Autor Wątek: Kultura Gniewu  (Przeczytany 596993 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mappy

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2010 dnia: Marzec 14, 2017, 11:28:56 am »
Z okładką uspokoiłeś mnie :biggrin:
Niestety posiłkowałem się właśnie aleją.
Dzięki również za objaśnienie co do wydania.

mkolek81

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2011 dnia: Marzec 14, 2017, 11:33:10 am »
tu dałem resztę zapowiedzi ale chyba i tak je powtórzę
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,39736.0.html

KULTURA GNIEWU zapowiedzi marzec/kwiecień:

Czerwone wilczątko
Miesiąc miodowy na safari
Osiedle swoboda 1 (IV wydanie edytorsko przygotowane tak, by stanowiło całość z Osiedlem Swoboda 2)
Osiedle swoboda 2
Wyprawa Shackletona

Mnie jeszcze zastanawia czy KG nie zdecyduje się na wznowienie w podobnej edycji spin-offu serii jakim jest Osiedle Swoboda - Niedźwiedź

Offline mappy

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2012 dnia: Marzec 14, 2017, 11:48:24 am »
Ciekawe jakie w ogóle plany ma Śledziu.
Strange years kolejny tom w ogóle jest w planach?

Co do zapowiedzi to Wyprawa Shackeltona bardzo szybko została wyprzedana więc dodruk to dobry pomysł.
Czerwone wilczątko świetne graficznie!

mkolek81

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2013 dnia: Marzec 14, 2017, 11:54:59 am »
Ciekawe jakie w ogóle plany ma Śledziu.
Strange years kolejny tom w ogóle jest w planach?
Scenariusz jest gotowy, co potwierdził wydawca, teraz wszystko w rękach rysownika. Jak pytałem na MFKiG to wstępnie ma być na ten rok, ale seria chyba ma już sporą obsuwę, bo wstępnie miał być jeden tom na rok, a pierwszy wyszedł w 2015.

Offline vision2001

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2014 dnia: Marzec 14, 2017, 12:32:47 pm »

Strange years kolejny tom w ogóle jest w planach?
Ciężko jest mi inwestować w rzeczy wychodzące spod ręki Śledzia, które są zawarte w dłuższej formie niż jedna, zamknięta historia. Ciągle brak mi kontynuacji Na szybko spisane (Tytuł został porzucony? Miał być jeszcze jeden tom.).
Ciągle uśmiecham się mając w pamięci opis ze wspieram.to, gdzie obiecano:

Cytuj
CEL OSTATECZNY 26 500 zł
Bunkier gotowy!
Zamykamy się w nim, jemy tylko konserwy i rysujemy drugą część
"Strange Years"!
Konserwy pewnie już dawno zjedzone...
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline vision2001

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2015 dnia: Marzec 14, 2017, 01:50:41 pm »

Ten próg nie został osiągnięty...
A widzisz. Moja wina. Dzięki za poprawkę. Żyłem w błędzie.
Ale jak widzę to wcześniejszy (osiągnięty) próg też niczego sobie:

Cytuj
CEL CZWARTY 20 000 zł
Trzecia pocztówka do każdego egzemplarza nabytego w akcji
oraz
wylewamy ściany bunkra, w którym powstanie druga część "Strange Years".
To już widać, że konserw nie kupili to i niektórym brak sił na dalsze tworzenie...
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline gobender

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2016 dnia: Kwiecień 02, 2017, 08:32:58 pm »
Czaiłem się na to od dawna, ale jakoś nie było impulsu. Okazało się nim polskie wydanie. Kupiłem, przeczytałem / obejrzałem i z czystym sumieniem mogę polecić Miesiąc miodowy na safari (Jesse Jacobs). Bardzo fajny indie short na jedno posiedzenie. Trochę groteskowy, trochę przerażający, trochę zabawny miks Goulda i Burnsa.

