Autor Wątek: Kultura Gniewu  (Przeczytany 598144 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ljc

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #660 dnia: Styczeń 06, 2009, 06:40:42 pm »
e, wielkonakładowy komiks jest idealnym medium reklamowym dla tego głównonurtowego zespołu
wpisuje się też dobrze w wizerunek zespołu

abstrahując od powyżeszego: w jakimś tam sposób - choćby przez sam tytuł promuje zespół - gdyby nie miał promować, to dlaczego się nazywa Dick4Dick a nie Zordax Mizogin?
tamtam!

Offline holcman

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #661 dnia: Styczeń 06, 2009, 07:25:11 pm »
abstrahując od powyżeszego: w jakimś tam sposób - choćby przez sam tytuł promuje zespół - gdyby nie miał promować, to dlaczego się nazywa Dick4Dick a nie Zordax Mizogin?

Wedle mojej wiedzy (ale co ja tam wiem) jest to tytuł roboczy. Tak sobie nazywamy ten komiks na etapie prac nad nim. W którymś momencie pojawił się też tytuł "Zła tajemnica planety Zardox 600", więc kto wie, jak to się skończy?

Offline ljc

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #662 dnia: Styczeń 06, 2009, 08:08:02 pm »
nie no spoko - tytuł jak tytuł - d4d, by tak rzec, intryguje i dla komiksu jest szansą na szersze zaistnienie, bo ma wartość dodaną w postaci zespołu (nawet jeśli wspomnienie o nim jest enigmatyczne), zespół mu nie może zaszkodzić, a że promuje, czy raczej że może to robić, to niech promuje - grunt, żeby sam komiks był dobry - chodzi mi o samo zaklinanie się, że tego robić nie będzie - nie kumam tego - jakby miało to być złe - niektóre odcinki twisti sa zajebiste treściowo (bo graficznie to chyba wszystkie) i wcale źle temu komiksowi nie zrobiło to, że był stricte komercyjną reklamówką
więcej - zajebiste graficznie i treściowo (no bo jednak czytamy a samą grafą cieszą się wyłącznie nieliczni) komiksy reklamowe lub parareklamowe są imo szansą na upowszechnienie medium - ktoś zobaczy fajną reklamę komiksową i sięgnie po komiks jej twórcy lub innego
ja bym tytułu komiksu nie zmieniał a w ramach promocji zrobił koncert i jeszcze wypuścił limitowaną serię 25 egz. z autografami członków zespołu i rysunkiem ich Rebelki (dobra, poniosło mnie :))
edit: albo d4d na Zardoxie :P
tamtam!

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #663 dnia: Styczeń 06, 2009, 09:14:20 pm »
ja bym tytułu komiksu nie zmieniał a w ramach promocji zrobił koncert i jeszcze wypuścił limitowaną serię 25 egz. z autografami członków zespołu i rysunkiem ich Rebelki (dobra, poniosło mnie :))
edit: albo d4d na Zardoxie :P
To wcale nie jest głupi pomysł... Plakaty koncertu machnie Rebelka, potem zrobi oprawę ich następnej płyty.
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline kmh

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #664 dnia: Styczeń 06, 2009, 09:18:48 pm »
Koncert z okazji premiery komiksu połączony z jego pojawieniem się na rynku byłby super. "Release Party" takie.
motyw drogi pl - jesteśmy tak świetni, że aż nie nosimy kapeluszy.

Offline Witz Worx

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #665 dnia: Styczeń 06, 2009, 10:18:01 pm »
Koncert z okazji premiery komiksu połączony z jego pojawieniem się na rynku byłby super. "Release Party" takie.

Najlepiej przy okazji kolejnej imprezy w Warszawie lub na MFK. Koniecznie na wolnym powietrzu.
W tym co pisze nie ma cienia ironii.
Myslę, ze z imprezami komiksowymi musowo powinno sprzęgać się inne o charakterze rozrywkowym - występy,
koncerty, ale o nieco innej skali niż przygrywki do toytoya, znane z ostatniej Łodzi.

