Autor Wątek: Kultura Gniewu  (Przeczytany 597607 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jarek Obważanek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #690 dnia: Styczeń 17, 2009, 11:46:18 pm »
Kupiłeś Przybysza w wersji australijskiej? Respekt.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline kultura gniewu

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #691 dnia: Styczeń 18, 2009, 12:07:02 am »
Zapoznałem się dziś z blogiem Ivana Bruna (jeśli źle odmieniłem to proszę o poprawę ;) ) i muszę przyznać, że koleś rozłożył mnie na łopatki.
Czekam na "Bez Komentarza" z dużą nadzieją, więc pytam - Kulturo: pierwsza czy druga połowa roku? :)

Raczej pierwsza.
ww.kultura.com.pl

Offline Death

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #692 dnia: Styczeń 18, 2009, 12:07:16 am »
No akurat "Przybysza" kupiłem sobie w wersji oryginalnej w zeszłym roku - z wysyłką z polskiej księgarni wyszło 52 zł za bardzo dobre wydanie - wersja językowa nie ma tutaj znaczenia bo to komiks niemy.
/ KG także niestety nie rozpuszcza nas z cenami 128ston - 79.9zł/.

 :roll:

No cóż, przecież 79.90 to nie jest cena jaką musisz za ten komiks zapłacić... 52 zł z wysyłką w jakimś tam sklepie internetowym tak samo nie jest okładkową jak np. 60 czy tam 6o-kilka (chcociażby zapewne w sklepie gildii) wydania Polskiego.
A album [z Australii(?) ;-)] ma twardą oprawę?  ;-)

Offline kultura gniewu

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #693 dnia: Styczeń 18, 2009, 12:20:53 am »
No akurat "Przybysza" kupiłem sobie w wersji oryginalnej w zeszłym roku - z wysyłką z polskiej księgarni wyszło 52 zł za bardzo dobre wydanie - wersja językowa nie ma tutaj znaczenia bo to komiks niemy.

Ech, my też tęsknimy za czasami, kiedy dolar był za jakieś 2 złote. Tęsknimy za nimi zarówno jako fani komiksów, sprowadzający przerażające ilości albumów z zagranicy, i jako wydawcy, którzy opłaty licencyjne i faktury za materiały opłacają w obcych walutach.

/ KG także niestety nie rozpuszcza nas z cenami 128ston - 79.9zł/.
Za to "Trzy Cienie" z pewnością kupię (chociaż nie do końca jestem pewien czy to komiks w moim typie) - tu z ceną jest znacznie przystępniej.

Zawsze staramy się robić wszystko, by nasze komiksy kosztowały jak najmniej (oczywiście przy zachowaniu satysfakcjonującej nas jakości wydania) i tak jest również w przypadku "Przybysza". Naprawdę sporo wysiłku kosztowało nas zbicie ceny okładkowej do tych 79,90 przy zachowaniu wszystkich atrybutów oryginalnego australijskiego wydania (bo amerykańskie i francuskie mają pomniejszony format) - twarda oprawa, tłoczenia na niej, A4+, zakładka. Tak się niestety składa, że w Polsce wydawcy komiksów nie są rozpuszczani przesadnie wielką ilością fanów tego medium. Nasz nakład "Przybysza" to zaledwie niewielki procent nakładów tego komiksu w Stanach czy Francji.

Co ciekawe użytkownicy forum zawsze wytkną wydawcom, jeśli polska wersja komiksu jest droższa niż np. w Puerto Rico. Natomiast nie przypominamy sobie, by ktoś napisał np. "Ale czad, polskie wydanie najnowszego komiksu Otta jest najtańsze na świecie!". Chociaż nie, znaleźliśmy na anglojęzycznym forum takiego posta "Fantagraphics sucks! In Poland kultura gniewu sells Number 73304-23-4153-6-96-8 for only 15 dollars! I've already bought it (20 dollars with shipping)".

Dla informacji - "Trzy cienie" pomimo kolekcjonerskiego nakładu w porównaniu do Stanów i Francji są w tej samej cenie (USA) lub sporo tańsze (Francja) w polskiej wersji językowej.

pozdrawiamy
kg
ww.kultura.com.pl

Offline Tomasz 66

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #694 dnia: Styczeń 18, 2009, 07:59:25 am »
:roll:

No cóż, przecież 79.90 to nie jest cena jaką musisz za ten komiks zapłacić... 52 zł z wysyłką w jakimś tam sklepie internetowym tak samo nie jest okładkową jak np. 60 czy tam 6o-kilka (chcociażby zapewne w sklepie gildii) wydania Polskiego.
A album [z Australii(?) ;-)] ma twardą oprawę?  ;-)