7.6/10

Offline pokia

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2017 dnia: Kwiecień 03, 2017, 09:59:29 pm »
Kończy się powoli zbiórka na Istotę. Ktoś orientuje się czy komiks trafi do szerszej dystrybucji czy zostaje tylko kickstarter?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2017, 10:22:46 pm wysłana przez pokia »

Offline kenji

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2018 dnia: Kwiecień 03, 2017, 10:59:35 pm »
Za dużo hałasu jest nt tego komiksu, aby był wydany tylko dla tak wąskiej grupy osób. Wiec szersza dystrybucja raczej na pewno będzie. Ciekawy projekt


Edit:
Artykuł z Newsweeka :"Aby wydać książkę autorki potrzebują wsparcia - każdy może wesprzeć je na platformie Kickstarter. Zaglądając na stronę dowiecie się więcej o artystkach, które biorą udział w projekcie. Jeśli do 6 kwietnia uda się zebrać oczekiwane 10 tysięcy dolarów wówczas książka zostanie wydana w Polsce, nakładem wydawnictwa Kultura Gniewu ukaże się 2000 egzemplarzy. Książka trafi też na rynek międzynarodowy gdzie wydana zostanie w nakładzie 1000 sztuk przez wydawnictwo Centrala.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2017, 11:24:22 pm wysłana przez kenji »

Offline Thorgal24

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2019 dnia: Kwiecień 04, 2017, 06:18:05 am »
Ten próg nie został osiągnięty...


Dosłownie słyszałem jak autorom WIELKI kamień spadł z serca :-D 


Offline kenji

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2020 dnia: Kwiecień 04, 2017, 04:47:56 pm »
Do tego dostałem potwierdzenie na FB ze Istota trafi do bezpośredniej sprzedaży. Ciekawi mnie cena... ale chyba będzie mniejsza niż ta za która można nabyć ten komiks w kickstarterE ( czyli około 70zl z przesyłka )

Offline arczi_ancymon

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2021 dnia: Maj 17, 2017, 09:41:42 am »
Ma ktoś może wiedzę co dzieje się z zapowiedziami wydawnicta? Jakiś czas temu na ziniolu padło trochę fajnych tytułów, które chętnie bym przeczytał, ale jak dotąd żaden się nie ukazał - np. Castle Waiting i Hasib.

Offline gobender

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2022 dnia: Czerwiec 04, 2017, 03:59:53 pm »
Tylko spokojnie. Bardzo udana pozycja z nieprzegadanym scenariuszem na trudny temat (rak) opowiedziana w nowoczesny sposób, fajnie, bez patetyzmu (mimo, że oparta na prawdziwych wspomnieniach). Czyta się jednym tchem. Dopelnieniem tego jest nadzwyczaj dobry rysunek Henryka (widać trochę widocznych frankofońskich inspiracji, ale to nie zarzut). Jedyny minus dla mnie to ciężkie i naprawdę inwazyjne ramki kadrów, które rozpraszają uwagę, i zamiast eksponować niestety skrywaja trochę walory rysunku. Nie jestem tez do końca fanem sposóbu, w jaki autor operuje tu półtonami (komiks jest czarno-biały), bo jak dla mnie zabrakło trochę wyważenia i powściągliwości, i ma się wrażenie, że jest "brudno". I to nie a fajny sposób. Mimo to, rysunek jest naprawdę godny braw.
Pozycja wędruje na półeczkę z przeznaczeniem do ponownego przeczytania, co samo w sobie jest już dla mnie dużą pochwałą.
7/10

Offline mappy

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2023 dnia: Czerwiec 04, 2017, 06:12:38 pm »
Ma ktoś może wiedzę co dzieje się z zapowiedziami wydawnicta? Jakiś czas temu na ziniolu padło trochę fajnych tytułów, które chętnie bym przeczytał, ale jak dotąd żaden się nie ukazał - np. Castle Waiting i Hasib.
Hasib już poszedł do druku.

Offline gobender

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2024 dnia: Czerwiec 09, 2017, 08:55:15 pm »
Hasib i królowa węży Davida B i reprint Kronik birmańskich już w przedsprzedaży na Gildii

 

anything