Autor Wątek: Kultura Gniewu  (Przeczytany 598075 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ajron

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #705 dnia: Styczeń 21, 2009, 09:46:21 pm »
A żeby nie było OT to się pytam ponownie czy będzie w 2009 Shenzen?:)

Też na to czekam i przyłączam się do pytania :)

Offline bąbielek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #706 dnia: Styczeń 22, 2009, 10:30:10 pm »
Tak sobie spekulując, to bym się nie spodziewał "Shenzen" w 2009. Kultura i tak już dużo zapowiedziała na ten rok, w tym właśnie jeden komiks od Guya Delisle - "Louis na plaży", tak?

Klick me up, klick me down.

Offline kmh

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #707 dnia: Styczeń 23, 2009, 06:10:21 am »
Tak, a Louis wygląda tak samo jak w "Kronikach birmańskich". No może nieco urósł.
motyw drogi pl - jesteśmy tak świetni, że aż nie nosimy kapeluszy.

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #708 dnia: Styczeń 26, 2009, 03:42:19 pm »
http://kg.blog.pl/archiwum/index.php?nid=14064479

czad :D

czy ja też mogę wysłać takie zdjęcie i też będę miał szansę na wygraną??

Offline Mefisto76

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #709 dnia: Styczeń 26, 2009, 04:29:01 pm »
http://kg.blog.pl/archiwum/index.php?nid=14064479

czad :D

czy ja też mogę wysłać takie zdjęcie i też będę miał szansę na wygraną??

Nie Kingpin, Ty nie możesz.
W regulaminie wyraźnie jest napisane: "Kingpin absolutnie nie może brać udziału".
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2009, 04:33:21 pm wysłana przez Mefisto76 »
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #710 dnia: Styczeń 26, 2009, 06:00:17 pm »
Kurcze, wiedziałem! :sad:
Szymon, zrób coś, zmień regulamin!

Offline holcman

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #711 dnia: Luty 02, 2009, 10:15:50 pm »
Kurcze, wiedziałem! :sad:
Szymon, zrób coś, zmień regulamin!

Ej! Przysłałeś zdjęcie a przecież regulaminu nikt nie zmieniał!
;-)

A żeby nie było OT to się pytam ponownie czy będzie w 2009 Shenzen?:)
Nie, będą trzy inne komiksy Delisle, ale nie "Shenzen".
Rozmawiałem przed kilkoma dniami z hiszpańskim wydawcą komiksów Delisle, który powiedział, że autor chce wprowadzić jakieś poprawki do "Shenzen". Napisać przedmowę, dodać plansze, itp.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #712 dnia: Luty 02, 2009, 10:21:07 pm »

Nie, będą trzy inne komiksy Delisle, ale nie "Shenzen".
Rozmawiałem przed kilkoma dniami z hiszpańskim wydawcą komiksów Delisle, który powiedział, że autor chce wprowadzić jakieś poprawki do "Shenzen". Napisać przedmowę, dodać plansze, itp.

Trzy inne - super! Niemal wyczerpiecie bibliografie. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline holcman

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #713 dnia: Luty 02, 2009, 10:23:43 pm »
Trzy inne - super! Niemal wyczerpiecie bibliografie. :)


Zaledwie zbliżymy się do jej połowy :-)

Offline norbs

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #714 dnia: Luty 02, 2009, 11:05:09 pm »
Zaledwie zbliżymy się do jej połowy :-)

Nie mów że macie zamiar wszystko wydać co stworzył! Są chyba inni autorzy. Ja osobiście cierpliwie czekam na Uzbrojony Ogród Davida B. bo gość wymiata (Epileptic, mam nadzieje ze wkrótce zakupie w końcu Nocturnal Conspiracies...). Jeszce w tym półroczu, by any chance? ;)

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #715 dnia: Luty 03, 2009, 08:33:45 am »
Ej! Przysłałeś zdjęcie a przecież regulaminu nikt nie zmieniał!
Damn!
Następne przyślę pod pseudonimem ;-)