Zawsze preferuję polskie wydawnictwa! nawet jeśli są istotniej droższe (nasz rynek jest specyficzny i trzeba go wspierać), ten komiks kupiłem oryginalny wyjątkowo, bo jakoś przegapiłem wcześniejsze jego zapowiedzi przez KG i niespodziewałem się jego polskiego wydania.
Moja wersja pochodzi z wydawnictwa Arthur A.Levine Books (USA) - twarda okładka, pełny, niepomniejszony format A4, tłoczenia i lakierowania na okładce.
Kupiłem przez przypadek na krainaksiazek.pl w lipcu 2008, teraz już tam cena z wysyłką niestety prawie będzie się zbliżać do tej naszej (pewnie związane to jest z cytowanym kursem dolara)

A Kulturę Gniewu bardzo cenię za jakość wydawanych komiksów, konsekwentną politykę wydawniczą i oryginalny dobór tytułów.
Pozdrawiam.

Offline Ziemniakento

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #695 dnia: Styczeń 18, 2009, 10:10:22 am »
Mam nadzieje, że jakość wydania The Arrival będzie stać na tym samym poziomie co niemieckie i australijskie (tak, mam :)).

Opłaca się kupić 3 cienie?

Offline Jaszcząb

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #696 dnia: Styczeń 18, 2009, 01:26:48 pm »
Opłaca się kupić 3 cienie?

Opłaca.

Offline arcz

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • BICEPS!
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #697 dnia: Styczeń 18, 2009, 02:02:56 pm »
Opłaca się kupić 3 cienie?
To zależy jaki przelicznik stosujesz. Dzieląc cenę przez ilość stron wychodzi, że za jedną płacimy lekko ponad 18groszy.
Dla mnie to się nie opłaca, maxymalną stawkę za stronę jaką mogę dać jest 15gr.
Mam swoje zasady i już choćby nie wiem jaki to komiks był.

Offline m010ch

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #698 dnia: Styczeń 18, 2009, 02:11:58 pm »
To zależy jaki przelicznik stosujesz. Dzieląc cenę przez ilość stron wychodzi, że za jedną płacimy lekko ponad 18groszy.
Dla mnie to się nie opłaca, maxymalną stawkę za stronę jaką mogę dać jest 15gr.
Mam swoje zasady i już choćby nie wiem jaki to komiks był.

A pamiętasz żeby podnosić do potęgi odpowiedniej do formatu komiksu i różniczkować po gramaturze papieru?

MSPANC :badgrin:

Offline arcz

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • BICEPS!
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #699 dnia: Styczeń 18, 2009, 02:21:49 pm »
A pamiętasz żeby podnosić do potęgi odpowiedniej do formatu komiksu i różniczkować po gramaturze papieru?
Nie no, nie dajmy się zwariować :roll:
o sorry - NNNDSZ.

Czyżby ktoś tu żartu nie pojął? EOOfftop. - b.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2009, 02:27:25 pm wysłana przez bąbielek »

Offline Death

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #700 dnia: Styczeń 21, 2009, 08:32:36 pm »
Co to znaczy że Uzbrojony Ogród będzie miał format "B5 extra"? Jak extra?  ;-)
Tu tak pisze

Offline Ty_draniu

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #701 dnia: Styczeń 21, 2009, 08:44:07 pm »
http://www.futuropolis.fr/fiche_titre.php?id_article=717093

wyszło mi, że jakieś 1cm wyższy i 1,5cm szerszy od B5
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

Offline m010ch

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #702 dnia: Styczeń 21, 2009, 08:45:08 pm »
Co to znaczy że Uzbrojony Ogród będzie miał format "B5 extra"? Jak extra?  ;-)

Wygooglałem coś takiego: http://prepress.edica.pl/cennik (wygląda na to, że Originalsi mieli chyba format A5 extra;).

Tu tak pisze

Jest napisane :P

Offline Death

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #703 dnia: Styczeń 21, 2009, 08:48:35 pm »
Jest napisane :P

Jestem ze Śląska, my sobie gadamy po swojemu  ;-)

Na wraku pisze że "Format: 18,5 x 26,5 cm" więc B5 extra = 18,5 x 26,5  :D

...czyli tak samo jak
tu

Offline badday

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #704 dnia: Styczeń 21, 2009, 09:10:25 pm »
Wygooglałem coś takiego: http://prepress.edica.pl/cennik (wygląda na to, że Originalsi mieli chyba format A5 extra;).

Jest napisane :P

Od pewnego czasu obie formy uważa się za równorzędne i poprawne. Tak stoi w UZUSIE.
Pozostaje kwestia estetyczna - no ale poprawiać już nie ma czego.
:)

A żeby nie było OT to się pytam ponownie czy będzie w 2009 Shenzen?:)