dnia: Styczeń 11, 2015, 11:14:20 am »

Offline burberry

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1610 dnia: Styczeń 13, 2015, 10:03:40 am »
No proszę, a ja tę informację musiałem przeoczyć. Bardzo dobre wieści, że wreszcie dojdzie do kontynuacji.
Bóg Cię kocha

Offline Archie

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1611 dnia: Styczeń 13, 2015, 10:09:37 am »
burberry, było o kontynuacji w odpowiednim temacie. ;-)
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

ramirez82

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1612 dnia: Styczeń 26, 2015, 08:59:48 pm »
http://www.sklep.gildia.pl/szukaj/wydawnictwo/kultura-gniewu

W Sklepie Gildia, z wstępną datą premiery 10 marca, Battling Boy oraz Strange Years: Jesień!

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1613 dnia: Styczeń 27, 2015, 08:57:01 am »
bardzo dobra wiadomość. wreszcie Pope w Polsce :) ostatnio same sensacyjne zapowiedzi. czyżby ten rok miałby być lepszy od poprzedniego ?

ramirez82

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1614 dnia: Kwiecień 04, 2015, 07:41:55 am »
http://www.kultura.com.pl/index.php?s=zapowiedzi

Obrodziło w nowe zapowiedzi na stronie KG!

Thomas Ott!  :eek:

Offline wilk

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1615 dnia: Kwiecień 04, 2015, 09:07:20 am »
http://www.kultura.com.pl/index.php?s=zapowiedzi

Obrodziło w nowe zapowiedzi na stronie KG!

Thomas Ott!  :eek:
Wygląda na to, że będzie to po prostu drugie wydanie "Exit" czyli najlepszego komiksu Otta. Rzecz obowiązkowa dla tych co twórczości tego autora jeszcze nie znają. Polecam.

ramirez82

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1616 dnia: Kwiecień 04, 2015, 10:25:51 am »
Wygląda na to, że będzie to po prostu drugie wydanie "Exit" czyli najlepszego komiksu Otta. Rzecz obowiązkowa dla tych co twórczości tego autora jeszcze nie znają. Polecam.

Cholera, faktycznie to prawie to samo.  :sad: Prawie, bo jest różnica kilkunastu stron, a z opisu:

R.I.P. 1984-2005

Zawiera całość jego trzech nowelowych albumów („Tales of Error”, „Greetings from Hellville”, „Dead End”) oraz krótkie historie, które pojawiały się w antologiach i magazynach, w tym rzecz przygotowaną do scenariusza Davida B., autora „Rycerzy świętego Wita”.

EXIT

Zawiera całość jego trzech albumów („Tales of Error”, „Greetings from Hellville”, „Dead End”) oraz komiksy, które pojawiały się w przeróżnych antologiach i komiksowych magazynach.

No ale bez dwóch zdań, jest to najlepszy komiks Thomasa i dla mnie jeden z najlepszych jakie w ogóle KG wydała.

Offline adro

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1617 dnia: Kwiecień 04, 2015, 10:35:45 am »
to fakt w swoim czasie komiksy Otta po prostu mnie zmiazdzyly, bardzo czesto do nich wracalem i w sumie wciaz od czasu do czasu wracam
mistrz
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Itachi

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1618 dnia: Kwiecień 04, 2015, 12:09:12 pm »
R.I.P. 1984–2005 wygląda najciekawiej i zapewne znajdzie się w moich dalszych planach zakupowych.

Offline Archie

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1619 dnia: Kwiecień 04, 2015, 12:13:29 pm »
Pięknie, że kolejna rzecz od Thomasa pojawia się w naszym kraju. Exit nie mam, więc R.I.P. na 100 wpadnie. Ciekawie zapowiada się Toshiro.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."