Offline holcman

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #716 dnia: Luty 03, 2009, 12:55:32 pm »
Nie mów że macie zamiar wszystko wydać co stworzył! Są chyba inni autorzy. Ja osobiście cierpliwie czekam na Uzbrojony Ogród Davida B. bo gość wymiata (Epileptic, mam nadzieje ze wkrótce zakupie w końcu Nocturnal Conspiracies...). Jeszce w tym półroczu, by any chance? ;)

Wszystkiego może nie, chociaż kto wie... A innych autorów jest oczywiście zatrzęsienie. Czasami nachodzi mnie myśl, że jest ich po prostu za dużo. I tak "Uzbrojony ogród" ma bardzo duże szanse na debiut w tym półroczu. W końcu przecież w grudniu "Epileptic". Należy zachować sensowny odstęp między komiksami Davida B.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #717 dnia: Luty 03, 2009, 01:20:35 pm »
I tak "Uzbrojony ogród" ma bardzo duże szanse na debiut w tym półroczu. W końcu przecież w grudniu "Epileptic".

brawo! to może Modan również w pierwszym półroczu ? ;)
dobrze by było ujrzeć jeszcze w tym roku Epileptic'a. w ogóle świetnie, że bierzecie się za tak mało znanych u nas twórców jak David B.

Offline norbs

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #718 dnia: Luty 03, 2009, 11:38:28 pm »
Jeśli pozwolicie, krótki reportaż z spotkaniem z Adrianem Tomine w Londynie (bloga nie mam wiec tu piszę):

-W dzieciństwie zaczął czytać Peanuts Shultz'a, potem przerzucił się na super hero mainstream.
-Dopiero po kilku latach się otrząsnął, bo kupował zeszyty automatycznie bez ich czytania ;)
-Rozpoczął  naukę na kierunku artystycznym ale po pierwszym semestrze zmienił to na Literaturę Angielską co nie tylko dało mu inne spojrzenie na świat i dało mu nadal czas na rysowanie komiksów (na kierunku artystycznym wiadomo, komiks = zło)
-Często podróżował bo świecie (mama uczyła (chyba...) angielskiego na uczelniach) przy okazji urywając się ze szkoły na rok co dało mu dużo czasu na rysowanie, czytanie wiadomo czego.
-Rodzice się później rozeszli co mocno wpłynęło na niego i jego komiksowe tematy (związki)
-Nowa pozycja w drodzę, tym razem pełny kolor (w stylu jak na okładcę New Yorker'a) ale poza tym nic nie powiedział.
-Edytuje tomiki Yoshihiro Tatsumi'ego dla D&Q. Materiał który dostaje od Tatsumi'ego jest o wiele wiecej niz mogą wydać więc czasami jest niezła jazda co wydać a co nie.
-Lecz czasami są tematu które od razu odpadają typu zoofila...  (a jeszcze inne które jego zdaniem wysłały by wydawcę za kraty ;)

Było jeszcze tony innych nowinek ale wszystkiego nie zapamiętałem. Myślałam bo pisaniu notatek ale dałem sobie spokój. Gość jest niesamowity, razem z optującym go Tony Litt'em dali nie zle po garach. Tony niby nic ale też lał z niego np. na angielskiej edycji pod obwolutą Shortcommings jest linijka. "uwilbiam ten komiks, nie wielu ludzi ma na okładce linijke, tylko ciekawe co ma ona mierzyć!" i takie tam. Autograf zrobił w mniej niż minutę (a tyle było stania) ale rękę wyrobioną, nic tylko patrzeć jak rysuje. Na koniec jedyna niestety niezbyt dobra fotka; od lewej Adrian Tomine, Tony Litt i Paul Gravett (organizator festiwalu Comica, taki angielski Adam Radoń)


   

ramirez82

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #719 dnia: Luty 05, 2009, 09:28:01 pm »
W końcu przecież w grudniu "Epileptic".

Bez jaj? :shock:

 

anything