Offline Jarek Obważanek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #666 dnia: Styczeń 14, 2009, 10:34:09 pm »
Adrian Tomine z ostatniej porcji zapowiedzi nie spotkał się z żadną reakcją na forum, co ciekawe, bo dwa jego komiksy były wśród 12, które miały nigdy nie ukazać się na polskim rynku. W międzyczasie KG zapowiedziała "Uzbrojony ogród" Davida B. oraz "Louis a la plage" Guya Delisle. Komentarze?
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline adro

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #667 dnia: Styczeń 14, 2009, 11:01:48 pm »
Taaa Adrian Tomine to byl pewniak. Juz od jakiegos czasu mowilo sie, ze najprawdopodobniej KG wezmie sie za niego. O kurcze wreszcie bedzie david b i kolejny komiks delisle'a, cud miód :D :p. Mam nadziejze, ze Adrian Tomine sprzeda sie dobrze i ujrzymy kolejne jego komiksy juz niebawem. BTW Czy KG ma w planach na ten rok kolejny komiks Clowesa?
pozdro   
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #668 dnia: Styczeń 14, 2009, 11:45:59 pm »
Adrian Tomine - wporzo, mam jeden jego komiks, ale chyba pozyczylem siostrze i zgubila. Ogolnie ok, zly nie jest, jakis super fajny tez nie. Raczej na plus.

David B. - bardzo chetnie przeczytam cos tego autora, na pewno kupie.

Louis a la plage - hardkor. :) Pisalem juz recenzje do KZ, wydaje mi sie, ze to zart ze strony wydawnictwa, bo bardziej bym sie spodziewal Shenzen, a jesli Louisa to poczawszy od pierwszego tomu, aczkolwiek kolejnosc tutaj chyba nie jest zbyt wazna...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline badday

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #669 dnia: Styczeń 15, 2009, 02:50:14 am »

Louis a la plage - hardkor. :) Pisalem juz recenzje do KZ, wydaje mi sie, ze to zart ze strony wydawnictwa, bo bardziej bym sie spodziewal Shenzen, a jesli Louisa to poczawszy od pierwszego tomu, aczkolwiek kolejnosc tutaj chyba nie jest zbyt wazna...

No właśnie ja też liczyłem na Shenzen. Jest w planach?

Offline arcz

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • BICEPS!
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #670 dnia: Styczeń 15, 2009, 05:57:49 am »
BTW Czy KG ma w planach na ten rok kolejny komiks Clowesa?
Na pewno będzie "David Boring", nie wiem tylko czy w tym roku.

ramirez82

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #671 dnia: Styczeń 15, 2009, 07:46:46 am »
Na pewno będzie "David Boring", nie wiem tylko czy w tym roku.


 :shock: zartujesz? To swietnie! Oby jak najszybciej udało im się wydać. Po Ghost World miałem ogromny apetyt na Clowesa, a po Aksamitnej wzrósł on jeszcze raz tyle.

Gilbaert

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #672 dnia: Styczeń 15, 2009, 08:08:48 am »
kupiłem sobie kiedyś "Summer Blonde" Tomine'a
drętwo narysowane nuuuuudy
sprzedałem.
ale ja się nie znam.

Offline Jarek Obważanek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #673 dnia: Styczeń 15, 2009, 08:53:27 am »
BTW Czy KG ma w planach na ten rok kolejny komiks Clowesa?
Raczej nie na ten rok. Jest już 10 tytułów w planach, a do tego dochodzi "Berlin", "Wartości rodzinne", jeszcze niezapowiedziany oficjalnie "Popman" - a to wcale nie musi być koniec listy.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline Ajron

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #674 dnia: Styczeń 15, 2009, 09:03:14 am »
Raczej nie na ten rok. Jest już 10 tytułów w planach, a do tego dochodzi "Berlin", "Wartości rodzinne", jeszcze niezapowiedziany oficjalnie "Popman" - a to wcale nie musi być koniec listy.
I bardzo dobrze. Po zapowiedziach Kultury, Timofa, Egmontu i Manzoku widać, że to będzie baaaaardzo obfity rok.

No właśnie ja też liczyłem na Shenzen. Jest w planach?
Również liczyłem na Shenzen. Co oczywiście nie oznacza, że "Louis à la plage" pogardzę :)